W miejskiej poradni pracuje najlepszy masażysta w województwie łódzkim

Bartłomiej Kubiak jest najlepszym fizjoterapeutą - masażystą w województwie łódzkim, a pracuje w Miejskim Centrum Medycznym na Widzewie.

Bartłomiej Kubiak - fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Bartłomiej Kubiak w plebiscycie na fizjoterapeutę - masażystę zajął pierwsze miejsce województwie łódzkim , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Dziś, bez kolejki, z rehabilitacji u niego mogą skorzystać osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności - również dzieci. Warto, szczególnie, że dla komfortu pacjentów rehabilitacja dla dzieci i dla dorosłych korzysta z osobnych wejść oraz niezależnych gabinetów fizjoterapii.

Bartłomiej Kubiak, wystartował w ogólnopolskim plebiscycie na fizjoterapeutę - masażystę. W województwie łódzkim zajął pierwsze miejsce. Zagłosowało na niego 1655 osób.

- Od 11 lat pracuję w miejskiej poradni rehabilitacyjnej na Widzewie. Specjalizuję się w masażu leczniczym - mówi Bartłomiej Kubiak.

Pan Bartłomiej przyjmuje pacjentów w poradni rehabilitacyjnej przy al. Piłsudskiego 157, która to należy do Miejskiego Centrum Medycznego Widzew.

- Jestem bardzo dumna z wyróżnienia dla Pana Bartłomieja, ale też nie powinno mnie chyba dziwić. Pacjenci osobiście przychodzą do mnie, by podziękować za jego pracę. I każdy, kto skorzystał z masaży leczniczych u naszego pana Bartłomieja - chce do niego wróć, jeśli ma takie skierowanie - dodaje Elżbieta Junczyk, dyrektor MCM Widzew.

Gabinety rehabilitacji w poradni przy al. Piłsudskiego 157 przeszły kapitalny remont. Kupiono też nowy sprzęt do rehabilitacji. Jest to poradnia, która nie dość, że posiada oddzielne gabinety dla dzieci i dla dorosłych, to ma też oddzielne wejścia do tych części poradni. Takie oddzielenie dorosłych i dzieci - szczególnie w dobie covid - zapewnia większe bezpieczeństwo i komfort pacjentów.

Teraz poradnia zachęca do wizyt szczególnie osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Ci pacjenci dostaną się na fizjoterapię bez czekania w kolejce.

Przypomnijmy, że w maju poradnia rehabilitacyjna przy al. Piłsudskiego 157 została uruchomiona ponownie. Miejskie Centrum Medyczne wprowadziło szereg zasad, które mają zapewnić bezpieczeństwo pacjentom:

 • fizjoterapeuci przyjmują stosując środki ochrony osobistej: jednorazowe rękawiczki, maseczki czy przyłbice;
 • również pacjenci muszą przychodzić na zabiegi w maseczkach;
 • każdy z pacjentów, przed rozpoczęciem zabiegów, musi wypełnić ankietę, w której zaznaczy, czy przechodził lub przechodzi ostrą infekcję oraz czy ma kontakty
  z osobami w kwarantannie lub zarażonymi covid. Podobną ankietę wypełnia każdego następnego dnia, przed rozpoczęciem zabiegu;
 • codzienne badanie temperatury ciała dotyczy zarówno pacjenta wchodzącego do poradni, jak i fizjoterapeutów wykonujących zabiegi;
 • pacjenci w przebieralniach wkładają swoją odzież do jednorazowych worków; 
 • w szatni może przebywać jedna osoba;
 • pacjenci są umawiani na konkretną godzinę - tak, by nie spotykali się z innymi osobami w przebieralni; 
 • osoba towarzysząca/opiekun może pojawić się tylko z osobą z niepełnosprawnościami lub z dzieckiem. 

Same zabiegi również zostały zorganizowane w inny sposób: 

 • miejsce i sprzęt wykorzystywane w czasie zabiegu są dezynfekowane po każdym pacjencie, 
 • jest zachowany odstęp między rehabilitowanymi.

Polecane aktualności

36 bardzo dobrych projektów przygotowanych przez stowarzyszenia i fundacje, wsparliśmy finansowo w kolejnym konkursie grantowym

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Są to festiwale, wydarzenia muzyczne, filmowe, działania edukacyjne i wiele innych. Część jest... więcej

12 firm - dużych graczy rynkowych będzie inwestować w Łodzi

BRP

Miasto intensywnie pracuje nad pozyskaniem kilkudziesięciu nowych inwestycji. Wkrótce w Łodzi... więcej

Rzeka Olechówka

Pracownicy ZWIK interweniowali z powodu zanieczyszczania ściekami rzeki Olechówki

Miłosz Wika / ZWiK

Mieszkańcy z okolic ulicy Transmisyjnej poinformowali o zmienionej barwie wody w rzece jak i... więcej

Konkurs dla start-upów - Konferencja

Konkurs dla start-upów – do wygrania 250.000 pln

Marcin Masłowski / UMŁ

W tym roku inicjatywę wspiera blisko 40 podmiotów, a wśród nich 5 największych łódzkich uczelni, a... więcej

Miejski podwórzec, awangardowe elewacje, zielone podwórka i pasaż Hilarego Majewskiego – metamorfoza ulicy Włókienniczej przyspiesza

M. Loeffler/ZIM, W. Markiewicz/UMŁ

Zdejmujemy zły urok z jednej z najbardziej zaniedbanych ulic w centrum i zmieniamy ją w wizytówkę... więcej

Kontakt