W sobotę 16. edycja Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Są jeszcze wolne miejsca

Wielkimi krokami zbliża się 16. edycja Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Impreza odbędzie się w sobotę, 26 maja. Na kilka dni przed tym terminem zostało ok. 400 wolnych miejsc na liście startowej. Zapisy będą jeszcze prowadzone w czwartek i piątek w Sukcesji, gdzie przez dwa dni będzie się mieściło biuro zawodów.

Bieg Ulicą Piotrkowską przyciąga tysiące biegaczy - mat. organizatora
Bieg Ulicą Piotrkowską przyciąga tysiące biegaczy , mat. organizatora

- Trudno byłoby wyobrazić sobie maj bez jednej z sobót zarezerwowanych na ten fantastyczny projekt. Bieg Ulicą Piotrkowską na trwałe wpisał się już w naszą tradycję. Tym razem głośno i gorąco będziemy kibicować mamom, bo bieg odbędzie się w Dniu Matki. W związku z tym myślę, że mamy w różnym wieku wezmą udział w tej imprezie i w ten sposób będą chciały spędzić wolny czas, obserwując przy okazji zmieniającą się Łódź. Przy okazji tego typu zawodów warto zmierzyć się trochę ze sobą i swoimi słabościami - powiedziała na konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Już w tej chwili wiadomo, że podczas tegorocznej imprezy padnie kilka rekordów. Najważniejszy jest związany z liczbą uczestników. W ubiegłym roku limit wyznaczono na 5000 osób, a na starcie stanęło ok. 4,5 tys. zawodników. Teraz obie te liczby zostaną przekroczone. Limit wynosi 6000 i został już niemal wykorzystany. - Mamy 5600 osób zapisanych, z czego 5200 wpłaciło już startowe. Na liście znajdują się przedstawiciele 31 państw. To też nowy rekord imprezy - powiedział pomysłodawca i główny organizator biegu Robert Blesiński.

Na starcie pojawi się m.in. liczna grupa pracowników firmy Rossmann, będącej tytularnym sponsorem Biegu Ulicą Piotrkowską. - Bardzo się cieszymy, że jest taka impreza w Łodzi i że możemy ją wspierać. W tym roku przyjeżdża na ten bieg 300 naszych pracowników z całej Polski. Wiemy od nich, że Łódź im się bardzo podoba i wracają tu nie tylko na kolejny bieg, ale również w trakcie całego roku, np. na weekend. To nas bardzo cieszy. Jako sponsor biegu jak zwykle zadbaliśmy o startujące w nim kobiety, w tym przypadku mamy, gdyż trudno nam było przejść obojętnie obok daty 26 maja. Wszystkie mamy otrzymają od nas upominek, który jest ściśle związany z naszym ważnym jubileuszem, 25-lecia Rossmanna w Polsce - powiedział reprezentujący firmę Tomasz Cieślak.

Za stronę sportową imprezy tradycyjnie odpowiada Jacek Chmiel, który we wtorek wręczył też wyjątkową akredytację fotoreporterską. Otrzymała ją 15-letnia Julia, będąca pod opieką Fundacji Dom w Łodzi. - Wielką pasją Julki jest fotografowanie Łodzi i wydarzeń mających tu miejsce. W niedzielę będzie oficjalnym fotoreporterem 16. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Trzymamy kciuki za twoją rehabilitację i za to, żebyś kiedyś z nami pobiegła - powiedział Chmiel.

Wsparcie dla Julki nie jest jednak jedynym charytatywnym akcentem biegania po głównej ulicy Łodzi. W niedzielę, 20maja odbył się Mini Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run, podczas którego zebrano blisko 12 tys. zł. - Te pieniądze trafią na konto Fundacji Gajusz - poinformował Blesiński.

Start do biegu na 10 km, czyli głównego punktu 16. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run, odbędzie się w niedzielę o godz. 19. Kilka godzin wcześniej na Starym Rynku rozpocznie się piknik, na który organizatorzy i sponsorzy zawodów zapraszają wszystkich łodzian. Sześćdziesiąt minut przed rozpoczęciem rywalizacji zostanie wyłączony ruch na całej trasie biegu. Dyrektor sportowy zawodów ma jednak nadzieję, że łodzianie ze zrozumieniem podejdą do utrudnień w ruchu. - Bieg ulicą Piotrkowską musi się odbywać na ulicy Piotrkowskiej. To 10 km w samym centrum Łodzi, więc utrudnienia na pewno będą. Jest jednak możliwość objazdu ulicami równoległymi do Piotrkowskiej. Przejezdny będzie również tunel na trasie W-Z - poinformował Chmiel.

Szczegółowe informacje dot. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run można znaleźć na stronie internetowej zawodów.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Zagłosuj! Też bądź bohaterem w swoim mieście - fot. z arch. UMŁ

Budżet Obywatelski dla Łodzi. Przyjdź w weekend na pikniki i zagłosuj!

Marlena Kamińska / BPKSiT

Minęło 6 dni głosowania w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego dla Łodzi, w której znalazło się 837... więcej

Nad produkcją architektury wystawy od ponad dwóch tygodni intensywnie pracuje kilkanaście osób - fot. Stefan Brajter / UMŁ

Wystawa "Jerzy Antkowiak - Moda Polska". Stroje 20 lat czekały na swój czas

Małgorzata Loefller / Wydział Kultury

Uniwersalne, ponadczasowe, eleganckie i niepokorne - stroje Mistrza Antkowiaka w piwnicy w Komorowie... więcej

15. Piramida Dobrej Woli - fot. Radosław Jóźwiak

Piramida Dobrej Woli – piknik integracyjny dla osób z niepełnosprawnościami

Anna Janocha/ BPKSiT

Występy artystyczne, warsztaty plastyczne, konkursy sprawnościowe oraz uliczny kurs języka migowego.... więcej

Konferencja prasowa dot. rozbudowy SP nr 141 - fot. Monika Pawlak / UMŁ

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 141 rozpocznie się jesienią?

Konrad Ciężki / BRPiNM

Na 1 października w południe zaplanowano otwarcie ofert w przetargu na rozbudowę Szkoły Podstawowej... więcej

W poszukiwaniu tradycyjnej muzyki miejskiej - fot. Aleksandra Górska / UMŁ

Melodie Miasta Łodzi, czyli w poszukiwaniu tradycyjnej muzyki miejskiej

Aleksandra Górska / Wydział Kultury

Bartosz Puliński, jeden z 12 tegorocznych laureatów stypendiów artystycznych Prezydenta Miasta... więcej

Kontakt
RODO

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Klauzula informacyjna
dotycząca przetwarzania danych osobowych,
dla których administratorem danych jest Prezydent Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44,  fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
 2. Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miasta Łodzi jest Pani Agnieszka Kozłowska, tel. +48 (42) 638-59-50, e-mail: iod@uml.lodz.pl.
 3. Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do realizacji sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi.
  Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a - e ogólnego rozporządzenia.
  Ogólne cele przetwarzania danych zostały wskazane w następujących przepisach:
  1. ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
  2. ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1868 ze zm.).

Dokładne informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych są dostępne w szczegółowych wykazach zadań, realizowanych przez wewnętrzne komórki organizacyjne Urzędu Miasta Łodzi.

 1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
 2. Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r., poz. 217 ze zm.), a w przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody, przez okres niezbędny do realizacji wskazanego celu.
 3. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
  1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
  2. sprostowania danych, na podstawie art.16 ogólnego rozporządzenia.

W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody posiada Pani/Pan prawo do:

 1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
 2. sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
 3. usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia;
 4. ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
 5. wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.

Prawa te są wykonywane przez Panią/Pana również względem tych osób, w stosunku do których sprawowana jest prawna opieka. 

 1. W przypadku, w którym przetwarzanie danych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, przysługuje Pani/Panu prawo do jej cofnięcia, w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona.  Od tego momentu Pani/Pana dane nie będą przez nas przetwarzane.
 2. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
 3. Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie nierozpoznanie sprawy.
 4. Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.