W sobotę Bieg Ulicą Piotrkowską. Na starcie 5 tys. zawodników, uwaga na utrudnienia w ruchu

Pięć tysięcy zawodników wystartuje w 15. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Impreza odbędzie się w sobotę, 27 maja. Na kilka dni przed tym terminem wszystkie miejsca startowe są już zarezerwowane i opłacone.

Prezydent Łodzi zachęca do kibicowania na Piotrkowskiej -  fot. z arch. UMŁ
Prezydent Łodzi zachęca do kibicowania na Piotrkowskiej , fot. z arch. UMŁ

- Wciąż odbieramy telefony od kolejnych chętnych, ale zapisów już nie będziemy przyjmowali - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej główny organizator biegu Robert Blesiński.

Tych, którzy nie znaleźli się na tegorocznej liście startowej prezydent miasta Hanna Zdanowska namawiała do kibicowania: - Miejsc na starcie już nie ma, więc nie mamy kogo zapraszać do udziału w biegu. Zachęcam jednak wszystkich do kibicowania. Ogródki na Piotrkowskiej już powstały, a większość trasy wytyczono wzdłuż głównej ulicy naszego miasta, więc w przyjemnej atmosferze będzie można wesprzeć zawodników.

Prezydent miasta podkreśliła też, że Bieg Ulicą Piotrkowską to bardzo ważna impreza dla Łodzi, której nie byłoby jednak bez sponsorów. - Ten bieg trwale wpisał się już w naszą historię oraz tradycję i jest chyba najważniejszy z tych wielu imprez biegowych odbywających się w naszym mieście. Dzięki niemu pokazujemy nie tylko Piotrkowską, ale również szereg innych przylegających do niej miejsc. Tego biegu by jednak nie było, gdyby nie sponsorzy, którym chciałabym podziękować za dotychczasowe zaangażowanie - dodała Hanna Zdanowska.


KONFERENCJA PRASOWA ZAPOWIADAJĄCA BIEG ULICĄ PIOTRKOWSKĄ 2017, fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Uwaga na zmiany w organizacji ruchu

Start biegu na 10 km, czyli głównego punktu 15. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run, odbędzie się w sobotę o godz. 19. Sześćdziesiąt minut wcześniej zostanie wyłączony ruch na całej trasie biegu.

Dyrektor sportowy zawodów Jacek Chmiel ma nadzieję, że łodzianie ze zrozumieniem podejdą do utrudnień w ruchu: - Gorąco proszę mieszkańców Łodzi, by w sobotę przyłączyli się do tego święta biegania, wyszli na ulice i dopingowali zawodników. Jeśli jednak w tym czasie ktoś będzie chciał się poruszać przez Łódź ze wschodu na zachód, to zalecamy przejazd tunelem trasy W-Z oraz ulicami Broniewskiego, Paderewskiego, Inflacką, Julianowską i Podrzeczną. Lepiej trochę nadłożyć kilometrów, ale nie stać w korkach. W kierunku północ-południe nieprzejezdna będzie wschodnia nitka ul. Zachodniej i al. Kościuszki.

Tu dowiesz się więcej o utrudnieniach i trasie Biegu Ulicą Piotrkowską 2017

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Wielka Loteria Podatkowa Miasta Łódź -  fot. Archiwum UMŁ

Rozliczenie PIT-u w Łodzi się opłaca! Rozdaliśmy kolejne 12 tys. zł!

Anna Janocha / BKSiDŁ

10 tys. zł, 130 chętnych i jeden zwycięzca. Po raz czwarty wylosowaliśmy laureata miesiąca Wielkiej... więcej

Rewitalizacja ul. Włókienniczej. Do 2022 roku wyremontowanych zostanie 13 kamienic. Ulica będzie miała formę woonerfu bez wyznaczonego przedziału między jezdnią a chodnikiem. -  fot. UMŁ

Trwa odnowa ul. Włókienniczej

Małgorzata Loeffler / ZIM

W trzech kamienicach wstawiamy okna i ściany działowe w mieszkaniach. Za kilka miesięcy wprowadzą... więcej

Brama Miasta -  fot. Archiwum UMŁ

Łódź biurowa. Co mówi raport branżowy i jakie są prognozy na przyszłość?

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Sektor biurowy BPO, czyli centra obsługi biznesu stanowią w Łodzi ważny segment gospodarki, który w... więcej

Na zdjęciu od lewej: Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi odpowiedzialna za kulturę, Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego -  fot. Monika Pawlak

Teatr Powszechny z dotychczasowym dyrektorem

Monika Pawlak / BRP

Nie będzie konkursu na stanowisko dyrektora Teatru Powszechnego, Ewa Pilawska otrzyma przedłużenie... więcej

W 2012 r. w ramach programu Mia100 Kamienic została wyremontowana elewacja frontowa kamienicy (od strony ul. Narutowicza), teraz przemianę przechodzi wewnętrzna część budynku wraz z podwórzem. -  fot. Stefan Brajter

Łódź rewitalizuje. Trwa generalny remont kamienicy przy ul. Narutowicza 12

Małgorzata Loeffler / ZIM

Dobudowana oficyna, przebudowane mieszkania oraz nowy dach. Do tego zielone podwórko z pnącymi... więcej

Kontakt