W zabytkowej kamienicy w centrum Łodzi powstaje przychodnia zdrowia

Nowe miejsce na mapie łódzkich przychodni POZ. Dzięki kontraktom z NFZ, pacjenci będą mogli bezpłatnie korzystać z porad specjalistów. Jako pierwsza zostanie otwarta część podstawowej opieki zdrowotnej, część rehabilitacyjna oraz dodatkowa część przychodni z wydzielonym osobnym wejściem – dla pacjentów zarażonych lub z podejrzeniem zarażenia covid.

Już wkrótce otwarte zostanie jedno piętro przychodni oraz dodatkowa część covidowa.

- Oddzielenie przestrzeni, osobne, niezależne wejścia do tych dwóch części pozwala nam na udzielanie kompleksowej pomocy, bez ryzyka zetknięcia się pacjentów zakażających i tych z chorobami przewlekłymi. – informuje Ewa Nadel, prezes NZOZ Ledan.

Całość przychodni będą tworzyć w sumie 3 piętra, na których ulokowane będzie ponad 20 gabinetów z lekarzami specjalistami, takimi jak: pulmunolog, kardiolog, ortopeda, ginekolog, laryngolog i wielu innych.

- Przychodnia na Północnej 1/3 to nie tylko lekarze specjaliści. Po wyremontowaniu pozostałych pięter, przychodnia utworzy Holistyczne Centrum Medyczne. Chcemy zaprosić mieszkańców do wspólnej aktywności sportowej i profilaktycznej. Będziemy razem z naszymi pacjentami ćwiczyć dbając o nasze ciało, nie zapominając również o sferze duchowej. Do  dyspozycji  dostępna będzie sala do medytacji, jogi i innych aktywności. Korzystać  będziemy również w sprzyjających warunkach pogodowych
z pobliskiego parku – organizując zajęcia jogi, czy tai chi.
– informuje Piotr Nowosiad, dyrektor ds. strategii i rozwoju w NZOZ Ledan.

Przychodnia powstaje we wnętrzach zabytkowej kamienicy, należącej do Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

- To niezwykłe miejsce, w którym mamy już lokatorów, mieszkańców, w którym powstała niezwykła kawiarnia Szykiera i inne miejsca, a teraz niewątpliwym dopełnieniem jest otwarcie przychodni, która będzie służyć mieszkańcom w samym sercu miasta - dodaje Tomasz Piotrowski – prezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

W kamienicy  znajduje się 9 przestronnych, widnych, wyremontowanych lokali mieszkalnych oraz lokale użytkowe, w których funkcjonuje kawiarnia Szykier Coffee & Bistro, salon kosmetyczny, zakład fryzjerski, sklep Madake oraz sklep Kitsunebu. Przychodnia zajmuje powierzchnię ponad 700 metrów kwadratowych.

Kamienica małżeństwa Szykierów, zlokalizowana jest w idealnym punkcie, naprzeciw jednego z najstarszych parków łódzkich -  Parku Staromiejskiego, w pobliżu Centrum Manufaktura, Placu Wolności i ul. Piotrkowskiej, a jednocześnie blisko największych arterii komunikacyjnych miasta  oraz niedaleko planowanego przystanku podziemnej kolei łączącej Dworzec Łódź Fabryczna z Łodzią Kaliską.    

Narożna, neorenesansowa kamienica przy ul. Północnej 1/3 zbudowana została w latach 1896 -1901 na zlecenie małżeństwa Ezre i Sury Szykier.

Więcej informacji na stronach:

https://ledanlodz.pl/

www.lsi.lodz.pl

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt