Wakacyjne dyżury radnych

Po przerwie w stacjonarnych spotkaniach z mieszkańcami Łodzi, spowodowanymi sytuacją pandemiczną, radni Rady Miejskiej w Łodzi powrócili do spotkań z mieszkańcami. W ramach wakacyjnych dyżurów, będą się spotykać z mieszkańcami Łodzi w parkach, na targowiskach, na osiedlach, aby poznać problemy mieszkańców blisko nich.

Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi: – Dzisiaj jest 31. Rocznica powstania wolnego i niezależnego samorządu w Polsce i, w związku z tym, wracamy z akcją na ulice naszego miasta. Za nami jest namiot Rady Miejskiej, będziemy pojawiali się w bardzo różnych miejscach. Będziemy się zjawiali po to, aby porozmawiać o aktualnych problemach, o tym co chcecie nam zgłosić, co mamy załatwić. I dzisiaj, w 31. Rocznicę, chcemy podarować łodzianom lawendy. Miejmy nadzieję, że samorząd będzie się rozwijał, tak jak one niedługo zakwitną i że przed samorządem stoją tylko dobre perspektywy. Chociaż trzeba powiedzieć uczciwie, że PiS próbuje, niestety, ten samorząd zniszczyć, ale wierzymy, że będziemy ostoją demokracji, tak jak w ostatnich latach.

Marcin Hencz, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Przygotowaliśmy te spotkania na terenie całej Łodzi, bo już w niedzielę będziemy w Parku na Młynku, później będziemy wyruszać m.in. do Parku Julianowskiego, na Stawy Jana, będziemy także na Widzewie, na Retkinii, także praktycznie w całym mieście. Przygotowaliśmy też dla was takie podsumowanie, co się dzieje w tym roku, jeśli chodzi o inwestycje. Często pytacie nas, jako radnych, które ulice wreszcie pójdą do remontu, czy dostrzegamy jakieś problemy w waszej okolicy. Dostrzegamy, Urząd Miasta też dostrzega, także po to jest ta ulotka, żebyście wiedzieli, co w tym roku będziecie robić. Oczywiście, o wszystkich innych rzeczach, o które chcielibyście, żebyśmy się upomnieli albo macie nowe, innowacyjne pomysły na nasze miasto – o nich będziemy mogli porozmawiać z wami pod tym namiotem, właśnie podczas tych dyżurów. Poszczególni radni z poszczególnych okręgów będą teraz na wyciągnięcie ręki, przez cały czerwiec. Macie do nas czasami uwagi, że jest pewien dystans – chcemy go złamać i śmiało zapraszamy na te spotkania.

Monika Malinowska-Olszowy, radna Rady Miejskiej w Łodzi: – Zapraszamy na spotkania właśnie w takich miejscach, gdzie najbardziej lubicie spacerować, gdzie najchętniej spędzacie wolny czas – tam nas będziecie mogli spotkać, ale jeżeli macie takie miejsce, które się nie pojawia w naszej rozpisce, a chcielibyście koniecznie, aby takie miejsce też było, to dajcie nam tylko znać, wtedy na pewno takie spotkanie zorganizujemy.

Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej w Łodzi: – Jako radni, bardzo się cieszymy, że wreszcie się możemy spotkać z mieszkańcami. Otwieramy się po okresie pandemii, gdzie nasze dyżury były, niestety, zredukowane tylko do dyżurów telefonicznych. Będziemy się znowu z państwem spotykać, zapraszamy na normalne dyżury, aby porozmawiać o problemach łodzian i o tym, co fajnego dzieje się w mieście.

Tomasz Kacprzak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – To już końcówka tej pandemii, apeluję do wszystkich, którzy się nie zaszczepili – szczepcie się, bo warto dbać o siebie. Dzisiaj jesteśmy już bez maseczek, możemy normalnie się spotykać, postarajmy się, żeby to była już nasza codzienność.

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Rewolucja na Legionów

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ulica przestanie służyć jako scenografia filmów wojennych i historycznych – zamiast tego będzie... więcej

Kontakt