Wakacyjne rozkłady jazdy, prace na Kilińskiego i nowa trasa linii H

Wakacje to okres wzmożonych remontów na drogach i mniejszy ruch w mieście. Od 1 lipca zmienią się trasy kilku linii tramwajowych i autobusowych oraz rozkłady jazdy komunikacji miejskiej.

11.07.2014 LODZ , PRZYBYSZEWSKIEGO / TATRZANSKA PRZYSTANEK MPK FOTO RADOSLAW JOZWIAK / UML

Na wakacje pozostajemy z 15 minutową częstotliwością w dni robocze, która została wprowadzona podczas epidemii. Natomiast zmieni się takt kursowania komunikacji miejskiej w soboty, gdzie zamiast 15 minutowej częstotliwości, kursować będzie co 20 minut.

Co 20 minut w soboty kursować będą linie: 52, 57, 59, 65AB, 69AB, 70, 74AB, 76, 80, 81, 83, 86AB, 96C, 99, Z12, Z13 i Z15.

Wzmocnienia linii, które zapewniają dojazdy do pracy pozostaną tylko w godzinach szczytu, a nie przez cały dzień jak obecnie. I tak linia 2 i W kursować będzie nadal co 7,5 minuty, a linia 69 co 10 minut w godzinach szczytu. Ponadto tylko w godzinach szczytu kursować będzie linia 10A.

Od niedzieli 5 lipca ponownie w niedzielę kursować będą tramwaje linii 5 i autobusy linii 89 i 90B.

Uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii 64A do Urzędu Skarbowego Widzew.

Ponadto zmieni się trasa linii Z13, która kursować będzie na poniższej trasie do placu Mikulskiego.

DĄBROWA NIŻSZA – Śląska, Kilińskiego, Broniewskiego, Rydza-Śmigłego, Kopcińskiego – PLAC MIKULSKIEGO

PLAC MIKULSKIEGO – Rodziny Grohmanów, Rodziny Kindermanów, Kopcińskiego, Rydza-Śmigłego, Niższa – DĄBROWA NIŻSZA

Prace na Kilińskiego

1 lipca rozpocznie się kolejny etap prac na ul. Kilińskiego, podczas którego pomiędzy Narutowicza, a Pomorską, nie będą kursowały tramwaje, a ulica będzie jednokierunkowa od Narutowicza do Pomorskiej i tylko dla wjazdów docelowych i komunikacji miejskiej. Zamknięte zostaną również skrzyżowania Kilińskiego / Jaracza i Kilińskiego / Rewolucji 1905 r. Ulica Jaracza będzie z obu stron ślepa przy Kilińskiego i dwukierunkowa od Wschodniej do Kilińskiego i od Polskiej Organizacji Wojskowej do Kilińskiego. Podobnie będzie na skrzyżowaniu z ul. Rewolucji 1905 r. Tutaj ul. Rewolucji 1905 r. pozostanie od Piotrkowskiej jednokierunkowa z możliwością skrętu tylko w lewo w ul. Kilińskiego do Pomorskiej. Nie będzie możliwości przejazdu na wprost, ani w prawo. Natomiast w całości zamknięta będzie wschodnia strona skrzyżowania Kilińskiego / Rewolucji 1905 r., a sama ul. Rewolucji 1905 r. od Kilińskiego do Polskiej Organizacji Wojskowej, będzie dwukierunkowa i ślepa przy Kilińskiego. Zamiast tramwajów na ul. Kilińskiego kursować będzie autobusów zastępczy Z5 z dworca Fabrycznego na Bałuty.

Trasy zmienionych linii w związku z pracami na Kilińskiego:

Linia 1 DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY – Kilińskiego, Piłsudskiego, Piotrkowska Centrum, Kościuszki, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Nowomiejska, Zgierska – HELENÓWEK

Linia 5 CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, plac Niepodległości, Piotrkowska, plac Reymonta, Przybyszewskiego, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Węglowa, Tramwajowa, Narutowicza – RADIOSTACJA

Linia 86AB z Retkini dojedzie bez zmian do skrzyżowania Próchnika / Zachodnia, a następnie pojedzie ulicami Zachodnią, Zieloną, Narutowicza, Kilińskiego i Rodziny Poznańskich do pętli Dworzec Łódź Fabryczna. W drugą stronę z dworca Fabrycznego pojedzie ulicami Rodziny Poznańskich, Rodziny Scheiblerów i Narutowicza, gdzie wróci na swoją trasę na Retkinię.

Linia 96C z Teofilowa dojedzie bez zmian do skrzyżowania Zachodnia / Próchnika, a następnie przez Zachodnią, Zieloną i Narutowicza, gdzie wróci na swoją trasę. Z Janowa dojedzie do skrzyżowania Jaracza / Polskiej Organizacji Wojskowej, a następnie Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Zieloną i Zachodnią, gdzie wróci na swoją trasę.

Linia N4AC z Chocianowice IKEA dojedzie do skrzyżowania Kościuszki / Zielona bez zmian, a następnie Zieloną, Narutowicza i Sterlinga, gdzie wróci na swoją trasę. Jadąc ze Stoków dojedzie do skrzyżowania Jaracza / Polskiej Organizacji Wojskowej, a następnie Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Zieloną i Kościuszki, gdzie wróci na swoją trasę. Trasa zmieni się od nocy z 30 czerwca na 1 lipca.

Linia Z5 DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Franciszkańska, Wojska Polskiego, plac Kościelny, Lutomierska, Zachodnia – ZACHODNIA LIMANOWSKIEGO – Zachodnia, Zgierska, plac Kościelny, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Północna, Sterlinga, Narutowicza, Rodziny Scheiblerów, Rodziny Poznańskich – DWORZC ŁÓDŹ FABRYCZNA

Nowa trasa linii H

Również od 1 lipca poprawi się dojazd dla pracowników zakładów pracy przy ul. Ustronnej. Zmieni się stała trasa linii H, która wykona wjazd kieszeniowy w ul. Ustronną, aby zapewnić łatwiejszy dojazd do pracy. Poniżej nowa trasa linii H:

DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY – Rzgowska, Bartoszewskiego, Siostrzana, Ustronna, zawraca przy posesji 51, Ustronna, Siostrzana, Graniczna – CHOJNY HYDRO – Graniczna, Bartoszewskiego, Rzgowska – DWORZEC ŁÓDŹ CHOJNY

Polecane aktualności

 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

TUVIM – najpiękniejsza łódzka biblioteka

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

W centrum Łodzi przy ul. Tuwima 46 powstała supernowoczesna biblioteka miejska z zielonym patio i... więcej

Katarzyna Dyzio, z-ca dyr. Biura do Spraw Partycypacji Społecznej UMŁ i Damian Raczkowski – przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Ostatni weekend na składanie projektów w budżecie obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już tylko do poniedziałku można składać projekty w tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Pożyczki dla przedsiębiorców umorzone z urzędu. Na jakich warunkach można skorzystać ze wsparcia?

Anna Janocha / BKSiDŁ

Mikroprzedsiębiorcy mają powody do zadowolenia. Udało się zlikwidować biurokratyczne formalności.... więcej

Wybory prezydenckie w Łodzi. Ważne informacje dla wyborców przed II turą głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Zbliża się druga tura wyborów prezydenta RP, która odbędzie się w niedzielę 12 lipca, w godz. 7.00 –... więcej

Piotrkowska Otwarta – z kulturą w podwórkach

Daria Głowacka / ŁCW

Po wymagającym czasie epidemii, Łódzkie Centrum Wydarzeń wraca z organizacją imprez na żywo. Pod... więcej

Kontakt