Walka ze smogiem. Rozpoczynamy przyjmowanie wniosków o dotacje na wymianę pieców

W poniedziałek, 19 lutego br., rozpocznie się przyjmowanie wniosków o dotację sięgającą 80 procent kosztów na wymianę pieca czy przyłączenie do sieci c.o. lub sieci gazowej.

Więcej o dotacjach na www.lodz.pl/smog -  fot. CC0 license
Więcej o dotacjach na www.lodz.pl/smog , fot. CC0 license

Od kilku miesięcy trwa kampania informacyjno-promocyjna zachęcająca mieszkańców Łodzi do ubiegania się o dotacje na wymianę starych pieców lub systemu ogrzewania na bardziej ekologiczne i przyjazne środowisku. Walka ze smogiem zyskuje w Łodzi na popularności, a łodzianie coraz chętniej włączają się do akcji wymiany pieców. W budżecie miasta na 2018 r. przeznaczono na ten cel 3 mln zł, zabezpieczono również dodatkowy milion zł w przypadku większego niż oczekiwane zainteresowania.

- Będziemy chcieli pozytywnie rozpatrzyć maksymalną liczbę wniosków. W pierwszej kolejności będziemy brać po uwagę te miejsca, gdzie jest duże nasycenie wnioskodawcami, po to żeby poszczególne obszary naszego miasta, też enklawy domków jednorodzinnych, otoczyć siecią gazową lub ciepłowniczą. Chcemy również wyeliminować jak największą liczbę pieców opalanych paliwami nieekologicznymi z centrum miasta, bo ze wszystkich danych i mierników wynika, że obecnie to śródmieście jest najbardziej zanieczyszczonym obszarem naszego miasta - tłumaczy Krzysztof Honkisz z Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UMŁ.

Formularz wniosku dostępny jest w wersji elektronicznej do pobrania ze strony: www.uml.lodz.pl/smog, gdzie znajduje się instrukcja wypełnienia wniosku, a także w formie papierowej do odebrania i złożenia we wszystkich punktach obsługi mieszkańców oraz dawnych delegaturach. Osoby składające wnioski osobiście otrzymają pomoc od dyżurujących urzędników oraz pokwitowanie złożenia dokumentu, który trafi do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UMŁ również drogą elektroniczną. Zakwalifikowani do programu beneficjenci zostaną powiadomieni drogą telefoniczną. Termin składania wniosków upływa 31 marca br. 

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Ulica Wyścigowa -  fot. Archiwum UMŁ

Łódź buduje. Ulice gruntowe będą asfaltowe. W 2021 roku utwardzimy kolejne łódzkie ulice

Tomasz Walczak / UMŁ

Lista dróg gruntowych oczekujących na utwardzenie sukcesywnie się skraca. W tym roku planowana jest... więcej

W EC1 powstaje Ulica Żywiołów - to zaproszenie do zabawy, która rozwija i uczy!

EC1

Czy w Łodzi da się biec po orbicie? Gdzie pojawi się ogniowe tornado? Czy w sąsiedztwie centrum... więcej

Dominik Krzyżanowski, Tomasz Kacprzak, Leszek Kowalski

Rekordowa sprzedaż surowców wtórnych w 2020 roku

informacja prasowa: MPO Łódź

Ponad 12 tys. ton surowców trafiło do recyclingu w 2020 r. To dwukrotnie więcej niż w rok wcześniej.... więcej

Szczepienia przeciw COVID-19 w Łodzi

Zaszczep się w Bionanoparku

informacja: Bionanoparku

Komfortowe warunki, dogodne godziny szczepień i zagwarantowane bezpieczeństwo – Bionanopark ma... więcej

Wjazd w ul. Gdańską (wizualizacja)

Łódź rewitalizuje. Mieszkania, biura i hostel przy Manufakturze

Aleksandra Hac / UMŁ

Przed nami finał rewitalizacji ul. Ogrodowej, czyli remont trzech charakterystycznych, ceglanych... więcej

Kontakt