Warsztaty fotograficzne dla młodzieży potrzebującej wsparcia

W imieniu twórców projektu foto_treningi serdecznie zapraszamy na cykl warsztatów fotograficznych dla dzieci z domów dziecka, rodzin zastępczych, świetlic środowiskowych, rodzin biologicznych potrzebujących wsparcia z powodu życiowych kryzysów.

Warsztaty zostaną podzielone na 2 etapy. Najpierw 80 dzieci w wieku powyżej 13 lat będzie uczestniczyć w części teoretycznej online, podczas której prace mistrzów fotografii staną się pretekstem do rozmowy na temat przekazu niesionego przez zdjęcia. Następnie około 30 najbardziej zaangażowanych uczestników przejdzie do części praktycznej, by pod okiem artystów tworzyć własne cykle fotograficzne (organizatorzy wypożyczą aparaty fotograficzne).


Terminy prowadzenia warsztatów zostaną uzgodnione bezpośrednio z opiekunami zgłoszonych dzieci. Początek prawdopodobnie już w lipcu.


Zajęcia poprowadzą artyści fotograficy:
Radosław Jóźwiak - absolwent łódzkiej Filmówki, zajmuje się głównie fotografią prasową sportową i dokumentalną, fotografował m.in. dla „Newsweeka”, „Gazety Wyborczej” i „Svenska Dagbladet”

Beata Michalczyk - współpracuje z Teatrem Małym w Łodzi przy fotografowaniu przedstawień teatralnych, z tancerzami tańca współczesnego oraz z malarzem Tomaszem Omelko

Marta Łącka - absolwentka łódzkiej Filmówki, wykładowczyni fotografii, pomysłodawczyni projektu filmowego „Bez klapsa” organizowanego przez Muzeum Kinematografii w Łodzi, autorka spotów kampanii społecznej fundacji JiM.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres zespolpromocji@mops.lodz.pl do 3 lipca. W mailu należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz kontakt telefoniczny do opiekunów.

Polecane aktualności

Sienkiewicza 75/77 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Wiosną ruszy przebudowa 100-letniej Wigencji

Małgorzata Loeffler / ZIM

Przebudowa 100-letniej Wigencji, pofabrycznego kompleksu przy ul. Sienkiewicza 55/57, rozpocznie się... więcej

Na zdjęciu od lewej: Paulina Waszczykowska, wicedyrektor SP 14oraz Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Najmłodsi uczniowie już w szkołach

Monika Pawlak / BRP

Uczniowie klas I-III po dłuższej przerwie wrócili do szkół. Z 14 476 zapisanych do 90 podstawówek... więcej

Rocznica Radogoszcza

Andrzej Janecki / BAM

Informujemy, że w 76. rocznicę spalenia więźniów Radogoszcza (19 stycznia, wtorek) w godzinach... więcej

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... więcej

Łódź buduje

Łódź buduje mieszkania komunalne

Grzegorz Gawlik / UMŁ

W tym roku miasto razem z Widzewskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego będzie budować ponad 150... więcej

Kontakt