„Warto z otwartym sercem i umysłem podejść do rodzicielstwa zastępczego. Może się okazać, że będzie to najlepsza decyzja w życiu”

- Decydując się na założenie rodziny zastępczej, otrzymujemy z jednej strony pracę do wykonania, może trudne wybory i pewnego rodzaju straty i rozczarowania, czasami konieczność poświęcenia, ale z drugiej ogromną satysfakcję, możliwość kochania pomimo, wdzięczność, spełnienie i niesamowitą radość – opowiadali dziennikarzom Ania i Tadeusz, którzy od 16 lat tworzą rodzinę zastępczą dla sopockich dzieci.

To właśnie w ich mieście powstała niedawno kampania Podaruj dziecku serce - zostań rodziną zastępczą mająca promować rodzicielstwo zastępcze oraz przełamywać stereotypy, które latami narosły wokół tej formy opieki nad opuszczonymi dziećmi. Cieszy nas, że kolejne miasta podejmują działania na rzecz upowszechnienia wśród Polaków wiedzy o roli rodzin zastępczych. Poruszanie tego tematu w mediach zawsze daje nadzieję, że ktoś nowy zdecyduje się stworzyć dom dla dzieci wychowujących się bez własnej rodziny. Dlatego z radością przeczytaliśmy, jak o rodzicielstwie zastępczym opowiadała Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. - Warto z otwartym sercem i umysłem podejść do rodzicielstwa zastępczego. Może się okazać, że będzie to najlepsza decyzja w życiu - skomentowała.

My możemy tylko potwierdzić. Z naszych rozmów z łódzkimi rodzinami zastępczymi wynika, że tak właśnie traktują one swój życiowy wybór. Zachęcamy do przeczytania relacji na stronie https://esopot.pl/pl/11_wiadomosci/5647_sopot-moze-sie-okazac-ze-bedzie-to-najlepsza-decyzja-w-zyciu---zostan-rodzina-zastepcza-.html.

Dodamy jeszcze tylko, że łódzka kampania społeczna Rodzina Jest dla Dzieci aktywnie promuje rodziny zastępcze i szuka nowych już od prawie 3 lat.

Jeśli Ty też czujesz, że chcesz podjąć jedną z najlepszych decyzji w życiu, napisz do na na Fb lub zadzwoń pod numer 506 980 979.

Polecane aktualności

Call Center Senior - 42 638 55 00 -  fot. Licencja CC0

Call Center Senior. Uruchomiliśmy specjalny telefon dla seniorów

BRP

Apelujemy do łódzkich seniorów, by dbali o siebie, nie wychodząc z domu lub też wychodząc z domu... więcej

Nowa secesyjna wiata na al. Kościuszki przy al. Mickiewicza -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Secesja na przystankach. Nowy wygląd wiat

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Wraz z mieszkańcami wypracowaliśmy nowy wygląd secesyjnych wiat przystankowych. Lepiej ochronią... więcej

Nowy asfalt na ul. Pomorskiej

BRP

Mieszkańcy wybrali, miasto wykonało. Zakończyły się prace przy wymianie nawierzchni ul. Pomorskiej w... więcej

Podwórko kamienicy przy Wschodniej 24 -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Łódź rewitalizuje. Zielony skwer z placem zabaw i nasadzenia przy Wschodniej 24

Wojciech Markiewicz / BRP

Dobiegł końca remont kolejnej kamienicy rewitalizowanej w ramach Programu Rewitalizacji Obszarowej... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (19.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Kontakt