Więcej autobusów i tramwajów dla bezpieczeństwa pasażerów

W weekend wprowadzamy kolejne zmiany rozkładów jazdy, aby pasażerowie mogli bezpiecznie podróżować komunikacją miejską.

Rozluźnienia w gospodarce i powroty do pracy, skutkują większą ilością pasażerów. Przy obecnych ograniczeniach ilości osób w pojazdach komunikacji miejskiej, stale zwiększamy częstotliwość, aby zapewnić odpowiednią ilość miejsc.

Pierwsze zmiany w rozkładach jazdy pojawią się już jutro 9 maja. Przywracamy w soboty kursowanie linii 17, 77 i 87AB. Wznowienie kursowania linii 17, zwiększy ilość kursów na ul. Pabianickiej i zapewni więcej pojazdów kursujących do IKEA, Sukcesji i Manufaktury. Ze względu na prowadzony remont torowiska i zamiany linii na przystanku końcowym przy Lumumby, tramwaje linii 17 w soboty będą kursować na trasie Chocianowice-IKEA – Północna. W dni robocze trasa pozostaje bez zmianz Chocianowic do przystanku Pomorska-Lumumby.

Linia 17 od poniedziałku do piątku:
CHOCIANOWICE-IKEA – Pabianicka, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Pomorska – POMORSKA LUMUMBY

Linia 17 w soboty:
CHOCIANOWICE-IKEA – Pabianicka, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia, Ogrodowa, Północna – PÓŁNOCNA

Linia 17 nie kursuje w niedzielę.

Natomiast po obserwacjach funkcjonowania komunikacji miejskiej podczas remontu torowiska pomiędzy Pomorską, a Telefoniczną, uruchamiamy dodatkowy przystanek dla wysiadających na ul. Giewont przy krańcówce tramwajowej. Tym samym przystanek przy ul. Turnie, nie będzie ostatnim na trasie, co umożliwi dojazd do krańcówki, pasażerom z okolic ul. Krokiew jadącym do centrum.

W niedzielę ponownie wznowi kursowanie linia 85AB do Arturówka i na Marysin, której kursowanie w niedzielę zostało zawieszone w trakcie epidemii.

Natomiast od poniedziałku zwiększamy częstotliwość na linii 69AB, 70 i 76. Autobusy w godzinach szczytu będą kursować w dni robocze co 7,5 minuty, aby wszyscy pasażerowie mogli bezpiecznie podróżować, przy nadal obowiązujących ograniczeniach. Część kursów linii 69 kierowana będzie bez wjazdu w ul. Ossendowskiego. Tym samym przywrócone zostanie kursowanie linii 69B w dni robocze.

 

 

Ponadto kursowanie w dni robocze wznowi linia 7, która od poniedziałku kursować będzie na trasie Widzew Augustów – Piotrkowska Centrum.

Trasa linii 7 w dni robocze. Linia 7 nie kursuje w weekendy.

WIDZEW AUGUSTÓW – Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, Piotrkowska, Żwirki, Kościuszki – KOŚCIUSZKI / MICKIEWICZA – Piotrkowska Centrum, Piotrkowska, Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska – WIDZEW AUGUSTÓW

W związku ze zmianami, nowe rozkłady jazdy pojawią się na liniach 6, 15, 17, 50AB, 65AB, 69AB, 70, 76, 72AB, 77, 82AB, 83, 85AB, 87AB, N2 i Z12.

Polecane aktualności

Łódzka woda z kranu w karafce -  fot. ZWiK

Na upały najlepsza łódzka woda

BRP

W upały możemy oszczędzić kilkaset złotych pijąc więcej wody i nie produkując plastikowych śmieci. więcej

Eksponaty ze zbiorów Klubu Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych „Czerwone Berety”  -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Wyjątkowa wystawa na obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego w Łodzi

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Łódzkie Centrum Wydarzeń oraz Klub Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych „Czerwone Berety”... więcej

Woonerf na ul. Zacisze -  fot. Archiwum UMŁ

Transportowo-drogowy budżet obywatelski

BRP

Spacerowa aleja, nowe chodniki, pasy rowerowe i miejsca parkingowe, to infrastrukturalne tematy... więcej

Prace budowlane w Pasażu Majewskiego -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Rozpoczęły się prace przy budowie Pasażu Majewskiego, który połączy ulicę Włókienniczą i Jaracza

Małgorzata Loeffler / ZIM

Centrum Łodzi wzbogaci się o nowy pasaż, który stanie się przestrzenią, gdzie będzie można spędzić... więcej

Łodzianie zdecydują: co z Jednorożcem?

BRP

Gdzie powinien stać pomnik Jednorożca? W obecnej lokalizacji, czy też w miejscu wskazanym przez... więcej

Kontakt