Włókiennicza pięknieje. Jak wynająć tu lokal w wyremontowanej kamienicy?

Wystartowały konkursy na wynajem lokali użytkowych przy remontowanej ul. Włókienniczej. Odnowione kamienice mają zapełnić się kawiarniami, sklepami, rzemiosłem i rękodziełem.

Włókiennicza -  fot. ŁÓDŹ.PL
Wystartowały konkursy na wynajem lokali użytkowych przy Włókienniczej , fot. ŁÓDŹ.PL

Metamorfoza ul. Włókienniczej stała się faktem. Zaniedbany kawałek Śródmieścia zmienił się nie do poznania. Jeśli ktoś nie był tam przez ostatnie dwa lata, to nie pozna ulicy po remontach. 

Przy ul. Włókienniczej trwają ostatnie już remonty kamienic. Na finał czeka m.in. dom Hilarego Majewskiego pod numerem 11, który jest tutaj najcenniejszym zabytkiem. Postępuje remont ulicy, która zmienia się w woonerf. Wykonawca posadził już na niej pierwsze drzewa. Gotowy jest za to cały pasaż Majewskiego, który powstał pomiędzy ul. Włókienniczą i Jaracza. Tam mieszkańcy korzystają już z nowego placu zabaw i odpoczywają na ławkach. 

Wynajmij lokal przy Włókienniczej!

Do odnowionych i wyposażonych we wszystkie media mieszkań wprowadzają się lokatorzy. Przyszedł też czas na wynajęcie lokali użytkowych, których przy ul. Włókienniczej i na skrzyżowaniu z ul. Wschodnią powstało pół setki.

– Ogłaszamy pierwszy przetarg na wynajem lokali komercyjnych. Na początek 18 pomieszczeń o różnym metrażu, od niewielkich 21-metrowych, po duże, ponad 100-metrowe. W pierwszym konkursie zdecydowaliśmy się na licytację stawki czynszu. W zależności od rodzaju działalności zaczyna się ona od 7,5 zł do 40 zł za mkw. Liczymy na biznesy, które pomogą stworzyć nowy, nieco awangardowy klimat ul. Włókienniczej. Mile widziane będą zanikające zawody – mówi Sławomir Granatowski, dyrektor Departamentu Rewitalizacji.

Przy wynajmie pierwszych lokali przy ul. Włókienniczej obowiązuje jedno ograniczenie – nie będzie można prowadzić w nich sprzedaży alkoholu. 

W kolejnym konkursie miasto zastosuje dwustopniowy przetarg. Komisja najpierw będzie oceniała pomysł na działalność, a dopiero po dopuszczeniu do drugiego etapu zainteresowani będą licytowali stawkę czynszu. Tutaj w sukcesie pomoże przede wszystkim pomysł na biznes lub działalność kulturalną. 

Lokale użytkowe przy ul. Włókienniczej są przygotowane do stanu deweloperskiego.

Pierwszy konkurs na wynajem lokali startuje 11 maja. Szczegółowe informacje znajdą się na stronie www.zlm.lodz.pl


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Wschodnią, Rewolucji 1905r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zobacz także

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt