Włókiennicza przedłużona aż do Piotrkowskiej. Połączy je zielony pasaż

Będzie to możliwe dzięki współpracy miasta z prywatnym inwestorem - podwórka kamienic przy ul. Piotrkowskiej 22 i Wschodniej 45 połączy nowy zielony pasaż. Pojawią się w nim lokale usługowe, handlowe i gastronomiczne.

Podwórko przy ul. Piotrkowskiej 22 - wizualizacja -  mat. prasowe
Pasaż łączący Piotrkowską i Włókienniczą , mat. prasowe

Przedmiotem zawartego przez miasto porozumienia ze Spółką Sunco Nieruchomości Karim-Cytrowska jest stworzenie nowego, pieszego ciągu komunikacyjnego od ulicy Piotrkowskiej do Wschodniej i dalej w kierunku ul. Włókienniczej. Prowadzić on będzie przez nieruchomości przy ul. Piotrkowskiej 22, będącej własnością Spółki i nieruchomość przy ul. Wschodniej 45, stanowiącą własność Miasta Łodzi. W zeszłym roku rozpoczęto gruntowny remont nieruchomości przy ul. Wschodniej 45 w ramach projektu rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi. Po remoncie prawie cały jej parter przeznaczony zostanie na lokale użytkowe (12 lokali).

Furtka w miejscu muru

Obecnie nieruchomości te oddzielone są od siebie wysokim murem. W wyniku porozumienia Spółka rozbierze stojący na swojej nieruchomości mur, a w zamian Miasto postawi ogrodzenie z furtką, która pozostanie otwarta w godzinach 6:00-23:00. W tych samych godzinach dostępne będzie również wejście na nieruchomości od strony ul. Piotrkowskiej i ul. Wschodniej. Likwidacja obecnej bariery umożliwi swobodne przejście z ul. Piotrkowskiej do ul. Włókienniczej.

Pasaż połączy Piotrkowską i Włókienniczą

- Trwa remont miejskiej kamienicy wraz z oficynami na ul. Wschodniej 45 – po remoncie będzie ona wyglądać naprawdę imponująco. Przylegająca do niej nieruchomość na ul. Piotrkowskiej 22 jest prywatna. I właśnie dzięki zaangażowaniu jej właściciela – Spółki Sunco Nieruchomości Karim-Cytrowska zyskamy w Łodzi nowy ogólnodostępny, zielony pasaż, który przedłuży ul. Włókienniczą aż do Piotrkowskiej. Swoją część prac w tym miejscu już realizujemy i z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie prac po prywatnej stronie nowego pasażu. Jestem przekonany, że metamorfoza tej przestrzeni, nasadzenia zieleni, powstanie lokali usługowych, handlowych i gastronomicznych będzie biznesowym strzałem w dziesiątkę – powiedział Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent miasta Łodzi.

Korzyści dla przedsiębiorców i mieszkańców

Dzięki zwiększonej dostępności do nieruchomości inwestycja wpłynie pozytywnie na prowadzone działalności w lokalach w głębi podwórek. Ponadto zwiększy także zainteresowanie najmem tych lokali. Korzyści ze stworzenia nowego ciągu komunikacyjnego obejmą zarówno mieszkańców, właścicieli obu nieruchomości, najemców i klientów lokali użytkowych.

Realizacja obu części inwestycji – miejskiej i prywatnej będzie zsynchronizowana w czasie i ma zakończyć się do końca 2022 roku.

Zobacz także

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt