Wojewodo, interweniuj w PKP!

Czyli o wiaduktach na ul. Przybyszewskiego.

Damian Raczkowski, radny Rady Miejskiej w Łodzi: - Temat inwestycji prowadzonej na ul. Przybyszewskiego oparty jest na fake newsach i półprawdach. Pojawiły się informacje, że wiadukt będzie musiał być wyburzony, a filary zniszczone. Za to wszystko rzekomo mieliby zapłacić mieszkańcy i termin ukończenia przedsięwzięcia się wydłuży. Cała sprawa przedstawiona jest w najczarniejszych scenariuszach, a prawda jest zupełnie inna. Po pierwsze inwestor na zlecenie miasta wylicza, o ile należy wiadukt podnieść. Nie jest problemem przygotowanie aktualnego planu inwestycji. Wiadukt zostanie dołożony o brakujące centymetry. Cała inwestycja zamknie się w 87 mln zł. Apeluję do mediów, szczególnie tych pod władzami Orlenu, żeby zaprzestały straszenia mieszkańców. Kampanii parlamentarnej jeszcze nie ma.

 

Marcin Hencz, przewodniczący Komisji Transportu i Ruchu Drogowego Rady Miejskiej w Łodzi: - Na terenach PKP samorządy nawet nie mogą kichnąć bez zgody spółki. Projekt miasta został przez nich zaakceptowany. W 2016 roku PKP zaakceptowało ZRiD (zezwolenie na prowadzenie inwestycji drogowej) wydane samorządowi na prowadzenie tej inwestycji potwierdzając poprzednie warunki. Choć PKP w międzyczasie przebudowywało tory i nie poinformowało o tym. PKP jest stroną w tym temacie. Miasto prowadzi to przedsięwzięcie bardzo dobrze. Aktualnie trwa korekta tego projektu. Zarzuty kierowane do samorządu są kuriozalne. Dlaczego PKP nie przesłało prawidłowych danych do miasta?

 

Krzysztof Makowski, wiceprzewodniczący Komisji Transportu i Ruchu Drogowego Rady Miejskiej w Łodzi: - Jeżeli okaże się, że w związku z błędami PKP zwiększą się koszty inwestycji, to miasto powinno wystąpić na drogę sądową o zwrot tych kosztów. Takie zderzenie miasta z PKP nie jest pierwszorazowe. Apelujemy do wojewody, żeby zaczął bardziej bacznie przyglądać się swojej odpowiedzialności. Nie powinien nikogo straszyć w momencie, kiedy posiada niesprawdzone informacje.

Polecane aktualności

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Kontakt