Wsparcie z Łódzkiego Funduszu Poręczeń Kredytowych dla lokalnych przedsiębiorców

Od wtorku (19 maja) łódzcy przedsiębiorcy mogą korzystać z funduszu kredytowo-poręczeniowego. To kolejne, po m.in. obniżeniu czynszów za lokale użytkowe, narzędzie wsparcia przygotowane przez władze Łodzi dla lokalnych przedsiębiorców.

Wraz ze stopniowym odmrażaniem gospodarki władze Łodzi zdecydowały o udostępnieniu lokalnym przedsiębiorcom Łódzkiego Funduszu Poręczeń Kredytowych, nad którym pieczę będzie sprawował Bionanopark. -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Wraz ze stopniowym odmrażaniem gospodarki władze Łodzi zdecydowały o udostępnieniu lokalnym przedsiębiorcom Łódzkiego Funduszu Poręczeń Kredytowych, nad którym pieczę będzie sprawował Bionanopark. , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Wraz ze stopniowym odmrażaniem gospodarki władze Łodzi zdecydowały o udostępnieniu lokalnym przedsiębiorcom Łódzkiego Funduszu Poręczeń Kredytowych, nad którym pieczę będzie sprawował Bionanopark.

Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi mówi: - Jeśli są firmy, które na skutek pandemii straciły możliwość pozyskania kredytu, bądź bank żąda od nich poręczenia, to będziemy takim poręczeniem służyli. Liczę, że 10 mln zł zgromadzone w tym funduszu będzie narzędziem napędzającym gospodarkę i sądzę, że te poręczenia będą ważnym elementem wspomagającym w utrzymaniu stabilności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, bo do nich adresujemy naszą pomoc.

Marek Cieślak, prezes Bionanoparku dodaje: - Jakiś czas temu prezydent Hanna Zdanowska zdecydowała, że w związku z nadzwyczajną sytuacją trzeba wesprzeć nie tylko firmy z inkubatora Bionanoparku, ale wszystkich mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Wprawdzie funduszy pomocowych na rynku jest sporo, ale z naszych obserwacji wynika, że sporym problemem dla niewielkich firm jest zabezpieczenie pożyczki. Dlatego oferujemy im pomoc i będziemy poręczali pożyczki do wysokości 500 tys. zł, bo taka kwota wynika z obowiązujących przepisów i wielkości naszego funduszu. Z poręczeń mogą korzystać przedsiębiorcy łódzcy, czyli tacy, którzy są zarejestrowani w Łodzi i płacą tutaj podatki lub prowadzą w naszym mieście oddział, znaczący dla łódzkiego rynku.

Jak podkreśla prezes Marek Cieślak, pieniądze te muszą być przeznaczone na działalność gospodarczą. Poręczenie udzielane jest maksymalnie na 80 proc. kredytu. Wszystkie procedury zostały maksymalnie uproszczone i każdy przedsiębiorca, potrzebujący poręczenia kredytu, w ciągu dwóch tygodni od zgłoszenia się do Bionanoparku takie poręczenie uzyska.

- Z naszych doświadczeń wynika, że w działalności poręczeniowej wartość udzielonych poręczeń może być 4–5 razy większa od kwoty wyjściowej pozostającej w dyspozycji funduszu. Liczę, że wartość udzielonych poręczeń zbliży się do 50 mln zł, a to już naprawdę znacząca kwota. Cały mechanizm jest już gotowy, zapraszamy od dziś na naszą stronę http://lfpk.lodz.pl/ lub do siedziby Bionanoparku (ul. Dubois 114/116) – dodaje prezes Marek Cieślak.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Zaczynamy projektowanie skweru Wiedźmina i zapraszamy Łodzian na warsztaty -  Wojciech Markiewicz / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Zaczynamy projektowanie skweru Wiedźmina i zapraszamy Łodzian na warsztaty

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Południowa część placu Komuny Paryskiej, znana łodzianom jako Skwer Wiedźmina, zostanie... więcej

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 12. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi!

autor: Monika Kamieńska

W 1970 r. Polskie Nagrania wydały niezapomnianą i fenomenalną wręcz płytę „Marek Grechuta & Anawa”.... więcej

Nowe torowisko na Stoki gotowe

Nowe torowisko na Stoki gotowe

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Zakończył się remont torowiska tramwajowego pomiędzy ulicami Pomorską a Telefoniczną. 1 października... więcej

Ceny wody pozostają bez zmian. Nie będzie podwyżek opłat za wodę i ścieki

Tomasz Walczak / UMŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zdecydowała, iż w tym roku ceny opłat za zużycie wody i utylizację... więcej

Łódzkie święto Armii Krajowej

Andrzej Janecki / BKSiDŁ

W rocznicę utworzenia Służby Zwycięstwa Polski, konspiracyjnej organizacji przekształconej później w... więcej

Kontakt