Współpraca z Veolią. Gotują z dziećmi i robią piny dla kampanii społecznej

Już nie po raz pierwszy możemy pochwalić się współpracą z firmą Veolia PL, a tak konkretnie - z pracownikami z łódzkiego oddziału firmy. To oni angażują się w akcje wolontariatu pracowniczego i decydują, że chcą swoje wolontariackie godziny spędzić razem z dziećmi z łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych, np. gotując wspólnie na warsztatach kulinarnych organizowanych w studio Baccaro. Zresztą nie tylko biorą w nich udział, lecz także je finansują.

Jeśli zamiast gotowania wybierają rękodzieło, to uwijają się z dziećmi podczas produkcji ręcznie robionych mydełek. A tym razem zaprosili przedstawicieli kampanii społecznej Rodzina Jest dla Dzieci na swoją branżową konferencję. O działaniach na rzecz dzieci i ich rodzin biologicznych oraz zastępczych opowiadali Gabriela Halakiewicz i Damian Paczesniak z zespołu promocji. A jak już opowiedzieli, to pracownicy Veolii zabrali się za... wyprodukowanie kilkuset pinów z napisami „Jestem rodziną zastępczą, bo samotność nie jest dla dzieci”, „Jestem rodziną zastępczą, bo ta pomoc daje moc” i „Jestem rodziną zastępczą, bo lubię, kiedy dziecko się uśmiecha”.

Było też kilka prostszych projektów - piny dla pracowników MOPS-u, dla organizatorów oraz wolontariuszy. Wszystkie na pewno przydadzą się podczas którejś z imprez organizowanych dla łódzkich rodzin zastępczych.
Nie wszystkie wzory udało się dokończyć podczas piątkowego spotkania. Dlatego pracownicy Veolii pożyczyli nam maszynę do produkcji kolorowych przypinek. Dzięki niej będziemy mogli kontynuować produkcję w gronie rodzin zastępczych.

Z całego MOPS-owego serca dziękujemy za czas, który znajdujecie, by sprawić radość dzieciom, dowiedzieć się od nas jeszcze więcej o ich potrzebach i marzeniach, a później wracać do nich i pomagać im jeszcze lepiej.
PS Jeśli Wasza firma również chce wspierać dzieci po przejściach, piszcie do nas. A jeśli zastanawiacie się, czym zajmujemy się na co dzień, to przypominamy, że szukamy rodzin zastępczych i wolontariuszy dla dzieci z domów dziecka.

Polecane aktualności

Odsłonięcie gwiazdy Michała Szewczyka -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Barbara Połomska i Michał Szewczyk w Alei Gwiazd

NCKF

W Łódzkiej Alei Gwiazd przy ul. Piotrkowskiej 63 zostaną odsłonięte gwiazdy Barbary Połomskiej i... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Wkrótce przetarg na remont Wigencji

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Miasto ma już gotowy projekt na rewitalizację dawnej fabryki Wigencja. W przyszłym tygodniu... więcej

Stacja ładowania elektrycznych autobusów Volvo

MPK – Łódź kupiło ładowarki do pierwszych autobusów elektrycznych

MPK – Łódź

Wkrótce Łódź dołączy do miast z autobusami zasilanymi prądem. Ładowarki do 17 autobusów Volvo... więcej

Na fragment ulicy Sienkiewicza wraca ruch dwukierunkowy -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Na fragment ulicy Sienkiewicza wraca ruch dwukierunkowy

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Za kilka dni oddany zostanie do użytku wyremontowany odcinek ul. Sienkiewicza pomiędzy trasą W-Z i... więcej

Łódź dofinansuje zakup urządzeń do gromadzenia deszczówki

Łódź daje pieniądze na łapanie deszczówki

Jakub Paduch/WKŚ

Do 16 października można składać wnioski o dofinansowanie urządzeń do gromadzenia deszczówki.... więcej

Kontakt