Współpraca z Veolią. Gotują z dziećmi i robią piny dla kampanii społecznej

Już nie po raz pierwszy możemy pochwalić się współpracą z firmą Veolia PL, a tak konkretnie - z pracownikami z łódzkiego oddziału firmy. To oni angażują się w akcje wolontariatu pracowniczego i decydują, że chcą swoje wolontariackie godziny spędzić razem z dziećmi z łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych, np. gotując wspólnie na warsztatach kulinarnych organizowanych w studio Baccaro. Zresztą nie tylko biorą w nich udział, lecz także je finansują.

Jeśli zamiast gotowania wybierają rękodzieło, to uwijają się z dziećmi podczas produkcji ręcznie robionych mydełek. A tym razem zaprosili przedstawicieli kampanii społecznej Rodzina Jest dla Dzieci na swoją branżową konferencję. O działaniach na rzecz dzieci i ich rodzin biologicznych oraz zastępczych opowiadali Gabriela Halakiewicz i Damian Paczesniak z zespołu promocji. A jak już opowiedzieli, to pracownicy Veolii zabrali się za... wyprodukowanie kilkuset pinów z napisami „Jestem rodziną zastępczą, bo samotność nie jest dla dzieci”, „Jestem rodziną zastępczą, bo ta pomoc daje moc” i „Jestem rodziną zastępczą, bo lubię, kiedy dziecko się uśmiecha”.

Było też kilka prostszych projektów - piny dla pracowników MOPS-u, dla organizatorów oraz wolontariuszy. Wszystkie na pewno przydadzą się podczas którejś z imprez organizowanych dla łódzkich rodzin zastępczych.
Nie wszystkie wzory udało się dokończyć podczas piątkowego spotkania. Dlatego pracownicy Veolii pożyczyli nam maszynę do produkcji kolorowych przypinek. Dzięki niej będziemy mogli kontynuować produkcję w gronie rodzin zastępczych.

Z całego MOPS-owego serca dziękujemy za czas, który znajdujecie, by sprawić radość dzieciom, dowiedzieć się od nas jeszcze więcej o ich potrzebach i marzeniach, a później wracać do nich i pomagać im jeszcze lepiej.
PS Jeśli Wasza firma również chce wspierać dzieci po przejściach, piszcie do nas. A jeśli zastanawiacie się, czym zajmujemy się na co dzień, to przypominamy, że szukamy rodzin zastępczych i wolontariuszy dla dzieci z domów dziecka.

Polecane aktualności

Prace przy drugim etapie remontu torowiska pomiędzy Pomorską a Telefoniczną -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Półmetek remontu torowiska do zajezdni Telefoniczna

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Od dziś tramwaje kursują po nowym torze. Rozpoczęły się prace przy drugim etapie remontu torowiska... więcej

Budujemy strop podziemnej drogi

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

6 metrów pod ziemią - na tej głębokości pojadą samochody, nową drogą w Nowym Centrum Łodzi. Abyśmy... więcej

Łódź rewitalizacja. Sienkiewicza 56 - była ruina, jest pięknie odnowiona fasada

Małgorzata Loeffler / ZIM

Łódź rewitalizacja. Była ruina, jest pięknie odnowiona fasada. Prezentujemy wyremontowaną elewację... więcej

Sportowcy polecają łódzką wodę

Tomasz Lewandowski / Wydział Sportu

Wapń, magnez, sód, fluorki – to wartościowe minerały, które dostępne są na wyciągnięcie ręki.... więcej

W kamienicy przy ulicy Wschodniej 20 trwają roboty rozbiórkowe -  fot. Sebastian Glapiński

Łódź rewitalizuje na ulicy Wschodniej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Wystartowały prace w kolejnej już kamienicy, w której powstaną mieszkania komunalne i placówka... więcej

Kontakt