WTBS buduje przy ul. Lubelskiej. Powstanie tam 80 mieszkań komunalnych

Miasto właśnie przekazało Widzewskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego należące do gminy działki inwestycyjne przy ul. Lubelskiej 7 i 9/11 – to aport do spółki z WTBS, dzięki której staną tam nowe domy z ok. 90 mieszkaniami, w znacznej większości komunalnymi.

Łódź buduje z WTBS -  fot. ŁÓDŹ.PL
Osiedle mieszkaniowe przy ul. Wysokiej , fot. ŁÓDŹ.PL

Podwójna inwestycja

Przy ul. Lubelskiej 9/11 powstanie budynek mieszkalny z ok. 70 mieszkaniami i wszystkie one są planowane jako mieszkania komunalne – w dyspozycji magistratu, do wynajęcia potrzebującym łodzianom po gminnych stawkach czynszowych. Przy ul. Lubelskiej 7 wybudowany zostanie mniejszy budynek z około 20 lokalami, którymi miasto i WTBS zamierzają podzielić się pół na pół.

– Dla działki pod numerem 9/11 mamy już warunki zabudowy, ruszamy z projektem. Dla działki pod numerem 7 dopiero wystąpiliśmy o „wuzetkę”. Mamy nadzieję tak zgrać oba procesy projektowe, by jeszcze w tym roku móc ogłosić przetarg, który wyłoni nam wykonawcę obu inwestycji. Jeśli ta procedura pójdzie gładko i uda się ją szybko zakończyć, mamy nadzieję rozpocząć prace budowlane jeszcze w 2022 r. – mówi prezes WTBS Radosław Stępień.

Owocne partnerstwo

Współpraca miasta z WTBS ma w ostatnich latach dobrą passę. W 2017 r. przy ul. Wysokiej 25/27 stanął dom, w którym z 51 lokali mieszkalnych aż 40 wynajęli lokatorzy komunalni. Pod koniec 2021 r. oddany został do użytku budynek przy ul. Wysokiej 30, gdzie powstało 49 mieszkań. Do 24 z nich już wprowadzili się lokatorzy komunalni, resztę lokali zajmą mieszkańcy WTBS na regułach budownictwa społecznego.  

Kilkaset metrów dalej, przy ul. Nawrot 98 rosną mury kolejnej inwestycji WTBS i gminy. W domu, którego budowa ma zakończyć się w połowie 2023 r., powstanie 35 lokali (w tym 17 dla lokatorów komunalnych). Lada chwila ruszy też kolejna inwestycja na gruncie przekazanym WTBS-owi od miasta – przy ul. Przędzalnianej 101/103, gdzie powstanie 39 nowych mieszkań (połowa dla gminy). W przygotowaniu są kolejne – jedna na Widzewie (przy ul. Skierniewickiej), druga na Bałutach (ul. Widok/Oblęgorska) – łącznie 100 nowych mieszkań.

Zobacz także

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt