Wyjątkowy weekend z Łódzkim Świętem Zakochanych

Walentynki w Łodzi, koncerty, romantyczne spacery w Palmiarni, ciekawa ścieżka edukacyjna w ZOO. Jak w dobie epidemii spędzić w mieście Walentynki?

Walentynki w Łodzi!

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego w Łodzi to miejsce, gdzie znajduje się jedna z najciekawszych i najstarszych kolekcji roślin egzotycznych. To doskonałe miejsce na wypoczynek wśród zieleni zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

W najbliższą niedzielę, 14 lutego Palmiarnia zaprasza po godzinach na romantyczne spacery. Od godz. 16.00 do 20.00, co godzinę 10 par będzie mogło w pięknych okolicznościach przyrody, w cieple i pod dachem spędzić razem wyjątkowy wieczór.

Zapisów można dokonywać pod numerem 42 674 96 65.

Atrakcje na Walentynki przygotowało także EC1 we współpracy z kawiarnią Tubajka. W zjawiskowo pięknej przestrzeni zabytkowej elektrowni koncert muzyki gitarowej zagra Mateusz Tranda, a repertuar zostanie oczywiście dopasowany do okazji, jaką jest Dzień Zakochanych. Koncert będzie transmitowany on-line, a smaku wydarzeniu artystycznemu doda specjalne menu Tubajki.

Tarta z kurkami, serem roquefor i rozmarynem, kokosowe placki ryżowe, mus truskawkowy z palonymi marsh mallows, truskawki w czekoladzie... Tym propozycjom naprawdę trudno się oprzeć! Jest to także szansa na wsparcie łódzkiej gastronomii, która, obecnie przeżywa bardzo trudne chwile i wciąż czeka na odmrożenie gospodarki w obszarze swojej aktywności.

Bilet na wydarzenie w cenie 111 złotych obejmuje koncert oraz zestaw potraw, który zwolni nas z obowiązku przygotowywania walentynkowej kolacji i pozwoli po prostu skupić się na sztuce i obecności. Zestawy będą przygotowane do odbioru w klubokawiarni w parku Źródliska, czyli tuż obok Palmiarni.

To nie jedyna oferta EC1. Planetarium zaprasza na pokaz na żywo, podczas którego odwiedzimy obiekty kojarzące się, a jakże!, z miłością. W trakcie podróży natkniemy się  m.in. na Wenus i Marsa, pokażemy kilka ładnych mgławic, których nazwy pasują do Walentynek (np. Serce, czy Mały Klejnot). Odwiedzimy też Planetoidę Eros i zobaczymy pierścionek z diamentem (jedna z faz zaćmienia Słońca).

EC1 uruchomi też w niedzielę świetlicę. To z kolei propozycja dla rodziców i opiekunów, którzy chcieliby zyskać nieco wolnego czasu oraz pewność, że ich podopieczne i podopieczni doskonale bawią się nauką pod okiem animatorów. Poprzez wspólną zabawę, naukowe doświadczenia, quizy i zagadki dzieci dowiedzą się jak pracuje serce, skonstruują swój własny stetoskop i poznają zwyczaje miłosne niektórych bakterii, roślin i zwierząt.

Rozkład jazdy walentynkowych atrakcji w EC1:

godz. 15:00-17:30

Walentynkowa świetlica CNiT EC1: 25 zł

----------------------------

godz. 18:00

Koncert gitarowy Mateusza Trandy z zestawem cateringowym Tubajki dla dwojga: 111 zł

Koncert gitarowy Mateusza Trandy: 12 zł

----------------------------

godz. 19:00

Walentynkowy spacer pod gwiazdami z Planetarium EC1: 10 zł

Walentynki można spędzić także w łódzkim ZOO. 14 lutego czeka na gości wyjątkowai odważna miłosna trasa. W wybranych miejscach naszego ogrodu, oznakowanych na mapie serduszkami, znajdziecie intrygujące nalepki  ze śmiałymi zdjęciami i informacjami dotyczącymi zwierzęcych przyrodzeń.

- Tylko w tym dniu dowiecie się dlaczego wydrom kurczą się penisy i jądra oraz na czym polega zagadka genitaliów kazuarów. Poznacie, które zwierzęta mają fallusy na głowie, a które mają ich więcej niż jeden. Kolczaste, ze skrzydełkami, przypominające korkociągi lub miecze – różnorodność budowy zwierzęcych penisów może przyprawić o zawrót głowy – mówi dr Magdalena Janiszewka, kierownik działu edukacji w łódzkim ZOO, pomysłodawczyni akcji.

Walentynkową akcję przygotowało także Łódzkie Centrum Wydarzeń.

Zbliżają się pierwsze takie walentynki bez dostępu do instytucji kultury, klubów muzycznych, czy możliwości  zajęcia stolika w restauracji lub kawiarni. W tej wyjątkowej sytuacji łódzkie firmy, środowisko muzyczne a także lokalna gastronomia ze wsparciem Łódzkiego Centrum Wydarzeń wychodzą naprzeciw potrzebom mieszkańców. „Łódź, love!” to aż trzy dni wypełnione muzyką na żywo, tańcem oraz zabawami w formule programu transmitowanego w sieci. Lokalne kawiarnie i restauracje przygotowują zaś specjalne, pyszne propozycje dla zakochanych
z dostawą.

- Po sukcesie miejskiego Sylwestra transmitowanego w Internecie, wraz ze Strefą Kreatywną szykujemy dla łodzian bogaty i różnorodny program atrakcji on-line z okazji Święta Zakochanych. Wszystko dzięki zaangażowaniu łódzkich przedsiębiorców i artystów, którzy chcą się podzielić tym, co robią najlepiej i zaproponować wartościowe sposoby na spędzenie tego dnia, nawet jeśli spędzamy go w zaciszu własnego domu. Wydarzenia będą dostępne dla każdego na fanpage’u ŁCW oraz Miasta! – mówi Piotr Kurzawa, Zastępca Dyrektora Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Na stronie wydarzenia na Facebooku już od piątku można wraz z instruktorami z łódzkich szkół tańca rozruszać się przed sobotnią imprezą i niedzielnym koncertem. Podczas półgodzinnych lekcji będzie można nauczyć się podstaw dwóch najbardziej zmysłowych styli tanecznych - uwodzicielskiego Bluesa oraz latynoamerykańskiej Bachaty. Sobota to okazja do zabawy dla fanów muzyki klubowej, bo tego dnia znany łódzkiej widowni DJ KarpYou zagra specjalny set z miłosnymi motywami. W niedzielę, na finał wystąpi kolektyw łódzkich artystów w romantycznych przebojach i miłosnych hitach dużego ekranu w specjalnie przygotowanych aranżacjach. (więcej informacji o wykonawcach poniżej). Wszystko poprowadzi na żywo konferansjer ze studia ProDjs na Piotrkowskiej.

W trakcie transmisji prowadzący będzie zapowiadał też konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, w których to łodzianie będą mogli podzielić się własnymi romantycznymi pomysłami na spędzenie tegorocznych Walentynek oraz zobaczyć premierę spotu prezentującego sondę z udziałem łodzian o zabawnych sytuacjach z randek. W konkursach będzie trzeba się wykazać bo do wygrania są 3 vouchery o wartości aż 500 zł na luksusową bieliznę „oh!zuza”, słodki naszyjnik w czekoladowej oprawie, zestawy łódzkich gadżetów od „I love lodź”, tatuaże dla dwojga projektu łódzkich artystów oraz 2 zaproszenia na miesięczny kurs tańca dla par! Konferansjer przedstawi w wydarzeniu zasady nadsyłania zgłoszeń, a dodatkowo w trakcie całego weekendu można wziąć udział w konkursie na Instagramie Łodzi, w którym do wygrania jeden z voucherów partnera głównego.

Dopełnieniem walentynkowej akcji będą pyszne „love pack’i”, czyli zestawy przygotowane specjalnie na święto zakochanych przez lokalne restauracje i kawiarnie. W wydarzeniu i na portalu Jemy w Łodzi znajdzie się romantyczny program łódzkiej gastronomii z zestawieniem walentynkowych atrakcji i ofert. 

Program:

Piątek: 19.00-20.30 Nauka tańca: Blues (Swinging Promised Land), Bachata (Dance Spot66)

Sobota: 19.00-20.30 Klubowe walentynki, czyli imprezowa noc z DJ KarpYou

Niedziela 19.00-21.00 Koncert walentynkowy: łódzcy artyści śpiewają największe miłosne przeboje. 

Aktualne informacje i transmisje na żywo: www.facebook.com/events/241224807469763 (wydarzenie pod hasłem „Łódź, love! Walentynki on-line 2021”)

Informacje o wykonawcach niedzielnego koncertu:

JĘDRZEJ OLŻEWSKI

Wokalista i elektroskrzypek z kilkunastoletnim doświadczeniem. Na swoim koncie ma ponad sto koncertów zarówno z zespołami (Zgiełk, Ovo) jak i solo, a ponadto uczestnictwo w popularnych programach telewizyjnych takich jak Bitwa na Głosy czy Must be the music.

BASIA ZUCHOWICZ

Wokalistka o mocnym i charakterystycznym głosie, pełna pasi i wrażliwości do muzyki. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Łodzi w klasie fletu poprzecznego i w późniejszym etapie saksofonu. Aktualnie gości na wszelkiego rodzaju galach min. Miss/Mister Ziemi Łódzkiej jak i Mister Polski.

KRZYSZTOF JURGA I WITOLD AMBROZIAK

Duet, który tworzą dwaj producenci, Witold Ambroziak - saksofonista, kompozytor, aranżer, wieloletni staż sceniczny, muzyk sesyjny oraz Krzysztof Jurga - skrzypek, kompozytor, aranżer, znakomity, charyzmatyczny DJ.

SIN TRINITY

Duet „Sin Trinity”- to połączenie akustycznego brzmienia gitary (Kuba Dudek) oraz kobiecego wokalu ( Anna Krasnopolska). coverują między innymi piosenki takich artystów jak : Adele, Lana del Rey, Coma, The Cranberries, Maroon 5, Dawid Podsiadło, Edyta Bartosiewicz. Muzycy świetnie czują się w swoim towarzystwie i bawią muzyką, co widać na koncertach. Ich cover „Imany- You will never know”- zakwalifikował się do konkursu radia RMF FM-  gdzie ich warsztat i talent wyróżniła Patrycja Markowska. Obecnie pracują nad autorskim materiałem utrzymanym w klimatach lyric pop/ soft rock.

MROVI DUO

Julia Wiśniewska i Michał Mroziński to muzycy tworzący Mrovi Duo. Artyści zaczęli współpracę w 2018 r. Wykonują muzykę kameralną oryginalnie pisaną na akordeon i skrzypce oraz transkrypcje. W repertuarze Mrovi można znaleźć m.in. muzykę klasyczną, filmową oraz folkową.

ROZDARTY POŃCZOCH

Rozdarty Pończoch powstał pod koniec lata 2015 roku, kiedy Ola, Sonia i Sylwia poznały się w klubie muzycznym New York w Łodzi i zaczęły wspólnie jamować. Zaskoczone szybkim zgraniem oraz entuzjastyczną reakcją publiczności kontynuowały swoją muzyczną przygodę. Repertuar zespołu to wypadkowa ich muzycznych upodobań. Sięgają po standardy jazzowe, uduchowiony soul, przebojowy pop, R&B, a nawet hip-hop.

Polecane aktualności

Nasadzenia w Łodzi

Rekordowa liczba zielonych projektów w łódzkim Budżecie Obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

103 projekty związane z zielenią i ochroną zwierząt – VIII edycja Budżetu Obywatelskiego pokazała na... więcej

Wizualizacja

Jeszcze w tym roku będzie można spacerować nowymi, zielonymi uliczkami w centrum Łodzi

Aleksandra Hac / UMŁ

Pod koniec roku przejdziemy nowym, zielonym pasażem z EC1 i podziemnego dworca do ul. Piotrkowskiej.... więcej

Kamienica przy ulicy Tuwima 52

Do zrewitalizowanej dziewiętnastowiecznej kamienicy przy ul. Tuwima wprowadzili się najemcy i lokatorzy

Małgorzata Loeffler / ZIM

Do zrewitalizowanej dziewiętnastowiecznej kamienicy przy ulicy Tuwima 52 wprowadzili się najemcy... więcej

Miejskie Centrum Medyczne im. Jonschera w Łodzi

Oddziały miejskiego szpitala do remontu

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Na oddziałach: neurologii, rehabilitacji, rehabilitacji neurologicznej oraz udarowym w szpitalu im.... więcej

Orientarium w Łodzi

Podwodny tunel w Orientarium

Paulina Klimas-Stasiak / ZOO

Podwodny tunel, w którym powstanie basen dla rekinów, oraz mniejsze zbiorniki dookoła zostały... więcej

Kontakt