Wystarczy jeden formularz, a resztą zajmą się pracownicy Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej

Bez zbędnej biurokracji, dokumentów, uzupełniania papierów i załatwiania spraw w kilku urzędach – wystarczy jeden formularz, a resztą zajmą się pracownicy Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej. O co chodzi? O budowę przyłącza – kanalizacyjnego lub wodociągowego.

Archiwum UMŁ
Wychodzimy z taką propozycją do mieszkańców, bo wiemy, że jednym z częstych powodów, dlaczego mieszkańcy nie podłączają się do kanalizacji, chociaż rury w ulicy, przy której mieszkają są pociągnięte, jest problem z załatwianiem formalności.

- Wychodzimy z taką propozycją do mieszkańców, bo wiemy, że jednym z częstych powodów, dlaczego mieszkańcy nie podłączają się do kanalizacji, chociaż rury w ulicy, przy której mieszkają są pociągnięte, jest problem z załatwianiem formalności. Częste wizyty w ZWiKu w kilku urzędach, do tego w czasie pandemii – wydają się problemem nie do przeskoczenia. My te formalności bierzemy na siebie. A mieszkańcy muszą się tylko określić, czy chcą przyłącze czy nie – informuje Michał Krzysztoszek z Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

Co trzeba zatem zrobić? Już w marcu do domów mieszkańców ulic, w których położony jest wodociąg lub kanalizacja, trafi prosta ulotka z formularzem. Formularz trzeba wypełnić i wysłać na adres ŁSI. Jest też drugi, prostszy sposób. Wystarczy ten sam formularz wypełnić na stronie https://lsi.lodz.pl/inwestycje/przylacz-sie/

W formularzu warto zaznaczyć, czy chce się skorzystać z dofinansowania, czy też nie. Łódzka Spółka Infrastrukturalna, wnioskuje o środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki temu, część mieszkańców, będzie mogła pomniejszyć koszty przyłącza o prawie 50% . ŁSI przejmuje na siebie także koordynację całego procesu inwestycyjnego, od prac projektowych począwszy, przez wybór wykonawcy, aż po realizację podłączenia. Ostatnim elementem, który należy już do mieszkańca, jest podpisanie umowy na odprowadzanie ścieków.

O tym, jakie są korzyści z podłączenia do miejskiej sieci kanalizacyjnej przekonuje Michał Krzysztoszek.

- To przede wszystkim oszczędności – odprowadzanie ścieków do sieci kanalizacyjnej jest tańsze, niż opróżnianie szamba. Ale nie bez znaczenia jest także podwyższenie standardu i jakości życia – nie trzeba pamiętać o wzywaniu szambiarki. A do tego wszystkiego podnosi się wartość nieruchomości.

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Kontakt