Zaczęli od Kurtza

Orzeł Łódź rozpoczął prezentację drużyny, która w sezonie 2022 będzie walczyła w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Pierwszym zawodnikiem zaprezentowanym przez klub jest Brady Kurtz, który postanowił nadal jeździć w łódzkim zespole.

Przy tej okazji honorowy prezes Orła Witold Skrzydlewski wręczył Australijczykowi statuetkę za zwycięstwo w internetowym głosowaniu kibiców na najlepszego żużlowca Orła w sezonie 2022. - Brady Kurtz w głosowaniu kibiców został wybrany najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie. Otrzymuje więc specjalną statuetkę, a my musimy się teraz starać awansować do ekstraligi, bo Brady liczy na to, że będzie to jego ostatni sezon na jej zapleczu - powiedział Skrzydlewski.

Kurtz ma już za sobą występy w polskiej ekstralidze i nie ukrywa, że chciałby do niej wrócić. - Zdecydował się jednak zostać i pomóc nam w awansie do Ekstraligi. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. W pierwszym sezonie jego startów w Łodzi nie u wszystkich z nas były uśmiechy na twarzy, ale już w ostatnich rozgrywkach pokazał, że potrafi walczyć i został ósmym zawodnikiem eWinner 1. Ligi. Mamy nadzieję, że nadal będzie podnosił swój poziom sportowy. Można powiedzieć, że kreujemy go na jednego z liderów. Postaramy się, żeby następni zawodnicy, których będziemy kontraktować byli o bardzo podobnej klasie sportowej, jaką prezentuje Brady - podsumował trener Orła Adam Skórnicki.

Okazało się, że osoba szkoleniowca była dla Orła jednym z ważnych atutów w trakcie kontraktowych rozmów z Kurtzem. - Mam świetne relacje z trenerem Skórnickim i cieszę się, że jest naszym szkoleniowcem. W drużynie panuje świetna atmosfera, a trener jest ważnym ogniwem zespołu i ma ogromny wpływ na nasze rezultaty. Miał duży udział w tym, że ostatni sezon miałem naprawdę dobry i już nie mogę doczekać się nowych rozgrywek. Chciałem zostać w Orle i mam nadzieję, że w kolejnych rozgrywkach osiągniemy lepsze wyniki, pojedziemy w play-offach i awansujemy do finału - podsumował Kurtz. 

Polecane aktualności

Od 16-12-2021 r. przeniesienie Punktów Obsługi Świadczeniobiorców

Od dnia 16-12-2021 r. Punkty Obsługi Świadczeniobiorców mieszczące się przy: Politechniki 32, Piłs... więcej

Łódź edu kul | Dosłyszeć teatr

Wydział Kultury

W czwartek, 21 października rusza niezwykły projekt edukacyjny pt. „Dosłyszeć teatr”. Będzie to cykl... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci pomordowanych na Brusie. Łódź składa hołd ofiarom egzekucji dokonanych w okresie okupacji niemieckiej i czasach stalinowskich

Tomasz Walczak / BRP

Przed obeliskiem upamiętniającym Polaków pomordowanych na terenie dawnego poligonu na Brusie złożono... więcej

Łódź edu kul | druga edycja wsparcia tutorskiego dla liderów edukacji kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Kultura stanowi kluczową oś w budowie wspólnoty i kapitału społecznego, wpływa na jakość relacji i... więcej

Łódź edu kul | szkolimy w ramach pakietu #chodzioDOSTĘPNOŚĆ

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

W ramach pakietu #chodzioDOSTĘPNOŚĆ proponujemy udział w cyklu bezpłatnych szkoleń i warsztatów. Są... więcej

Kontakt