Zagrają na cerkwi. Light.Move.Festival. szuka pianistów z całej Polski

To będzie niecodzienna kombinacja światła i muzyki na żywo. Holenderscy artyści z kolektywu Mr.Beam ożywią wyjątkową bryłę jednego z najpiękniejszych łódzkich zabytków – iluminacją sterowaną… grą na fortepianie. Każde muśnięcie klawiszy zmieni wzór animacji. I chociaż Light.Move.Festiwal, w ramach którego rozbłyśnie cerkiew św. Aleksandra Newskiego, odbędzie się dopiero pod koniec września to właśnie teraz rusza otwarty nabór dla muzyków z całego kraju.

Wizualizacja. W ramach LMF rozbłyśnie cerkiew św. Aleksandra Newskiego -  mat. prasowe
Wizualizacja. W ramach LMF rozbłyśnie cerkiew św. Aleksandra Newskiego , mat. prasowe

Keys of Light to projekt łączący muzykę i światło oraz mapping 3D z iluminacją zieleni. Interaktywną instalację świetlną przygotowuje uznany na świecie holenderski kolektyw artystów Mr.Beam, który przyjął zaproszenie odbywającego się we wrześniu w Łodzi Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła.

- Zapraszamy publiczność festiwalu do tworzenia niezapomnianych melodii i olśniewających projekcji. Wspólnie rozświetlimy przepiękną Cerkiew św. Aleksandra Newskiego - mówi Beata Konieczniak, dyrektor kreatywna Light.Move.Festival, dodając: - Czekamy na zgłoszenia zawodowych muzyków i pianistów amatorów, którzy chcieliby swoją grą współtworzyć mapping na zabytkowej cerkwi. Jedno delikatne naciśnięcie klawisza stanie się wielkim gestem na fasadzie budynku.

Fundacja Lux Pro Monumentis, organizator Light.Move.Festival. nie określa gatunku muzyki, która ma rozświetlać cerkiew. - Wszystkie gatunki i style są mile widziane, zarówno utwory klasyczne, jak i fortepianowe aranżacje muzyki popularnej i współczesnej - podkreśla Beata Konieczniak. 

Nie ma również żadnych ograniczeń wiekowych. Wiadomo też, że każdy z pianistów będzie mógł wykonać dziesięciominutowy recital, który stanie się częścią Festiwalu Światła i stworzy okazję do zaprezentowania swojego talentu naprawdę szerokiej publiczności.

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła odbędzie się w dniach 27 - 29 września w godzinach 19 - 24, natomiast nabór pianistów rozpoczyna się już teraz. Aby zgłosić swoją kandydaturę, należy wysłać e-mail na adres: biuro@lmf.com.pl z informacjami kontaktowymi i utworami, które chciałbyś zagrać oraz próbką własnych umiejętności - linkiem do nagrania. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do końca sierpnia. Aplikacje oceni komisja złożona z przedstawicieli organizatora, zawodowych muzyków oraz przedstawicieli szkół muzycznych.

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival organizowany jest w Łodzi od 2011 roku. Jego pomysłodawcami są Beata Konieczniak i Norbert Wasserfurth-Grzybowski, którzy zachwyceni postindustrialną, ale też eklektyczną architekturą Łodzi postanowili stworzyć wydarzenie, podkreślające piękno i niespotykany charakter łódzkiej zabudowy. Każdego roku festiwal gromadzi tłumy łodzian i przyjezdnych zafascynowanych nie tylko kinetyczną sztuką światła, ale również wysokim poziomem artystycznym programu.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

 -  mat. UMŁ

W Mileszkach powstaje 5 km nowego kanału sanitarnego

Agnieszka Rutkowska / BRP

ŁSI buduje 5 km kanału sanitarnego na Mileszkach. A do tego 172 odejścia do granic posesji, które... więcej

Pierwszy w Łodzi żłobek modułowy już stoi w Nowosolnej -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Pierwszy w Łodzi żłobek modułowy już stoi w Nowosolnej

Jolanta Baranowska / BRP

Powstaje pierwszy w Łodzi żłobek w technologii modułowej, czyli składany z części, jak klocki.... więcej

Zapraszamy na „Labirynt Festiwal” oferujący w jednym miejscu 11 różnych gatunków muzycznych -  mat. prasowe

Kamienice połączone siecią korytarzy i piwnic będą przestrzenią dla "Labirynt Festiwal"

Zuzanna Bociąga / ŁCW

W październiku na fanów muzyki klubowej czeka festiwal, którego miejscem jest połączona przestrzeń́... więcej

13 milionów więcej za prąd, który nie zdrożał  -  fot. Monika Pawlak / UMŁ

Prawie 13 mln więcej kosztowały faktury za prąd, który miał nie zdrożeć

Monika Pawlak / BRP

Prawie 13 milionów złotych więcej niż w ubiegłym roku zapłaci 391 miejskich jednostek skupionych w... więcej

"Nasze miasto nie będzie już takie samo". Rusza budowa tunelu średnicowego pod Łodzią -  fot. CC0 license

"Nasze miasto nie będzie już takie samo". Rusza budowa tunelu średnicowego pod Łodzią

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Najdłuższy tunel kolejowy w Polsce, podziemne stacje, kilometry torów, nowe kierunki podróży i... więcej

Kontakt