Zagrają na cerkwi. Light.Move.Festival. szuka pianistów z całej Polski

To będzie niecodzienna kombinacja światła i muzyki na żywo. Holenderscy artyści z kolektywu Mr.Beam ożywią wyjątkową bryłę jednego z najpiękniejszych łódzkich zabytków – iluminacją sterowaną… grą na fortepianie. Każde muśnięcie klawiszy zmieni wzór animacji. I chociaż Light.Move.Festiwal, w ramach którego rozbłyśnie cerkiew św. Aleksandra Newskiego, odbędzie się dopiero pod koniec września to właśnie teraz rusza otwarty nabór dla muzyków z całego kraju.

Wizualizacja. W ramach LMF rozbłyśnie cerkiew św. Aleksandra Newskiego -  mat. prasowe
Wizualizacja. W ramach LMF rozbłyśnie cerkiew św. Aleksandra Newskiego , mat. prasowe

Keys of Light to projekt łączący muzykę i światło oraz mapping 3D z iluminacją zieleni. Interaktywną instalację świetlną przygotowuje uznany na świecie holenderski kolektyw artystów Mr.Beam, który przyjął zaproszenie odbywającego się we wrześniu w Łodzi Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła.

- Zapraszamy publiczność festiwalu do tworzenia niezapomnianych melodii i olśniewających projekcji. Wspólnie rozświetlimy przepiękną Cerkiew św. Aleksandra Newskiego - mówi Beata Konieczniak, dyrektor kreatywna Light.Move.Festival, dodając: - Czekamy na zgłoszenia zawodowych muzyków i pianistów amatorów, którzy chcieliby swoją grą współtworzyć mapping na zabytkowej cerkwi. Jedno delikatne naciśnięcie klawisza stanie się wielkim gestem na fasadzie budynku.

Fundacja Lux Pro Monumentis, organizator Light.Move.Festival. nie określa gatunku muzyki, która ma rozświetlać cerkiew. - Wszystkie gatunki i style są mile widziane, zarówno utwory klasyczne, jak i fortepianowe aranżacje muzyki popularnej i współczesnej - podkreśla Beata Konieczniak. 

Nie ma również żadnych ograniczeń wiekowych. Wiadomo też, że każdy z pianistów będzie mógł wykonać dziesięciominutowy recital, który stanie się częścią Festiwalu Światła i stworzy okazję do zaprezentowania swojego talentu naprawdę szerokiej publiczności.

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła odbędzie się w dniach 27 - 29 września w godzinach 19 - 24, natomiast nabór pianistów rozpoczyna się już teraz. Aby zgłosić swoją kandydaturę, należy wysłać e-mail na adres: biuro@lmf.com.pl z informacjami kontaktowymi i utworami, które chciałbyś zagrać oraz próbką własnych umiejętności - linkiem do nagrania. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do końca sierpnia. Aplikacje oceni komisja złożona z przedstawicieli organizatora, zawodowych muzyków oraz przedstawicieli szkół muzycznych.

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival organizowany jest w Łodzi od 2011 roku. Jego pomysłodawcami są Beata Konieczniak i Norbert Wasserfurth-Grzybowski, którzy zachwyceni postindustrialną, ale też eklektyczną architekturą Łodzi postanowili stworzyć wydarzenie, podkreślające piękno i niespotykany charakter łódzkiej zabudowy. Każdego roku festiwal gromadzi tłumy łodzian i przyjezdnych zafascynowanych nie tylko kinetyczną sztuką światła, ale również wysokim poziomem artystycznym programu.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami ochronnymi?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... więcej

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... więcej

Jak przyznaje Grażyna Jagodzka, seniorka, koordynator Telefonu Życzliwości, dziś, w erze koronawirusa wolontariusze "pracy" mają jeszcze więcej niż dotychczas.

Seniorzy pomagają seniorom w dobie koronawirusa

Jolanta Baranowska / BRP

10 wolontariuszy-seniorów Telefonu Życzliwości przeniosło swoją "pracę" do domu i odbiera telefony... więcej

Tegoroczny budżet Łódzkiego Funduszu Filmowego, w kwocie ponad 1 400 000 zł brutto, zostanie podzielony na realizację 7 filmów, które częściowo lub w całości powstaną na terenie Łodzi i województwa łódzkiego.

Wyniki Łódzkiego Funduszu Filmowego edycja 2020!

Łódź Film Commission

EC1 Łódź - Miasto Kultury wraz z Komisją Konkursową ogłasza wyniki Łódzkiego Funduszu Filmowego... więcej

„Prosimy o wpuszczanie nas bez kolejki” – apelują łódzcy wolontariusze do właścicieli sklepów

Agnieszka Rutkowska / BRP

Każdego dnia wolontariusze robią zakupy seniorom w całej Łodzi. Apel popłynął drogą meilową do... więcej

Kontakt