Zagrają na cerkwi. Light.Move.Festival. szuka pianistów z całej Polski

To będzie niecodzienna kombinacja światła i muzyki na żywo. Holenderscy artyści z kolektywu Mr.Beam ożywią wyjątkową bryłę jednego z najpiękniejszych łódzkich zabytków – iluminacją sterowaną… grą na fortepianie. Każde muśnięcie klawiszy zmieni wzór animacji. I chociaż Light.Move.Festiwal, w ramach którego rozbłyśnie cerkiew św. Aleksandra Newskiego, odbędzie się dopiero pod koniec września to właśnie teraz rusza otwarty nabór dla muzyków z całego kraju.

Wizualizacja. W ramach LMF rozbłyśnie cerkiew św. Aleksandra Newskiego -  mat. prasowe
Wizualizacja. W ramach LMF rozbłyśnie cerkiew św. Aleksandra Newskiego , mat. prasowe

Keys of Light to projekt łączący muzykę i światło oraz mapping 3D z iluminacją zieleni. Interaktywną instalację świetlną przygotowuje uznany na świecie holenderski kolektyw artystów Mr.Beam, który przyjął zaproszenie odbywającego się we wrześniu w Łodzi Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła.

- Zapraszamy publiczność festiwalu do tworzenia niezapomnianych melodii i olśniewających projekcji. Wspólnie rozświetlimy przepiękną Cerkiew św. Aleksandra Newskiego - mówi Beata Konieczniak, dyrektor kreatywna Light.Move.Festival, dodając: - Czekamy na zgłoszenia zawodowych muzyków i pianistów amatorów, którzy chcieliby swoją grą współtworzyć mapping na zabytkowej cerkwi. Jedno delikatne naciśnięcie klawisza stanie się wielkim gestem na fasadzie budynku.

Fundacja Lux Pro Monumentis, organizator Light.Move.Festival. nie określa gatunku muzyki, która ma rozświetlać cerkiew. - Wszystkie gatunki i style są mile widziane, zarówno utwory klasyczne, jak i fortepianowe aranżacje muzyki popularnej i współczesnej - podkreśla Beata Konieczniak. 

Nie ma również żadnych ograniczeń wiekowych. Wiadomo też, że każdy z pianistów będzie mógł wykonać dziesięciominutowy recital, który stanie się częścią Festiwalu Światła i stworzy okazję do zaprezentowania swojego talentu naprawdę szerokiej publiczności.

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła odbędzie się w dniach 27 - 29 września w godzinach 19 - 24, natomiast nabór pianistów rozpoczyna się już teraz. Aby zgłosić swoją kandydaturę, należy wysłać e-mail na adres: biuro@lmf.com.pl z informacjami kontaktowymi i utworami, które chciałbyś zagrać oraz próbką własnych umiejętności - linkiem do nagrania. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do końca sierpnia. Aplikacje oceni komisja złożona z przedstawicieli organizatora, zawodowych muzyków oraz przedstawicieli szkół muzycznych.

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival organizowany jest w Łodzi od 2011 roku. Jego pomysłodawcami są Beata Konieczniak i Norbert Wasserfurth-Grzybowski, którzy zachwyceni postindustrialną, ale też eklektyczną architekturą Łodzi postanowili stworzyć wydarzenie, podkreślające piękno i niespotykany charakter łódzkiej zabudowy. Każdego roku festiwal gromadzi tłumy łodzian i przyjezdnych zafascynowanych nie tylko kinetyczną sztuką światła, ale również wysokim poziomem artystycznym programu.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Better Collective Poland, to część duńskiej marki BC, działającej w obszarze marketingu. Polska jest... więcej

Na Widzewie Kino Przytulne. Przenosi się do wyremontowanego Domu Kultury "502"

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ratujemy Kino Przytulne, które zostało wyrzucone z ŁDK. Z zupełnie nową ofertą przeniesie się do... więcej

Kolej Dużych Prędkości przetnie Złotno? Dlaczego rząd rezygnuje z tzw. południowego wariantu KDP?

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Rząd rezygnuje z południowego wariantu przebiegu Kolei Dużych Prędkości przez Łódź i w zamian... więcej

Trwa akcja wymiany pieców. Wniosek na dofinansowanie trzeba złożyć do 31 marca

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Akcja wymiany starych pieców i palenisk na ekologiczne cieszy się coraz większym zainteresowaniem... więcej

Rozlicz PIT, wygraj pieniędzy plik. Już ponad milion złotych w łódzkim budżecie dzięki Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Wylosowano kolejnych zwycięzców tygodniowej nagrody Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi.... więcej

Kontakt