Zapraszamy na III Łódzkie Regionalne Targi Pracy i Rozwoju Osobistego

Prezentacja kompleksowych ofert pracy, wsparcie rozwoju kariery dla osób pragnących zdobyć lub poszerzyć nowe doświadczenia na rynku pracy to tylko namiastka tego na co mogą liczyć goście III edycji Łódzkich Regionalnych Targów Pracy i Rozwoju Osobistego wraz z promocją usług i instrumentów rynku pracy.

Zapraszamy na III Łódzkie Regionalne Targi Pracy i Rozwoju Osobistego -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Zapraszamy na III Łódzkie Regionalne Targi Pracy i Rozwoju Osobistego , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

- Przed nami III edycja Łódzkich i Regionalnych Targów Pracy, czyli atrakcyjne oferty pracy, wsparcie rozwoju kariery i doradztwo zawodowe. Praca czeka, brakuje natomiast rąk do pracy. Bezrobocie w Łodzi spadło do poziomu 5,8 procent. W liczbach to oznacza 19950 bezrobotnych. Cztery lata temu mieliśmy ich 45 tysięcy. Widzimy się w hali EXPO już 17 i 18 października - powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. 

Na targach swoją ofertę zaprezentuje ponad 60 pracodawców, wśród których znajdą się najlepsi pracodawcy z Łodzi i regionu, powiatowe urzędy pracy z województwa łódzkiego oraz agencje zatrudnienia. Wśród wystawców znajdują się firmy z branży handlowo-usługowej, takie jak: Auchan, Lidl, Jeronimo Martins Polska, Decathlon. Branżę logistyczno-spedycyjną reprezentować będą: Dachser, DSV Road, Spedimex, Poczta Polska; zaś produkcyjną: Procter&Gamble, Gealan, JTI. Nie zabraknie także przedstawicieli przemysłu medycznego: Mabion, Sensilab oraz branży tekstylnej: Monnari. W sektorze usług biznesowych (BPO/SSC), pokażemy firmy Conduent, Fujitsu. Pracowników poszukiwać będzie firma Rossmann a także firmy z sektora IT i branży budowlanej. Doradztwem zawodowym oraz publicznymi służbami zatrudnienia zajmować się będą powiatowe i wojewódzkie urzędy pracy oraz agencje zatrudnienia.

Prezentowane na Targach oferty kierowane będą zarówno do osób bez odpowiednich kwalifikacji, jak i dla tych, które poszukują zatrudnienia na stanowiskach kierowniczych czy specjalistycznych. Oferta targów adresowana jest do studentów, bezrobotnych oraz wszystkich zainteresowanych podjęciem lub zmianą dotychczasowej aktywności zawodowej. Poszukujący pracy będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, jak i aplikowania na konkretne stanowiska. Dlatego warto zabrać ze sobą aktualne CV i dokumenty potwierdzające wykształcenie i doświadczenie.

Podczas Targów osoby bezrobotne oraz poszukujące pracy będą miały nie tylko dostęp do ofert zatrudnienia, ale także otrzymają możliwość podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych przez warsztaty i szkolenia organizowane wraz z partnerami. Dodatkowo Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi przeprowadzi w ramach Targów giełdę pracy pod zgłoszone przez wystawców oferty.

Podczas wydarzenia poznamy także TOP 5 Pracodawców Miasta Łodzi 2017 roku. Tytułem tym uhonorowane zostaną przedsiębiorstwa, które wyróżniają się stosowaniem dobrych praktyk w zarządzaniu zasobami ludzkimi, przykładają dużą wagę do rozwoju kadr i jak najlepszych warunków zatrudnienia. 

Organizatorem Łódzkich Regionalnych Targów Pracy jest Miasto Łódź oraz Marszałek Województwa Łódzkiego we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Łodzi, oraz Miejską Areną Kultury i Sportu. Wstęp na targi jest bezpłatny.

Więcej informacji dostępnych na : www.lodzkietargipracy.pl

GODZINY ZWIEDZANIA:

  • 17 października  w godz. 10.00 – 18.00
  • 18 października  w godz. 10.00 – 17.00

Polecane aktualności

Są młodzi i studiują w Łodzi. Będą twarzami Łodzi Akademickiej i łódzkich uczelni.

Młodzi w Łodzi

Znamy już wyniki naboru do I edycji Programu Ambasadorskiego – Studiuję w Łodzi. Do konkursu na... więcej

Mikołaje w łódzkim MPK -  fot. MPK - Łódź

Święci w łódzkim MPK. W Mikołajki łódzkimi tramwajami i autobusami pokierują Mikołaje

MPK - Łódź

Już dziesiąty raz Mikołaje będą wozić łodzian. Akcja zainicjowana przez prowadzących MPK – Łódź... więcej

Nauczą języka polskiego osoby głuche

Od sierpnia 2020 roku Oddział Łódzki Polskiego Związku Głuchych w partnerstwie z Miastem Łódź... więcej

Elewacja z zabytkowej czerwonej cegły kamienicy przy ul. Tuwima 10 -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Kolejna zabytkowa fabryka odmłodnieje

Małgorzata Loeffler / ZIM

Od lutego 2020 r. trwają prace remontowe w zabytkowej fabryce Henryka Wagnera przy ul. Tuwima 10, w... więcej

Tramwaj dla Łodzi. Łodzianie zdecydują, jak będą wyglądały nowe niskopodłogowe i klimatyzowane tramwaje

Małgorzata Loeffler / ZIM

Za dwa lata do Łodzi dotrą pierwsze z serii 30 nowoczesnych i komfortowych tramwajów, zakupionych w... więcej

Kontakt