Zaszczepcie nauczycieli!

- Zgromadzili się dziś nauczyciele, dyrektorzy, wykładowcy akademiccy – powiedział Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej.

- Zabieram głos jako profesor Uniwersytetu Łódzkiego. Jutro dzieci z klas 1-3 wracają do szkół, jestem pełen obaw przed tym dniem. Nauczyciele mają być zaszczepieni w drugim kwartale 2021 roku, czyli pomiędzy kwietniem a czerwcem, w okresie matur i egzaminów ósmoklasistów.

Jest w interesie społecznym, żeby nauczyciele zostali zaszczepieni jak najszybciej. Wówczas rodzice wrócą do funkcjonowania zawodowego i przede wszystkim będzie bezpieczna sytuacja w szkolnictwie. Im dłużej rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie zwlekał ze szczepieniami nauczycieli, tym dłużej nie wrócimy do normalnego nauczania – dodał przewodniczący Marcin Gołaszewski.

 

- Jestem wychowawcą klasy trzeciej i bardzo boję się powrotu do szkoły – powiedziała Elżbieta Chmielewska, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 206 w Łodzi.

- Powinniśmy być zakwalifikowani do pierwszej grupy szczepień. Myślę, że po powrocie do placówek, zwiększy się liczba chorych na koronawirusa – dodała nauczycielka Elżbieta Chmielewska.

 

- Jestem egzaminatorem maturalnym i chciałabym przystąpić do pracy w pełni gotowa i zaszczepiona – powiedziała Ewa Pieczonka, nauczycielka w Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi. – Mam osiemdziesięcioletnich rodziców, z którymi mieszkam, dlatego bardzo boję się powrotu do szkoły.

 

- Całe środowisko nauczycielskie odczuwa strach – powiedział Jarosław Krajewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr VII w Łodzi.

- Pedagodzy mają prawo obawiać się o swoje i swoich bliskich zdrowie oraz życie. Jutro szkoły otwieramy ze strachem i wątpliwościami. Apelujemy o jak najszybsze szczepienia dla nauczycieli – zaapelował dyrektor Jarosław Krajewski.

 

- Warto dodać, że są w Polsce szkoły zawodowe, które od marca normalnie prowadzą zajęcia – powiedział Damian Raczkowski, wiceprzewodniczący Komisji Edukacji.

- Nauczyciele w nich pracujący codziennie przychodzą do pracy. To obrazuje istniejący chaos w szkolnictwie. Nauczyciele muszą być zaszczepieni jak najszybciej, żeby mogli czuć się bezpiecznie. Ich bezpieczeństwo jest bezpieczeństwem uczniów, ich rodziców i dziadków – zaapelował wiceprzewodniczący Damian Raczkowski.

Polecane aktualności

Miejskie Centrum Medyczne im. Jonschera w Łodzi

Oddziały miejskiego szpitala do remontu

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Na oddziałach: neurologii, rehabilitacji, rehabilitacji neurologicznej oraz udarowym w szpitalu im.... więcej

Orientarium w Łodzi

Podwodny tunel w Orientarium

Paulina Klimas-Stasiak / ZOO

Podwodny tunel, w którym powstanie basen dla rekinów, oraz mniejsze zbiorniki dookoła zostały... więcej

Stary terminal na łódzkim lotnisku zyskał nowe życie

Młodzi piloci studiują w starym terminalu lotniska

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Stary terminal na łódzkim lotnisku zyskał nowe życie – wprowadza się do niego Bartolini Air,... więcej

40 minut na 20-minutowym bilecie

Na 20-minutowym bilecie pojedziemy w łódzkich autobusach i tramwajach 40 minut

Aleksandra Hac / UMŁ

Łódź wchodzi w kluczową fazę realizacji największych inwestycji. Dla pasażerów MPK oznacza to... więcej

Szczepienia na Covid

Prezentacja raportu ze szczepień w miejskich punktach

Jolanta Baranowska / UMŁ

Nie dotarły jeszcze szczepionki dla seniorów, którzy byli zapisani w tym tygodniu na szczepienia... więcej

Kontakt