Zawiódł tylko ŁKS

Cztery zwycięstwa i remis – tak piłkarską wiosnę rozpoczęły zespoły występujące w piłkarskich rozgrywkach II i III ligi, Centralnej Ligi Juniorów U-19 i ekstraligi kobiet. Z rywalem nie uporali się jedynie seniorzy ŁKS, którzy na własnym stadionie zremisowali bezbramkowo z zamykającym drugoligową tabelę Gryfem Wejherowo.

Na boisku przy al. Unii Lubelskiej nie było widać, że po jesiennej części rozgrywek gospodarze mieli na koncie aż 25 pkt. więcej niż ekipa z Wybrzeża. Łodzianie rozegrali słaby mecz i zasłużenie stracili dwa punkty. Warto przypomnieć, że w Wejherowie również nie potrafili wygrać z Gryfem (1:1). Po meczu rewanżowym podopieczni Wojciecha Robaszka mają na koncie 39 pkt. i nadal są wiceliderem II ligi, jednak do prowadzącego GKS 1962 Jastrzębie tracą już siedem oczek, a nad trzecim Radomiakiem mają tylko dwa punkty przewagi. Czwarta w tabeli Warta Poznań ma 36 pkt. i jeden mecz zaległy. W 22. kolejce ŁKS zagra w Stargardzie z zajmującymi dziewiątą lokatę Błękitnymi (17 marca, godz. 13).

ŁKS Łódź – Gryf Wejherowo 0:0.

Już po pierwszej kolejce wiosny zawodnicy Widzewa awansowali na pierwsze miejsce w grupie I trzeciej ligi. Podopieczni Franciszka Smudy przed własną publicznością zrewanżowali się Victorii Sulejówek za porażkę 1:2 na inaugurację sezonu. Przy Piłsudskiego gospodarze wygrali 2:1 i zrównali się punktami z dotychczasowym liderem. Sokół Aleksandrów Łódzki na własnym stadionie bezbramkowo zremisował z przedostatnim w tabeli Turem Bielsk Podlaski i spadł na drugą pozycję. Obie ekipy po 18. kolejkach mają po 38 pkt. W następnej serii spotkań Widzew zagra ze Świtem w Nowym Dworze Mazowieckim (17 marca, godz. 17).

Widzew – Victoria Sulejówek 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Robert Demjan (16), 2:0 Marek Zuziak (54).  

W grupie wschodniej Centralnej Ligi Juniorów łódzkie zespoły zainkasowały komplet punktów w rywalizacji z drużynami z Rzeszowa. Na boisku przy ul. Minerskiej ŁKS wygrał 3:1 ze Stalą, a w stolicy Podkarpaci UKS SMS ograł Resovię 2:1. Po osiemnastu meczach zespół z ul. Milionowej jest na siódmym miejscu, z jednopunktową stratą do pozycji gwarantującej utrzymanie. ŁKS ma na koncie 15 pkt. – 16 mniej od lokalnego rywala – i jest na pozycji trzynastej. W następnej serii spotkań dojdzie do dwumeczu łódzko – warszawskiego. W sobotę 17. marca UKS SMS podejmie dziesiątą w tabeli Polonię (godz. 12), a ŁKS zagra na wyjeździe z prowadzącą w rozgrywkach Legią (godz. 18).

ŁKS Łódź – Stal Rzeszów 3:1 (2:0). Bramki: 1:0 Maciej Konewka (3), 2:0 Mateusz Jaworski (16), 2:1 Kamil Puc (53), 3:1 (Eryk Krysiak (75).

Resovia Rzeszów – UKS SMS Łódź 1:2 (1:0). Bramki: 1:0 Szymon Feret (34, karny), 1:1 Patryk Makuch (58, karny), 1:2 Daniel Kleber (61).

W ekstralidze pań UKS SMS rozpoczął wiosnę od wyjazdowej wygranej 2:0 z przedostatnim w tabeli Unifreefe Górzno. Łodzianki z dorobkiem 21 pkt. zajmują piątą pozycję. W 16. kolejce UKS SMS zagra u siebie z trzecią od końca Sportową Czwórką Radom.

Unifreeze Górzno – UKS SMS Łódź 0:2 (0:1). Bramki: Angelika Kołodziejek (26), 0:2 Martyna Wiankowska (65).

Polecane aktualności

Zagłosuj! Też bądź bohaterem w swoim mieście - fot. z arch. UMŁ

Budżet Obywatelski dla Łodzi. Przyjdź w weekend na pikniki i zagłosuj!

Marlena Kamińska / BPKSiT

Minęło 6 dni głosowania w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego dla Łodzi, w której znalazło się 837... więcej

Nad produkcją architektury wystawy od ponad dwóch tygodni intensywnie pracuje kilkanaście osób - fot. Stefan Brajter / UMŁ

Wystawa "Jerzy Antkowiak - Moda Polska". Stroje 20 lat czekały na swój czas

Małgorzata Loefller / Wydział Kultury

Uniwersalne, ponadczasowe, eleganckie i niepokorne - stroje Mistrza Antkowiaka w piwnicy w Komorowie... więcej

15. Piramida Dobrej Woli - fot. Radosław Jóźwiak

Piramida Dobrej Woli – piknik integracyjny dla osób z niepełnosprawnościami

Anna Janocha/ BPKSiT

Występy artystyczne, warsztaty plastyczne, konkursy sprawnościowe oraz uliczny kurs języka migowego.... więcej

Konferencja prasowa dot. rozbudowy SP nr 141 - fot. Monika Pawlak / UMŁ

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 141 rozpocznie się jesienią?

Konrad Ciężki / BRPiNM

Na 1 października w południe zaplanowano otwarcie ofert w przetargu na rozbudowę Szkoły Podstawowej... więcej

W poszukiwaniu tradycyjnej muzyki miejskiej - fot. Aleksandra Górska / UMŁ

Melodie Miasta Łodzi, czyli w poszukiwaniu tradycyjnej muzyki miejskiej

Aleksandra Górska / Wydział Kultury

Bartosz Puliński, jeden z 12 tegorocznych laureatów stypendiów artystycznych Prezydenta Miasta... więcej

Kontakt
RODO

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Klauzula informacyjna
dotycząca przetwarzania danych osobowych,
dla których administratorem danych jest Prezydent Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44,  fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
 2. Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miasta Łodzi jest Pani Agnieszka Kozłowska, tel. +48 (42) 638-59-50, e-mail: iod@uml.lodz.pl.
 3. Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do realizacji sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi.
  Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a - e ogólnego rozporządzenia.
  Ogólne cele przetwarzania danych zostały wskazane w następujących przepisach:
  1. ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
  2. ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1868 ze zm.).

Dokładne informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych są dostępne w szczegółowych wykazach zadań, realizowanych przez wewnętrzne komórki organizacyjne Urzędu Miasta Łodzi.

 1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
 2. Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r., poz. 217 ze zm.), a w przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody, przez okres niezbędny do realizacji wskazanego celu.
 3. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
  1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
  2. sprostowania danych, na podstawie art.16 ogólnego rozporządzenia.

W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody posiada Pani/Pan prawo do:

 1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
 2. sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
 3. usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia;
 4. ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
 5. wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.

Prawa te są wykonywane przez Panią/Pana również względem tych osób, w stosunku do których sprawowana jest prawna opieka. 

 1. W przypadku, w którym przetwarzanie danych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, przysługuje Pani/Panu prawo do jej cofnięcia, w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona.  Od tego momentu Pani/Pana dane nie będą przez nas przetwarzane.
 2. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
 3. Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie nierozpoznanie sprawy.
 4. Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.