Zbiórka darów dla zwierzaków.

Biblioteka Miejska w Łodzi prowadzi zbiórkę darów dla zwierząt. Bałucki Ośrodek Kultury organizuje charytatywne warsztaty szycia legowisk.

mat. prasowy

Do 6 grudnia BMwŁ  prowadzi zbiórkę darów dla zwierząt znajdujących się pod opieką Fundacji Przytul kota i Schroniska dla zwierząt w Łodzi.

Obydwu podmiotom najbardziej potrzebna jest dobrej jakości karma dla zwierząt. Te preferencje wynikają stąd, że do schroniska i fundacji podopieczni trafiają często w stresie, mając niekiedy specjalne potrzeby żywieniowe i wymagając szczególnej opieki, aby w dobrym stanie zdrowia oczekiwać adopcji. Oprócz jedzenia potrzebne są m.in. posłanka, zabawki, koce i ręczniki.

Zbiórka odbywa się w następujących filiach Biblioteki Miejskiej w Łodzi:

Biblioteka Rozgrywka, ul. Powstańców Wielkopolskich 3

Biblioteka Słówka, ul. Boya-Żeleńskiego 15

Biblioteka Otwarta – Narutowicza 8/10

Biblioteka Inspiracja, ul. Natalii 4

filia 12, ul. Zachodnia 12

filia 13 – Rojna 39

filia 26, ul. Kostki Napierskiego 4

filia 28, ul. Zielona 77

filia 35, ul. Wróblewskiego 67

filia 52, ul. Ketlinga 21

filia 56, ul. Sacharowa 63

filia 59, ul. Skalna 2

 

7 grudnia od godzinie 9.00 w Centrum Edukacji Kulturowej „Na Żubardzkiej” Bałuckiego Ośrodka Kultury odbędą się niezwykłe charytatywne warsztaty szycia. „Legowiska dla schroniska” - bo tak nazywa się to akcja ogólnopolska akcja zapoczątkowana przez Panią Małgorzatę Borodynko współpracującą z BOK.

„W październiku 2017 roku wpadłam na pomysł zorganizowania nietypowych warsztatów szycia. Uczestnicy wspólnymi siłami mieli za zadanie uszyć legowiska dla zwierząt ze schroniska w Łodzi. Nie ważne czy ochotnicy umieli szyć czy też nie - był czas na naukę, pracę i zabawę. Pierwotny plan zakładał uszycie 20 legowisk. Finalnie udało nam się stworzyć 30 sztuk”- mówi Pani Małgorzata Borodynko – inicjatorka akcji.

Ogromne zaangażowanie współtwórców pierwszej edycji wydarzenia, a przede wszystkim chęć tworzenia, dzielenia się swoją pasją i radość z niesienia pomocy, która emanowała z uczestników warsztatów przyczyniła się do powodzenia akcji. Dzieła rąk zostały przekazane opiekunom z łódzkiego schroniska na Marmurowej. Siła przekazu mediów społecznościowych sprawiła, że o akcji dowiedziały się kolejne placówki, fundacje i stowarzyszenia. Z edycji na edycję dołączali kolejni partnerzy wydarzenia, który wspomagają organizatorów przekazują wysokiej jakości tkaniny i dodatki dzięki czemu akcja rozwija się na co raz większą skalę. W tej chwili prowadzona jest zbiórka na portalu zrzutka.pl na zakup maszyn do szycia, aby akcja mogła być kontynuowania.

„To będzie już ósma edycja akcji, tym razem szyjemy dla schroniska „Na Paluchu” z Warszawy, poprzednio pobiliśmy rekord udało nam się uszyć 65 legowisk dla podopiecznych fundacji „Ja pacze sercem” – która zajmuje się niedowidzącymi kotami” – mówi Pani Małgorzata. Schroniska i fundacje, dla których przekazane zostały legowiska: schronisko dla zwierząt w Łodzi, schronisko Medor, schronisko Jasionka, schronisko dla zwierząt w Henrykowie, Fundacja Azyl, Fundacja Kotylion, Fundacja „Ja pacze sercem” – łącznie ich 268.

Na warsztaty można zapisywać drogą mailową: myou.kontakt@gmail.com.

Polecane aktualności

Punkt Informacyjny dla Przedsiębiorców

BRP

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Sars-CoV-2, Urząd Miasta Łodzi oraz Powiatowy Urząd... więcej

Ulica Matowa przeszła kompleksową modernizację.  -  fot. Radosław Jóźwiak

Łódź Buduje. Asfaltowa Matowa

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Kolejna gruntówka zyskała utwardzoną nawierzchnię. Zakończyliśmy prace na ul. Matowej na Rudzie... więcej

WTBS obniża stawki czynszu najemcom lokali użytkowych  -  fot. Archiwum UMŁ

WTBS obniża stawki czynszu najemcom lokali użytkowych

Jolanta Baranowska / BRP

Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zdecydowało, że będzie realizowało taką samą politykę... więcej

Wsparcie dla mikroprzedsiębiorców z Łodzi

Monika Pawlak

Jednorazowe pożyczki z Funduszu Pracy do 5 tys. zł z przeznaczeniem na koszty bieżącej działalności... więcej

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powołała zespół ekspercki składający się z najbliższych współpracowników i ekspertów. -  fot. Witold Ancerowicz

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powołała zespół ekspercki

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska poinformowała, w czwartek 2 kwietnia, o powstaniu zespołu... więcej

Kontakt