Zbliżają się terminy płatności rocznych opłat za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność

Urząd Miasta Łodzi przypomina o terminach płatności rocznych opłat za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości do 29 lutego 2020 r. (opłata za 2019 r.), do 31 marca 2020 r. (opłata za 2020 r.)

Łódź -  fot. Archiwum UMŁ
Łódź , fot. Archiwum UMŁ

Urząd Miasta Łodzi przypomina o terminach płatności rocznych opłat za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości do 29 lutego 2020r. (opłata za 2019 r.), do 31 marca 2020r (opłata za 2020 r.)

 

Powyższe terminy obowiązują wszystkich właścicieli (dotychczasowych użytkowników wieczystych), w tym osoby, które nie otrzymały jeszcze zaświadczenia potwierdzającego przekształcenie prawa użytkowania wieczystego
w prawo własności nieruchomości. Wpłaty należy dokonywać na konto wskazane w zaświadczeniu.

 

Osoby, które nie otrzymały jeszcze zaświadczenia (i nie znają wysokości rocznej opłaty przekształceniowej), powinny wpłacić kwotę, którą dotychczas uiszczały za użytkowanie wieczyste gruntu na konto nr 31 1560 0013 2026 0000 0068 0002 – tj. na konto, na które do tej pory były wnoszone opłaty za użytkowanie wieczyste.

W przypadku osób, które złożyły wniosek o udzielenie 60% lub 99% bonifikaty od opłaty jednorazowej i nie otrzymały jeszcze odpowiedzi, również powinny wnieść opłatę przekształceniową we wskazanych powyżej terminach. Wpłacona kwota zostanie zaliczona na poczet opłaty jednorazowej.

Powyższe terminy nie dotyczą osób, które już dokonały wpłat z tytułu przekształcenia (w tym osób, które same wyliczyły opłatę jednorazową za przekształcenie i dokonały jej wpłaty, a następnie zgłosiły ten fakt do Urzędu), osoby te nie wnoszą już opłat rocznych.

Do wydania jest łącznie ok. 100.000 zaświadczeń, do 24 lutego 2020 r. wydanych zostało łącznie ponad 47 tys. zaświadczeń.

 

Więcej informacji:

https://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/przeksztalcenie-z-mocy-prawa/

Polecane aktualności

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul. Sierakowskiego ma nową salę polisensoryczną.

Bezpieczny "plac zabaw" dla podopiecznych DPS

Jolanta Baranowska / BRP

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul.... więcej

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... więcej

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... więcej

Jak przyznaje Grażyna Jagodzka, seniorka, koordynator Telefonu Życzliwości, dziś, w erze koronawirusa wolontariusze "pracy" mają jeszcze więcej niż dotychczas.

Seniorzy pomagają seniorom w dobie koronawirusa

Jolanta Baranowska / BRP

10 wolontariuszy-seniorów Telefonu Życzliwości przeniosło swoją "pracę" do domu i odbiera telefony... więcej

Tegoroczny budżet Łódzkiego Funduszu Filmowego, w kwocie ponad 1 400 000 zł brutto, zostanie podzielony na realizację 7 filmów, które częściowo lub w całości powstaną na terenie Łodzi i województwa łódzkiego.

Wyniki Łódzkiego Funduszu Filmowego edycja 2020!

Łódź Film Commission

EC1 Łódź - Miasto Kultury wraz z Komisją Konkursową ogłasza wyniki Łódzkiego Funduszu Filmowego... więcej

Kontakt