„Zielone” EXPO szansą na dalszy rozwój Łodzi

Zgromadzenie Ogólne AIPH przyznało Łodzi prawa do organizacji Expo Horticultural w 2024 roku.

-Bardzo się cieszymy, bo dla naszego miasta to szansa na dalszy rozwój. Zdobyliśmy rangę metropolii europejskiej. Przez pięć lat miasto razem z rządem starało się o przyznanie EXPO rewitalizacyjnego. Dzisiaj okazuje się, że ta praca nie została zmarnowana. W „zielonym” EXPO będzie wykorzystana rewitalizacja, a dzięki niemu Łódź stanie się atrakcyjniejsza. Będziemy wspierać przygotowania do wystawy – zapowiedziała na konferencji prasowej wiceprzewodnicząca Klubu Radnych SLD Małgorzata Moskwa- Wodnicka.

Ze wstępnych szacunków wynika, że na Horticultural Expo 2024, które potrwa niemal pół roku, może przyjechać ponad 4 miliony odwiedzających.

- Dziś możemy powiedzieć, że Łódź staje się miastem światowym. W 2019 roku „zielone” EXPO będzie organizowane w Pekinie, w 2022 roku w Amsterdamie, potem gospodarzem wystawy będzie Łódź. To ogromnie ważne wydarzenie dla naszego miasta i ogromne korzyści. Będzie ono znane w świecie, jako miasto, które dba o naturę. Ponadto spełni się marzenie mieszkańców, którzy chcieli żeby powstał zielony szlak łączący łódzkie parki – mówiła wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Niewiadomska – Cudak.

W związku z organizacją Expo 2024 w centrum Łodzi powstanie Centralny Park Miejski, na który złożą się rozbudowane parki: 3 Maja, Baden-Powella oraz teren przylegający do CKD. W innych łódzkich zieleńcach utworzone zostaną pawilony i ogrody tematyczne, które przez wiele lat służyć będą mieszkańcom Łodzi.

- Teraz przed samorządowcami i mieszkańcami miasta duże wyzwanie. Sojusz Lewicy Demokratycznej deklaruje wsparcie dla tego projektu. Jesteśmy przekonani, że wyzwanie, które niesie rok 2024, zostanie przez wszystkich przedstawicieli samorządu podjęte - uważa przewodniczący Klubu Radnych SLD Sylwester Pawłowski.

Wystawa przebiegać będzie pod hasłem "Nature of the City - Natura Miasta", które wyraża chęć kontynuacji idei miasta jako miejsca do życia w przyjemnym otoczeniu do życia, pracy, mieszkania oraz odpoczynku, rozrywki i rekreacji. Będzie on dotyczył nie tylko rewitalizacji, ale także kształtowania miejskiego krajobrazu oraz wykorzystania potencjału zieleni w miastach.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Łódzka uczelnia opracowała proste rozwiązanie przyjaznego dla środowiska i zwierząt pozbywania się zużytych maseczek

informacja prasowa

„Maskonur” to wynalazek opracowany Uniwersytet Medyczny w Łodzi we współpracy z WWF Polska więcej

Fortyfikacje przeciwlotnicze z czasów wojny i pozostałości dawnej

Fortyfikacje przeciwlotnicze z czasów wojny i pozostałości dawnej przędzalni w centrum Łodzi

Małgorzata Loeffler / ZIM

Fortyfikacje przeciwlotnicze z czasów wojny i pozostałości dawnej przędzalni – niezwykłe odkrycia na... więcej

 -  mat. Wędrowne motyle

Blogerzy z Wędrownych Motyli zielono o Łodzi

Magdalena Martin / KS

Ania i Marcin Nowakowie, blogujący o podróżach jako Wędrowne Motyle, zawitali do Łodzi i... więcej

Bezpłatne, ciepłe posiłki dla uczniów i przedszkolaków

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Łódzcy rodzice, którzy chcieliby, by ich dzieci korzystały z bezpłatnych, ciepłych posiłków w... więcej

Łódź

Aktywizacja młodych łodzian pozostających bez pracy

Monika Pawlak / UMŁ

Staże, bony na zasiedlenie oraz prace interwencyjne w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych... więcej

Kontakt