„Zielone” EXPO szansą na dalszy rozwój Łodzi

Zgromadzenie Ogólne AIPH przyznało Łodzi prawa do organizacji Expo Horticultural w 2024 roku.

-Bardzo się cieszymy, bo dla naszego miasta to szansa na dalszy rozwój. Zdobyliśmy rangę metropolii europejskiej. Przez pięć lat miasto razem z rządem starało się o przyznanie EXPO rewitalizacyjnego. Dzisiaj okazuje się, że ta praca nie została zmarnowana. W „zielonym” EXPO będzie wykorzystana rewitalizacja, a dzięki niemu Łódź stanie się atrakcyjniejsza. Będziemy wspierać przygotowania do wystawy – zapowiedziała na konferencji prasowej wiceprzewodnicząca Klubu Radnych SLD Małgorzata Moskwa- Wodnicka.

Ze wstępnych szacunków wynika, że na Horticultural Expo 2024, które potrwa niemal pół roku, może przyjechać ponad 4 miliony odwiedzających.

- Dziś możemy powiedzieć, że Łódź staje się miastem światowym. W 2019 roku „zielone” EXPO będzie organizowane w Pekinie, w 2022 roku w Amsterdamie, potem gospodarzem wystawy będzie Łódź. To ogromnie ważne wydarzenie dla naszego miasta i ogromne korzyści. Będzie ono znane w świecie, jako miasto, które dba o naturę. Ponadto spełni się marzenie mieszkańców, którzy chcieli żeby powstał zielony szlak łączący łódzkie parki – mówiła wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Niewiadomska – Cudak.

W związku z organizacją Expo 2024 w centrum Łodzi powstanie Centralny Park Miejski, na który złożą się rozbudowane parki: 3 Maja, Baden-Powella oraz teren przylegający do CKD. W innych łódzkich zieleńcach utworzone zostaną pawilony i ogrody tematyczne, które przez wiele lat służyć będą mieszkańcom Łodzi.

- Teraz przed samorządowcami i mieszkańcami miasta duże wyzwanie. Sojusz Lewicy Demokratycznej deklaruje wsparcie dla tego projektu. Jesteśmy przekonani, że wyzwanie, które niesie rok 2024, zostanie przez wszystkich przedstawicieli samorządu podjęte - uważa przewodniczący Klubu Radnych SLD Sylwester Pawłowski.

Wystawa przebiegać będzie pod hasłem "Nature of the City - Natura Miasta", które wyraża chęć kontynuacji idei miasta jako miejsca do życia w przyjemnym otoczeniu do życia, pracy, mieszkania oraz odpoczynku, rozrywki i rekreacji. Będzie on dotyczył nie tylko rewitalizacji, ale także kształtowania miejskiego krajobrazu oraz wykorzystania potencjału zieleni w miastach.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Prezydent Hanna Zdanowska przed tablicą poświęconą Romanie Pachuckiej -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

W rocznicę uzyskania praw wyborczych kobiet pamiętamy o wybitnej łodziance

Andrzej Janecki / BAM

Z okazji 102. rocznicy uzyskania przez Polki pełni praw wyborczych przypominamy, że jedną z ważnych... więcej

Budowa torowiska tramwajowego na al. Śmigłego-Rydza  -  fot. UMŁ

Łódź buduje. Na al. Śmigłego-Rydza układane jest nowe torowisko

Małgorzata Loeffler / ZIM

Trwają intensywne prace przy przebudowie al. Śmigłego-Rydza, na odcinku od skrzyżowania marszałków... więcej

 -  fot. Archiwum UML

Akcja Zima 2020 w Łodzi

BRP

Miasto przygotowuje się do zimy. Wydział Gospodarki Komunalnej skontrował gotowość firm do „Akcji... więcej

Wystartowała pierwsza edycja songwriterskiego konkursu im. Roberta Brylewskiego „Czekamy, czekamy!”

informacja prasowa

W czwartek, 19 listopada ogłoszony został songwriterski konkurs im. Roberta Brylewskiego „Czekamy,... więcej

Linia nr 11 (pesa) -  fot. MPK - Łódź

Karta płatnicza jak migawka

MPK - Łódź

Od przyszłego tygodnia będzie możliwość płacenia tylko za przejechane przystanki już na dwóch... więcej

Kontakt