Zielone warsztaty radnych

Łódź wycofała ze sprzedaży tereny zielone w całym mieście, utworzymy tam parki. Teraz nadszedł czas zapytać mieszkańców, w jaki sposób chcieliby je urządzić. Radni Rady Miejskiej w Łodzi, wspólnie z Departamentem Ekologii i Klimatu UMŁ, zainaugurowali serię zielonych warsztatów, w trakcie których zostaną wypracowane koncepcje zaaranżowania najnowszych parków i skwerów w naszym mieście.

Mateusz Walasek, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Chcemy odbyć nie tylko dyżury ale i warsztaty, rozmawiać z mieszkańcami kilku terenów zielonych, które miasto postanowiło na nowo zaaranżować. Będziemy rozmawiać o tym, jak je zagospodarować, bo zieleń można wykorzystywać bardzo różnie. I właśnie dlatego chcemy się z mieszkańcami rozmawiać, przedstawić możliwe warianty, wysłuchać ich głosów, np. czy woleliby, aby był to park o charakterze leśnym, aby pojawił się tam plac zabaw, czy też są może przedstawić jakieś inne rozwiązania.

Karolina Kępka, radna Rady Miejskiej w Łodzi: – Już jutro, w środę, chcemy rozmawiać z mieszkańcami północno-zachodniej części Złotna właśnie na temat terenu zielonego, który wymaga urządzenia. Mieszkańcy przedstawią nam, jak widzą zagospodarowanie tego terenu, jakich funkcji oczekują, jak chcieliby spędzać wolny czas. Wszystkie te informacje posłużą urzędnikom do stworzenia programu dla tego terenu tak, aby wszyscy mieszkańcy byli usatysfakcjonowani i mogli z tego terenu w pełni skorzystać. O jakim terenie mówimy? Będziemy się jutro widzieć na polanie zlokalizowanej w bliskim sąsiedztwie ul. Żołnierskiej, ale mówimy konkretnie o terenie w kwartale ul. Podchorążych, Jeździeckiej, Deca i Żołnierskiej.

Marcin Hencz, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Jeszcze 10 lat temu los parku przy ul. Konnej wydawał się przesądzony, miała tam powstać zabudowa deweloperska, mówimy o 40 ha w centrum Rudy Pabianickiej. Wiele głosów mieszkańców, także ekologów, wskazywało, że lepiej tę przestrzeń zostawić zieloną, co się, na szczęście, stało. Mieszkańcy wydają się bardzo zainteresowani faktem, jak będzie teraz wyglądać metamorfoza tego terenu. Żeby pokazać mieszkańcom, że to ich głos jest przesądzający i że to ich głos będzie najważniejszy podczas planowania jakichkolwiek inwestycji na terenie tego obszaru, chcielibyśmy także zaprosić na rozmowę o parku przy ul. Konnej.

Tomasz Kacprzak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Łódź się rozwija, pięć spotkań, pięć warsztatów z radnymi. Będziemy rozmawiać o terenach, które dzisiaj są zielone, a które chcemy z mieszkańcami urządzić. Ostatnie spotkanie odbędzie się na Janowie, na terenie który będzie nowym parkiem, o którym niedawno informowaliśmy z wiceprezydentem Adamem Pustelnikiem i mieszkańcami Janowa, ponieważ inicjatywa wyszła w tej sprawie od mieszkańców. Natomiast, wspólnie z mieszkańcami, radnymi i urzędnikami, chcemy ustalić, jak ten teren ma być zagospodarowany. Większość chciałaby terenu leśnego, czyli chcą aby niewiele się zmieniło, najwyżej pojawiło się kilka ławek, koszty na śmieci i żeby powstał miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który uchroni ten teren przed zabudową.

Aleksandra Sztuka-Tulińska, zastępca dyrektora Wydziału Kształtowania Środowiska UMŁ: – Jako pracownicy Wydziału Kształtowania Środowiska, we współpracy z Biurem Aktywności Miejskiej, będziemy pomagać mieszkańcom w określeniu ich oczekiwań, które potem posłużą nam do zaprojektowania tych terenów. Będziemy przygotowani w taki sposób, aby rozmowy z mieszkańcami były warsztatami, były bardziej praktyczne. Chcemy przygotować mapy, na których będzie można nanosić swoje pomysły, my będziemy się starali na bieżąco te pomysły komentować, pomagać im ewoluować w taki sposób, żebyśmy, po tych warsztatach, mieli dobry materiał do rozpoczęcia prac projektowych nad danym terenem i tak żeby ten nowy teren zieleni odpowiadał, przede wszystkim, jego użytkownikom.

SPOTKACIE NAS TUTAJ:

  • ŚRODA 21.07 17:00 - 18:30 PARK LEŚNY PRZY UL. PODCHORĄŻYCH (ZŁOTNO)
  • ŚRODA 28.07 17:00 - 18:30 PARK PRZY UL. KONNEJ (RUDA PABIANICKA)
  • ŚRODA 4.08 17:00 - 18:30 SKWER PRZY UL. RELAKSOWEJ (ANDRZEJÓW)
  • ŚRODA 11.08 17:00 - 18:30 PARK LEŚNY PRZY UL. CENTRALNEJ (MARYSIN)
  • ŚRODA 18.08 17:00 - 18:30 NOWY PARK PRZY UL. ROKICIŃSKIEJ (JANÓW)

Polecane aktualności

 -  mat. Wędrowne motyle

Blogerzy z Wędrownych Motyli zielono o Łodzi

Magdalena Martin / KS

Ania i Marcin Nowakowie, blogujący o podróżach jako Wędrowne Motyle, zawitali do Łodzi i... więcej

Łódź

Aktywizacja młodych łodzian pozostających bez pracy

Monika Pawlak / UMŁ

Staże, bony na zasiedlenie oraz prace interwencyjne w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych... więcej

Ekologiczny pojazd elektryczny na Młynku

Ekologiczny pojazd elektryczny na Młynku

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Jest elektryczny, wielofunkcyjny i wyprodukowany przez polską firmę Bartesko. Może działać jako... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Składamy hołd tym, którzy mieli być zapomniani. Łódzkie Uroczystości Międzynarodowego Dnia Pamięci o Zagładzie Romów

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Zagładzie Romów przed Kuźnią Romów przy ulicy Wojska... więcej

Budowa trzech nowych dróg w centrum Łodzi na półmetku

Budowa trzech nowych dróg w centrum Łodzi na półmetku

Małgorzata Loeffler / ZIM

Układamy krawężniki i chodniki, budujemy bezpieczne zjazdy do posesji, porządkujemy trawniki i... więcej

Kontakt