Zmiany w komunikacji miejskiej na Warszawskiej

W pierwszej połowie czerwca tramwaje linii 3 pojadą na dworzec Łódź Żabieniec, a następnie wrócą na ulicę Warszawską lecz w skróconej relacji do ulicy Skrzydlatej.

Sieć trakcyjna na ulicy Warszawskiej jest w złym stanie technicznym. Ze względu na lokalizację słupów trakcyjnych na prywatnych posesjach, do których nie ma dostępu ciężkim sprzętem, nie jest możliwe wykonanie naprawy sieci trakcyjnej, aby zachować kursowanie tramwajów na odcinku Skrzydlata - Wycieczkowa. Naprawa wymaga kompleksowej przebudowy torowiska, aby zlokalizować słupy trakcyjne zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi, gdzie wymagana jest odpowiednia skrajnia w stosunku do torowiska i jezdni.

Chcemy zachować obsługę tramwaju w jak największym wymiarze. Dlatego od 3 czerwca rozpoczną się prace przy budowie nakładki torowej, która umożliwi zawracanie tramwajów dwukierunkowych przy ul. Skrzydlatej. Na czas tych prac od 3 czerwca przez około dwa tygodnie linia tramwajowa 3 kursować będzie z Widzewa na dworzec Łódź-Żabieniec.

Autobus zastępczy Z3 kursować będzie od skrzyżowania Zachodnia / Limanowskiego ulicami Zachodnią, Zgierską, Dolną, Łagiewnicką i Warszawską.

Po wykonaniu nakładki torowej od 17 czerwca tramwaje linii 3 kursować będą na trasie: Plac Niepodległości – Piotrkowska, Piotrkowska Centrum, Kościuszki, Zachodnia, Zgierska, Dolna, Łagiewnicka, Warszawska – Marysin Skrzydlata. Linia obsługiwana będzie dwukierunkowymi tramwajami z niską podłogą. Pojazdy po dojechaniu do przystanku przy Skrzydlatej zmienią tor i kierunek jazdy.

W zastępstwie linii 3 na Widzewie, skierowane zostaną linie 7A i 7B, które z Kozin i Zdrowia pojadą od placu Reymonta ulicami Przybyszewskiego, Puszkina i Rokicińską do pętli Widzew Augustów.

Natomiast na krótkim odcinku Warszawskiej od Skrzydlatej do Wycieczkowej kursować będzie zastępcza linia autobusowa Z3. Autobusy pojadą na trasie:
Marysin Warszawska – Warszawska, Tęczowa, Centralna, Warszawska – Marysin Warszawska.

Polecane aktualności

Bezpłatne przejazdy komunikacją zbiorową w dniach 6-8 grudnia 2019 r. -  fot. mat. MPK-ŁÓDŹ SP. Z O.O

Bezpłatne przejazdy komunikacją zbiorową w dniach 6-8 grudnia 2019 r.

informacja prasowa MPK-ŁÓDŹ SP. Z O.O.

W związku z Uchwałą Nr XVI/680/19 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 20 listopada 2019 r. od godziny... więcej

Łódź rewitalizuje. Tajemnice kamienicy przy ulicy Gdańskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Zdobione polichromie, sztukaterie oraz motywy roślinne na podłogach czyli odkrycia, które pojawiły... więcej

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska wspólnie pomysłodawcą, niewidomym Janem Szusterem zaprezentowali działanie systemu powiadamiającego osoby niewidome czy słabo widzące, o lokalizacji w przestrzeni miejskiej. -  fot. Sebastian Glapiński

Piotrkowska przyjazna dla osób niewidomych

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Od kilku lat trwa w Łodzi proces przełamywania różnego typu barier dla osób niepełnosprawnych.... więcej

Kontrole łódzkich pieców. Straż Miejska kontroluje, czym łodzianie palą w piecach.

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Od początku października łódzcy strażnicy miejscy z Ekopatrolu przeprowadzili 551 kontroli,... więcej

Mikołaj przyjedzie do Łodzi tramwajem -  fot. mat. MPK-ŁÓDŹ SP. Z O.O

Mikołaj przyjedzie do Łodzi tramwajem

informacja prasowa MPK-ŁÓDŹ SP. Z O.O.

Dziś o godz. 14.30 na ul. Narutowicza między ul. Kilińskiego a P.O.W zaprezentują się cztery... więcej

Kontakt