Zmiany w nowej siatce komunikacyjnej

Minęło pierwsze pięć dni funkcjonowania nowej siatki połączeń komunikacji miejskiej. Przyszedł czas na pierwsze podsumowanie wprowadzonych zmian i korekty, m.in. w oznakowaniu przystanków i czytelności rozkładów jazdy. Zmienią się także trasy autobusów linii 59, 73 i 79.

Zmiany i korekty dotyczą głównie informacji pasażerskiej, którą okazała się nie do końca czytelna. Rozkłady jazdy zostaną powiększone do formatu A3 i w miarę możliwości rozwieszone w gablotach na przystankach, a także przewieszone trochę niżej, podobnie jest z mapami, które jak się okazało wiszą zbyt wysoko.

Od poniedziałku uruchomiony zostanie nowy przystanek autobusowy przy Manufakturze, gdzie zatrzymywać się będą wszystkie autobusy jadące ulicą Zachodnią w kierunku południowym. Przystanek ten umożliwi przesiadkę z autobusu na tramwaj. Jeżeli mieszkańcy zasygnalizują potrzebę uruchomienia przystanku na tej samej wysokości w kierunku północnym  Zarząd Dróg i Transportu sprawdzi sytuację i podejmie odpowiednie kroki, by ją rozwiązać.

W związku z pojawieniem się nowego przystanku, linie autobusowe 59, 73 i 79, zmienią trasę i jadąc w kierunku południowym będą skręcały z ul. Zachodniej w ul. Ogrodową, co umożliwi pasażerom przesiadkę również w tramwaj linii 6, następnie skręcą w ul. Nowomiejską i dojadą do placu Wolności. W przeciwnym kierunku autobusy pojadą ul. Legionów i skręcą w ul. Zachodnią.

- Cały czas analizujemy sytuację, będziemy wdrażać kolejne zmiany – zapowiada Michał Chylak, zastępca dyrektora ZDiT.

- Przyglądamy się przede wszystkim czasom przejazdów, przeprowadzamy analizy, ale to są dopiero pierwsze dni. Widzimy, że na niektórych liniach trzeba będzie zastosować jeszcze korektę czasu przejazdu tak, by spełnić ten bardzo ważny postulat punktualności, ale to wymaga dopracowania – dodał Zbigniew Papierski prezes MPK i zapowiedział, że po świętach wielkanocnych sprawdzona zostanie również kwestia połączeń wczesno-porannych i nocnych, zwłaszcza w weekendy. Jeżeli analizy wykażą, iż wymagana jest korekta połączeń, to zostanie ona przeprowadzona. 

Problem przesiadki w Łagiewnikach między liniami autobusowymi 51 i 61 również został rozwiązany. Kierowcy obsługujący linię 61 zostali ponownie poinstruowani o obowiązku czekania na przyjazd autobusu nr 51, by zagwarantować pasażerom przesiadkę. Przesiadki gwarantowane pojawiają się także w Wiskitnie pomiędzy liniami 71 i 92 oraz na terenie gminnym Nowosolna pomiędzy autobusami 53 i 91.

- Zależy nam, by mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi, bo dzięki nim jesteśmy w stanie podjąć interwencję i wprowadzić korekty – mówi Tomasz Bużałek z Biura Strategii Miasta UMŁ.

Przypominamy również, że autobusy nocne zapewniają przesiadkę na wspólnym przystanku przy al. Kościuszki. Na tę zmianę środka transportu w rozkładzie jazdy zarezerwowano 6 minut.  

Polecane aktualności

Budujemy strop podziemnej drogi

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

6 metrów pod ziemią - na tej głębokości pojadą samochody, nową drogą w Nowym Centrum Łodzi. Abyśmy... więcej

Ostrzeżenie dla Łodzi: burze z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat dla powiatu łódzkiego, w którym ostrzega... więcej

Łódź rewitalizacja. Sienkiewicza 56 - była ruina, jest pięknie odnowiona fasada

Małgorzata Loeffler / ZIM

Łódź rewitalizacja. Była ruina, jest pięknie odnowiona fasada. Prezentujemy wyremontowaną elewację... więcej

II tura wyborów prezydenckich. Wyjeżdżasz z Łodzi – odbierz zaświadczenie o prawie do głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

W najbliższą niedzielę - 12 lipca - odbędzie się II tura wyborów prezydenta RP. Łodzianie, którzy... więcej

Sportowcy polecają łódzką wodę

Tomasz Lewandowski / Wydział Sportu

Wapń, magnez, sód, fluorki – to wartościowe minerały, które dostępne są na wyciągnięcie ręki.... więcej

Kontakt