Zmiany w zasadach zatrzymywania się na ul. Piotrkowskiej

Wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na ulicy Piotrkowskiej, mające na celu usprawnienie działania gastronomii, zaczęły być wykorzystywane przez pracowników i klientów firm zlokalizowanych w pobliżu deptaka. Dostawy i odbiór jedzenia na wynos wciąż pozostają dla restauracji jedyną legalną możliwością funkcjonowania, dlatego ostatnie zarządzenie dopuściło wjazd pojazdów zajmujących się dowozem posiłków na podstawie kartki z nazwą restauracji. W trakcie przedłużającego się lockdownu ułatwienia w sposobie korzystania z przywileju zaczęły być jednak nadużywane przez kierowców pojazdów nie związanych z gastronomią.

Ulica Piotrkowska
Do czasu ponownego otwarcia gastronomii obowiązywać więc będą specjalne identyfikatory wydawane na konkretny odcinek i przypisany do danej restauracji.

Straż Miejska w Łodzi otrzymuje wiele sygnałów, że pojazdy parkują na ul. Piotrkowskiej przez cały dzień oraz nie stosują oznaczeń pozwalających przypisać dany pojazd do restauracji. Na podstawie obserwacji i zażaleń otrzymywanych od przedsiębiorców podobne wnioski ma menadżer ulicy Piotrkowskiej. – Rozwiązanie, które miało pomagać, stało się problemem ulicy Piotrkowskiej i otworzyło furtkę dla osób nadużywających przepisów. W rezultacie utrudnione jest zarówno dostarczanie jedzenia jak i praca Strażników Miejskich, którzy nie mogą weryfikować pojazdów rzeczywiście związanych z restauracjami. W tej sytuacji należy zmienić zarządzenie – mówi Piotr Kurzawa, menadżer Ulicy Piotrkowskiej.

Do czasu ponownego otwarcia gastronomii obowiązywać więc będą specjalne identyfikatory wydawane na konkretny odcinek i przypisany do danej restauracji. Uprawnienia do jego wydania  otrzymają właściciele lokali znajdujących się przy Piotrkowskiej na podstawie danych firmy. Postój będzie możliwy przez maksymalnie 20 minut i tylko w godzinach funkcjonowania restauracji. – Nowe zasady umożliwią rzetelną weryfikację kierowców i pozwolą naszym pracownikom na egzekwowanie kar dla nieuczciwych właścicieli pojazdów, którzy nie posiadają uprawnień i wykorzystują wcześniej wprowadzone ułatwienia. Wprowadzenie obowiązku posiadania takiego identyfikatora zakończy też proceder poruszania się po wszystkich odcinkach ulicy. – mówi Patryk Polit, p.o. komendanta Straży Miejskiej w Łodzi.

Identyfikator będzie wydawany na podstawie wniosku złożonego w Centrum Kontaktu z Mieszkańcami (ul. Piotrkowska 110, wejście od str. pasażu Schillera). Identyfikator na wniosek Straży Miejskiej będzie mógł być cofnięty w sytuacji, gdy kierowca nagminne parkuje w celach innych niż dowóz jedzenia. Do 22 lutego będzie obowiązywać okres przejściowy, w trakcie którego pracownicy gastronomii mają czas na wyrobienie identyfikatorów.

Polecane aktualności

Kilińskiego 28

Łódź rewitalizacja. Wkrótce rozpoczną się prace w zabytkowej kamienicy przy ulicy Kilińskiego 28

Małgorzata Loeffler / ZIM

Powstaną w niej mieszkania komunalne i lokale. Nie zabraknie zielonego podwórka z placem zabaw,... więcej

EC1

Miasta z głową

Grzegorz Gawlik / UMŁ

I Międzynarodowy Kongres Regeneracja Miast Przemysłowych już za tydzień w Łodzi! Jaki jest cel... więcej

Punk szczepień

Rodzicu, zaszczep dziecko na wakacje!

Jolanta Baranowska / UMŁ

Nastolatku, chcesz bezpiecznie wyjechać na wakacje? Rodzicu, chcesz bezpiecznie wysłać na wakacje... więcej

17. MTT

17. edycja Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi

Dziś rozpoczyna się nabór prac do 17. edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Centralnym Muzeum... więcej

Mediateka

Łódź buduje Mediatekę

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ogród różany, szklane atrium, galeria, rodzinna kawiarnia i multimedialne sale, czyli jak powstaje... więcej

Kontakt