Zmiany w zasadach zatrzymywania się na ul. Piotrkowskiej

Wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na ulicy Piotrkowskiej, mające na celu usprawnienie działania gastronomii, zaczęły być wykorzystywane przez pracowników i klientów firm zlokalizowanych w pobliżu deptaka. Dostawy i odbiór jedzenia na wynos wciąż pozostają dla restauracji jedyną legalną możliwością funkcjonowania, dlatego ostatnie zarządzenie dopuściło wjazd pojazdów zajmujących się dowozem posiłków na podstawie kartki z nazwą restauracji. W trakcie przedłużającego się lockdownu ułatwienia w sposobie korzystania z przywileju zaczęły być jednak nadużywane przez kierowców pojazdów nie związanych z gastronomią.

Ulica Piotrkowska
Do czasu ponownego otwarcia gastronomii obowiązywać więc będą specjalne identyfikatory wydawane na konkretny odcinek i przypisany do danej restauracji.

Straż Miejska w Łodzi otrzymuje wiele sygnałów, że pojazdy parkują na ul. Piotrkowskiej przez cały dzień oraz nie stosują oznaczeń pozwalających przypisać dany pojazd do restauracji. Na podstawie obserwacji i zażaleń otrzymywanych od przedsiębiorców podobne wnioski ma menadżer ulicy Piotrkowskiej. – Rozwiązanie, które miało pomagać, stało się problemem ulicy Piotrkowskiej i otworzyło furtkę dla osób nadużywających przepisów. W rezultacie utrudnione jest zarówno dostarczanie jedzenia jak i praca Strażników Miejskich, którzy nie mogą weryfikować pojazdów rzeczywiście związanych z restauracjami. W tej sytuacji należy zmienić zarządzenie – mówi Piotr Kurzawa, menadżer Ulicy Piotrkowskiej.

Do czasu ponownego otwarcia gastronomii obowiązywać więc będą specjalne identyfikatory wydawane na konkretny odcinek i przypisany do danej restauracji. Uprawnienia do jego wydania  otrzymają właściciele lokali znajdujących się przy Piotrkowskiej na podstawie danych firmy. Postój będzie możliwy przez maksymalnie 20 minut i tylko w godzinach funkcjonowania restauracji. – Nowe zasady umożliwią rzetelną weryfikację kierowców i pozwolą naszym pracownikom na egzekwowanie kar dla nieuczciwych właścicieli pojazdów, którzy nie posiadają uprawnień i wykorzystują wcześniej wprowadzone ułatwienia. Wprowadzenie obowiązku posiadania takiego identyfikatora zakończy też proceder poruszania się po wszystkich odcinkach ulicy. – mówi Patryk Polit, p.o. komendanta Straży Miejskiej w Łodzi.

Identyfikator będzie wydawany na podstawie wniosku złożonego w Centrum Kontaktu z Mieszkańcami (ul. Piotrkowska 110, wejście od str. pasażu Schillera). Identyfikator na wniosek Straży Miejskiej będzie mógł być cofnięty w sytuacji, gdy kierowca nagminne parkuje w celach innych niż dowóz jedzenia. Do 22 lutego będzie obowiązywać okres przejściowy, w trakcie którego pracownicy gastronomii mają czas na wyrobienie identyfikatorów.

Polecane aktualności

Nasadzenia w Łodzi

Rekordowa liczba zielonych projektów w łódzkim Budżecie Obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

103 projekty związane z zielenią i ochroną zwierząt – VIII edycja Budżetu Obywatelskiego pokazała na... więcej

Wizualizacja

Jeszcze w tym roku będzie można spacerować nowymi, zielonymi uliczkami w centrum Łodzi

Aleksandra Hac / UMŁ

Pod koniec roku przejdziemy nowym, zielonym pasażem z EC1 i podziemnego dworca do ul. Piotrkowskiej.... więcej

Kamienica przy ulicy Tuwima 52

Do zrewitalizowanej dziewiętnastowiecznej kamienicy przy ul. Tuwima wprowadzili się najemcy i lokatorzy

Małgorzata Loeffler / ZIM

Do zrewitalizowanej dziewiętnastowiecznej kamienicy przy ulicy Tuwima 52 wprowadzili się najemcy... więcej

Miejskie Centrum Medyczne im. Jonschera w Łodzi

Oddziały miejskiego szpitala do remontu

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Na oddziałach: neurologii, rehabilitacji, rehabilitacji neurologicznej oraz udarowym w szpitalu im.... więcej

Orientarium w Łodzi

Podwodny tunel w Orientarium

Paulina Klimas-Stasiak / ZOO

Podwodny tunel, w którym powstanie basen dla rekinów, oraz mniejsze zbiorniki dookoła zostały... więcej

Kontakt