Zmiany w organizacji ruchu w centrum. Wólczańska i 6 Sierpnia będą dwukierunkowe

Pod koniec sierpnia pojawią się zmiany w organizacji ruchu na ul. Wólczańskiej i ul. 6 Sierpnia, dzięki którym łatwiej przejedziemy przez centrum Łodzi.

Ulica Wólczańska przy zbiegu z al. Mickiewicza (na razie jednokierunkowa) -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ
Od 22 sierpnia 2020 r. będziemy mogli jeździć w dwóch kierunkach ul. Wólczańską od al. Mickiewicza do Więckowskiego oraz ul. 6 Sierpnia, gdzie zmiany obejmą odcinek od ul. Żeromskiego do ul. Wólczańskiej , fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Od 22 sierpnia 2020 r. będziemy mogli jeździć w dwóch kierunkach ul. Wólczańską od al. Mickiewicza do Więckowskiego i ul. 6 Sierpnia, gdzie zmiany obejmą odcinek od ul. Żeromskiego do ul. Wólczańskiej.

- Nowa organizacja ruchu na tych dwóch ulicach pozwoli na rozłożenie ruchu w centrum, łatwiejszy przejazd oraz stworzy alternatywę dla kierowców w związku z planowaną budową tunelu średnicowego wraz z przystankiem Łódź Śródmieście – wyjaśnia Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju UMŁ.

Jak informuje Michał Gogolewski z Zarządu Dróg i Transportu, choć nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od soboty 22 sierpnia, to wcześniej (już od 7 sierpnia) na obu ulicach rozpoczną się prace związane ze zmianą oznakowania pionowego i poziomego oraz przebudową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach. Wprowadzone zostaną też zmiany w parkowaniu. – Zmiany w organizacji ruchu mają odciążyć układ komunikacyjny al. Kościuszki – ul. Zachodnia oraz usprawnić poruszanie się w relacji wschód – zachód po ul. 6 Sierpnia – podkreśla Michał Gogolewski.

Pierwsze zmiany na ul. Wólczańskiej znajdziemy już przy skrzyżowaniu z trasą W-Z, którą będzie można przejechać na wprost jadąc na północ od „Górniaka”, oraz skręcić w lewo na Retkinię. Aby ruch w dwu kierunkach mógł odbywać się swobodnie i zapewnić bezpieczną odległość między mijającymi się pojazdami, parkowanie na ul. Wólczańskiej zostanie częściowo wyznaczone na chodniku.

Zmieni się też organizacja ruchu na skrzyżowaniach – pojawią się pasy rozdziału wskazujące poszczególne kierunki, które dodatkowo zasygnalizują kierowcom, że ruch odbywa się już w obu kierunkach. Zamontowane zostaną też nowe sygnalizatory i wprowadzone zostaną zmiany w działaniu sygnalizacji świetlnej. Wraz z nową organizacją ruchu pojawią się też bezpieczniejsze przejścia dla pieszych z azylami, a na części skrzyżowań powstaną śluzy rowerowe.

Równocześnie z wprowadzeniem dwukierunkowego ruchu na ulicach Wólczańskiej i 6 Sierpnia, z uwagi na komunikację tramwajową ograniczony zostanie ruch na ul. Gdańskiej (na odcinku od ul. 6 Sierpnia do ul. Zielonej) tylko w kierunku północnym.

Prosimy, zwłaszcza w pierwszym okresie zmian, o szczególną uwagę i zachowanie ostrożności.

Polecane aktualności

Gratulacje od wiceprezydenta Łodzi Adama Pustelnika oraz przewodniczącej Rady ds. Szkolnictwa Wyższego i Nauki prof. Wandy Małgorzaty Krajewskiej -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Przyznano wyróżnienia „ŁÓDZKIE EUREKA” za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i techniczne w 2019 r.

BRP

Wyróżnienie honorowe statuetką „ŁÓDZKIE EUREKA” przyznaje Rada ds. Szkolnictwa Wyższego i Nauki przy... więcej

Remont skrzyżowania Narutowicza/Kopcińskiego  -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Kolejne etapy remontu na skrzyżowaniu Narutowicza / Kopcińskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Remont torowiska jest realizowany zgodnie z planem. Przed nami drugi etap prac. więcej

Żłobek nr 16 przy ul. Zachodniej po remoncie

Kończy się remont kolejnego miejskiego żłobka

Jolanta Baranowska / BRP

Na finiszu jest remont Miejskiego Żłobka nr 22 przy ul. Lelewela 11. 7 grudnia mają wrócić do niego... więcej

W zabytkowej kamienicy w centrum Łodzi powstaje przychodnia zdrowia

Agnieszka Rutkowska / BRP

Nowe miejsce na mapie łódzkich przychodni POZ. Dzięki kontraktom z NFZ, pacjenci będą mogli... więcej

Czynsz za symboliczną złotówkę dla łódzkiej gastronomii i klubów fitness także w grudniu

BRP

Przedsiębiorcy, którzy musieli zamknąć lub ograniczyć swoją działalność również w grudniu zapłacą... więcej

Kontakt