Zmiany w organizacji ruchu w centrum. Wólczańska i 6 Sierpnia będą dwukierunkowe

Pod koniec sierpnia pojawią się zmiany w organizacji ruchu na ul. Wólczańskiej i ul. 6 Sierpnia, dzięki którym łatwiej przejedziemy przez centrum Łodzi.

Ulica Wólczańska przy zbiegu z al. Mickiewicza (na razie jednokierunkowa) -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ
Od 22 sierpnia 2020 r. będziemy mogli jeździć w dwóch kierunkach ul. Wólczańską od al. Mickiewicza do Więckowskiego oraz ul. 6 Sierpnia, gdzie zmiany obejmą odcinek od ul. Żeromskiego do ul. Wólczańskiej , fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Od 22 sierpnia 2020 r. będziemy mogli jeździć w dwóch kierunkach ul. Wólczańską od al. Mickiewicza do Więckowskiego i ul. 6 Sierpnia, gdzie zmiany obejmą odcinek od ul. Żeromskiego do ul. Wólczańskiej.

- Nowa organizacja ruchu na tych dwóch ulicach pozwoli na rozłożenie ruchu w centrum, łatwiejszy przejazd oraz stworzy alternatywę dla kierowców w związku z planowaną budową tunelu średnicowego wraz z przystankiem Łódź Śródmieście – wyjaśnia Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju UMŁ.

Jak informuje Michał Gogolewski z Zarządu Dróg i Transportu, choć nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od soboty 22 sierpnia, to wcześniej (już od 7 sierpnia) na obu ulicach rozpoczną się prace związane ze zmianą oznakowania pionowego i poziomego oraz przebudową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach. Wprowadzone zostaną też zmiany w parkowaniu. – Zmiany w organizacji ruchu mają odciążyć układ komunikacyjny al. Kościuszki – ul. Zachodnia oraz usprawnić poruszanie się w relacji wschód – zachód po ul. 6 Sierpnia – podkreśla Michał Gogolewski.

Pierwsze zmiany na ul. Wólczańskiej znajdziemy już przy skrzyżowaniu z trasą W-Z, którą będzie można przejechać na wprost jadąc na północ od „Górniaka”, oraz skręcić w lewo na Retkinię. Aby ruch w dwu kierunkach mógł odbywać się swobodnie i zapewnić bezpieczną odległość między mijającymi się pojazdami, parkowanie na ul. Wólczańskiej zostanie częściowo wyznaczone na chodniku.

Zmieni się też organizacja ruchu na skrzyżowaniach – pojawią się pasy rozdziału wskazujące poszczególne kierunki, które dodatkowo zasygnalizują kierowcom, że ruch odbywa się już w obu kierunkach. Zamontowane zostaną też nowe sygnalizatory i wprowadzone zostaną zmiany w działaniu sygnalizacji świetlnej. Wraz z nową organizacją ruchu pojawią się też bezpieczniejsze przejścia dla pieszych z azylami, a na części skrzyżowań powstaną śluzy rowerowe.

Równocześnie z wprowadzeniem dwukierunkowego ruchu na ulicach Wólczańskiej i 6 Sierpnia, z uwagi na komunikację tramwajową ograniczony zostanie ruch na ul. Gdańskiej (na odcinku od ul. 6 Sierpnia do ul. Zielonej) tylko w kierunku północnym.

Prosimy, zwłaszcza w pierwszym okresie zmian, o szczególną uwagę i zachowanie ostrożności.

Polecane aktualności

Port Lotniczy w Łodzi -  fot. Archiwum UMŁ

Jaka będzie przyszłość lotniska w Łodzi?

BRP

Idea budowy logistycznego hubu cargo na terenach lotniska i w jego okolicy ma związek z... więcej

Kamienica przy ul. Roosevelta 17 -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Wypiękniała kolejna kamienica w centrum

Małgorzata Loeffler / ZIM

Detale snycerskie, kartusze herbowe, maszkarony z pióropuszami i róg obfitości: wypiękniała kolejna... więcej

Bartłomiej Kubiak -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

W miejskiej poradni pracuje najlepszy masażysta w województwie łódzkim

Jolanta Baranowska / BRP

Bartłomiej Kubiak jest najlepszym fizjoterapeutą - masażystą w województwie łódzkim, a pracuje w... więcej

Katarzyna Dyzio -  fot. Archiwum UMŁ

Nowa strategia Łodzi, nowa jakość partycypacji

BRP

Nowa strategia miasta to także nowe oblicze partycypacji społecznej. Od dziś zajmie się nią nowe... więcej

Iwona Zatorska-Sytyk, wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich i Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak

Łódź Buduje ul. Obywatelską

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Zaczynamy jedną z najważniejszych tegorocznych inwestycji. Podpisaliśmy umowę z wykonawcą prac. więcej

Kontakt