Znamy zwycięzców III Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty.

Duet Lenda/Kozub wygrywa III Konkurs Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. Dobiegł końca Festiwal Off-Północna.

Laureaci
III edycja konkursu im. Jonasza Kofty cieszyła się ogromną popularnością. Zgłosiło się do niej blisko stu uczestników z całego kraju.

Brawurowe wykonanie „Grande Valse Frotte” oraz fantastyczne umiejętności wokalne i aktorskie Pauliny Lendy-Kozub przesądziły o bezkonkurencyjnym zwycięstwie duetu Lenda/Kozub w III Konkursie Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. Gala finałowa laureatów i spektakl „Piosenka jest dobra na wszystko” zakończyły tegoroczną, zrealizowaną online, edycję festiwalu OFF-Północna.

III edycja konkursu im. Jonasza Kofty cieszyła się ogromną popularnością. Zgłosiło się do niej blisko stu uczestników z całego kraju.  Ostatecznie, po pierwszej selekcji, przed festiwalowym jury na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi wystąpiło dziewięcioro wokalistów i jeden zespół. I to właśnie zespół – Lenda/Kozub, który zaprezentował własny utwór „Pan Wam Dam” oraz „Grande Valse Frotte” Jonasza Kofty, sięgnął po główną nagrodę i statuetkę Jonaszka.

– Absolutnie brawurowe wykonanie. Cudowne zderzenie tego, co wysokie, a nawet patetyczne w ikonicznym wykonaniu „Grande Valse Brillante” Ewy Demarczyk, z tym, co swoim tekstem nieco strywializował w swoim pastiszowym tekście Jonasz Kofta – podkreśla przewodniczący Wojciech Kościelniak w imieniu jury, w którym zasiadali również Cezary Studniak, Konrad Imiela, Jakub Szydłowski, Piotr Kofta, Beata Olga Kowalska, Marcin Januszkiewicz oraz Agnieszka Łuczak.

Duet Lenda/Kozub tworzą Paulina Lenda-Kozub i Piotr Kozub – dwójka młodych muzyków, których połączyła wspólna pasja i scena. Każde z osobna może pochwalić się bogatą historią muzyczną, nagrodami i doświadczeniem kilkunastu lat pracy w różnych projektach, także solowych. Od niedawna działają jako duet. W 2021 roku światło dzienne ujrzał ich autorski materiał, wyprodukowany we współpracy z Marcinem Borsem.

Drugie miejsce zajął Dominik Bobryk, prezentujący utwory „Nerwica w granicach normy” oraz „Tnę, tnę, tnę, czyli kariera damskiego fryzjera”. Trzecie miejsce przypadło w udziale Sarze Lityńskiej, która wykonała piosenki „Piasek” Jonasza Kofty i „W czasie deszczu dzieci się nudzą” z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Przyznano również nagrodę równościową Prezydent Miasta Łodzi, którą wyróżniono Monikę Daukszo.  

Zwycięzcy III Konkursu Piosenki Aktorskiej oprócz nagród otrzymali też możliwość zaprezentowania się online festiwalowej publiczności.

Na program OFF-Północna złożyły się w tym roku spektakle, warsztaty i audycje radiowego  studia festiwalowego na antenie Radia LUTNIA – stacji prowadzonej przez Teatr Muzyczny w Łodzi, na której antenie emitowano spotkania z artystami oraz panele dyskusyjne z cyklu „Po co teatr…?”. 

– Ta różnorodność programowa to nasz pomysł na przekrojowe zaprezentowanie wielu zjawisk kryjących się pod pojęciem „teatr muzyczny”. Przekonujemy widzów, i to z powodzeniem, sądząc po licznych odsłonach, o tym, że warto zwrócić uwagę nie tylko na spektakularne przedsięwzięcia musicalowe – podsumowuje Krzysztof Wawrzyniak, pomysłodawca i kierownik artystyczny wydarzenia.

Jak dotąd propozycje festiwalowe w oficjalnym kanale YouTube Teatru Muzycznego w Łodzi wyświetlone zostały ponad 1800 razy, przy czym dwa ostatnie spektakle z programu są nadal dostępne dla internautów. „Powierzchnie gładkie” stołecznego teatru Potem-o-tem można oglądać do g.18.30 w poniedziałek, 19 kwietnia, zaś finałowy spektakl „Piosenka jest dobra na wszystko” do g.18.30 we wtorek, 20 kwietnia.

Polecane aktualności

ŁFPK

Łódzki Fundusz Poręczeń Kredytowych rozszerza działalność

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Z oferty poręczeń mogą skorzystać przedsiębiorcy z aglomeracji łódzkiej. więcej

Łódź rewitalizuje

Łódź rewitalizuje. Ulica Rewolucji 1905 roku pełna zieleni.

Małgorzata Loeffler / ZIM

Dobiega końca rewitalizacja ulicy Rewolucji 1905 roku. Na ostatnim remontowanym odcinku, od ulicy... więcej

Łódzkie święto swinga

Łódzkie święto swinga przez cały weekend!

Zuzanna Bociąga / ŁCW

Retro samochody, muzyka dixielandowa i stylizacje tancerzy przeniosą łodzian do Ameryki lat 30. więcej

Nabór do Przedszkoli miejskich

Rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do miejskich przedszkoli

Monika Pawlak / UMŁ

2 sierpnia rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli prowadzonych przez samorząd. W... więcej

Budowa nowej drogi podziemnej na ostatniej prostej

Budowa nowej drogi podziemnej na ostatniej prostej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Inspiruje artystów. Kręcono w niej teledysk promujący „Męskie Granie”. Będzie miała 10 metrów... więcej

Kontakt