Filtry

Filtry podstawowe

Na skróty:

Archiwum

piątek, 20 września 2019

13 milionów więcej za prąd, który nie zdrożał - fot. Monika Pawlak / UMŁ

Prawie 13 mln więcej kosztowały faktury za prąd, który miał nie zdrożeć

Monika Pawlak / BRP

Prawie 13 milionów złotych więcej niż w ubiegłym roku zapłaci 391 miejskich jednostek skupionych w Łódzkiej Grupie Zakupowej za zużycie prądu w tym roku. A prąd, jak obiecywał i zapewniał pod koniec... więcej

czwartek, 19 września 2019

Kwalifikacja olimpijska dla Roksany Zasiny

Wydział Sportu

Łodzianka Roksana Zasina podczas trwających mistrzostw świata w Kazachstanie (14-22 września 2019), wywalczyła kwalifikację olimpijską do Tokio 2020. więcej

O ile wzrosły faktury za prąd w 2019 roku?

Dorota Adamska / Biuro Rady Miejskiej

- Łódzki samorząd jako pierwszy zareagował na próby „łupienia” samorządów za pomocą podwyżki cen prądu - powiedział Krzysztof Makowski, radny Rady Miejskiej. więcej

"Nasze miasto nie będzie już takie samo". Rusza budowa tunelu średnicowego pod Łodzią - fot. CC0 license

"Nasze miasto nie będzie już takie samo". Rusza budowa tunelu średnicowego pod Łodzią

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Najdłuższy tunel kolejowy w Polsce, podziemne stacje, kilometry torów, nowe kierunki podróży i szybki transport publiczny. Prace już się rozpoczęły. więcej

Przegląd Piosenki Satyrycznej i Kabaretowej dla Seniorów SREBRNE PASMO

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej

Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji Przeglądu Piosenki Satyrycznej i Kabaretowej dla Seniorów "SREBRNE PASMO". Przegląd odbędzie się 29 listopada 2019 roku w Domu Kultury „502” przy ul. Andrzeja... więcej

Zachęcamy, aby na festiwal wybrać się komunikacją miejską - fot. z arch. UMŁ

Light.Move.Festival 2019. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu

Informacja prasowa

Za niewiele ponad tydzień w Łodzi rozpocznie się dziewiąta edycja Light.Move.Festival. Przed nami ponad 40 punktów na festiwalowej mapie: iluminacji, mappingów, instalacji, muzycznych przystanków i... więcej

Organizatorzy zdradzają program jubileuszowej 10. edycji Festiwalu Kamera Akcja - fot. Paweł Maśka / mat. prasowe

10 edycja Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja

Małgorzata Loeffler / Wydział Kultury

80 najgłośniejszych filmów nagradzanych na najważniejszych festiwalach, 50 filmów pełnometrażowych i 25 premier. Warsztaty i spotkania z czołówką polskich montażystów. Organizatorzy zdradzają program... więcej

40 lat Łodzi Kaliskiej. Wernisaże, przegląd filmów i monstrualne urodziny - fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

40 lat Łodzi Kaliskiej. Wernisaże, przegląd filmów i monstrualne urodziny

BKSiDŁ

W tym roku mija 40 lat od chwili założenia grupy artystycznej Łódź Kaliska, która działa nieprzerwanie od 1979 roku. Założyciele i twórcy grupy przedstawili harmonogram wydarzeń Festiwalu "40 lat... więcej

Krakowski Salon Poezji w Łodzi / Salon z poezją rosyjską/

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej

22 września o godzinie 12:30 Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zaprasza na kolejną odsłonę Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi. Tym razem będziemy mogli posłuchać poezji rosyjskiej na Małej Sali... więcej

Kompleks biurowy otrzymał certyfikat na poziomie „Excellent” z wynikiem aż 77%. Inwestor już na etapie projektowania Imagine spełnił szereg wytycznych BRE - 123rf

Łódzki Imagine z certyfikatem BREEM Interim Design Stage na poziomie „Excellent”

Joanna Szymczyk / invest.lodz.pl

Kompleks biurowy otrzymał certyfikat na poziomie „Excellent” z wynikiem aż 77%. Inwestor już na etapie projektowania Imagine spełnił szereg wytycznych BRE. Inwestycja została wyróżniona przede... więcej

Zapraszamy na robotykę, czyli budowanie robotów z LEGO i ich programowanie

Rodzina Jest dla Dzieci

Zaczynamy zapisy na kolejne warsztaty finansowane z budżetu obywatelskiego (zwycięski projekt - „Dajmy radość dzieciom z domów dziecka i rodzin zastępczych”). Tym razem robotyka, czyli coś dla... więcej

Masz Głos startuje z kolejną edycją - mat. prasowe

Masz Głos startuje z kolejną edycją

Informacja prasowa

W całym kraju rusza kolejna edycja akcji Masz Głos, która zmienia Polskę lokalnie i buduje dialog pomiędzy społecznością lokalną a władzami samorządowymi. Jeśli chcesz ścieżki rowerowej, lepiej... więcej

środa, 18 września 2019

3 października Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi zaprasza na konferencję pt. "Zawodowe rodziny zastępcze I rodzinne domy dziecka w województwie łódzkim"

Rodzina Jest dla Dzieci

Konferencja odbędzie się w dniu 3 października 2019 r. w Łodzi, w Parku Naukowo-Technologicznym „Bionanopark” przy ul. Dubois 114/116. więcej

Otwarty konkurs ofert w formie powierzenia realizacji zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób

Katarzyna Wąsik / Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych

Prezydent Miasta Łodzi ogłasza otwarty konkurs ofert w formie powierzenia realizacji zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz... więcej

Łódź dla osób z niepełnosprawnościami. Jakie udogodnienia i formy wsparcia udało się wprowadzić do tej pory, jakie są i będą wprowadzane? - fot. z arch. UMŁ

Łódź dla osób z niepełnosprawnościami

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Ponad 30 proc. mieszkańców Łodzi, czyli prawie 120 tysięcy, stanowią osoby z różnymi dysfunkcjami i niepełnosprawnościami. Z myślą o nich miasto już od dwóch lat wprowadza tzw. standardy dostępności,... więcej


Zobacz również POLECANE WIADOMOŚCI:

OdNowa kina Kinematograf - fot. Paweł Łacheta / UMŁ

OdNowa kina Kinematograf

Martyna Maurin / Wydział Kultury

W czwartek, 19 września otwiera się kino Kinematograf, które przez ostatni miesiąc było remontowane. Podczas prac wymieniono fotele, odświeżono wnętrza sali, odnowiono parkiety. więcej

Ostatni etap prac przy skrzyżowaniu ul. Tomaszowskiej z Jędrzejowską - fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Ostatni etap prac przy skrzyżowaniu ul. Tomaszowskiej z Jędrzejowską

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Na budowie ronda wykonano jego docelowy turbinowy kształt. W ostatnich dniach na całości skrzyżowania, oraz ul. Tomaszowskiej pojawił się asfalt. To już ostatni etap prac, które zakończą się w... więcej

Korzeniowi Miasta. Performatywny przewodnik po rzece Łódce - mat. prasowe

Korzeniowi Miasta. Performatywny przewodnik po rzece Łódce

Martyna Maurin / Wydział Kultury

Projekt Adrianny Gołębiewskiej ma charakter akcji miejskiej połączonej z wielokanałową instalacją dedykowaną rzece Łódce. Artystka planuje wykorzystać kody QR jako odnośniki do krótkich nagrań, na... więcej

Kontakt