Popularne miejsca do biegania w Łodzi

Doświadczeni biegacze od dawna mają swoje ulubione trasy, a i ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją biegową przygodę też mogą wskazać przyjazne nam miejsca. Razem możemy rozbudowywać tę stronę, dlatego piszcie i przesyłajcie swoje propozycje na adres: k.ciezki@uml.lodz.pl 

ZDROWIE
Opis: Tutaj codziennie setki biegaczy trenuje w największym łódzkim parku im. Józefa Piłsudskiego. Niezaprzeczalną zaletą tego miejsca jest zróżnicowany teren, czyli pobiegasz tu po oświetlonych i utwardzonych parkowych alejkach, ale też po przełajach. W południowej części parku znajdziesz ogólnodostępną ponad 2 kilometrową bieżnię poliuretanową z amortyzowana nawierzchnią i oznaczeniami dystansu co 200 metrów. To idealne miejsce do treningów szybkościowych.
Zdjęcie:
wygeneruj PDF Pokaż na mapie
PARK PONIATOWSKIEGO
Opis: Miejsce to zna większość łódzkich biegaczy, a to m.in. za sprawą co sobotniego biegu Parkrun na dystansie 5 km. Położony w centralnej części miasta park im. księcia Józefa Poniatowskiego to miejsce do biegania głównie po płaskiej nawierzchni. Ale podczas odbywającego się tutaj Decathlon Run, którego trasa prowadzi po mocno urozmaiconym terenie można przekonać się, że jest to także miejsce doskonałe do pracy nad siłą biegową.
Zdjęcie:
wygeneruj PDF Pokaż na mapie
PARK 3 MAJA
Opis: To parkowy kompleks z urozmaiconymi i oświetlonymi alejki umożliwiającymi bieganie przez cały rok. Znajdziesz tu m.in. górkę, doskonałą do ćwiczenia podbiegów. Od kilku lat odbywają się tu zawody z cyklu Grand Prix Łódź City Trail. Park był również areną zmagań w ramach Akademickich Mistrzostw Polski i Świata w biegach przełajowych.
Zdjęcie:
wygeneruj PDF Pokaż na mapie
WIDZEWSKA GÓRKA
Opis: Na terenie parku Widzewska Górka znajduje się wielofunkcyjny kompleks sportowy o tej samej nazwie, gdzie dostępna jest czterotorowa bieżnia lekkoatletyczna, plenerowa siłownia i plac do ćwiczeń. Także to doskonałe miejsce do zrobienia szybkościowego treningu i rozciągania.
Zdjęcie:
wygeneruj PDF Pokaż na mapie
PARK MICKIEWICZA
Opis: Teren położony w północnej części Łodzi, mocno pofałdowany. W parku im. Adama Mickiewicza (dawniej Park Julianowski) znajdują się głównie asfaltowe alejki. Częściowo oświetlony, można w nim spotkać sporo biegaczy, a w części rekreacyjnej znajdziesz górki, które pomogą w robieniu siły biegowej.
Zdjęcie:
wygeneruj PDF Pokaż na mapie
LAS ŁAGIEWNICKI
Opis: Mekka łódzkich biegaczy, świetne miejsce do treningów pod biegi ultra. Znajdziesz tu setki ścieżek, długich podbiegów i zbiegów. To największy teren rekreacyjny w Łodzi i jeden z największych kompleksów leśnych znajdującym się w granicach miasta w Europie. Specjalnie dla biegaczy przygotowano tu dobrze oznaczoną 5,5 km pętlę biegową (www.lodzkietrasybiegowe.pl/lagiewniki), a biegacze długodystansowi mogą obiec dookoła las (ok. 20 km) po oznaczonym szlaku. W trakcie roku odbywa się tu wiele imprez biegowych, m.in.: Bieg Sylwestrowy, Półmaraton Szakala, Puchar DOZ, Łódzkie Biegi Górskie.
Zdjęcie:
wygeneruj PDF Pokaż na mapie
STOKI
Opis: Park im. gen. Mariusza Zaruskiego to najbardziej „górski” park w Łodzi, a do tego obok znajduje się ogólnodostępny stadion z 400-metrową bieżnią tartanową. Zatem to połączenie daje jedno z najciekawszych miejsc biegowych, a szczególnie dla biegaczy, którzy chcą poprawić swoją szybkość.
Zdjęcie:
wygeneruj PDF Pokaż na mapie
LUBLINEK
Opis: Tereny wokół lotniska oraz Las Lublinek, czyli drugi co do wielkości kompleks leśny w Łodzi. To miejsca o urozmaiconym terenie, bardzo popularne wśród biegaczy mieszkających na osiedlu Retkinia i w jego okolicach.
Zdjęcie:
wygeneruj PDF Pokaż na mapie
RUDA - POPIOŁY
Opis: Ulica Popioły i wzniesienia w jej okolicach na Rudzie Pabianickiej to miejsca, które od lat służą łódzkim biegaczom. Trenowała tu Edyta Lewandowska, Joanna Chmiel, zawodnicy RKS Łódź i setki innych biegaczy przygotowujących się do Maratonu Łódź. Także po treningu na Popiołach podbiegi na trasach biegów nie będą już nikomu straszne. Niedaleko znajdziesz też lekkoatletyczna halę RKS Łódź, gdzie trenuje m.in. Adam Kszczot.
Zdjęcie:
wygeneruj PDF Pokaż na mapie
wróć do "Miejsca do biegania w Łodzi"
wygeneruj PDF
Kontakt