Regeneracja

Dla biegacza, który chce poprawić formę i wyniki, nie tylko trening jest ważny, ale i odpoczynek. Zatem jeśli chcesz biegać lepiej to nie wyleguj się na kanapie, tylko relaksuj i regeneruj w ruchu. Badania wykazały, że aktywny wypoczynek przyspiesza powrót mięśni do formy, a te szczególnie polecane aktywności to: basen, rower, siłownia i joga. Łódź ma ciekawą ofertę pod tym względem.

Baseny


JOGA I TAi CHI

Co roku w okresie letnim Zielona Łódź organizuje bezpłatne zajęcia jogi oraz Tai Chi. Ćwiczenia te z pewnością pomogą Ci stopniowo rozluźnić, ale i wzmacniać ciało, poprawić kondycję, ogólną sprawność, a przede wszystkim koordynację ruchową. Informacji oraz harmonogramu szukaj na stronie: www.zielonalodz.info


TEŻNIE SOLANKOWE

Po biegowym wysiłku zapraszam do miejsc, gdzie możesz odetchnąć przy tężniach solankowych. Ich głównym tworzywem są gałązki tarniny, po których spływa solanka, rozbijając się na mniejsze krople. Dzięki promieniom słonecznym i podmuchom wiatru powstaje tu mgiełka solankowa, rozwiewana wokół tężni, tworząc korzystny dla zdrowia mikroklimat. 


Kontakt