Startuj w Łodzi

To tylko subiektywny wybór autora, część wydarzeń z bogatej i różnorodnej oferty kilkudziesięciu imprez biegowych odbywających się na przestrzeni roku. Więcej o biegach w Łodzi przeczytasz w miejskim kalendarzu wydarzeń lub na przykład w serwisie www.biegampolodzi.pl w zakładce kalendarz.


DOZ MARATON ŁÓDŹ

Odbywający się od 2004 roku uliczny bieg na tradycyjnym dystansie 42,195 km. To jedno z corocznych i najważniejszych biegowych wydarzeń w Łodzi, podczas którego rozgrywane są też biegi towarzyszące dla dzieci i dorosłych. Zróżnicowana trasa maratonu posiada atest PZLA oraz IAAF i poprowadzona jest przez najciekawsze zakątki miasta.

Więcej: www.lodzmaraton.pl


BIEG ULICĄ PIOTRKOWSKĄ ROSSMANN RUN

Bieg na dystansie 10 km rozgrywany od 2002 roku na reprezentacyjnej ulicy miasta i jej okolicach. Przez te lata zawody stały się imprezą gromadzącą czołowych zawodników z kraju i całego świata.

Więcej: www.biegpiotrkowska.pl


BIEG FABRYKANTA

Bieg uliczny rozgrywany na dystansie 10 km na terenie zabytkowego osiedla Księży Młyn. Od 2012 roku impreza odbywa się zawsze w ostatnią sobotę wakacji, trasa posiada atest PZLA.

Więcej: www.biegfabrykanta.pl


PÓŁMARATON SZAKALA

Półmaraton Szakala Dookoła Lasu Łagiewnickiego organizowany jest już od dekady. Trasa zmagań poprowadzona jest w urozmaiconym trailowym terenie, więc przygotuj się na dawkę podbiegów i szybkich zbiegów.

Więcej: www.szakalebalut.pl


BIEG SYLWESTROWY

To najstarszy łódzki bieg, bo nieprzerwanie organizowany jest od 1983 roku. Trasa zmagań to dwie pięciokilometrowe pętle poprowadzone w Lesie Łagiewnickim. Bieg jest pożegnaniem mijającego roku, więc dla większości zawodników jego formuła jest bardzo swobodna, o czym świadczą liczne przebrania biegaczy. Nic więc dziwnego, że na trasie zawodów spotkasz komiksowych superbohaterów, księżniczki czy inne bajkowe postacie.

Więcej: www.bslodz.pl


PUCHAR MARATONU

Cykl pięciu imprez biegowych rozgrywanych raz w miesiącu na dystansach od 5 do 25 km. Zawody odbywają się na terenie Lasu Łagiewnickiego. Po każdym biegu przyznawane będą punkty. Osoby, które na koniec cyklu zgromadzą ich najwięcej, otrzymają pamiątkowe puchary.

Więcej: www.lodzmaraton.pl/puchar-maratonu


ŁÓDZKIE BIEGI GÓRSKIE

Cykl przełajowych biegów górskich w Lesie Łagiewnickim na dystansie 5 lub 10 km z przewyższeniem 222 m.

Więcej: www.gorywlodzi.pl


PARKRUN

Darmowe, cykliczne biegi na dystansie 5km z pomiarem czasu, organizowane w każdą sobotę w parku Poniatowskiego.

Więcej: www.parkrun.pl/lodz


CITY TRAIL

To jeden z największych cyklów biegów w Polsce. Zawody odbywają się w 10 lokalizacjach, m.in. w Łodzi na terenie parku 3 Maja. Wyścigi odbywają się na trasie o dystansie 5 km.

Więcej: www.citytrail.pl

Kontakt