Ośrodek treningowy Łodzianka

W styczniu 2018 zainaugurowano zajęcia w odnowionym kompleksie sportowym przy ul. Małachowskiego 5. Obiekt przebudowała wrocławska spółka Saltex Europa, a inwestycja kosztowała miasto ponad 11 mln zł.

Modernizacja historycznego obiektu Łodzianki objęła m.in. budowę hybrydowego boiska do gry w rugby i piłkę nożną, boisk piłkarskich o nawierzchniach naturalnej i syntetycznej oraz obsługującej je trybuny, piaszczystych boisk do beach soccera i siatkówki plażowej, placu treningowego dla bramkarzy, siłowni zewnętrznej, placu manewrowo - rekreacyjnego o nawierzchni ażurowej oraz parterowego budynku szatniowego.

Wspomniana trybuna pomiędzy boiskami piłkarskimi ma 828 miejsc siedzących - po 414 na każdą stronę. Znajdują się na niej również miejsca dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo na terenie objętym inwestycją zaprojektowano nowoczesne i funkcjonalne elementy małej architektury, wpisujące się w historyczny charakter otaczającego parku. Wśród nich jest 7 stojaków rowerowych, 14 ławek bez oparcia, 30 ławek z oparciem, 43 kosze na śmieci i 2 osłony na drzewa.

Do przetargu na realizację inwestycji przystąpiły trzy firmy. Wszystkie zaproponowały 10-miesięczny termin wykonania zamówienia, jednak różniły się zaproponowanymi cenami. Najtańsza była oferta spółki Saltex Europa, która wygrała przetarg. Zwycięzca na realizację inwestycji przeznaczył 11 034 684,84 zł. Pozostałe oferty były o kilka milionów zł wyższe. Warszawska spółka Tamex Obiekty Sportowe wyceniła prace na 15 899 998,75 zł, a Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Mosty-Łódź SA na 16 991 022,54 zł.

Ciekawostką może być fakt, że przegrane spółki realizowały w Łodzi inne inwestycje sportowe. Tamex budował piłkarski ośrodek treningowy przy ul. Minerskiej, a Mosty wykonały stadion miejski przy al. Piłsudskiego wraz z przebudową układu drogowego na tym terenie i stawiają małą hale sportową przy al. Unii Lubelskiej.

Kontakt