Sport Dla Wszystkich

Na przełomie maja i czerwca 2019 odbyła się XI edycja Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, w ramach którego został zorganizowany XXV Sportowy Turnieju Miast i Gmin.

Impreza przygotowana przez Krajową Federację Sportu dla Wszystkich na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki jest polską wersją Światowego Dnia Sportu - Challenge Day, organizowanego corocznie przez TAFISA (The Association For International Sport for All) w ostatnią środę maja. W edycji międzynarodowej zgłoszone miasta losowane są w pięciu grupach, w zależności od liczby mieszkańców, a rywalizacja odbywa się w parach. Jedynym kryterium oceny jest procent liczby startujących do liczby mieszkańców danego miasta. Challenge Day do tej pory rozgrywany jest na tych samych zasadach.

W Polsce od 2009 niezmiennie głównym celem imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby obywateli, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie i nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia. Łódź rywalizuje w grupie VI, zrzeszającej miasta i gminy powyżej 100 tys. mieszkańców. W załączeniu znajduje się sprawozdanie z tegorocznej edycji, w trakcie której w ciągu siedmiu dni zorganizowano w Łodzi 105 imprez. Wzięło w nich udział 7 201 osób.

Szczegóły dotyczące tegorocznej edycji znajdują się na stronie Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich.

Kontakt