Lasy

 

W związku z panującą epidemią koronawirusa i wprowadzeniem w życie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r., odradzane jest wychodzenie z domu.

Dla osób chcących jednak skorzystać ze spacerów po parkach i lasach przypominamy zasady, którymi powinny kierować się osoby spacerujące:
 
 1. Na spacer wychodzimy sami lub z osobą, z którą przebywamy na co dzień.
 2. Udając się do parku lub lasu unikamy komunikacji miejskiej, korzystamy natomiast z samochodu, roweru lub idziemy na pieszo.
 3. Stan pandemii nie jest czasem do spotkań towarzyskich, dlatego spacer wykorzystujemy na relaks w samotności.
 4.  Najlepszy czas na spacer to godziny poranne lub wczesnopopołudniowe, kiedy odwiedzających jest najmniej.
 5. Należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości od innych spacerowiczów.
 6. Unikamy dotykania wszelkich elementów małej architektury (np. ławek) oraz nie korzystamy z placów zabaw oraz siłowni zewnętrznych.
 7. Stosuj się do bieżących komunikatów władz i służb sanitarnych.
 
 
 

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii -http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/522

 

 

Utworzone w 1994 r. Leśnictwo Miejskie Łódź powołane zostało w celu prowadzenia gospodarki leśnej w lasach komunalnych oraz nadzoru nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa na terenie Miasta Łodzi. Jednym z głównych zadań Leśnictwa Miejskiego jest zachowanie równowagi przyrodniczej przy jednoczesnym przystosowaniu lasów miejskich do celów wypoczynku i rekreacji.Skontaktuj się z nami

Do pobrania

 • Wzór wniosku o wydanie zaświadczenia (123 KB)

  Zaświadczenie ws. informacji o objęciu gruntu leśnego uproszczonym planem urządzenia lasu lub decyzją starosty na podstawie inwentaryzacji lasów (otworzy się w nowym oknie).
 • Klauzula informacyjna (195 KB)

  Kliknij, aby otworzyć lub pobrać plik (otworzy się w nowym oknie).

Opłata skarbowa

Opłatę skarbową można zrealizować przelewem lub osobiście w każdym urzędzie pocztowym albo dowolnym banku oraz bez opłat manipulacyjnych we wszystkich oddziałach Getin Noble Banku mieszczących się w siedzibach Urzędu Miasta Łodzi: ul. Zachodnia 47, ul. Krzemieniecka 2b, ul. Sienkiewicza 5, ul. Piotrkowska 110 - ŁCKzM (wejście od pasażu Schillera), al. Piłsudskiego 100, al. Politechniki 32 oraz w pozostałych oddziałach GETIN NOBLE BANKU S.A. wyszczególnionych na stronie internetowej www.getinbank.pl.

Kontakt