Lasy

Ogród Botaniczny oraz Palmiarnia są otwarte od 6 maja. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi godzinami pracy placówek na stronie https://www.botaniczny.lodz.pl/

Od 20 kwietnia można wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze – dla poprawy Twojej kondycji fizycznej i psychicznej. 

Place zabaw i siłownie zostały ponownie udostępnione. Wszystkie obiekty są dezynfekowane, na każdym pojawi się też informacja z zaleceniami Sanepidu dotyczącymi zasad bezpieczeństwa.

Informacja o wyłożeniu do publicznego wglądu, na okres 60 dni, projektu uproszczonego planu urządzania lasu na okres gospodarczy od 1 stycznia 2021 r., do 31 grudnia 2030 r., dla lasów niepaństwowych, będących we władaniu Leśnictwa Miejskiego z Zarządzie Zieleni Miejskiej w Łodzi

PRZECZYTAJ >>>

W dniach 5-6 września 2020 r. czeka na Państwa w Łodzi weekend pełen atrakcji. To wszystko dzięki wysokiej frekwencji w wyborach na poziomie powyżej 60%.

Z tej okazji w sobotę oraz w niedzielę będzie można wejść do Ogrodu Botanicznego i/lub Palmiarni za symboliczną złotówkę. Przypominamy, że Ogród Botaniczny jest czynny w godzinach 9.00-19.00 (kasy biletowe do 18.30), natomiast Palmiarnia w godz. 10.00-18.00.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej wyjątkowej szansy.

Utworzone w 1994 r. Leśnictwo Miejskie Łódź powołane zostało w celu prowadzenia gospodarki leśnej w lasach komunalnych oraz nadzoru nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa na terenie Miasta Łodzi. Jednym z głównych zadań Leśnictwa Miejskiego jest zachowanie równowagi przyrodniczej przy jednoczesnym przystosowaniu lasów miejskich do celów wypoczynku i rekreacji.Skontaktuj się z nami

Do pobrania

  • Wzór wniosku o wydanie zaświadczenia (123 KB)

    Zaświadczenie ws. informacji o objęciu gruntu leśnego uproszczonym planem urządzenia lasu lub decyzją starosty na podstawie inwentaryzacji lasów (otworzy się w nowym oknie). Ostatnia aktualizacja: 10 kwietnia 2020 r.
  • Klauzula informacyjna (195 KB)

    Kliknij, aby otworzyć lub pobrać plik (otworzy się w nowym oknie).

Opłata skarbowa

Opłatę skarbową można zrealizować przelewem lub osobiście w każdym urzędzie pocztowym albo dowolnym banku oraz bez opłat manipulacyjnych we wszystkich oddziałach Getin Noble Banku mieszczących się w siedzibach Urzędu Miasta Łodzi: ul. Zachodnia 47, ul. Krzemieniecka 2b, ul. Sienkiewicza 5, ul. Piotrkowska 110 - ŁCKzM (wejście od pasażu Schillera), al. Piłsudskiego 100, al. Politechniki 32 oraz w pozostałych oddziałach GETIN NOBLE BANKU S.A. wyszczególnionych na stronie internetowej www.getinbank.pl.

Kontakt