Las Młodej Łodzi

Las Młodej Łodzi to inicjatywa prospołeczna i proekologiczna, zapoczątkowana w 2017r. przez ówczesną Radną, obecnie Wiceprezydent Miasta – Małgorzatę Moskwę – Wodnicką. Akcja ma na celu zachęcenie do sadzenia drzew i powrót do tradycji ich sadzenia, jako pamiątki z okazji narodzin dziecka - wierzymy, że jest to jeden z najlepszych prezentów, jaki rodzice mogą podarować nowemu członkowi rodziny. Co równie ważne, utrwalając w ten sposób bezcenną dla rodziców chwilę narodzin potomka, jednocześnie troszczymy się o środowisko.

Inicjatywa ma charakter cykliczny, powtarzanie nasadzeń odbywa się na wiosnę i jesień każdego roku. Drzewa sadzą mieszkańcy Łodzi, którym w obecnym roku urodziło się dziecko: w przypadku chłopca jest to dąb, w przypadku dziewczynki - lipa. 

Chcąc wziąć udział w akcji, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny w momencie rozpoczęcia zapisów – każdorazowo o tym fakcie informujemy. Osoby, dla których nie wystarczy drzewek w danej edycji, automatycznie zostaną zakwalifikowane do następnej, zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

Każdy, kto zasadzi drzewo, może również zamówić tabliczkę upamiętniającą sadzenie, którą zamontują przy drzewku pracownicy Leśnictwa Miejskiego.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w inicjatywie – niech Las Młodej Łodzi się rozrasta!

 

 

 

Kontakt