Łódzkie Centrum Obywatelskie

Łódzkie Centrum Obywatelskie

Miasto Łódź regularnie przekazuje środki na prowadzenie ośrodka wspierającego łódzkie organizacje pozarządowe. Takim miejscem jest Łódzkie Centrum Obywatelskie, którego prowadzenie zlecone zostało Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich „OPUS” i Fundacji FERSO. W takim miejscu można uzyskać poradę z różnych sfer działalności NGO (np. pisania projektów, księgowości, rozliczenia dotacji), wynająć salę na spotkania czy skorzystać z biblioteki pozarządowej. 

Łódzkie Centrum Obywatelskie powstało specjalnie stworzone z myślą o łódzkim III sektorze i jego działaczach. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z działaniami na rzecz społeczeństwa i dla tych bardziej doświadczonych. To miejsce, gdzie Ci którzy już mają trochę doświadczenia – mogą i chcą dzielić się tym z innymi.

Łódzkie Centrum Obywatelskie pomaga organizacjom w tym, co często powoduje niechęć do działania (brak pewnej konkretnej wiedzy, braki lokalowe, braki sprzętowe, doradztwo specjalistyczne, współpraca z administracją publiczną).

W ramach ŁCO będzie można skorzystać z następujących usług:

  • szkolenia (z zakresu rozwoju i planowania działań organizacji pozarządowych, pozyskiwania środków, ekonomizacji działań, prawnych aspektów działania, przygotowywania ofert realizacji zadań publicznych, księgowości, działalności KDO itp.
  • indywidualne usługi doradcze (z zakresu ekonomizacji działań ngo, prawnych aspektów funkcjonowania, przygotowywania ofert, księgowości i innych, w szczególności dla nowopowstałych lub niedoświadczonych organizacji pozarządowych)
  • warsztaty tematyczne i spotkania informacyjne dla organizacji pozarządowych działających na terenie Miasta Łodzi i współpraca w tym zakresie z Urzędem Miasta Łodzi
  • działania integracyjne dla III sektora,
  • wsparcie techniczne dla organizacji (udostępnianie Sali na działalność statutową oraz zagwarantowanie dostępu do stanowiska ze sprzętem komputerowym).
  • dostęp do biblioteki pozarządowej

Informacje o wydarzeniach organizowanych przez ŁCO znajdziecie Państwo w naszym kalendarzu lub na stronach www.opus.org.pl i www.ferso.org

Kontakt:

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS
90-135 Łódź, Narutowicza 8/10
tel.  (42) 207 73 39; 509 899 449; fax: (42) 207 73 38

Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
90-558 Łódź, 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 71/73
tel. 516 089 392

 

 

Kontakt