1% podatku dla Łodzi

Gorąco zachęcamy do wsparcia 1% swojego podatku łódzkich organizacji pożytku publicznego.

Niezależnie od sposobu składania rocznego zeznania podatkowego (przez oficjalny portal podatkowy, elektroniczny program czy papierowy formularz) każdy podatnik może sam zdecydować, komu przekaże 1% swojego podatku.

W 2021 r. 60% łodzian przekazało 1 procent swojego podatku na organizacje pozarządowe. Do łódzkich OPP trafiło 27,5 mln zł.

W Łodzi takich organizacji jest ponad 200.

Poniżej zamieszczamy aktualny wykaz uprawnionych organizacji.


Wspieraj Lokalnie - informacja dla łódzkich OPP

W związku z przystąpieniem przez Urząd Miasta Łodzi do projektu „Wspieraj lokalnie”, mającego umożliwić organizacjom pożytku publicznego efektywniejsze pozyskiwanie funduszy z 1% podatku dochodowego, informujemy o możliwości przygotowania dla Państwa organizacji prezentacji/wizytówki w programie do rozliczeń PIT, który zamieszczony zostanie na naszej stronie internetowej.

W czasie rozliczenia podatkowego w programie podatnicy zachęcani będą do przekazywania 1% na rzecz lokalnych OPP, czyli między innymi dla Państwa organizacji.

W celu uzyskania dostępu do systemu i przygotowania prezentacji/wizytówki dla Państwa OPP prosimy o wypełnienie następującego formularza:


www.iwop.pl/formularz-dla-lokalnych-opp

Darmowy program  do rozliczenia PIT >>>

Lista organizacji:
www.iwop.pl/wspieraj-lokalnie/przystapienie-do-projektu/weryfikacja-listy-opp/

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

 

Kontakt