Baza firm sektora kreatywnego

Łódź posiada duży potencjał rozwoju w obszarze przemysłów kreatywnych. Działają tu i dynamicznie rozwijają się branże reklamy, muzyki, filmu, radia i telewizji, architektury, projetkowania, wzornictwa, wydawnictw,  rzemiosła, antyków, oprogramowania i nowych technologii. Zapraszamy do zapoznania się z firmami, instytucjami, organizacjami i osobami działającymi w sektorze kreatywnym w naszym mieście.

Pytania związane z bazą firm / dodania firmy do bazy prosimy kierować na adres logo@uml.lodz.pl


Wyszukaj firmę w bazie łódzkiego sektora kreatywnego

 
branża (wybór z listy):
'COZ Design Studio
opis:

`COZ Studio powstało z zamiłowania do projektowania i kształtowania naszego otoczenia. Pomysłodawczynią i twórczynią studia jest Agnieszka Tomalczyk, która tworzy i zajmuje się designem od 2006 roku.Spektrum działań studia jest bardzo szerokie. Dzięki dofinansowaniu unijnemu powstała w pełni samodzielna jednostka zajmująca się projektowaniem i wdrażaniem produktu, tworzeniem wizualizacji, drukowaniem 3D w technologi FDM, projektowaniem materiałów POS oraz tworzeniem prototypów, modeli i makiet. Przy realizacji projektów studio współpracuje ze specjalistami różnych dziedzin, dzięki czemu przy każdym projekcie tworzy indywidualny i interdyscyplinarny zespół zapewniający kompleksowość usługi. Działania studia skoncentrowane są na projektowaniu nowych, ciekawych i innowacyjnych wzorów oraz rozwiązań.

adres: Nastrojowa 63/4 , 91-496 Łódź
email: kontakt@cozdesignstudio.com
www: cozdesignstudio.com/
branża (wybór z listy): inne, wzornictwo
13K2 Piotr Kałuziński
opis:

Nazywam się Piotr Kałuziński, od 8 lat zajmuję się grafiką komputerową (ukończyłem studia na tym kierunku). Przeważnie opracowuję grafikę stron internetowych, ale robię także projekty materiałów reklamowych (ulotki, plakaty i in.), skład komputerowy i identyfikację wizualną (m.in. projektowanie logo firmy). Wykonuję zlecenia jako freelancer – jeśli podobają Ci się moje projekty graficzne i chcesz ze mną współpracować napisz do mnie.

telefon: +48 509 415 793
email: info@13k2.pl
www: www.13k2.pl
branża (wybór z listy): reklama
2B3 s.c.
opis:

2B3 jest łódzką agencją reklamową zajmującą się kompleksową dostawą szeroko rozumianych produktów / gadżetów reklamowych.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo:

- odzież reklamową,

- elektronikę

- art. biurowe,

- słodycze,

- galanterię skórzaną

- upominki VIP,  

- smycze, breloki, piny i tysiące innych produktów.

Naszymi kluczowymi Klientami są między innymi LangTeam, dla którego od kilku lat dostarczamy produkty na Tour de Pologne, Unilever Polska, Skandia, Stacja Nowa Gdynia, Telewizja Toya.

adres: Skarbowa 5 m. 2 , 91-473 Łódź
telefon: (+48) 694 404 700
email: biuro@2b3.biz.pl
www: www.2b3.biz.pl
branża (wybór z listy): reklama
2PPL
opis:

Na początku było dwoje ludzi z dobrym pomysłem  - stąd wzięła się nazwa naszej Agencji. Od tego czasu kilka rzeczy zdążyło ulec zmianie. Powiększyła się ilość zgromadzonego doświadczenia, rozrósł się zespół, logo zafundowało sobie operację plastyczną, a Pan Majster polubił babeczki kajmakowe.

Zadbaliśmy też o ergonomię i skróciliśmy 2PEOPLE do 2PPL – ot tak, dla wygody.

W senniku egipskim czytamy: „stare skarpety we śnie widzieć – korzystasz z usług złej agencji reklamowej”.
Chcesz wiedzieć po czym poznać dobrą?  Będzie działać jak wymarzony warsztat samochodowy – zajmie się kompleksowo całą maszynerią i sprawi, że sprawy Twojej Firmy bezawaryjnie pomkną w stronę rozwoju i biznesowej satysfakcji.

Nasz warsztat proponuje usługi reklamowe full-service. To oznacza, że możemy zająć się wszystkimi trybikami reklamowej komunikacji – od prostej ulotki po hultajską kampanię.

Nasi stali Klienci twierdzą, że zuchy z nas. Przekonaj się o tym sam – jeszcze przed fajrantem.

adres: Oszczepowa 15 , 94-123 Łódź
telefon: +48 502 577 222
fax: +48 42 298-50-06
email: biuro@2people.pl
www: www.2people.pl
branża (wybór z listy): reklama
38 PR
opis:

38PR oferuje kompleksową obsługę public relations. Swoją działalności skupia głównie w obszarze: PR korporacyjnego i produktowego, komunikacji marketingowej, media relations, zarządzania sytuacją kryzysową, akcji społecznych i edukacyjnych, komunikacja wewnętrznej, programów motywacyjnych i szkoleniowych, szkoleń medialnych, kształtowania wizerunku managera. Ponadto oferuje różnego rodzaju działania w internecie: ePR, portale społecznościowe CSR (Corporate Social Responsibility) oraz monitoring mediów.

adres: Tymienieckiego 25B , 90-350 Łódź
telefon: +48 42 636-49-64
fax: +48 42 636-49-65
email: biuro@38pr.pl
www: www.38pr.pl
branża (wybór z listy): reklama
3PR Consulting
opis:

3 PR Consulting to firma działająca w zakresie public relations. Zajmuje się m.in. Tworzeniem strategii komunikacji, szkoleniami z zakresu PR, public affairs, community affairs, wyjazdów prasowych, czy kampanii CRS.

adres: Dowborczyków 30/34 , 90-019 Łódź
telefon: +48 42 681-10-66
email: tomasz.michalowicz@3pr.com.pl
www: www.3pr.com.pl
branża (wybór z listy): reklama
9fashion
opis:

9fashion to jedna z największych polskich firm produkujących odzież ciążową. Powstała w 2003 r. i od tamtej pory nieustannie się rozwija. Odzież ciążowa marki 9fashion jest dostępna w ponad 150 sklepach na terenie całej Polski i w wielu sklepach Europy, Azji i Amerki Północnej. Po 4 latach od rozpoczęcia działalności firma osiągnęła pozycję nr 1 w Polsce oraz na stałe zagościła w ścisłej czołówce producentów ubrań ciążowych w Europie. Zespół 9fashion to kilkadziesiąt osób, pracujących w różnych działach firmy dla zapewnienia pełnej satysfakcji Klientów oraz utrzymania osiągniętego sukcesu.

adres: Legionów 119 , 91-073 Łódź
email: kontakt@9fashion.pl
www: www.9fashion.pl
branża (wybór z listy): projektowanie mody
A-B Nahlik
opis:

Firma powstała w 1990 roku. Zajmuje się projektowaniem oraz produkcją odzieży i konfekcji  damskiej z surowców naturalnych. Firma posiada również własną pracownię krawiecką, gdzie realizowane projekty sezonowych kolekcji mody damskiej. Do głównych produktów należą m.in.: marynarki, spódnice, koszule, spodnie kamizelki.

www: www.abnahlik.pl
branża (wybór z listy): projektowanie mody
A-TAK DESIGN
opis:

Jesteśmy rodzinną firmą, która czerpiąc ze swojej energii i pasji stworzyła miejsce szczególne. Kolekcja ATAK DESIGN to dzieła najznakomitszych projektantów takich jak Philippe Starck, Charles & Ray Eames, Verner Panton, Arne Jacobsen, Alberto Meda, Antonio Citterio, Marcel Wanders, Patricia Urquiola, Patric Jouin, Ferruccio Laviani, Frank Gehry, Ron Arad, Eero Aarnio i wielu wielu innych. Swoje miejsce znalazly tu takie marki jak Vitra, USM, Kartell, Magis, Driade, Fritz Hansen, Moooi, Foscarini, Diesel, Porro, Verpan, Andreu World, Arper, Artecnica, BD Barcelona, Belux, Bulthaup, Casamania, Artemide, Fatboy, Gandia Blasco, Gan, Hay, Lightyears, Moroso, Planika i dziesiątki innych znanych i rozpoznawalnych na świecie firm.

Oferujemy meble, oswietlenie i elementy wyposażenia wnętrz – funkcjonalne i estetyczne, idealne do domu, pracy czy miejsc publicznych. Oferujemy produkty, które wyrażają styl, filozofię i osobowość. Nieustannie się rozwijamy szukając ciekawych rozwiazań, które łączy dobry design i jakość wykonania.

Nasza siedziba znajduje się w Łodzi na “ Żeli ” czyli Żeligowskiego 43a, gdzie na powierzchni 606 m2 zobaczyć można na żywo większość z produktów, które znajdują sie w naszej ofercie. Celem nadrzędnym było założenie, ze pokazywane w showroomie kolekcje będą wyjątkowe, odważne, piękne i oparte na zasadzie, ze dobry design jest naszym moralnym obowiązkiem.

W jednym miejscu zobaczyć można lekkość i nowoczesność najnowszych projektów mebli i oświetlenia z całego świata, oraz klasykę z lat 40-stych czy 50-tych mistrzów designu. Każdy fan dobrego wzornictwa, zaznajomiony w trendach architekt czy osoba nie znająca tematu DESIGN znajdzie tu cos dla siebie.

Dodatkowo galeria pełni także zadania edukacyjne, pokazywane obiekty w dużej części znajdziemy w zbiorach muzeów sztuki na całym świecie. Teraz przy dobrej kawie można je zobaczyć w Łodzi.

Dla tych, którzy wolą robić zakupy z domu przygotowaliśmy naszą nową stronę. Nie wstając z ulubionego fotela, bez pośpiechu, o dowolnej porze można wybrać na co tylko mamy ochotę. Nasza szeroka wiedza o designie i meblach oferowanych przez czołowych producentów pozwala nam dostarczać najlepsze produkty z bardzo dobrymi terminami realizacji w ofertach dopasowanych do wszystkich, także najbardziej rygorystycznych budżetów. W ATAK DESIGN otrzymasz opiekę swojego project managera, który będzie służył pomocą zawsze kiedy będziesz jej potrzebować - od momentu pomocy przy wyborze produktów, kolorystyki, czy sprawdzenia postępu w realizacji zamówienia aż po montaż czy dostawę w Twoim biurze i domu. W skrócie: oszczędzamy Twój czas i pieniądze – pomagamy wybrać najlepsze rozwiązania.

Po informacje o ofercie mebli, oświetlenia i dodatków, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 0 42 633 02 00, lub email na sklep@atakdesign.pl. Zapraszamy także do odwiedzin naszego showroomu, gdzie większość naszej oferty zobaczysz na żywo. Trudno znaleźć drugie takie miejsce...


ATAK DESIGN TEAM
ATAK DESIGN to zespół. Zespół profesjonalistów.
Żartobliwie mówimy “u nas w zakładzie”. Bo u nas w “ATAKU” atmosfera jest najważniejsza.
Poznaj nas. Czekamy na Twoje odwiedziny!

adres: Żeligowskiego 43 A , 90-644 Łódź
telefon: +48 42 633 02 00
fax: +48 42 633 02 16
email: sklep@atakdesign.pl
www: www.atakdesign.pl
branża (wybór z listy): wzornictwo
a4studio
opis:

Agencja reklamowa powstała w 1990 roku. Zajmuje się przede wszystkim szeroko pojętą reklamą. Począwszy od usług projektowania graficznego, poprzez drukowanie offsetowe, wielkoformatowe i cyfrowe, po reklamę zewnętrzną i zlecenia nietypowe. Ponadto zajmuje się również tworzeniem stron internetowych budujących wizerunek firm, aplikacji i gier flash oraz animacji. 

adres: Kościuszki 132 , 90-446 Łódź
telefon: +48 42 637-31-13, 636-82-78
email: biuro@a4studio.pl
www: www.a4studio.pl
branża (wybór z listy): reklama
ABAGRAF
opis:

Firma powstała w 1992 roku. Zajmuje się działalnością poligraficzno-wydawniczą, od przygotowania projektu po realizację konkretnego zamówienia. Do głównych usług świadczonych przez firmę należy druk takich materiałów, jak: folderów i ulotek reklamowych, plakatów, pieczątek, papieru i kopert firmowych, wytwornych zaproszeń i wizytówek, metek i etykiet, druków wielkoformatowych. Usługi świadczone są poprzez zamówienia bezpośrednie, a także poprzez sklep internetowy.

adres: Kościuszki 22 , 90-419 Łódź
telefon: +48 42 639-87-84
email: abagraf@abagraf.com.pl
www: www.abagraf.com.pl
branża (wybór z listy): reklama
Abilita Communications
opis:

Firma zajmująca się działalnościami wchodzącymi w skład public realtions. Oferuje usługi z zakresu: opracowania i prowadzenia kampanii promocyjnych oraz wizerunkowych, media relations, komunikacji kryzysowej, organizacji wydarzeń specjalnych - konferencji, sympozjów, imprez integracyjnych, jubileuszy, doradztwa, szkoleń PR i medialnych.

adres: Bruska 26 , 94-223 Łódź
telefon: +48 42 6525091
fax: +48 42 6111778
email: kontakt@abilita.pl
www: www.abilita.pl
branża (wybór z listy): reklama
Active Wear Zakład Odzieżowy
opis:

Firma działająca od 1989 roku na rynku mody sportowej. Zajmuje się projektowaniem i produkowaniem  pod własną marką odzieży sportowej i rekreacyjnej. Przedsiębiorstwo posiada własny nowoczesny park maszynowy, w którym znajdują się wszystkie rodzaje maszyn służące do szycia odzieży sportowej. Ponadto w skład zasobów firmy wchodzi również własna krojownia. Firma posiada doświadczenie w zleceniach eksportowych.

www: www.activewear.com.pl
branża (wybór z listy): projektowanie mody
AD FUTURE
opis:

Firma działająca w zakresie usług reklamowych. Zajmuje się w głównej mierze strategiami komunikacji oraz komunikacji kryzysowej. Od dwóch lat realizuje projekt „Biznes dla Łodzi” aktywizujący łódzkich przedsiębiorców, oraz projekt z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu „Dzień Matki w Matce Polce” i „Baśniowy kalendarz dla mamy”.

adres: Sasanek 64 , 91-940 Łódź
telefon: +48 784 203 618
email: izabogus@adfuture.pl
www: www.adfuture.pl
branża (wybór z listy): reklama
Ad Twinzz
opis:

Studio projektowe z ponad piętnastoletnim doświadczeniem na rynku. Zajmuje się tworzeniem materiałów reklamowych, systemów identyfikacji wizualnej oraz atrakcyjnych opakowań. Cechą charakterystyczną firm jest fakt, iż świadczą oni usługi kontaktując się w głównej mierze za pomocą internetu.

adres: Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 79/5 , Łódź
telefon: + 48 501 708 752
email: adtwinzz@adtwinzz.com
www: www.adtwinzz.com
branża (wybór z listy): reklama
ADDONIX
opis:

Firma o szerokim profilu działalności związanym z  usługami drukarskimi oraz tworzeniem elementów reklamy wizualnej. W skład firmy wchodzą: studio grafiki i DTP, drukarnia cyfrowa, drukaria offsetowa oraz pracownia małych form, która wykonuje nadruki na przedmiotach reklamowych. Ciekawostką jest, iż przy realizacji zleceń firma współpracuje z plastykami i wykładowcami łódzkiej ASP.

adres: Lucjana Rydla 7/72 , 93-203 Łódź
telefon: +48 600 812 859
fax: +48 42 643-01-89
email: studio@addonix.net
www: addonix.net
branża (wybór z listy): reklama
Advertising Agency Markini
opis:

Zajmujemy się projektowaniem grafiki reklamowej, systemów identyfikacji wizualnej, nowoczesnymi formami reklamy interaktywnej, fotografią reklamową oraz ... jesteśmy w stanie stworzyć prawdopodobnie wszystko czego potrzebujesz :) Naszą agencję tworzą ludzie z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, jak również młodzi - niedoświadczeni, z których wysysamy krew i świeże pomysły. Łączy nas pasja projektowania, chęć przejęcia panowania nad światem oraz po prostu dobry gust :)

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie budowania silnej marki. Od tworzenia jej podstaw, po silne wsparcie na każdym etapie jej rozwoju.

Jeśli masz ochotę zakosztować naprawdę wytrawnych kreacji

- nie czekaj. To my czekamy na Ciebie.

adres: Bobslejowa 22 , 94-317 Łódź
telefon: + 48 600 881 640
email: biuro@markini.com.pl
www: www.markini.com.pl/
branża (wybór z listy): reklama
AFX
opis:

Studio reklamy oferujące różnorodne usługi reklamowe. Działalność firmy opiera się na kreaowaniu wizerunku firm i produktów, w celu dotarcia do określonej grupy odbiorców. Dodatkowo świadczy usługi wchodzące w skład marketingu internetowego, tworzenia stron internetowych. Działania firmy obejmują także fotografię reklamową, druk i reklamę na pojazdach.

adres: Obywatelska 102/104 , 94-104 Łódź
telefon: +48 42 227-37-07
email: info@afx.net.pl
www: www.afx.net.pl
branża (wybór z listy): reklama
Agata Re
opis:

Agata Re jest łódzką marką odzieżową, projektująca i produkującą własne kolekcje ubrań głównie sukienek. Swoją popularność zyskałą dopracowaną konstrukcją, podkreślającą kobiecą sylwetkę oraz bardzo wysoką jakością wykonania.

Jednak głównym atutem marki jest możliwość zamówienia sukienki dopasowanej do sylwetki konkretnej klientki. W naszej pracowni Klientka nawet o najbardzej nietypowej sylwetce znajdzie produkt dla siebie.

adres: Karola Miarki 4 , Łódź
telefon: +48 530 449 922
email: sklep@agatare.com
www: agatare.com
branża (wybór z listy): projektowanie mody
Agata Sobiepańska
opis:

Studio graficzne Agaty Sobiepańskiej funkcjonuje na rynku reklamowym od 1993 roku. Oferowany zakres prac wykonywanych przez przedsiębiorstwo to m.in.: prace projektowe, skanowanie i obróbka zdjęć, skład i łamanie tekstu, druk cyfrowy oraz cięcie liter.

adres: Sienkiewicza 35 , Łódź
telefon: +48 42 633-78-73
email: sgas@sgas.pl
www: www.sgas.pl
branża (wybór z listy): reklama
Agata Wojtkiewicz
opis:

"MADE BY HEART to hasło towarzyszy mi przy tworzeniu każdej kolekcji. Emocje i indywidualność to słowa klucze, które najlepiej oddają mój stosunek do projektowanych sukien ślubnych, koktajlowych i wieczorowych.

W swoim atelier zajmuję się całkowitą kreacją i stylizacją wizerunku moich klientek - od projektu i realizacji sukni, aż do sugestii doboru dodatków, makijażu i fryzury.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z najnowszą kolekcją Agata Wojtkiewicz Atelier, gdzie wybór najszlachetniejszych materiałów, subtelny detal oraz oryginalna forma składają się na nowoczesny wizerunek panny młodej i jej otoczenia."

Agata Wojtkiewicz

Agata Wojtkiewicz została wielokrotnie wyróżniana w konkursach Złota Nitka MTŁ i Złota Fastryga MTP oraz nominowana do tytułów Damy Sukcesu (2005) oraz Projektanta Roku (2005, 2006). Do sukcesów zawodowych projektantki należy także: udział w największych europejskich targach odzieżowych CPD Dusseldorf oraz pokaz w Brukseli, w zabytkowej bibliotece Solvay. Agata Wojtkiewicz znalazła się również w publikacji: "Modą zaklęci. Antologia polskich projektantów".

email: pr@agatawojtkiewicz.pl
www: www.agatawojtkiewicz.pl
branża (wybór z listy): projektowanie mody
Agencja Adwords Optimalsem
opis:

Agencja Adwords zajmuje się kompleksowo marketingiem w Internecie: Google AdWords, pozycjonowanie, zaplecza SEO, Bennery w sieci reklamowej, projektowanie i optymalizacja stron www pod kątem wyszukiwarek. Outsourcing  dla agencji reklamowych w marketingu internetowym.

Jesteśmy z Łodzi, ale działamy na terenie całego kraju!

adres: Bema 2/1 , 91-492 Łódź
telefon: +48 606 320 441
email: kontakt@agencja-adwords.pl
www: www.agencja-adwords.pl
branża (wybór z listy): reklama
Agencja Ava
opis:

Agencja reklamowa Ava istnieje od 1990 roku na łodzkim rynku reklamowym. Świadczy usługi z zakresu reklamy, fotografii i filmu, a także tworzenia stron www.  W skład usług filmowych świadczących przez agencję wliczają się:  filmy reklamowe, ofertowe, dokumentalne, programy TV, teledyski, reportaże.

adres: Narutowicza 56 , 90-136 Łódź
telefon: +48 42 630-24-81
fax: +48 42 630-24-82
email: studio@agencjaava.pl
www: www.agencjaava.pl
branża (wybór z listy): reklama
Agencja interaktywna energe21
opis:

Agencja interaktywna energe21 stworzy dla Ciebie najlepsze warunki do osiągnięcia sukcesu.

Jesteśmy zespołem specjalistów, których wyróżnia doświadczenie w branży, głowy pełne pomysłów oraz ogromny zapał do pracy. Energe21 istniejena rynku od 2003 roku, w tym czasie zrealizowaliśmy efektywnie aż 200 projektów.


Mamy świadomość zawrotnego tempa, w jakim rozwija się rynek. Pracujemy na pełnych obrotach stwarzając nowatorskie rozwiązania. Pamiętaj - jesteśmy nastawieni na cel, którym jest Twój sukces.

 

Istotna jest dla nas szczerość w relacjach z Klientem. Służymy radą, użyczymy wiedzy, wspomożemy pomysłami. Kiedy trzeba, potrafimy także odradzić, nie boimy się wyrażać swoich opinii.

 

Każdy projekt traktujemy indywidualnie. Nic nie zdarza się dwa razy, a już na pewno nie wdrażane przez nas kreacje. Nie powielamy pomysłów, każdy projekt jest indywidualny - jedyny w swoim rodzaju.

W naszej ofercie znajduje się:

 

-        tworzenie stron www

-        tworzenie projektów graficznych stron www

-        projektowanie infografik

-        marketing w tym również w mediach społecznościowych

-        projektowanie responsywnych stron internetowych

-        kompleksowa obsługa firmy w internecie

-         prowadzenie kampanii i konkursów internetowych

adres: Zawiszy Czarnego 10 , 91-829 Łódź
telefon: +48 42 659 99 28
email: agency@energe21.com
www: www.energe21.com
branża (wybór z listy): reklama
Agencja Kreatywna MIMO.PL
opis:

Już 10 lat firma MIMO kreuje Państwa strony internetowe, sklepy internetowe i elementy identyfikacji wizualnej. W tym czasie opracowaliśmy ponad 1000 projektów, przyczyniając się do umocnienia wizerunku naszych Klientów w Internecie.

Oferujemy kompleksowe i profesjonalnie tworzenie stron www i projektowanie stron internetowych, sklepów internetowych i aplikacje php. Wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego projektu, zaangażowanie całego zespołu w daną realizację i zastosowanie najnowszych technologii i standardów.

adres: Gdańska 54 , 90-612 Łódź
telefon: +48 42 230 02 60
email: kontakt@mimo.pl
www: www.mimo.pl
branża (wybór z listy): reklama
Agencja Kreatywna Origo. Monika Perek-Jura
opis:

Firma działa na rynku reklamowym w Łodzi od 2007 roku. Zajmuje się głównie świadczeniem usług w zakresie reklamy wizualnej, reklamy prasowej, wielkoformatowej. Tworzy również prezentacje multimedialne dla klientów, strony internetowe oraz świadczy usługi hostingowe. Zakres świadczonych usług obejmuje proces kreacji pomysłu, wytworzenia/świadczenia usługi aż po działania obsługujące.

adres: 6-go Sierpnia 32/21 , 90-623 Łódź
telefon: +48 668 015 802
fax: +48 42 633-65-34
email: biuro@origo.com.pl
www: www.origo.com.pl
branża (wybór z listy): reklama
Agencja Maga – Usługi Reklamowe i Techniczne
opis:

Firma rodzinna założona w 1992 roku, świadcząca szeroki wahlarz usług zarówno reklamowych, jak i doradczych, na obsłudze technicznej ruchu drogowego skończywszy. W zakresie konsultingu bezpieczeństwa ruchu drogowego, koncentruje się na usługach związanych z publikacjami służacymi popularyzacji bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz pracach programowo-dydaktycznych.

adres: Koplowicza 13/23 , 90-549 Łódź
telefon: +48 42 672-37-57
email: agencjamaga@agencjamaga.pl
www: www.agencjamaga.pl
branża (wybór z listy): reklama
Agencja Pasja
opis:

Agencja Artystyczno Reklamowa “Pasja” powstała w 2000 roku (do listopada 2006 funkcjonowała pod nazwą “de’Kompresja”), działa na terenie całego kraju. Oferta przedsiębiorstwa skierowana jest do Firm, Urzędów Miasta, Gmin, Klubów, Restauracji oraz osób prywatnych. Zajmuje się organizowaniem imprez masowych przy współpracy z mediami, daje możliwość bezpośredniego dotarcia do klientów.

Zakres usług:
* organizacja Dni Miast, Festiwali, Dożynek, Koncertów Sylwestrowych, Koncertów Witających Nowy Rok, Bankietów, Urodzin Firm, Wydarzeń Artystycznych, Wydarzeń Promocyjnych, Wydarzeń Medialnych, Wydarzeń Kulturalnych, Promocji Firm, Recitali, koncertów biletowanych oraz innych występów artystycznych,
* organizacja imprez firmowych i promocyjnych,
* organizacja konferencji i wykładów - krajowych i międzynarodowych,
* organizacja obchodów rocznicowych i uroczystości rozdania nagród,
* organizacja imprez integracyjnych,
* organizacja wystaw i wernisaży,
* public relations i obsługą menagerską klubów muzycznych oraz restauracji,
* wystrojem i tworzeniem klimatu danego wnętrza,
a także:
* obsługa koncertów zagranicznych artystów,
* obsługa pobytu gwiazd i znaczących postaci show businessu,
* opieka menadżerska nad artystami,
* opieka menadżerska nad klubem bądź restauracją,
* bukowaniem artystów.

adres: Celna 12 , 94-020 Łódź
telefon: + 48 42 637 59 95
email: pasja@pasja.media.pl
www: www.pasja.media.pl
branża (wybór z listy): sztuki performatywne
Agencja Poligraficzno-Reklamowa LIZARD
opis:

Firma świadczy usługi z zakresu działań projketowych, drukarskich i introligatorskich. Jest  głównym producentem toreb reklamowych, kalendarzy oraz galanterii papierniczej. Świadczy usługi z zakresu druku offsetowego oraz szeroki zakres obsługi introligatorskiej.

adres: Pojezierska 97 , 91-341 Łódź
telefon: +48 42 639-52-85, 639-52-86
fax: +48 42 639-52-87
email: biuro@lizard.com.pl
www: www.lizard.com.pl
branża (wybór z listy): reklama
Agencja Reklamowa Oxymoron
opis:

Specjalizujemy się w kreacji i realizacji niestandardowych akcji reklamowych. Jeżeli szukasz świeżych/odważnych pomysłów i reklamy, o której będzie się mówić, to lepiej trafić można. Nie! 

Innowacja to nasze drugie imię, zaraz po profesjonalizm i kreatywność. Partyzantka (guerrilla marketing) to nasz styl życia. Niestandardowe podejście do działań reklamowych (ambient) to nasz chleb powszedni. 

Doradzamy, wymyślamy, produkujemy. Współpraca z nami to czysta przyjemność. Nie wierzysz? Zadzwoń i sprawdź nas! Wierzysz? Zadzwoń i sprawdź nas!

adres: Piotrkowska 147 lok. , 90-440 Łódź
telefon: +48 600 440 580
email: biuro@oxymoron.com.pl
www: www.oxymoron.com.pl
branża (wybór z listy): reklama
Agnieszka Urbaniak - Butterworth
opis:

Aga Butterworth - projektantka mody, tegoroczna absolwentka  Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, autorka dyplomowej kolekcji  „Ziemia obiecana – bis”, w skład której wchodzi 7 damskich okryć przeciwdeszczowych, zainspirowanych łódzką architekturą związaną z historią i rozkwitem Łodzi. Projekt ten może być oryginalną pamiątką dla turystów, promującą nasze miasto i będącą alternatywą dla pospolitej koszulki czy kubka;  Na płaszczach i pelerynach nadrukowano fotografie miejsc i budynków najbardziej charakterystycznych dla Łodzi a zarazem miejsc najczęściej odwiedzanych przez turystów (m.in. ulica Piotrkowska, kompleks Manufaktura, Księży Młyn, Pałac Poznańskiego). Wszystkie okrycia uszyto z wodoodpornego materiału i folii odzieżowej wykończonych lamówką ze sztucznego jedwabiu i bawełnianą podszewką. Pierwszy pokaz kolekcji odbył się podczas 7. Manufaktura Fashion Week / Fast Fashion w Łodzi. 

Multimedialny katalog prezentujący kolekcję dostępny na Vimeo: http://vimeo.com/49409981

O niezwykłych płaszczach przeczytać można  na stronach Gazety Wyborczej http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,125594,12586550,Plaszcze_z_Piotrkowska__Manufaktura_i_Ksiezym_Mlynem.html

Więcej zdjęć oraz bieżące informacje o działaniach projektantki na stronie www.facebook.com/AgaButterworth

email: aga@butterworth.pl
www: www.facebook.com/AgaButterworth
branża (wybór z listy): projektowanie mody
AKADEMIA ARCHITEKTURY
opis:

Akademia Architektury to Zespół oparty na zasadach uczciwości, rzetelności i lojalności. Wciąż podnosimy jakość Naszych usług oraz swoje kwalifikacje po to, aby być kompetentnym doradcą i godnym partnerem. 
Jesteśmy przekonani, że każde wnętrze - domowe i biurowe oraz ich aranżacja mają decydujący wpływ na ludzkie motywacje, działania i zdrowie. 
Wybiegamy w przyszłość - nie kierując się tylko modą. Tworzymy wnętrza, które pozostaną.

Nasza Siedziba  znajduje się w Łodzi na ul.Łąkowej 11 na I Piętrze w budynku, który ma swoją Historię i duszę, dlatego niezmiennie od kilkudziesięciu lat miejsce to jest doskonale kompatybilne z dziełami  sztuki jakie możecie zobaczyć na żywo.
Dzięki temu Nasza Galeria Designu pełni także funkcję edukacyjną.

Akademia Architektury zaprasza na spotkanie z designem oraz dobrą kawę :)

Nasze zasoby wiedzy o designie pozwalają na dopasowanie oferty dla każdego z Was! Każdego klienta traktujemy indywidualnie, dlatego służymy pomocą zawsze kiedy będziesz jej potrzebować, od momentu wyboru produktu, przez kolorystykę, aż do momentu dostawy. 
Oszczędzamy Twój Czas i pieniądze :)

adres: Łąkowa 11 , 90-562 Łódź
telefon: (+48) 42 634 93 86
email: projekt@akademiaarchitektury.pl
www: www.akademiaarchitektury.pl/
branża (wybór z listy): wzornictwo
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
opis:

Kreatywna uczelnia w kreatywnej Łodzi

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi  24 lat kształci kreatywnych studentów. Oprócz podstawy programowej,  studenci zdobywają również cenne umiejętności kreatywne. AHE stworzyła unikalny model kształcenia – Technologia Kreatywności. W ramach specjalnie przygotowanego modułu, student poszerza swoją wyobraźnię, trenuje tworzenie pomysłów i rozwiązań. Studenci  pracują metodą projektową. Kreują pomysły, tworzą produkty i rozwiązania.

Akademia  od lat promuje kreatywnych i kreatywność. Od czterech lat organizuje Ogólnopolski Przegląd Innowacji i Twórczości w Edukacji, podczas którego nagradza najbardziej kreatywne projekty uczniów oraz innowacyjnych i twórczych pedagogów.

AHE od dwóch lat organizuje również Ogólnopolską Konferencję Profesjonalizacja Kreatywności.  To wydarzenie, które skupia w jednym miejscu osoby, które reprezentują firmy zajmujące się profesjonalnie kreatywnością. Od lat dewizą uczelni jest hasło: Żyj kreatywnie!

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi oferuje: studia I i II stopnia, studia podyplomowe, studia on-line oraz studia w języku angielskim.

Kierunki Studiów

 • Administracja
 • Bezpieczeństwo wewnętrzne
 • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
 • Filologia angielska
 • Filologia germańska
 • Filologia polska
 • Grafika
 • Kulturoznawstwo
 • Pedagogika
 • Politologia
 • Pielęgniarstwo
 • Taniec
 • Transport
 • Ekonomia
 • Informatyka
 • Mechanika i budowa maszyn
 • Ochrona środowiska
 • Inżynieria materiałowa
 • Psychologia
 • Sport
 • Turystyka i rekreacja
 • Zarządzanie
 • Zdrowie publiczne

Noclegi

Naszym studentom oferujemy noclegi w Hotelu Molo. Pokoje mają układ modułowy: 1+2, 1+3, 3+4. W każdym module jest bezpośredni dostęp do łazienki, aneks kuchenny z lodówką, wyposażony w czajnik bezprzewodowy oraz w serwis śniadaniowy. W każdym pokoju jest również Internet i telewizja.

Obiekt jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Zapewniamy również monitorowany bezpłatny parking.

Rezerwacja:

tel. 42  656 22 69

kom. 691-411-814

e-mail: recepcja@hostelmolo.pl

Współpraca z zagranicą

Biuro Projektów Europejskich w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi zajmuje się pozyskiwaniem środków z funduszy Unii Europejskiej, realizacją i rozliczaniem projektów w trzech obszarach:

W ramach struktury BPE wyodrębnione są 2 działy, realizujące odrębne tematycznie zadania:

 • Dział Funduszy Strukturalnych – realizujący projekty krajowe,
 • Dział Projektów Międzynarodowych i Współpracy z Zagranicą – realizujący projekty w partnerstwie z instytucjami z zagranicy (projekty współpracy wielostronnej oraz projekty mobilności w ramach programu Erasmus).

Kontakt

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

ul. Rewolucji 1905 r. nr 64

90-222 Łódź

 

Biuro Rekrutacji:

Łódź, ul. Sterlinga 26, pok. K016

Czynne od poniedziałku do piątku

w godzinach 8.00 - 16.00

 

Tel. 42 631 58 00

Tel. 42 631 58 01

Bezpłatna infolinia: 800 080 888

e-mail: rekrutacja@ahe.lodz.pl

Uczelnia: uczelnia@ahe.lodz.pl
Rektorat: rektorat@ahe.lodz.pl
Rzecznik Prasowy: rzecznik@ahe.lodz.pl

adres: Rewolucji 1905r. 64 , 90-222 Łódź
telefon: + 48 42 631 58 00
email: uczelnia@ahe.lodz.pl
www: www.ahe.lodz.pl
branża (wybór z listy): reklama
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
opis:

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi  24 lat kształci kreatywnych studentów. Oprócz podstawy programowej,  studenci zdobywają również cenne umiejętności kreatywne. AHE stworzyła unikalny model kształcenia – Technologia Kreatywności. W ramach specjalnie przygotowanego modułu, student poszerza swoją wyobraźnię, trenuje tworzenie pomysłów i rozwiązań. Studenci  pracują metodą projektową. Kreują pomysły, tworzą produkty i rozwiązania.

Akademia  od lat promuje kreatywnych i kreatywność. Od czterech lat organizuje Ogólnopolski Przegląd Innowacji i Twórczości w Edukacji, podczas którego nagradza najbardziej kreatywne projekty uczniów oraz innowacyjnych i twórczych pedagogów.

AHE od dwóch lat organizuje również Ogólnopolską Konferencję Profesjonalizacja Kreatywności.  To wydarzenie, które skupia w jednym miejscu osoby, które reprezentują firmy zajmujące się profesjonalnie kreatywnością. Od lat dewizą uczelni jest hasło: Żyj kreatywnie!

Informacje dodatkowe o realizowanych projektach:

Profesjonalizacja Kreatywności

http://profesjonalizacjakreatywnosci.pl/

https://www.youtube.com/watch?v=J_0h3nmRnFc

https://www.youtube.com/watch?v=hZkXcDnmf7Y

 

IV Przegląd Innowacji i Twórczości w Edukacji

https://www.youtube.com/watch?v=qb9lEBvoA6o

 

Akademia Kreatywności

https://www.youtube.com/watch?v=uGc9C3dNg1o

https://www.youtube.com/watch?v=MjDvY1RbtdI

adres: Sterlinga 26 , 90-212 Łódź
telefon: +48 42 63 15 805, +48 42 63 16 806
fax: +48 42 20 32 589
email: uczelnia@ahe.lodz.pl
branża (wybór z listy): inne
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
opis:

AKADEMIA MUZYCZNA W ŁODZI: MUZYKA W DOBRYCH RĘKACH

Akademia Muzyczna należy do wiodących uczelni muzycznych w Polsce. Jej historia sięga początków XX wieku. Intensywny rozwój artystyczny i naukowy Uczelnia zawdzięcza znakomitym muzykom i wybitnym pedagogom. Wizerunek artystyczny Akademii wyznaczają dokonania jej pracowników, studentów i absolwentów. Wielokrotnie zdobywali oni laury na międzynarodowych i krajowych konkursach muzycznych.

Dzięki dużej ilości samodzielnych pracowników naukowych, w tym profesorów tytularnych, wydziały Uczelni posiadają uprawnienia do przeprowadzania przewodów doktorskich i habilitacyjnych.

STUDIA

Uczelnia prowadzi studia w systemie bolońskim, trzystopniowym, dostosowanym do norm obowiązujących w wyższym szkolnictwie muzycznym państw Unii Europejskiej:

studia I stopnia (3-letnie),

studia II stopnia (2-letnie),

studia III stopnia (3-letnie)

KIERUNKI I SPECJALNOŚCI STUDIÓW

Dyrygentura, Kompozycja, Teoria muzyki, Rytmika, Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, Muzykoterapia.
 
Instrumentalistyka, specjalności: fortepian, klawesyn, organy, instrumenty dawne: skrzypce barokowe, wiolonczela barokowa, viola da gamba, flet traverso, flet prosty, obój barokowy, trąbka naturalna, lutnia; skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój, klarnet, fagot, saksofon, róg, tuba, puzon, trąbka, perkusja, harfa, gitara, akordeon.
 
Wokalistyka, Musical, Choreografia i techniki tańca, Wokalistyka estradowa.
 
--

Uczelnia organizuje wiele wydarzeń kulturalnych, m.in.:

   Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza
   Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Grażyny Bacewicz
   Międzynarodowy Akademicki Konkurs Oboistów i Fagocistów
   Międzynarodowy Konkurs Organowy im. Jana Kucharskiego
   Międzynarodowy Konkurs Saksofonowy
   Konkurs Kompozytorski dla Młodzieży „Moja (mi)nuta”
   odbywające się dwa razy w roku sesje „Musica Moderna"
   poniedziałkowe „Wieczory muzyczne”
   comiesięczne „Koncerty gitarowe”
   comiesięczne koncerty z cyklu „Organy, klawesyn i muzyka dawna”
   przedstawienia operowe

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

Akademia Muzyczna w Łodzi jest członkiem Chain of Music and Dance oraz Europejskiego Stowarzyszenia Konserwatoriów i Akademii Muzycznych oraz uczestniczy w programie LLP Erasmus. Uczelnia uzyskała pozytywną ocenę międzynarodowej komisji AEC (Association of European Conservatories) oceniającej ofertę programową i warunki studiowania.

Główna siedzibą Uczelni jest zabytkowy secesyjny pałac Karola Poznańskiego o efektownym wystroju wnętrz zbudowany w 1904 roku. Ponadto Akademię tworzą nowoczesne budynki o wysokich standardach, a mianowicie Regionalny Ośrodek Kultury, Edukacji i Dokumentacji Muzycznej oraz Sala koncertowa ze studiem nagrań i salami dydaktycznymi

adres: Gdańska 32 , 90-716 Łódź
telefon: +48 42 662 16 00
email: akademia@amuz.lodz.pl
www: www.amuz.lodz.pl
branża (wybór z listy): muzyka
Akademia Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego
opis:

Dzisiejsza Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (ASP Łódź) została powołana w 1945 r. jako ukoronowanie wieloletnich starań wybitnych polskich artystów awangardowych z Władysławem Strzemińskim na czele. Była to pierwsza uczelnia artystyczna w Polsce, której program nawiązywał do nowatorskich idei Bauhausu.

ASP Łódź oferuje dziś całe spektrum specjalności artystycznych i projektowych, w tym unikalne w kraju programy z zakresu projektowania mody i biżuterii czy zastosowania technik teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Akademia oferuje jednak także oparte na swoim bogatym dorobku kierunki w dziedzinie tkaniny artystycznej, projektowania graficznego czy malarstwa. 17 katedr, 110 pracowni i 179 pedagogów (w tym 32 profesorów tytularnych) opiekuje się 1117 studentami kształcącymi się na poziomie licencjackim i magisterskim. Od niedawna uczelnia dysponuje jednym z najnowocześniejszych akademickich studiów komputerowych w Polsce z 64 stanowiskami pracy CYCERON. W 2013 r. ukończony zostanie projekt rozbudowy – powstaną dwie nowe instytucje o ponadakademickim znaczeniu: Centrum Promocji Mody oraz Centrum Nauki i Sztuki.
ASP Łódź prowadzi wymianę studentów i pedagogów z 40 artystycznymi uczelniami zagranicznymi. Dużą wagę przywiązujemy także do aktywności prowadzonych przez uczelnię galerii, prezentujących szerszej publiczności dorobek Akademii i wzbogacających wiedzę społeczności akademickiej o aktualnych prądach artystycznych.
Dwie coroczne imprezy posiadają szczególne znaczenie dla naszych studentów. Pierwszą z nich jest Konkurs im. Strzemińskiego, którego celem jest identyfikacja i prezentacja najciekawszych i najbardziej innowacyjnych prac studenckich, zarówno w dziedzinie sztuk pięknych jak i projektowania. Druga to wystawa „Rocznik”, organizowana w bliskiej współpracy z Centralnym Muzeum Włókiennictwa, będąca konfrontacją najnowszych i najlepszych prac dyplomowych powstałych na wszystkich wydziałach. Studenci ASP maja niepowtarzalna okazję do wzięcia czynnego udziału w wystawach organizowanych podczas międzynarodowych imprez artystycznych takich jak : Fashion Week, Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki, Festiwal Łódź Design.

Kierunki:

WYDZIAŁ TKANINY I UBIORU
KIERUNEK UNIKATOWY – TKANINA I UBIÓR
stacjonarne i niestacjonarne I stopnia
- projektowanie ubioru
- projektowanie biżuterii
- projektowanie tkaniny
- projektowanie tkaniny drukowanej
KIERUNEK WZORNICTWO
stacjonarne i niestacjonarne II stopnia
- ubiór
- biżuteria
- tkanina
- tkanina drukowana
STUDIA PODYPLOMOWE (tel. kont.  696 067 419)
- Moda, stylizacja, trendy
- Stylizacja, aranżacja i dekoracja wnętrz

WYDZIAŁ GRAFIKI I MALARSTWA
KIERUNEK GRAFIKA
jednolite studia magisterskie
- projektowanie graficzne
- grafika warsztatowa
- multimedia
niestacjonarne I i  II stopnia
- projektowanie graficzne
- grafika artystyczna
KIERUNEK MALARSTWO
stacjonarne,  jednolite studia magisterskie
- malarstwo sztalugowe
STUDIA PODYPLOMOWE (tel. kont.  696 067 419)
- Projektowanie graficzne
- Malarstwo, rysunek i grafika warsztatowa
- Komiks, ilustracja, projektowanie grafiki wydawniczej
- Fotografia w przestrzeni transmedialnej

WYDZIAŁ WZORNICTWA I ARCHITEKTURY WNĘTRZ
KIERUNEK WZORNICTWO
 studia stacjonarne I i II  stopnia
- projektowanie form przemysłowych
- projektowanie komunikacji wizualne
KIERUNEK ARCHITEKTURA WNĘTRZ
studia stacjonarne I i II stopnia
- projektowanie obiektów użyteczności publicznej
- projektowanie przestrzeni wystawienniczej
- projektowanie wnętrz w strukturach historycznych
- projektowanie wnętrz mieszkalnych
- projektowanie mebli systemowych i unikatowych
STUDIA PODYPLOMOWE (tel. kont.  696 067 419)
- Projektowanie architektury wnętrz i wystawiennictwa
- Projektowanie wzornicze produktu (Design rynkowy)
- Fotografia reklamowa we współczesnym wzornictwie
- Estetyka i projektowanie w marketingu

WYDZIAŁ SZTUK WIZUALNYCH
KIERUNEK: EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUK PLASTYCZNYCH
studia stacjonarne I stopnia
- projekty wizualne
- techniki teatralne, filmowe i telewizyjne
- studia stacjonarne II stopnia
- projekty wizualne
studia niestacjonarne I i II stopnia
- projekty wizualne
- sztuka i technologia animacji (studia I stopnia)
STUDIA PODYPLOMOWE (tel. kont.  696 067 419)
- Arteterapia z elementami terapii pedagogicznej

ZAKWATEROWANIE I ŻYCIE STUDENCKIE
Studenci Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi mają do dyspozycji 90 miejsc w Domu Studenta mieszczącego się w Łodzi przy ul. Młynarskiej 42a.
Studenci ASP samodzielnie organizują swoje wystawy w dwóch galeriach mieszczących się na terenie Akademii. Studenci podejmują także wiele działań artystycznych. Najbardziej spektakularną inicjatywą jest Festiwal Sztuki Wideo pt. ”Punkt Widzenia”, który w tym roku otrzymał miano międzynarodowego.

WSPÓŁPRACA ZAGRANICZNA
Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi   uczestniczy w programie LLP Erasmus i konsekwentnie realizuje politykę umiędzynarodowienia uczelni. Aktualnie współpracuje z ponad czterdziestoma uczelniami z niemal wszystkich krajów europejskich w zakresie mobilności studentów i  kadry dydaktycznej.  Studenci nie tylko mogą korzystać z szerokiej oferty wyjazdów na studia czy praktyki, ale również uczestniczyć w warsztatach, seminariach i wystawach organizowanych we współpracy z partnerami  z Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Słowacji, Czech, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii.

CZY WIESZ, ŻE …
- uczelnia realizuje projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, w ramach których studenci biorą udział w szkoleniach i seminariach prowadzonych przez wybitne osoby – autorytety w danych dziedzinach artystycznych
- na uczelni istnie Laboratorium Działań Artystycznych, które zajmuje się organizacją warsztatów plastycznych dla dzieci

adres: Wojska Polskiego 121 , 91-726 Łódź
telefon: +48 42 2547 408
fax: +48 42 2547 418
email: kancelaria@asp.lodz.pl
www: www.asp.lodz.pl
branża (wybór z listy): projektowanie mody
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
opis:

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych to miejska instytucja kultury powstała w 2005 r. z połączenia Akademickiego Ośrodka Kultury i legendarnego Teatru 77. Działalność Ośrodka koncentruje się na aktywizacji społeczności akademickiej w przestrzeni związanej z kulturą i sztuką. Zajmuje się głównie działaniami związanymi z pomocą dla młodych twórców w różnorodnych artystycznych realizacjach. Zajmuje się również promocją kreatywności, innowacyjności i pomysłowości wśród młodzieży ze zdolnościami artystycznymi.

adres: Zachodnia 54/56 , 90-403 Łódź
telefon: + 48 42 633 26 41
fax: + 48 42 633 43 68
email: sekretariat@aoia.pl
www: www.aoia.pl
branża (wybór z listy): sztuki performatywne
Akcelerator
opis:

Akcelerator to miejsce, które ma generować pozytywne pole dla naszej twórczości, nie jest sensu stricto przedsięwzięciem komercyjnym, ale razem możemy więcej. Zajmujemy się szeroko pojętą ilustracją, w tym malarstwem, komiksem, storyboardem, konceptem. Staramy się poszerzać nasze horyzonty, warsztat i wyobraźnię.

Danny G.

Prezes Zarządu Akceleratora – od wielu lat zafascynowany ilustracją i komiksem, obecnie absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Pełni obowiązki asystenta w pracowni ilustracji w łódzkiej ASP, zajmuje się rysunkiem, wzornictwem, malarstwem sztalugowym i cyfrowym. Oprócz tego znany jako hodowca grzybka tybetańskiego i maniak rowerów.

Mad Adi

Prezes Zarządu Akceleratora – absolwent ASP, znany głównie z komiksów. Po kilku latach spędzonych w stolicy postanowił zwolnić nieco obroty i zająć się własną twórczością. Od dawna twierdzi, że zrobi portfolio, ale jak na razie tego nie widać.

Janosik

Prezes Zarządu Akceleratora – także absolwent ASP, dziś rozchwytywany ilustrator i storyboardzista. W Akceleratorze nazywany czasem „drukarką” ze względu na nieomylny sposób rysowania.

adres: Piłsudskiego 133D , 92-318 łódź
www: wi-ma.org/2012/11/22/akcelerator/
branża (wybór z listy): reklama
Akton Bogdański Warchulski Spółka Jawna
opis:

Jesteśmy agencją działającą na rynku produktów reklamowych. Dostarczamy swoim Klientom wszelkie potrzebne materiały, służące reklamie i promocji.

Nasza oferta zawiera bogaty wybór upominków dla każdego i na każdą okazję. Posiadamy zarówno tańsze gadżety przeznaczone do masowej promocji jak i ekskluzywne wyroby mające przynieść zadowolenie nawet najbardziej wymagającym. Niezwykle szeroki asortyment obejmuje artykuły biurowe i osobiste, elektronikę, ceramikę, odzież, galanterię skórzaną oraz wszelkie inne produkty mogące przyczynić się do promocji Państwa firmy. Tak ogromny wybór gwarantuje znalezienie najbardziej pożądanego gadżetu w najniższej cenie.

Zachęcamy do kontaktowania się z naszym biurem handlowym.
Odpowiemy na każde pytanie i postaramy się sprostać wszelkim oczekiwaniom.

Od początku swojej działalności staramy się być solidnym partnerem zarówno dla swoich Odbiorców jak i Dostawców.
Wielokrotnie zostaliśmy uhonorowani znakiem „SOLIDNI W BIZNESIE” oraz „TRUST”.
Ostatnio przyznano nam również certyfikat „Przejrzysta Firma”.

Działamy szybko i profesjonalnie.

Staramy się aby nazwa AKTON była gwarancją zadowolenia Klienta.

Zapraszamy do współpracy.

adres: Gdańska 54 p. 310 , 90-612 Łódź
telefon: +48 42 632-78-50, 632-78-59, infolinia: 0901-003-164
fax: +48 42 632-78-59
email: niuro@akton.pl
www: www.akton.pl
branża (wybór z listy): reklama
Akwedukt - Marek Pawlak
opis:

Firma powstała w 1985 roku i jest członkiem Polskiej Korporacji Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji. Prowadzi działalność w zakresie usług produkcyjnych i handlowych. W ciągłej sprzedaży oferuje m.in. Materiały do budowy wodociągów i przyłączy, do usuwania awarii wodociągowych, armaturę przemysłową, materiały kanalizacyjne, przydomowe oczyszczalnie ścieków i systemy drenażowe.

adres: 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 30 , 90-640 Łódź
telefon: +48 42 630-31-87
fax: +48 42 630-48-64
email: akwedukt@akwedukt.pl
www: www.akwedukt.com.pl
branża (wybór z listy): nowe technologie
Ale Robot
opis:

Oferta edukacyjna Ale Robot skierowana jest do dzieci w wieku 7-14 lat – w czasie zajęć z zestawów Lego Mindstorm budowane są mobilne, autonomiczne konstrukcje robotów. Roboty te są wyposażone w silniki, panel operatorski i czujniki pozwalające na interakcje z człowiekiem.

W czasie zajęć dzieci dowiadują się jak działają roboty gdzie można je spotkać i jak powstają. Zajęcia składają się z dwóch części. Pierwsza części trwa około 20-30 min. Jest to teoretyczne wprowadzenie w postaci prezentacji. W drugiej części dzieci budują roboty i je programują. W zależności od kursu zajęcia odbywają sie od 1 do 8 spotkań po 2, 3 lub 7h rozłożonych dogodnie w czasie. Udział w zajęciach daje wiele frajdy każdemu z uczestników, bez względu na grupę wiekową.

Misją Ale Robot jest wprowadzenie edukacji w Polsce w XXI wiek, po przez organizowanie zajęć na podstawie autorskiego programu nauki po przez zabawę. Nauka po przez zabawę pozwala w miły i przyjemny sposób na poznawanie otaczającego nas świata. Taka forma nauki pozwala także na rozwijanie swoich pasji przez najmłodszych.

adres: Zamojska 57 , 93-478 Łódź
telefon: 0 661 092 901
email: info@alerobot.pl
www: www.alerobot.pl
branża (wybór z listy): inne
Aleksandra Cichocka
opis:

Aleksandra Cichocka jest projektantką mody, wykształconą na ASP w Łodzi na specjalizacji Projektowanie Ubioru oraz Projketowanie Druku Odzieżowego. Pracę mgr obroniła z wyróżnieniem, dlatego jest dziś cenioną osobą w świecie mody. Jej debiutem zawodowym był udział w pokazie "Premiery 2001" organizowanym przez Krajową Izbę Mody.

www: www.moda.com.pl/projektanci_moda/cichocka/~strony/cichocka.phtml?strona=info.i
branża (wybór z listy): projektowanie mody
Aleksandra Królak
opis:

Program ten nazywa się b-link i za pomocą wbudowanej kamery internetowej umożliwia użytkownikom korzystanie z aplikacji komputerowych. Z programu może samodzielnie korzystać osoba niepełnosprawna. Wychwytuje on ruchy powiek i przekłada je na konkretne operacje na komputerze. Program umożliwia wyświetlanie stron www, nawigację w internecie za pomocą mrugnięć, sterowanie kursorem myszy
i klawiaturą podczas posługiwania się programami MS Word, MS Excel, MS Outlook, włączanie i wyłączanie dźwięku oraz wyłączanie komputera.

Autorem pierwotnej koncepcji programu jest dr Aleksandra Królak z Politechniki Łódzkiej. Dr Królak ukończyła studia w Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ na kierunku elektronika i telekomunikacja. W 2009 roku obroniła doktorat z dziedziny informatyki na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. W trakcie badań nad doktoratem opracowała metodę umożliwiającą korzystanie z komputera osobom niepełnosprawnym ruchowo wyłącznie za pomocą mrugnięć powiekami.

Realizacja tego programu możliwa była dzięki wsparciu Grupy TP. Obecnie jest on dostępny na licencji Open Source i każdy może z niego bezpłatnie korzystać.

email: aleksandra.krolak@beeproduction.pl
www: www.b-link.sourceforge.net
branża (wybór z listy): nowe technologie
ALEKSANDRA RICHERT SZTUKA TKANINY
opis:

Aleksandra Richert - absolwentka ASP w Łodzi, od 8 lat zajmuje się tkaniną artystyczną oraz tworzeniem wyjątkowych tkanin do wnętrz. Zgłębia przestrzeń, faktury, wrażenia optyczne, bliskie jej jest także malarstwo. Tworzy unikatowe obiekty tekstylne, w szczególności zaś produkty do wnętrz – nowoczesne, trójwymiarowe, interaktywne, pełne wrażeń optycznych, intrygujące i inspirujące, a także te typowo dekoracyjne.

W repertuarze pracowni znajdują się: dywany z fakturą, poduszki niczym płaskorzeźby, obiekty artystyczne na ścianę, tkaniny drukowane, abażury lamp, niebanalne wypoczynkowe formy przestrzenne, miękkie meble takie jak pufy, siedziska.

Kolejnym tematem są tekstylia adresowane do dzieci – rozwijające wyobraźnię oraz wrażenia zmysłowe [polecane przez pediatrów, szcz. dla najmłodszych – poznających świat przez dotyk oraz dla dzieci niedowidzących]. Utrzymane w soczystych kolorach zabawki, poducho-przytulanki, inspirujące do zabawy maty, dywaniki.

Każdy może wybrać produkt z szerokiej gamy projektów, ale też dopasować rozmiary, kolory, kształty, motywy. Możliwe jest też zamówienie projektu indywidualnego spoza katalogu – np. usługi całościowej aranżacji wnętrza, zaprojektowania maksymalnie spersonalizowanego produktu itd.

adres: Tymienieckiego 3 , Łódź
email: info@aleksandrarichert.com
www: www.aleksandrarichert.com/
branża (wybór z listy): wzornictwo
Alex - usługi turystyczne Aleksandra Sitnicka
opis:

“Zwiedzaj Łódź – niekonwencjonalnie!” to nasze motto.

Jeśli myślisz, że Łódź jest szarym, nieatrakcyjnym turystycznie miejscem, dzięki nam w kilka godzin zmienisz zdanie! Pokażemy Ci Łódź, która zapiera dech w piersiach - 200 willi i pałaców, budynki wielkich fabryk, niezwykłe muzea, kościoły, cerkwie, synagogi, parki a nawet las! Powędrujemy śladem bohaterów “Ziemi Obiecanej”, poznamy Łódź - Czterech Kultur.

Naszą specjalnością i wielką pasją są  gry miejskie. Podczas naszych gier planszą staje się całe miasto, a jej uczestnicy przenoszą się w niezwykły świat wyobraźni wcielając w nietuzinkowe postaci,co czyni ją przedsięwzięciem tak ekscytujący. Gracze docierają do ciekawych miejsc, gdzie czkają na nich interaktywne zadania i cele, które realizują.

Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia twórców gry!

Proponujemy także interaktywne zwiedzanie dla najmłodszych, zwiedzanie połączone z treningiem nornic walking, wycieczki rowerowe czy na segway`ach.

Pomagamy odkryć Łódź niekonwencjonalnie !!!

adres: Rydla 6/39 , 93-203 Łódź
telefon: +48 695 243 181
email: aleksandra@odkryj.lodz.pl
www: www.odkryj.lodz.pl
branża (wybór z listy): inne
ALFA TERMIKA Sp. z o.o.
opis:

Działalność firmy związana jest z działalnościami rynku technologii grzewczych i klimatyzacyjnych.  Firma została założona w 2004 roku, jako podmiot produkcyjny posiadający własne biuro konstrukcyjne. Zajmuje się produkcją dóbr i usług związanych z nowoczesnymi technikami grzewczymi i wentylacyjnymi. Nastawiona jest głównie na odbiorców z branży przemysłowej.

adres: Łagiewnicka 54/56 , 91-426 Łódź
telefon: +48 42 657-95-17
email: alfatermika@alfatermika.com
www: www.alfatermika.com
branża (wybór z listy): nowe technologie
Alrec Sign& Display
opis:

Firma działająca na rynku łódzkim od 1958 roku. Specjalizuje się w dostarczaniu usług związanych ze specjalistycznym wsparciem sprzedaży w handlu detalicznym.  Nastawiona jest na świadczenie wsparcia dla przedsiębiorców działających w branży handlowej, oferując specjalne techniki sprzedaży zwiększające efektywność oraz zyski.

adres: Pamięci Ofiar Litzmannstadt Getto 1 , 91-859 Łódź
telefon: +48 42 617-09-40
email: info@alrec.pl
www: www.alrec.info/
branża (wybór z listy): reklama
Alt Studio
opis:

Firma powstała stosunkowo niedawno, bo w 2009 roku, jako inicjatywa kilku freelancer'ów działających w ramach projektu Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Zajmuje się głownie tworzeniem stron internetowych, portali, szablonów aukcyjnych. Dodatkowo zajmuje się wdrażaniem systemów zarządzania treścią. Firma w 2009 roku została nominowana do nagrody dla młodych przedsiębiorców przez AIP i Studenckiego Forum Business Center Club w Łodzi.

adres: Park Sienkiewicza 9 , 90-113 Łódź
telefon: +48 792 454 534
email: biuro@altstudio.pl
www: www.altstudio.pl
branża (wybór z listy): reklama
Altoon Michał Bednarczyk
opis:

Od kwietnia 2014 nasza Altoon zajmuje się wykonywaniem reportaży ślubnych a także usługami związanymi z nagrywaniem filmów na różne imprezy okolicznościowe i nie tylko. Większość firm istniejących na rynku to firmy, które realizują swoją czynność tylko i wyłącznie z względów finansowych, takie podejście niejednokrotnie sprawia, iż usługa ta jest wykonana nieprofesjonalnie.

Altoon to firma, której fotografia i wideofilmowanie jest pasją wykonywaną od najmłodszych lat dzieciństwa, czynność ta sprawia nam olbrzymią satysfakcję do której wkładamy sto procent zaangażowania i serca. Jeśli chcesz postawić na miłośników swojego zajęcia, nasza firma to doskonałe rozwiązanie.

adres: Okręgowa 12/4 , 93-367 Łódź
telefon: +48 535 350 653
email: fotografia@inspirowana.pl
www: inspirowana.pl/
branża (wybór z listy): filmy i wideo
wygeneruj PDF
Kontakt