Baza firm sektora kreatywnego

Łódź posiada duży potencjał rozwoju w obszarze przemysłów kreatywnych. Działają tu i dynamicznie rozwijają się branże reklamy, muzyki, filmu, radia i telewizji, architektury, projetkowania, wzornictwa, wydawnictw,  rzemiosła, antyków, oprogramowania i nowych technologii. Zapraszamy do zapoznania się z firmami, instytucjami, organizacjami i osobami działającymi w sektorze kreatywnym w naszym mieście.

Pytania związane z bazą firm / dodania firmy do bazy prosimy kierować na adres logo@uml.lodz.pl


Wyszukaj firmę w bazie łódzkiego sektora kreatywnego

Wytwórnia Filmów Oświatowych i Programów Edukacyjnych
opis:

Chlubna, wieloletnia tradycja, niezwykle bogate archiwum filmowe, oraz znaczący potencjał realizacyjny i edukacyjny, to główne atuty Wytwórni Filmów Oświatowych – najstarszej i najbardziej zasłużonej instytucji filmowej miasta Łodzi.

Działając od 1949 roku, WFO wyprodukowała ponad 5.000 filmów. Na festiwalach krajowych i zagranicznych filmy WFO zdobyły ponad 1200 prestiżowych nagród. To tutaj rozpoczynało swe kariery wielu wybitnych twórców, takich jak Wojciech Jerzy Has, Piotr Szulkin, Marek Koterski, Jan Jakub Kolski.

W Wytwórni tworzył także najwybitniejszy polski realizator filmów przyrodniczych Włodzimierz Puchalski, którego imieniem nazwano renomowany Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych, organizowany  przez WFO , którego kolejna XV edycja odbędzie się w roku 2013.    

WFO, z definicji specjalizująca się w „szerzeniu oświaty poprzez film”,  prowadzi także, szeroko rozumianą, działalność edukacyjną (m.in. w formie warsztatów filmowych dla dzieci, młodzieży i studentów).

adres: Kilińskiego 210 , 93-106 Łódź
telefon: +48 42 689-23-45
fax: +48 42 689-23-46
email: wfo@wfo.com.pl
www: www.wfo.com.pl
branża (wybór z listy): filmy i wideo
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania
opis:

Uczelnia niepubliczna, jedyna w Polsce prywatna szkoła artystyczna i projektowa kształcąca studentów od poziomu policealnego poprzez studia licencjackie, magisterskie, inżynierskie do poziomu podyplomowego. Szkołą zarządza i w niej wykłada wysoko wykwalifikowany zespół wykładowców posiadający tytuły naukowe, zapewniający wysoki poziom kształcenia.

Uczelnia kształci studentów w następujących kierunkach:

- projektowanie komputerowe
- studia filmowe i fotograficzne
- studium montażu filmowego
- studium udźwiękowienia obrazu
- studium warsztatu ubiory, wzornictwo, projektowanie ubioru
- studium projektowania obuwia, biżuterii i dodatków
- studium modelarskie

Uczelnia posiada odpowiednie pracownie do prowadzenia wszystkich rodzajów zajęć.

Posiada  Galerię Akademicką, gdzie  prezentowane są najlepsze prace studentów ale również dzieła uznanych artystów i projektantów, grafików, architektów, inżynierów.

W Galerii organizowane są ponadto pokazy mody, seminaria, szkolenia, warsztaty, wykłady.

adres: Targowa 65 , 90-324 Łódź
telefon: +48 42 678 05 50
email: info@wssip.edu.pl
www: www.wssip.edu.pl
branża (wybór z listy): inne
WzoryWidzę
opis:

Sklep internetowy unikalnych i najwyższej jakości produktów wyposażenia wnętrz. Tapety, tkaniny, meble, oświetlenie, dywany i akcesoria domowe. Wzory widzę oferuje niepowtarzalny świat designu. Indywidualni producenci i niepowtarzalne produkty.

Niewiele jest w naszym życiu miejsca na prawdziwe piękno. Świat za wszelką cenę chciałby, żebyśmy w to uwierzyli. Chciałby, żebyśmy pozostawili przestrzeń dla sztuki, designu i dobrego smaku muzeom, galeriom lub pracowniom artystów.

Walczmy z tym!
Nasz sklep powstał po to, by nieszablonowe, unikalne a przede wszystkim piękne przedmioty stały się częścią przestrzeni, w której żyjemy na co dzień. Poza nowoczesnym wzornictwem posiadamy w ofercie przedmioty vintage, które dzięki umiejętnej konserwacji zyskały drugie życie. Niech dobre proporcje, przemyślany wzór, ciekawy kolor przyciągają wzrok.

Zacznijmy WIDZIEĆ WZORY.

adres: Uprawna 25 , Łódź
telefon: 502 411 018
www: www.wzorywidze.pl
branża (wybór z listy): wzornictwo
XIXI
opis:

Od kilku lat zajmujemy się projektowaniem opakowań, etykiet, tworzeniem logo produktów. Mamy w swoim dorobku kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset projektów. Dążymy do stworzenia jak najlepszych projektów, przy jednocześnie atrakcyjnej cenie.

adres: Dąbrowskiego 238/207 , 93-231 Łódź
telefon: +48 42 255-07-90
email: kontakt@xixi-studio.pl
www: www.xixi-studio.pl/
branża (wybór z listy): reklama
Ynaf
opis:

Organizacja eventów, konferencji, spotkań, prezentacje multimedialne, organizacja targów, oprawy imprez.

adres: Piotrkowska 143 lok. 2 , 90-434 Łódź
telefon: +48 501 344 166
email: ynaf@ynaf.pl
www: www.ynaf.pl
branża (wybór z listy): reklama
Z-DESIGN
opis:

Druk offsetowy i cyfrowy, budowa serwisów wewnętrznych, prezentacje multimedialne, projekty dla poligrafii, reklama na pojazdach.

adres: Gołębia 10 lok. 54 , 90-340 Łódź
telefon: +48 505 515 511
email: biuro@z-design.pl
www: www.z-design.pl
branża (wybór z listy): reklama
Zaczarowany Ołówek
opis:

Zaczarowany Ołówek to warsztaty artystyczne dla najmłodszych. Prowadzimy zajęcia w łódzkich przedszkolach pokazując dzieciom przeróżne techniki plastyczne. Każde zajęcia są inne, a powstałe prace to ciekawe gadżety dla małych uczestników.

email: biuro@zaczarowany-olowek.com
www: www.zaczarowany-olowek.com
branża (wybór z listy): inne
Zakłady Artykułów Technicznych ARTECH
opis:

Producent wyrobów z tworzyw sztucznych, polipropylenu, polietylenu i in. Asortyment to pojemniki plastikowe, do użytku domowego, służby medycznej, biur, hoteli, pojemniki transportowo-magazynowe. Artech produkuje również inne wyroby   plastikowe – części do maszyn włókienniczych i przemysłu. Zakład świadczy usługi w zakresie doradztwa technicznego, realizacji projektów nietypowych, serwis, walcowanie drutu na zimno.

adres: Wersalska 54 , 91-212 Łódź
telefon: +48 42 652-75-41
fax: +48 42 652-52-98
email: sekretariat@zat-artech.com.pl
www: www.zat-artech.com.pl
branża (wybór z listy): nowe technologie
Zakłady Farmaceutyczne Polfa-Łódź S.A.
opis:

Zakład istnieje już od 75 lat i jest jednym z największych w Polsce producentów leków i innych artykułów leczniczych, suplementów diety. Firma posiada swoje leki w każdej aptece w Polsce i eksportuje je za granicę. Produkty posiadają standardy GMP, HACCP i ISO zezwalające na ich powszechne stosowanie. Leki i preparaty oparte sa na związkach wapnia, łatwo przyswajalnych przez organizm ludzki. Rocznie Polfa przeznacza na rynek ponad 5 mln opakowań, część z nich jest sprzedawana bez recepty.

Ponadto Polfa produkuje artykuły kosmetyczne do codziennej higieny np. pasty do zębów, produkty biobójcze, płyny do dziąseł, środki dietetyczne.

Firma posiada własne laboratoria, park maszynowy, pracownie analityczne, dział R&D, wyspecjalizowaną załogę.

adres: Drewnowska 43/55 , 91-002 Łódź
telefon: +48 42 654-00-70
email: info@polfa-lodz.com.pl
www: www.polfa-lodz.com.pl
branża (wybór z listy): nowe technologie
Zamek Design Sp. z o.o.
opis:

Firma ZAMEK _DESIGN to interdyscyplinarny zespół profesjonalistów z bogatym doświadczeniem 20 lat na rynku polskim. Łączymy projektowanie z wykonawstwem wyposażenia, rzemiosłem i organizacją budowy salonów. Nasze projekty i realizacje salonów są w Centrach Handlowych na terenie całej Polski oraz po za granicami. Jesteśmy wyjątkową firmą nawet w branży biur projektowych na rynku Retail w Polsce - nie tylko wykonujemy projekty salonów ale również opracowujemy shopconcepty dla salonów marki. Od wielu lat pracujemy m.in. z Vistula Group ( Vistula, Wólczanka, W.Kruk, Deni Cler, Lambert), Rolex, Bytom, Lavard, Makalu, Strellson, JOOP! Hobby4Men, Aryton i inne.
W 2014r. otrzymaliśmy nagrodę Retail Show za koncept salonów Vistula. Tworzymy marzenia konsumenckie, kreujemy wizerunek marki, projektujemy sposób ekspozycji.

adres: Brukowa 16 , 91-341 Łódź
telefon: +48 605 891 429
email: biuro@zamekdesign.pl
www: www.zamekdesign.pl
branża (wybór z listy): architektura
Zemat Technology Group Sp. z o.o.
opis:

Zemat jest producentem wyrobów inżynierii precyzyjnej, założony w 1957 r. przez grupę studentów Politechniki Łódzkiej. Początkowa produkcja dotyczyła elementów do produkcji przemysłowej. Obecnie Zemat jest polsko-amerykańską korporacją i jedynym w Polsce i Europie Wschodniej producentem urządzeń wykorzystujących  technologię wysokich częstotliwości przy zgrzewaniu polimerów, produkcji opakowań, generowaniu sztucznej plazmy, nagrzewnictwa i suszenia przemysłowego formowania drewna.

Wyroby Zematu stosowane są w następujących branżach:
- samochodowej, motoryzacyjnej,
- medycznej,
- inwestycyjnej,
- opakowań,
- produkcji artykułów biurowych,
- drzewnej,
- energetycznej

dodatkowo:  produkcja narzut, plandek, namiotów, zadaszeń, sprzęt bezpieczeństwa.

adres: Brukowa 26 , 91-341 Łódź
telefon: +48 42 632-84-84
fax: +48 42 633-15-67
email: office@zemat.com
www: www.zemat.com/pl
branża (wybór z listy): nowe technologie
ZET KRESKA
opis:

Zet Kreska, czyli agencja reklamowa Łódź, mieści się w samym sercu Polski, co gwarantuje nam szybki i łatwy dojazd do klienta, nieważne w jakim zakątku kraju się znajduje. Oferujemy Państwu usługi z zakresu projektowania wszelkiego rodzaju reklam.
Zet Kreska to agencja reklamowa oraz studio graficzne w jednym. W naszej ofercie znajdą Państwo również kompleksową obsługę z zakresu produkcji reklamy. Doświadczeni pracownicy przy pomocy bogatego parku maszynowego, którym dysponujemy, sprawią, iż otrzymają Państwo wysokiej jakości produkt, wykonany w sposób schludny, estetyczny, z dbałością o najmniejsze detale.
Nasza agencja reklamowa i drukarnia dopilnują, aby poligrafia wychodząca spod naszej ręki była perfekcyjna.

Pozdrawiamy i zachęcamy do obejrzenia naszych realizacji, które znajdą Państwo na stronie.
Załoga Zet – Kreski.

adres: Piotrkowska 249/251 , 90-456 Łódź
telefon: +48 42 637-48-30
fax: +48 42 239-42-40
www: www.zet-kreska.com.pl
branża (wybór z listy): reklama
Zientalski dizajn
opis:

Realizator animacji komputerowych, grafiki komputerowej, wykonawca usług montażowych i poprodukcyjnych.

Twórca efektów specjalnych przy produkcjach filmowych.

adres: Próchnika 30 , 90-715 Łódź
telefon: +48 693 457 421
email: zientalski@gmail.com
branża (wybór z listy): filmy i wideo
Zostaw To Nam
opis:

EVENTY ? SOCIAL MEDIA ? MARKETING ? BRANDING ? CUDA NA KIJU

Jeśli masz firmę, a nie masz wystarczająco dużo wiedzy i czasu, by ją wypromować i sprawić by się o niej mówiło - Zostaw To Nam!

Impreza firmowa? A może koncert? Zorganizujemy event, który zapamiętacie.

Znamy Internety. Dopasujemy kanały social media pod Twoje potrzeby.

Od Nazwy do pełnej identyfikacji wizualnej firmy. Tak buduje się wielkie marki.

Wiemy dużo, chętnie się tą wiedzą podzielimy. I doradzimy.

Masz świetny produkt lub usługę, ale nikt o tym nie wie? Zostaw To Nam!

adres: Tagore'a 3 lok.23 , Łódź
telefon: +48 669 258 456
email: kasia@zostawtonam.pl
www: www.zostawtonam.pl/
branża (wybór z listy): reklama
Żarówka PR marketing
opis:

Specjalizujemy się w tworzeniu i realizowaniu kompleksowych strategii komunikacji dla biznesu i organizacji. Kreujemy nowe i umacniamy wizerunek istniejących marek. Budujemy komunikację z otoczeniem – lokalną społecznością, organizacjami oraz partnerami biznesowymi. Realizujemy kampanie marketingowe w pełnym zakresie – od opracowania strategii, po zakup mediów i realizację wszystkich działań wynikających z planu. Świadczymy także usługi outsourcingu całości działań marketingowych.
Naszą najlepszą wizytówką są rekomendacje menedżerów, dla których mieliśmy przyjemność pracować. Klienci „Żarówki” to m.in. firmy z branż: finansowej, healthcare, FMCG, deweloperskiej, odzieżowej, edukacyjnej, rozrywkowej, e-commerce, .

Firma powstała w roku 2008 w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie polskich przedsiębiorstw w zakresie profesjonalnych usług z obszaru marketingu i public relations. Agencja ma na koncie wiele znaczących kampanii marketingowych i public relations. Już pierwsza zrealizowana przez nas kampania „Stop konserwantom” (dla marki Krzętle) została wyróżniona wpisem do raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2008”.

adres: Pabianicka 184/186 , 93-402 Łódź
telefon: +48 42 631-01-08
email: sekretariat@zarowkamarketing.pl
www: www.zarowkamarketing.pl
branża (wybór z listy): reklama
wygeneruj PDF
Kontakt