Baza firm sektora kreatywnego

Łódź posiada duży potencjał rozwoju w obszarze przemysłów kreatywnych. Działają tu i dynamicznie rozwijają się branże reklamy, muzyki, filmu, radia i telewizji, architektury, projetkowania, wzornictwa, wydawnictw,  rzemiosła, antyków, oprogramowania i nowych technologii. Zapraszamy do zapoznania się z firmami, instytucjami, organizacjami i osobami działającymi w sektorze kreatywnym w naszym mieście.

Pytania związane z bazą firm / dodania firmy do bazy prosimy kierować na adres logo@uml.lodz.pl


Wyszukaj firmę w bazie łódzkiego sektora kreatywnego

GOOD INSIDE
zdjęcie:
opis:

To, co można znaleźć w GOOD INSIDE to ścisła i wielogodzinna selekcja młodych i świeżych producentów asortymentu do wyposażenia wnętrz.

100% Made in Poland. Nie jesteśmy kolejną marką, która powstała z porywu serca. W GOOD INSIDE mamy dokładnie określoną wizję i sprecyzowane cele. Chcemy promować polski design, świetny jakościowo i wzorniczo.

GOOD INSIDE to sklep dla ludzi ceniących niepowtarzalność, jakość, design i polski produkt. Również dla tych, którzy kochają naturę i doceniają piękno w odnowionych meblach z duszą. Jest to internetowy sklep w którym znajdziecie Państwo: meble, oświetlenie, dywany, ceramikę, dodatki oraz nasze projekty i meble po renowacji.

adres: Waleriana Łukasińskiego 4/211
telefon: 722334567
email: malgosia@good-inside.com
www: www.good-inside.com
branża (wybór z listy): wzornictwo
GoodEye Grupa Medialna
opis:

Studio filmowe oferujące pełną obsługę medialną wspartą działaniami marketingowymi. Głównym rodzajem działalności studia jest produkcja filmów szczególnie promującym regiony i ich walory, filmów promocyjnych edukacyjnych i szkoleniowych. Ponadto studio prowadzi promocje tematyczne ogólnie pojęte, w tym promocje eventów i wydarzeń.

Firma zatrudnia wysokiej klasy fachowców przy produkcji filmowej – filmowcy, montażyści, scenografowie, lektorzy, muzycy itd. Dysponuje również bardzo dobrym sprzętem do realizacji produkcji.

adres: Krzemieniecka 2 , 94-030 Łódź
telefon: +48 512 293 172 / +48 606 701 663
email: biuro@goodeye.com.pl
www: www.goodeye.com.pl
branża (wybór z listy): filmy i wideo
Grey Studio Agencja Reklamowa
opis:

Jesteśmy kreatywną agencją, która przygotuje dla Ciebie niekonwencjonalne projekty i niepowtarzalne materiały reklamowe. Specjalizujemy się w przygotowywaniu strategii marketingowych, zarządzaniu marką, PR & komunikacją, projektowaniu, grafice komputerowej, reklamie oraz usługach wydawniczych. Istniejemy od 1994 roku nieprzerwanie pod tą samą nazwą Grey Studio z olbrzymim archiwum zrealizowanych prac. Zatrudniamy najlepszych artystów-grafików, projektantów, fotografów, specjalistów druku, handlowców. Osoby z bogatym doświadczeniem, solidne i wnoszące niestandardowe rozwiązania.

adres: P.O.W. 23 , 90-248 Łódź
telefon: +48 42 633-05-19
fax: +48 42 630-17-86
email: grey@greystudio.pl
www: www.greystudio.pl
branża (wybór z listy): reklama
Grupa Fabricum Travel & Events
opis:

Nasza praca polega na tworzeniu, promowaniu oraz zarządzaniu produktami turystycznymi i kulturalnymi. Działając w Łodzi, czerpiemy inspirację z jej niezwykłego dorobku kulturowego.

Dzięki pasji i doświadczeniu wydobywamy z historii naszego miasta to, co decyduje o jego tożsamości i fascynuje wszystkich, którzy skosztowali panującej tu energetycznej atmosfery.

Ważną sferą naszej działalności jest zarządzanie Muzeum Fabryki w Manufakturze. Nietypowe dla instytucji kulturalnych komercyjne otoczenie Muzeum motywuje nas do ciagłych starań o zachowanie jego wyjątkowego charakteru: prestiżowej wystawy, otwartej na dialog o historii i współczesności z lokalną społecznością. Dbamy, aby Muzeum Fabryki pozostało miejscem, które promuje rewitalizację, a jednocześnie stoi na straży tradycji.

 

adres: Drewnowska 58 , 91-002 Łódź
telefon: 0-42 636 28 25
email: biuro@fabricum.pl
www: www.fabricum.pl
branża (wybór z listy): inne
Gryniewicz Wojciech
opis:

Absolwent Wydziału Rzeźby ASP w Gdańsku. W 1975 otrzymał dyplom ukończenia studiów w pracowni prof. Alfreda Wiśniewskiego oraz nagrodę Ministra Kultury i Sztuki wraz ze stypendium za projekt pomnika "Obrońcom Helu".W swoim dorobku ma wystawy zbiorowe w kraju i zagranicą Od 1974 na stałe tworzy w Łodzi, specjalizuje się w projektach i realizacji dużych rzeźb monumentalnych, obiektach rzeźbiarskich i rysunku. Znalazł się w pierwszej dwudziestce cenionych rzeźbiarzy w Polsce wg rankingu tygodnika Wprost.

Wybrane pomniki:
* Ławeczka Tuwima (projekt i realizacja) – odsłonięta w 1999 roku na ulicy Piotrkowskiej 104 przed Pałacem Juliusza Heinzla w Łodzi.
* Kochankowie z ulicy Kamiennej (projekt i realizacja) – odsłonięcie rzeźby w 2004 roku przy ulicy Włókienniczej (dawnej Kamiennej) w Łodzi.
* Pomnik Ofiar Komunizmu w Łodzi – pierwszy w Polsce pomnik upamiętniający ofiary reżimu komunistycznego w latach 1919 -1989 (projekt i realizacja)

www: www.myspace.com/wojtekgryniewicz
branża (wybór z listy): rzemiosło
Hilverse - Lifecircle+
opis:
System usprawniający usługi medyczne, szczególnie w zakresie krwiodawstwa, zapewnienia odpowiedniej ilości krwi na stacjach krwiodawstwa.

Firma stworzyła prototyp systemu integracji z centralna bazą danych banków krwi.

Trwają prace nad opracowaniem systemu nowych usług dotyczących ratowania życia ludzkiego – aktualnie w trakcie prób wdrażania.

adres: Piotrkowska 270 , 90-361 Łódź
telefon: +48 42 236-61-12
email: franc@lifecircle.pl
www: www.lifecircleplus.com
branża (wybór z listy): oprogramowanie
Hokito
zdjęcie:
opis:
Firma Hokito Strony Internetowe oferuje szeroki zakres wyłącznie autorskich rozwiązań informatycznych. W każdym projekcie statycznej strony www, czy zawierającej panel administracyjny (CMS) oraz modułów do sprzedaży internetowej zachowuje zasadę #designthinking.

Choć Hokito to grupa młodych, zapalonych do pracy ludzi to nie odcinają się od starych, rodzinnych tradycji prowadzenia biznesu, które uczą, że najważniejszy jest zawsze człowiek. Z każdym projektem starają się wniknąć na chwilę w świat klienta.

Czym zajmuje się firma? Co dzieje się na rynku? O czym myślą odbiorcy danej usługi? Po znalezieniu odpowiedzi przystępują do projektowania. Zadowolenie z odbioru jest równie ważne jak wynagrodzenie. Perfekcja podczas kodowania to tylko dokończenie i zrealizowanie założenia długotrwałej współpracy. Prawidłowe i precyzyjne wykonanie pracy programistycznej to owoc ich współpracy. Chcą by kod był dojrzały, piękny i lekkostrawny :)

adres: Politechniki 22/24, Łódź 93-590
telefon: 512382645
email: biuro@hokito.pl
www: hokito.pl/
branża (wybór z listy): nowe technologie, oprogramowanie, inne
HURTIMEX Sp. z o.o.
opis:

Hurtimex S.A. jest producentem odzieży niemowlęcej i dziecięcej pod marką tuptup. Firma jest obecna na rynkach Polski, Niemiec, Słowacji, Czech, Ukrainy, Rosji, Litwy, Łotwy, Irlandii i Bułgarii.

Rozwój

Rozwijamy sieć sprzedaży na zasadach franczyzy. Tworzymy dogodne warunki dla potencjalnych franczyzobiorców z myślą o ekspansji na rynku Polskim. Wzmacniamy wizerunek marki tuptup i rozpoznawalność wśród klientów.

Kreatywność

Nasze kolekcje cechuje przede wszystkim funkcjonalność, jakość ale również kreatywne podejście do tematu mody dla dzieci. Twórcami wszystkich pomysłów są nasi projektanci, ludzie o nietuzinkowych osobowościach i bogatym doświadczeniu zawodowym. Dzięki nim powstają małe dzieła sztuki które cieszą dzieci i rodziców.

Innowacyjność

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających odbiorców zmodyfikowaliśmy w pewnym stopniu asortyment oferowany w naszych sklepach. Od teraz w naszych salonach możemy zaproponować kompleksowe zakupy, dużą różnorodność asortymentów w konkurencyjnych cenach. W towarzystwie wiodącej marki odzieżowej TUP TUP przedstawiamy Państwu również produkty uznanych zachodnich marek. Po latach na rynek polski wraca niemiecka marka KANZ, dobrze znana mamom z najwyższej jakości i modnego wzornictwa. Inne marki, które zadebiutowały w naszych salonach to Pampolina, Döll, Sons + Daughters i Steiff. Jesteśmy pewni, że wśród tak bogatej oferty każdy znajdzie coś dla swojej pociechy, tym bardziej, że oprócz odzieży dla dzieci w naszych sklepach dodatkowo można nabyć szereg akcesoriów i dodatków uzupełniających kolekcje odzieżowe. Naszym celem jest , aby w jednym sklepie obok ubranka zaproponować buciki, czapeczkę a nawet zabawkę dla dziecka. Zakupy w jednym miejscu to wielkie ułatwienie dla i tak zabieganych rodziców. Liczymy, że nasz pomysł spotka się z Państwa zainteresowaniem i akceptacją. Zatem zapraszamy do sklepów i życzymy udanych zakupów !

adres: 28 Płk. Strzelców Kaniowskich 42 , 90-640 Łódź
email: sekretariat@hurtimex.com.pl
www: www.hurtimex.com.pl
branża (wybór z listy): projektowanie mody
Idea Hub Coworking
opis:

Idea Hub to idealne rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców, nie zawsze dysponujących własnymi pomieszczeniami biurowymi, które stwarzałyby im dogodne warunki do pracy.

Co zyskasz w Idea Hub?
- napijesz się za darmo pysznej kawy
- bezpłatnie skorzystasz z Wi-fi i urządzeń biurowych, w tym: drukarki, skanera, ładowarki do telefonu, słuchawek
- obejrzysz wiadomości gospodarcze i przeczytasz najświeższą prasę i literaturę biznesową
- bez opłat zarezerwujesz salę konferencyjną dla siebie i swoich klientów
- dodatkowo otrzymasz wsparcie doradcy biznesowego


W placówce nowej generacji nie brakuje też stanowiska kasowego i komfortowych pomieszczeń do spotkań z doradcą. Nie wyglądają one jednak jak tradycyjne bankowe salki – wyposażone są
w wygodne sofy, multimedialne ekrany, tablety i tablice do pisania, po to, aby spotkanie z bankierem mogło przebiegać w kameralnej atmosferze. W designerskim wnętrzu znajduje się także ekran, na którym wyświetlane są krótkie filmiki wyjaśniające działanie Idea Cloud – bankowości w chmurze, będącej kompleksową platformą do zarządzania firmą.

www.facebook.com/IdeaHubDlaPrzedsiebiorcow/

adres: Drewnowska 58a , Łódź
telefon: +48 785 903 287
email: drewnowska@ihub.pl
www: www.ideabank.pl/idea-hub
branża (wybór z listy): inne
IDP Design
opis:

Projekty graficzne, reklamy, systemy informacji wizualnej, promocje, wydawnictwa, obróbka cyfrowa informacji, druk na różnych nośnikach.

adres: Skłodowskiej-Curie 6 , 90-505 Łódź
telefon: +48 42 637-02-34
email: biuro@idp.com.pl
www: www.idp.com.pl
branża (wybór z listy): reklama
ILIKEART Creative Agency
opis:

Wspólnie tworzymy rozbudowane kampanie dla firm i osób prywatnych. Począwszy od prostych sesji zdjęciowych, po złożone projekty 2D/3D. Nasze prace to także druk, multimedia, strony www oraz działania marketingowe typu social media, mailing czy hosting.

Kim jesteśmy

Nasz zespół składa się z osób lubiących sztukę, zarówno tą użytkową jak i artystyczną. Jesteśmy grupą absolwentów oraz studentów najlepszych uczelni o profilu artystycznym (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi; Kingston University w Londynie czy Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu). Zdobyta edukacja oraz doświadczenie pozwalają nam wykonywać pracę na najwyższym poziomie dla najbardziej wymagających klientów.

Co robimy

Tworzymy rozbudowane kampanie dla firm i osób prywatnych. Począwszy od prostych sesji zdjęciowych, po złożone projekty 2D/3D. Nasze prace to także druk, multimedia, strony www oraz działania marketingowe typu social media, mailing czy hosting. Oferujemy najwyższą jakość usług. Pracujemy na najlepszym sprzęcie fotograficznym oraz graficznym.

adres: Tymienieckiego 20 lok. 40 , 94-230 Łódź
email: biuro@ilikeart.pl
www: ilikeart.pl/
branża (wybór z listy): reklama
ilookandcook.pl
opis:

Szukasz inspiracji, by odmienić swoją kuchnię? Tekstylia do kuchni odmienią Twój dom!

W ilookandcook.pl znajdziesz ekskluzywne tekstylia kuchenne projektowane przez znanych designerów dla wyselekcjonowanych marek oraz zachwycające akcesoria kuchenne do gotowania dla dzieci. Ponadto jeśli szukasz inspiracji do zorganizowania przyjęcia urodzinowego dla dziecka ilookandcook.pl jest miejscem odpowiednim dla Ciebie.

Wielu projektantów. Wiele ekskluzywnych marek. Jedno miejsce.

Wejdź i przekonaj się, że stać Cię na nową kuchnię!

 

ilookandcook.pl jest także dystrybutorem marek: Meri Meri, Jessie Steele, Nordic Ware, Ulster Weavers, Now Designs, Danica Studio, Lagom Design. Zapraszam do nawiązania współpracy firmy zainteresowane zakupem produktów w/w marek.

adres: Wróblewskiego 59d , Łódź
telefon: +48 535 920 092
email: shop@ilookandcook.pl
www: ilookandcook.pl
branża (wybór z listy): wzornictwo
Imagomedia Dominik Marzec
opis:

Imagomedia jest małą firmą z wielkim doświadczeniem i ambicjami. W ciągu ponad 6 lat istnienia udało nam się przejść długą drogę – od małych serwisów internetowych, po potężne aplikacje biznesowe i portale społecznościowe. Współpracujemy z takimi markami jak Philips, EMI, P&G czy Gatta.

Począwszy od 2006 roku Imagomedia coraz mocniej zaznacza swoją obecność na polskim i światowym rynku, oferując klientom szeroki wachlarz usług.

Niektórzy znają nas jako agencję mediów interaktywnych, inni jako agencję reklamową. Od początku istnienia realizowaliśmy projekty z pogranicza obu tych światów. Od systemów informatycznych, poprzez identyfikację wizualną, kończąc na materiałach POS – wszystkie elementy układanki muszą do siebie idealnie pasować i tworzyć atrakcyjny produkt.

Pomimo tego, że na przestrzeni ostatnich lat nasze kompetencje poszerzyły się najbardziej w kierunku IT, to cały czas z pasją realizujemy projekty czysto graficzne, lub nawet audiowizualne. Nieustannie pracujemy też nad rozszerzeniem spektrum usług oferowanych naszym Klientom.

Dzięki latom intensywnej pracy dziś możemy poszczycić się ponad setką wykonanych projektów, i dziesiątkami zadowolonych klientów. Wśród nich znalazły się firmy z całego świata, od USA po Nową Zelandię.

adres: Studzińskiego 65/2 , 91-498 Łódź
telefon: +48 42 298-70-75
email: biuro@imagomedia.pl
www: www.imagomedia.pl
branża (wybór z listy): reklama
INDICA STUDIO
opis:

INDICA STUDIO to miejsce świadomych praktyk artystycznych inicjujących przemiany społeczne w zakresie postrzegania sztuki ceramiki.

Edukujemy społeczeństwo w tym zakresie przez organizację kursów MEN, warsztatów, pokazów oraz wystaw tematycznych projektów przez nas realizowanych. Studio INDICA zajmuje się doradztwem, projektowaniem i wykonawstwem ceramiki unikatowej: użytkowej i dekoracyjnej. Nasza specjalizacja to elementy dekoracji wnętrz, rzeźby, instalacje artystyczne oraz krótkie serie designerowskie. Większość projektów jest inspirowana włókienniczą przeszłością Łodzi.

W sferze naszych działań jest także stała współpraca i wymiana międzynarodowa, organizujemy plenery i happeningi artystyczne. Integrujemy Środowisko poprzez utrzymywanie bliskich kontaktów z artystami z całej Polski, a także z poza.

adres: Ketlinga 21 p.3 , Łódź
telefon: +48 665 501 334
email: IndicaStudio@wp.pl
www: www.facebook.com/PracowniaCeramikiIndicaStudio/
branża (wybór z listy): wzornictwo
Indygo pracowania ceramiki
opis:

W mojej autorskiej pracowni projektuję
i wykonuję wyroby ceramiki artystycznej.
Wśród prezentowanych na tej stronie prac
znajdziecie Państwo zarówno unikatowe
naczynia ceramiczne jak i biżuterię.
Prezentowane tutaj realizacje są dostępne
w sprzedaży w specjalnie przygotowanym
przeze mnie sklepie internetowym.

Pracownia Ceramiki Artystycznej Indygo prowadzi także  
kursy i warsztaty przygotowujące do samodzielnego
projektowania i wykonywania wyrobów ceramicznych.
Oferta skierowana jest zarówno do dzieci jak i osób dorosłych.

Serdecznie zapraszam!

adres: Piotrkowska 138/140 , 90-062 Łódź
email: indygo.ceramika@o2.pl
www: www.indygoceramika.pl
branża (wybór z listy): wzornictwo
Inex Drukarnia
opis:

Inex Drukarnia to firma rodzinna działająca od 15 lat na rynku łódzkim, krajowym i rynkach zagranicznych. Oferte drukarni stanowia usługi i produkcje j.n:

 Usługi:

- przygotowanie materiałów do druku,
- druk offsetowy do formatu B2,
- sztancowanie,
- bigowanie,
- falcowanie,
- szycie,
- wklejanie okienek, ręczne i maszynowe.

Produkcja:
- opakowania.
- ulotki,
- foldery, katalogi,
- plakaty, standy,
- wizytówki, teczki firmowe, etykiety.

Drukarnia Inex współpracuje z podobnymi firmami zewnętrznymi.

adres: Drewnowska 77 , 91-008 Łódź
telefon: +48 42 654-88-40
email: inex@inexdruk.pl
www: www.inexdruk.pl
branża (wybór z listy): rynek wydawniczy
Instytut Innowacji i Nowych Technologii Sp. z o. o.
opis:

Jesteśmy firmą inżynierską, która od ponad 10 lat świadczymy usługi badawczo-rozwojowe z zakresu mechaniki, mechatroniki, elektroniki oraz informatyki. Specjalizujemy się w realizacji usług konstruktorskich oraz pracach badawczo-rozwojowych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi do optymalizacji konstrukcji maszyn czy urządzeń oraz zaawansowanych technik wspomagania projektowania i wytwarzania. Świadczymy również usługi z zakresu automatyki i układów sterowania do urządzeń i maszyn, projektujemy interfejsy, konsole oraz piloty zdalnego sterowania.

Najczęściej wykonywane przez nas prace to: analiza MES, tensometryczne badania wytrzymałościowe, optymalizacja konstrukcji, projektowanie konstrukcji, układów sterowania i automatyki do maszyn i urządzeń, spełnienia zasadniczych wymagań dla maszyn (znak CE) oraz rzeczoznawstwo maszyn i urządzeń. Obsługiwane branże to głównie: transport, rolnictwo, przemysł wydobywczy, przemysł komunalny.

Posiadamy bogate doświadczenie w realizacji projektów celowych.

adres: Pomorska 83/85 , 90-224 Łódź
telefon: +48 42 63-15-897
fax: +48 42 63-15-897
email: intech@intech.lodz.pl
www: www.intech.lodz.pl
branża (wybór z listy): inne
Instytut Nowych Technologii
opis:

Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii powstało w celu promocji innowacyjności oraz inwestycji w Łodzi. Od 2004 r. prowadzi kampanie promocyjną p.n. Łódź Nowych Technologii, majacej na celu budowe nowego wizerunku miasta jako miejsca odpowiedniego do lokowania kapitału oraz nowych technologii.

W skład Instytutu wchodzą ludzie biznesu, mediów, nauki. Wiele projektów realizuje się we współpracy z instytucjami gospodarczymi, organizacjami i firmami Instytut wspiera małe, średnie i duże przedsiębiorstwa w promocji swoich usług.

adres: A.Struga 2 , 90-426 Łódź
telefon: +48 42 632-27-20
fax: +48 42 631-11-14
email: int@newtechlodz.com
www: www.newtechlodz.com
branża (wybór z listy): oprogramowanie
Instytut Rozwoju i Kształcenia (Business Partner Sp. z o.o.)
opis:

Biznes Partner Agnieszka Żurawska-Wojcieszek oraz Business Partner Sp. z o.o. – Instytut Rozwoju i Kształcenia to firmy które kompleksowo świadczą usługi doradcze, szkoleniowe, auditorskie, coachingowe i mentoringowe. Działalność rozpoczęliśmy w roku 2006 i w ciągu tego okresu współpracowaliśmy już z ponad 200 firmami i ich przedstawicielami.

W związku z uzyskanymi w listopadzie 2015 r uprawnieniami, nasza Firma stała się pierwszym (i jedynym) w kraju podmiotem szkoleniowym, który posiada uprawnienia do realizacji licencjonowanych szkoleń firmy Ziglar Inc. Są to szkolenia zorientowane na rozwój zawodowy i indywidualny; STWÓRZ NAJLEPSZĄ WERSJĘ CIEBIE, BUDOWANIE ZWYCIĘSKICH RELACJI, WYZNACZANIE I REALIZACJA CELÓW. Zig Ziglar był amerykańskim mówcą motywacyjnym i autorem.

adres: Piotrkowska 17/42 , 90-406 Łódź
telefon: +48 607 185 790
email: office@irik.pl
www: www.irik.pl
branża (wybór z listy): inne
Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich oddział w Łodzi
opis:

Oryginalny sposób uwłókniania słomy zbożowej. Uwłókniona słoma zbożowa ze względu na swoje właściwości będzie mogła być wykorzystywana w znacznych ilościach we włókiennictwie. Uwłóknianie: słoma poddawana jest kolejnym operacjom, w wyniku których następuje jej rozpad na włóknistą masę. Wytworzone ze słomy włókna zostają uszlachetnione co umożliwia wytwarzanie produktu w typowych maszynach włókienniczych. Z uwłóknianej słomy zbożowej można wykonywać różnego rodzaju włókniny i maty o właściwościach izolacyjnych, ochronnych i dezynfekujących. Sposób uwłókniania słomy zbożowej był prezentowany w 2010 roku na dwóch światowych wystawach wynalazków w Brukseli oraz Seulu i uzyskał brązowy oraz złoty medal.

Dr inż Zdzisław Czaplicki-główny autor pomysłu- jest absolwentem Wydziału Włókienniczego Politechniki Łódzkiej Przez 10 lat był związany z macierzystą uczelnią. Osiągnięcia naukowo-badawcze dr inż. Zdzisława Czaplickiego posiadają w większości wymiar światowy. W latach 2006-2010 na 25 światowych wystawach wynalazków zaprezentował 8 wynalazków i rozwiązań technicznych, które uzyskały 40 medali,
w tym 21 złotych, 11 srebrnych i 8 brązowych. Dr inż. Zdzisław Czaplicki dwukrotnie (2009, 2010) otrzymał dyplomy i statuetki ŁÓDZKIE EUREKA w kategorii: NAUKA przyznawane przez Radę ds. Szkolnictwa Wyższego i nauki przy Prezydencie Miasta Łodzi.

www.iwnirz.pl/strona,133.html

telefon: +48 61) 84 55 800
email: sekretariat@iwnirz.pl
www: www.iwnirz.pl
branża (wybór z listy): nowe technologie
Instytut Włókiennictwa
opis:

Instytut Włókiennictwa jest najstarszą w Łodzi placówką naukowo-badawczą przemysłu włókienniczego. Instytut przechodził różne koleje losu, okresy działalności, odbudowy, modernizacji, zmian organizacyjnych, strukturalnych. W okresie gospodarki wolnorynkowej instytut prowadzi własną politykę gospodarczą dostosowaną do zmienionej sytuacji rynkowej w przemyśle włókienniczym.

Prowadzi badania nad nowymi technikami włókienniczymi, sterowania produkcję, ekonomiki działania, wprowadzaniem nowych surowców włókienniczych, współpracuje z podobnymi ośrodkami poza Łodzią i Polską.

adres: Brzezińska 5/15 , 92-103 Łódź
telefon: +48 42 616-31-00
email: info@iw.lodz.pl
www: www.iw.lodz.pl
branża (wybór z listy): nowe technologie
INTAP S.C.
opis:

Producent foteli do pojazdów wszelkich typów. Firma prowadzi sprzedaże również na rynki zagraniczne. Posiada własne biuro projektowe i doświadczalne. Produkuje również fotele dla osób niepełnosprawnych jak również akcesoria związane z produkcją główną. Intap zapewnia serwis swoich wyrobów.

adres: Rokicińska 110/112 , 95-006 Brójce k Łodzi
telefon: +48 42 230-24-00
www: www.intap.com.pl
branża (wybór z listy): nowe technologie
Integrotech Sp. z o.o.
opis:

Firma inżynierska wyspecjalizowana w pomiarach mediów energetycznych i automatyki przemysłowej oraz technologiach związanych z wydobyciem i przesyłem ropy i gazu. prowadzi prace projektowe, wdrożeniowe, kompletacje systemów, dostawy sprzętu. Firma produkuje również urządzenia do działań własnych – elektroniczne przyrządy pomiarowe, sterowniki zestawy montażowe, gazomierze zwężkowe, jednostkowe urządzenia i systemy pomiarowe na zlecenie.

adres: Zwycięstwa 2 , 90-312 Łódź
telefon: +48 42 674-55-53
fax: +48 42 674-55-85
www: www.integrotech.com.pl
branża (wybór z listy): nowe technologie
Internetowa Galeria Sztuki Prime Art
opis:

„Prime Art” to internetowa galeria obrazów oferująca:
- sprzedaż obrazów, fotografii, grafik i tkanin artystycznych
- wynajem dzieł sztuki
- obrazy malowane na specjalne zamówienie.

Galerię sztuki online założył duet nietuzinkowych pasjonatów sztuki: Kamila, absolwentka ASP w Łodzi oraz Andrzej, wielbiciel niestandardowego piękna i bankowości. Razem wyszukują najlepszych artystów i promują ich młodą sztukę w Internecie. Co tydzień dodają nowe dzieła malarskie, które można zakupić na stronie internetowej www.primeart.pl

W galerii Prime Art można wynająć obrazy. Dzięki wypożyczalni obrazów można zafundować sobie malarskie dzieła sztuki na jeden dzień lub kilka miesięcy. Wynajem jest dla osób, które nie lubią rutyny.

Przez stronę internetową galerii sztuki można złożyć zamówienie specjalne:
- na namalowanie portretu wyjątkowej osoby lub zamówić sportretowanie całej rodziny na obrazie.
- na namalowanie kopii znanego obrazu, np. Picassa lub Matejki.
- na namalowanie ulubionego miasta. Jeżeli uwielbiasz Łódź, Poznań lub inne miasto, możesz zlecić namalowanie ulic ukochanego miasta lub okolicy. Wystarczy, że skontaktujesz się z galerią.

adres: Maratońska 77/38 , 94-007 Łódź
telefon: +48 507 588 341
email: biuro@primeart.pl
www: www.primeart.pl/
branża (wybór z listy): rynek sztuki i antyków
INTERsoft
opis:

Firma istnieje od 1997 r. zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla budownictwa – programy z zakresu CAD i CAE, do użytku domowego i programy edukacyjne.

Intersoft jest generalnym dystrybutorem oprogramowania firmy ArCADiasoft. Oferta obejmuje programy dotyczące rozwiązań i projektów architektonicznych, rozwiązań konstrukcyjnych, inżynierskich jak również usługi kompleksowe związane z danym projektem inwestycyjnym – t.j. od powstania projektu poprzez instalacje, kosztorysowanie aż do zarządzania i kompleksowej obsługi inwestycji. Projekty wizualizacyjne, architektoniczne, obliczeniowe realizowane są również na konkretne zamówienia indywidualne.

adres: Sienkiewicza 85/87 , 90-057 Łódź
telefon: +48 42 689-11-11
fax: +48 42 689-11-00
email: intersoft@intersoft.pl
www: www.intersoft.pl
branża (wybór z listy): oprogramowanie
ISO STUDIOS
opis:

Firma ISO STUDIOS świadczy usługi z zakresu prototypowania, projektowania oraz druku 3D.

Dzięki zastosowaniu drukarki Zortrax 200 wykorzystującej druk metodą FDM (Filament Deposition Method). Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczyć wysokiej jakości wydruki 3D, które nadają się zarówno do wykorzystania wizerunkowego (np. elementy makiet lub prototypów) jak i funkcjonalnego (np. elementy maszyn, prototypy do tworzenia form).

Prowadzimy także doradztwo w zakresie doboru metody druku oraz materiałów tak aby gotowy wydruk 3D spełniał stawiane przed nim oczekiwania.

Nasza oferta skierowana jest zarówno dla podmiotów gospodarczych ale także osób indywidualnych, które chciały by zrealizować swoje projekty.

Zapraszamy do współpracy.

adres: Piłkarska 100 , Łódź
email: kontakt@isostudios.pl
www: www.isostudios.pl
branża (wybór z listy): reklama
Isstudio
zdjęcie:
opis:
Tworzymy projekty z szeroko pojętej branży kreatywnej i reklamowej, innowacyjne rozwiązania oraz przemyślane strategie. Zakres naszych działań jest szeroki.

Możemy wykonać dla Ciebie projekt strony www lub sklepu internetowego, możemy stworzyć identyfikację wizualną oraz materiały reklamowe (wraz z drukiem), a także - dzięki skutecznym działaniom marketingowym - sprawić by Twoja firma stała się rozpoznawalna. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i ciągłej chęci poszerzania wiedzy możemy stworzyć dla Ciebie… wszystko! TAK! Nie boimy się wyzwań, przeciwnie lubimy je podejmować i z błyskiem w oku i ciekawością 3-latka przystępujemy do nowych, nietypowych projektów. Jesteśmy zespołem entuzjastów, pełnym pasji do tworzenia. Rozwiążemy każdy problem z zakresu e-commerce.Is Studio to nie miejsce, a ludzie którzy je tworzą. Jesteśmy zespołem młodych, kreatywnych ludzi dla których projektowanie i tworzenie jest nie tylko sposobem na życie ale też pasją.

adres: Mieszka I, 28
telefon: 794251255
email: igor@isstudio.pl
www: isstudio.pl
branża (wybór z listy): nowe technologie, oprogramowanie, reklama, inne
Isyrius
opis:

Realizujemy projekty w wielu obszarach kultury. Lubimy nowe technologie i łączymy je z wszystkim co robimy. Oferujemy usługi w zakresie kompleksowej produkcji dowolnych materiałów audiowizualnych "od pomysłu do realizacji" - filmów fabularnych, dokumentalnych, reklamowych, korporacyjnych, teledysków, etiud, VR i innych. Przygotowujemy materiały do emisji na wszelkich polach eksploatacji - telewizja, internet, kino, radio. W szczególności posiadamy doświadczenie w realizacjach 3D.

Isyrius stale poszukuje dziedzin, które z uwagi na rozwój techniki, uwarunkowania prawne lub społeczne, modę i trendy, są skazane na wszechstronne stosowanie nowoczesnych technologii.

 

Nasi partnerzy: CinemaVision, Łódzka Szkoła Filmowa, Teatr Szwalnia, Innowacje w Kulturze, Teatr Studyjny w Łodzi, teatr/studio/Łódź, Politechnika Łódzka, ASP Wrocław, Stowarzyszenie Republika

adres: Pabianicka 159/161 , 93-490 Łódź
email: info@isyrius.com
www: www.isyrius.com
branża (wybór z listy): sztuki performatywne
Iwon's
opis:

Reklama zewnętrzna, kasetony, szyldy, banery, tablice, neony, reklama na pojazdach, poligrafia gadżety, frezowanie, spawanie aluminium i stali (konstrukcje do umieszczania reklam).

adres: Wólczańska 66 , 90-516 Łódź
telefon: +48 500 00 79 69
email: iwons@iwons.pl
www: www.iwons.pl
branża (wybór z listy): reklama
Iwona Diegtiarow
opis:

To, gdzie żyję nadaje charakter indywidualny, niepowtarzalny mojej twórczości. Ceramika artystyczna, użytkowa, ręcznie robiona. W dobie produkcji masowej, i tandety chińskiej zalewającej nam rynek, bardzo ważnym działaniem staje się edukacja dotycząca dziedzictwa kulturowego, sztuki i rękodzieła odzwierciedlająca nasze tradycje i korzenie.

Rękodzieło daje obcowanie z przedmiotami niepowtarzalnymi i mającymi ślad indywidualnej twórczości artysty z danego regionu. 

adres: Julianowska 3 , Łódź
telefon: +48 512 221 684
email: diegtiarow@op.pl
www: facebook.diegtiarow.com
branża (wybór z listy): rzemiosło
Joanna Piechota
opis:

Nazywam się Joanna Piechota i zajmuję się projektowaniem I aranżacją wnętrz. Moimi klientami są zarówno klienci indywidualni – ci szukający przestrzeni w swoich małych mieszkaniach jak i właściciele domów czy apartamentów – jak i firmy i instytucje. W swoich projektach lubię łączyć style i epoki, nierzadko też wykorzystuję odnowione przez siebie starocie: meble i elementy wyposażenia wnętrz – tak jak na poniższym filmie. Pozdrawiam i zapraszam do współpracy.

adres: Sterlinga 27/29 , 90-212 Łódź
telefon: +48 696 047 610
email: poczta@wnetrzazpasja.pl
www: www.wnetrzazpasja.pl
branża (wybór z listy): architektura
Joanna Rusin
opis:

Joanna Rusin, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, jest projektantką tkaniny artystycznej i użytkowej a także wyposażenia wnętrz. Po za prowadzeniem własnej pracowni współpracuje z przemysłem, proponując rozwiązania wzornicze mi.n firmie Dywilan.

Jest autorką niezwykłych dywanów artystycznych z filcu, które stanowią nie tylko unikatowe rozwiązania wzornicze ale często są także wyrobami wpływającymi na rozwój dziecięcej wyobraźni i zręczności. W realizowanych projektach kładzie nacisk na podkreślanie charakteru produktu, w szczególności jego formy.

W współpracy z Agnieszką Czop, stworzyła kolekcję dywanów za którą w 2004 otrzymała nagrodę "Najlepszego Młodego Projektanta” przyznawaną przez magazyn „Elle Decoration”.

 

email: rusinjoanna@wp.pl
www: www.joannarusin.com
branża (wybór z listy): wzornictwo
JURCZYK DESIGN
opis:

Firma została stworzona w 1998 roku przez Izabelę Jurczyk - absolwentkę łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Na polskim rynku działa kilka tysięcy agencji reklamowych. Co nas wyróżnia?

Niekonwencjonalne i odważne podejście to tematu druku. Nasze projekty są zazwyczaj trudnymi do realizacji. Podejmujemy się tego, co innym zdaje się niewykonalne. Nie stanowi dla nas tajemnicy żadna technika druku i żadne podłoże. Co za tym idzie nasi klienci otrzymują produkt wyjątkowej jakości i o wyjątkowym wyglądzie.

Śmiałość, z jaką prezentujemy to stanowisko wynika z faktu, że od 12 lat współpracujemy z największym dystrybutorem papieru dla poligrafii w Polsce i na świecie – firmą Antalis. To dla nich od lat testujemy możliwości i jakość druku i to dla nich od lat projektujemy i produkujemy wszelkie materiały promocyjne. Wiele z nich prezentowało prekursorskie podejście do druku. Wielu metod uszlachetniania papieru, kartonu czy tektury do dziś nikt w Polsce nie jest w stanie zrealizować. Oprócz nas oczywiście… Wykonujemy także prace na podłożach typu PCV.

Zamiłowanie do papieru, poczucie estetyki, znajomość i wnikliwa obserwacja trendów światowych, wiedza i doświadczenie – to cechy projektanta i agencji, dzięki którym nasze realizacje doczekały się nagród zarówno w Polsce jak i na świecie.

Oto niektóre z nich:

3 miejsce w International Design Awards Competition w Los Angeles
Nagroda Chimera w konkursie projektowania prasowego
Platyna w Creativity International Awards 2010
Złoto w Creativity International Awards 2010
Brązowy medal w VIII międzynarodowych konkursie Vidical
Nagroda Specjalna w The 16th Exhibition of the Best New Years Calendars 2012 w Serbii

Płaszczyzny, na których działamy:

-          Projekty, opracowanie, skład i druk albumów, katalogów, raportów rocznych
-          Oprawa graficzna i identyfikacja przedsięwzięć takich jak: festiwale, targi, wystawy, kongresy - w tym również projekty i realizacje stoisk
-          Kampanie identyfikacyjne  w tym tworzenie nowych marek, tworzenie logotypów i refresing marek
-          Identyfikacja wizualna miejsc – oprawa graficzna biur, urzędów
-          Grafika wielkoformatowa – posiadamy własną maszynę do druku wielkoformatowego
-          Kolaże, obrazy, fototapety
-          Reklama produktu ujęta w formie użytkowej – kalendarze w małych i dużych formatach, drukowane na różnych podłożach; notesy, torby reklamowe, odzież reklamowa
-          Projekty i produkcja opakowań
-          Organizacja niesztampowych szkoleń, warsztatów i eventów

Jesteśmy agencją, która cały czas szuka klientów pragnących wyróżnić się nie tylko jakością swoich produktów i usług, ale także sposobem pokazywania się na rynku. Czasami tak niewiele potrzeba: zaproszenia, które samym wyglądem gwarantuje poziom imprezy czy kalendarza opracowanego w taki sposób, że nie chcemy się z nim rozstawać.

Pamiętajmy, że „jak nas widzą tak nas piszą”…

adres: Gdańska 79 , 90-613 Łódź
telefon: +48 42 656-28-02
fax: +48 42 656-28-02
email: info@jurczykdesign.com
www: www.jurczykdesign.com
branża (wybór z listy): reklama
Kamikaze Sp. z o.o.
opis:

Jesteśmy niezależną agencją interaktywną z zacięciem strategicznym. Od 2006 roku planujemy i prowadzimy działania marketingowe z wykorzystaniem najnowszych trendów, mediów i technologii. Pracujemy m.in. dla Orange Polska, L`Oréal Paris, Men Expert, Cacharel, Essie, Casting Creme Gloss, Kotlina oraz Grupy Allegro.

Kamikaze to jedna z najlepiej ocenianych agencji w Polsce. Rokrocznie poddajemy się badaniu satysfakcji klientów agencji interaktywnych prowadzonemu przez instytut Millward Brown dla magazynu Media&Marketing Polska. „Badanie jest bardzo korzystne dla Kamikaze” – napisał autor w komentarzu do tegorocznego badania.

 

W opiniach klientów jesteśmy jedną z najlepszych agencji w Polsce. W 2014 roku Klienci przyznali nam 1 w kategoriach:

·         Zadowolenie ze współpracy z agencją,

·         Czy poleciłbyś agencję swojemu przyjacielowi?

·         Agencja współpracuje z nami w rozwiązywaniu problemów marketingowych,

·         Agencja przestrzega zasad etyki zawodowej.

adres: Piotrkowska 262/264 , 90-361 Łódź
telefon: +48 42 663-05-80
email: info@kamikaze.com.pl
www: www.kamikaze.com.pl
branża (wybór z listy): reklama
KAROLEW FILMS
opis:

Organizator produkcji filmowej i telewizyjnej:

- kierowanie pracami grupy zdjęciowej,
- kompletowanie grupy zdjęciowej,
- prowadzenie biura,
- organizacja plany zdjęciowego,
- koordynacja transportu
- organizacja zakwaterowania ekipy filmowej.

adres: Wileńska 36/9 , 94-011 Łódź
telefon: +48 783 294 813
email: karolewfilms@wp.pl
www: www.karolewfilms.pl
branża (wybór z listy): filmy i wideo
KATAYA
opis:

Firma KATAYA powstała w 2004 roku, ale historia firmy sięga do roku 1995 roku, kiedy to działalność była prowadzona pod nazwą ADDA.

Obecnie KATAYA jest firmą posiadającą dziesiątki klientów w Polsce i Europie. Produkcja naszej firmy jest adresowana zarówno do kobiet młodych, jak i dojrzałych chcących wyglądać młodo, kobieco i atrakcyjnie.

Staramy się śledzić aktualne trendy w modzie i natychmiast wprowadzać je do kolekcji.Szyjemy krótkie serie,często zmieniamy wzory.

Nasze wyroby to przede wszystkim odzież damska - eleganckie sukienki z dzianin oraz tkanin w rozmiarach 36-48. Kolekcję uzupełniają wizytowe garsonki, topy, bluzki oraz tuniki.

Gwarantujemy wysoką jakość naszych wyrobów, niepowtarzalne oraz awangardowe wzornictwo. Prowadzimy sprzedaż hurtową oraz detaliczną.

adres: Zwycięstwa 2 , 90-312 Łódź
telefon: +48 42 636 95 46
fax: +48 42 636 95 46
email: biuro@kataya.pl
www: www.kataya.pl
branża (wybór z listy): projektowanie mody
Kino BODO
opis:

Kino BODO to wypadkowa pomysłów i doświadczeń zebranych przez pięciu członków Spółdzielni Socjalnej ODBLASK - założycieli nowego miejsca na kulturalnej mapie Łodzi. Mieści się ono na drugim piętrze budynku starej łódzkiej fabryki przy ulicy Rewolucji 1905.

To kameralne miejsce oprócz spełniania swej podstawowej funkcji jest jednocześnie wielozadaniową instytucją kulturalną. Poza typowym repertuarem kinowym prezentujemy tematyczne pokazy i przeglądy filmowe, a także festiwale. W tym nasz autorski Festiwal Filmów Antydepresyjnych RELANIUM.

"Ruchome obrazy" są dla nas równie ważne jak muzyka i szeroko rozumiana sztuka, stąd już jeden krok, aby na naszej scenie odbywały się koncerty czy przedstawienia teatralne.

Tuż obok rozrywki serwujemy w barze kawę, ciastka i inne napoje. Każdy może wynająć kino na własne potrzeby. Firmowa kolaudacja filmu? Rocznica ślubu z prezentacją pierwszego tańca? Czy kolejne osiemnaste urodziny?  

Zapraszamy. I będziemy zapraszać.

BODO kina się chodzi.

adres: Rewolucji 1905 r 78/80 , Łódź
telefon: +48 539 801 858
www: kinobodo.pl
branża (wybór z listy): filmy i wideo
Kino Charlie
opis:

Kino Charlie powstało w 1994 roku (pierwsza projekcja odbyła się 25 listopada) w miejscu dawnej siedziby Łódzkiego Ośrodka Kształcenia Ideologicznego, przy Piotrkowskiej 203/205. Od początku swojego istnienia prezentuje repertuar ambitny, studyjny oraz jest organizatorem wielu wydarzeń artystyczno-filmowych. Do najważniejszych imprez należą m.in.: Festiwal Twórców "Powiększenie", Ogólnopolski Festiwal Kina Niezależnego "OFF jak gorąco", Międzynarodowy Festiwal Animacji "ReAnimacja". Ponadto Kino Charlie współorganizowało "Rejsmisję", Kolorową Tolerancję, Festiwal "Człowiek w Zagrożeniu", "Filmostradę", "Nowe Horyzonty" i wiele innych przeglądów organizowanych wspólnie z Ambasadami, Instytutami Kulturalnymi czy Filmoteką Narodową.

Od 1996 roku Kino Charlie należy do Sieci Kin Studyjnych (obecnie Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych). Z inicjatywy Kina Charlie swoje "gwiazdy" na Piotrkowskiej odebrali Agnieszka Holland oraz Zbigniew Rybczyński. W ramach organizowanych przez kino imprez, Łódź odwiedzili tacy twórcy jak Michael Nyman (koncert w Teatrze Nowym współorganizowany z the British Council), Ryszard Horowitz (wystawa w Galerii Willa), Terry Jones (Festiwal Filmów Monty Pythona), Jean-Luis Trintignant, Zbigniew Praisner, Krzysztof Kieślowski (premiera filmu "Czerwony" w ramach obchodów 100-lecia kina w Teatrze Wielkim), Ang Lee i wielu innych gości.

Obecnie dla widzów przygotowane są dwie sale kinowe wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt nagłośnieniowy Dolby Stereo SR, perełkowe ekrany oraz bardzo wygodne konferencyjne fotele. Ponadto duża sala wyposażona jest w dodatkowe nagłośnienie (32 głośniki) zamontowane na suficie, które może służyć jako oddzielne nagłośnienie sali podczas konferencji lub jako wzmocnienie efektów dźwiękowych podczas oglądanych filmów. Obie sale przystosowane są do obsługi imprez z udziałem najnowocześniejszych nośników audiowizualnych. Widzowie czekający na filmy mogą zwiedzić Galerię, w której wystawiane są prace młodych artystów oraz napić się kawy w Filmowej Kawiarence.

Przy kinie działa Stowarzyszenie "Łódź Filmowa", wspólnie z którym od 2000 r. kino realizuje szereg projektów filmowych i artystycznych, jak chociażby: "Przegląd Przedwojennego Kina Żydowskiego", "Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych" czy "Dni Portugalii". Wspólnie ze Stowarzyszeniem "Łódź Filmowa" Kino Charlie tworzy pierwsze w Polsce Archiwum Zwiastunów Filmowych.

W 2002 roku patronat honorowy nad kinem Charlie objęła PWSFTviT, dzięki czemu kino zyskało możliwość prezentacji dorobku łódzkiej "Filmówki" szerszej publiczności (Projektor Łódzki).

Kino Charlie od 2002 r. przyznaje własną nagrodę Złoty Glan, którą honoruje twórców niezależnych, przeciwstawiających się modom i trendom dominującym w kulturze popularnej, prześmiewcom i demaskatorom mitów i stereotypów tkwiących w masowej wyobraźni Polaków. Złotego Glana otrzymali m.in. Lech Majewski, Grupa "Łódź Kaliska", Zdzisław Beksiński, Andrzej Czeczot, Zbigniew Libera oraz Tomasz Bagiński.

Od 2004 roku Kino Charlie należy do Europejskiej Sieci Kin "Europa Cinemas".

Kino Charlie zostało trzykrotnie nominowane do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, w roku 2008, 2009 i 2010. W roku 2009 zostało uhonorowane nagrodą PISF-u dla najlepszego podmiotu prowadzącego kino.

Kasa Kina Charlie jest czynna codziennie na pół godziny przed pierwszym seansem i zapewnia możliwość wcześniejszej rezerwacji biletów. Na miejscu jest zawsze obecna młoda, kulturalna obsługa, gwarantująca widzowi pełen komfort i zadowolenie.

adres: Piotrkowska 203/205 , 90-451 Łódź
telefon: +48 42 636 00 92
fax: +48 42 636 03 14
email: charlie@kinosfera.pl
www: www.charlie.pl
branża (wybór z listy): sztuki performatywne
Klaudyna Andrijewska
opis:

Autorka książki dla dzieci "Tosia i Pan Kudełko". Jest to książka promująca prawa zwierząt.

adres: Obrońców Westerplatte 7 , 91-811 Łódź
telefon: +48 608 245 043
email: klaudyna_rosiak@wp.pl
branża (wybór z listy): rynek wydawniczy
Klinika Muzyka
opis:

Studio Klinika Muzyka to nieduże studio nagrań dźwiękowych i postprodukcji. Mieści się w kompleksie Fabrystrefa- miejsca kulturalnych wydarzeń Łodzi usytuowanym w samym centrum miasta. Studio pracuje w domenie cyfrowej wspomagając się analogowym, lampowym outboardem. Reżyserka mimo swoich niedużych rozmiarów charakteryzuje się dobrym, czytelnym brzmieniem w całym spektrum dźwiękowym. Oddzielna serwerownia, dedykowany system wentylacyjny zapewniają duży komfort bez szumów otoczenia.Twórcza atmosfera i doświadczenie właściciela firmy Pawła Jaremko nastraja do owocnej pracy, która potrafi być przyjemnością.
 

adres: Piotrkowska 138/140 , 92-547 Łódź
telefon: +48 888 304 744
email: studio@klinikamuzyka.pl
www: www.klinikamuzyka.pl
branża (wybór z listy): muzyka
Klub Wytwórnia
opis:

Klub powstał w 2011 r. z zamiarem współtworzenia życia kulturalnego miasta, promocji kultury i działań edukacyjnych – jako głównych kierunków działalności, działalności non-profit.

Swoja pełną działalność klub rozpoczął w 2012 r. – przyczyniając się do rozwoju i popularyzacji muzyki jazzowej – np. Letnia Akademia Jazzu – pod patronatem i wsparciem finansowym Urzędu Miasta Łodzi. Klub prowadzi również działania integracyjne wśród środowisk szkolnych, akademickich, prowadzi warsztaty, koncerty, jam sesje jazzowe.

adres: Łąkowa 29 , 90-554 Łódź
telefon: +48 42 639 55 01
email: biuro@wytwornia.pl
www: www.wytwornia.pl
branża (wybór z listy): muzyka
Koda Public Relations
opis:

Agencja KODA Public Relations spółka jawna działa na rynku polskim od 1995 roku. Jesteśmy profesjonalnym i dynamicznym zespołem z wieloletnią praktyką dziennikarską zarówno w reklamie jak i multimediach. Od początku istnienia zajmujemy się kształtowaniem wizerunku firm oraz produktów różnych branż.

Z bardzo dobrym skutkiem projektujemy i realizujemy oryginalne kampanie komunikacyjne. Optymalne rozwiązania i najwyższą skuteczność zapewniamy dzięki naszemu doświadczeniu i rzetelności oraz współpracy z  wieloma niezależnymi konsultantami zewnętrznymi.

Nie bez znaczenia jest z pewnością fakt, że założyciele firmy - Beata Kostrzewska i Sławomir Darzycki - mają wieloletnie doświadczenie dziennikarskie. Doskonale znają zatem specyfikę mediów. W konsekwencji KODA PR łatwiej i z dobrym skutkiem dociera do mediów, stale współpracując z dziennikarzami prasowymi, radiowymi i telewizyjnymi.

Dobra rynkowa reputacja firmy to nie tylko kwestia wyboru. Tylko pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa i wyróżniających go produktów stwarzają szansę na sukces rynkowy. Dlatego tak wielkie znacznie ma fachowo przygotowana strategia komunikacyjna, która zapewnia dotarcie do właściwych odbiorców. Z doświadczenia wiemy, że skuteczność działań PR gwarantuje głównie jej konsekwentna realizacja. My taką optymalną strategię proponujemy, uwzględniamy sugestie Klienta i następnie ją realizujemy.

Zawsze podkreślamy, że osiągnięcia naszych Klientów są także naszymi sukcesami. Zaufanie i prestiż, jakie zdobyliśmy przez minione lata, to nasz największy kapitał. Nie ukrywamy, że chcemy go stale pomnażać.

Cały nasz zespół jest otwarty na Państwa propozycje. Zawsze pracujemy wyjątkowo sumiennie i działamy skutecznie. Referencje uzyskane od naszych Klientów są tego najlepszym dowodem.

Zawsze dotrzymujemy podjętych zobowiązań i stale pozostajemy do dyspozycji naszych Klientów.

adres: S. Łukawskiego 18 , 94-287 Łódź
telefon: +48 42 611-13-42
email: koda@kodapr.com
www: www.kodapr.com
branża (wybór z listy): reklama
KOŁO SZTUKI
opis:

Autorska pracownia ceramiczna i galeria/sklep internetowy z wyrobami młodych polskich artystów. Oferuję ceramikę artystyczną, użytkową w pojedynczych egzemplarzach lub limitowanych seriach.  Wykonuję także prace na indywidualne zlecenia klienta. Zapraszam również na zajęcia ceramiczne. Polecam obrazy, grafiki, rysunki, fotografię, decoupage. Moje prace wystawiane są w galeriach, sklepach, biorę udział w Łódź Design, Targach, Kiermaszach i innych akcjach rękodzieła.

Polecam i zapraszam serdecznie do odwiedzenia witryny KOŁO SZTUKI.

adres: Nowy Bedoń, Sienkiewicza 24 , 95-020 Andrespol
telefon: +48 505 15 15 61
email: kolo.sztuki@gmail.com
www: www.kolosztuki.pl
branża (wybór z listy): rzemiosło
KONRAD OLCZAK
opis:

Oferuję:

- kompleksowe przygotowanie wszelkiego rodzaju materiałów promocyjno-reklamowych pod kątem druku oraz innych nośników reklamowych. Oferta graficzna obejmuje m.in.: katalogi produktów, foldery reklamowe, reklamy prasowe, ulotki reklamowe, reklamy zewnętrzne: banery, tablice, billboardy.

- produkcję stron internetowych zarówno statycznych, jak i dynamicznych, wyposażonych w aplikację do łatwej edycji strony (CMS - Content Mangement System). Strony internetowe wykonuję w oparciu o technologię php/MySQL. Dodatkowo strony mogą zostać wzbogacone o animacje flash lub zostać wykonane w całości w oparciu o technologię Flash/ActionScript 3.0.

- projekty całościowej identyfikacji wizulanej marki wraz z księgą znaku,
tj.: projekt logo (wraz ze sposobem umieszczania na różnego rodzaju tłach), kolorystyka marki, typografia, elementy graficzne itd. Projekt może obejmować również wykonanie pakietu materiałów informacyjno-promocyjnych: wizytówki, papier firmowy, papeteria e-mail, teczka, projekt graficzny strony internetowej.

- projektowanie layoutów czasopism, gazet; projektowanie księżek, albumów, katalogów wystawowych; projektowanie okładek różnego rodzaju wydawnictw; skład publikacji, skład oraz
łamanie tekstu.

telefon: +48 698 090 053
email: poczta@konradolczak.pl
www: www.konradolczak.pl
branża (wybór z listy): reklama
Konsultant-HACCP Julita Wrębiak
opis:
Jestem technologiem żywności i świadczę usługi doradcze dla szeroko pojętej branży spożywczej. Doświadczenie w dziedzinach żywienia, produkcji żywności, mikrobiologii, inżynierii procesowej i ochrony środowiska oraz zdobyty dotychczas know-how w branży pozwalają mi pomagać małym i dużym firmom, fabrykom, placówkom wychowawczym, oświatowym czy opiekuńczym, a nawet zagranicznym sieciom przełamywać bariery wejścia na rynek oraz wdrażać systemy jakości. Bacznie przyglądam się potrzebom klienta i proponuję optymalne rozwiązania. Przyjmuję zlecenia stworzenia dokumentacji HACCP, Dobrych Praktyk GHP/GMP, wdrażania i utrzymania systemu jakości, a także opracowania etykiet spożywczych w różnych językach oraz pomoc formalno-prawną. Oferuję dyspozycyjność 24h/dobę na terenie całej Polski.
adres: Al. Piłsudskiego 142/3u, Łódź
telefon: +48 669 398 022
email: kontakt@konsultant-haccp.pl
www: www.konsultant-haccp.pl
branża (wybór z listy): inne
Kookaburra Studio Galeria Sztuki Studio Promocji
opis:

Kookaburra studio zajmuje się promocją sztuki i artystów oraz edukacją artystyczną w dziedzinie teatru, muzyki oraz sztuk najnowszych. Warsztaty tematyczne, eventy oraz szkolenia metodyczne są domeną firmy.

adres: Piotrkowska 35 , 90-410 Łódź
telefon: +48 535 660 219
email: renata@kookaburrastudio.pl
www: kookaburrastudio.pl
branża (wybór z listy): rynek sztuki i antyków
Krakatau Sp. z o.o
opis:
Producent TV i filmowy. Firma założona w 1989 r. jako jedna z pierwszych prywatnych firm producenckich w Polsce. Z czasem firma kolejno realizowała inne formy audiowizualne.

Produkcja to filmy fabularne, dokumentalne, muzyczne, reklamy, programy dla telewizji.Produkcja została poszerzona o animacje 2D, realizację projektów graficznych i inne formy audiowizualne.

adres: Kamińskiego 29/12 , 90-219 Łódź
telefon: +48 42 678-85-36
email: kontakt@ktakatau.pl
www: www.krakatau.pl
branża (wybór z listy): filmy i wideo
KROKUS Sp. z o.o.
opis:

Firma Krokus Sp. z o.o. powstała w kwietniu 1986 r. z inicjatywy grupy związanej zawodowo z Instytutem Informatyki Politechniki Łódzkiej. Niewątpliwie to właśnie wpłynęło na profil działalności przedsiębiorstwa. Obecnie główne kierunki działania to:

  • projektowanie i sprzedaż systemów komputerowych dla poligrafii, prepress i DTP,

  • agencja reklamowa - full service - usługi DTP, poligraficzne, foto, medialne, ...,

  • usługi Internetowe - dostawca Internetu - e-Commerce, e-mail, serwery WWW, technologie Internetowe, systemy CMS, kompleksowa reklama,

  • multimedia - tworzenie prezentacji firm i wydawnictw własnych,

  • usługi i serwis - dotyczące oferowanego sprzętu poligraficznego oraz usługi komputerowo-programistyczne.

Firma zatrudnia wyłącznie wykwalifikowanych specjalistów, z których większość posiada wykształcenie wyższe. W stałym kontakcie z firmą pozotaje również wielu wybitnych plastyków, informatyków i specjalistów. Firma działa na terenie całego kraju, jak również poza jego granicami.

Kluczem do sukcesu firmy jest to, że stara się obsługiwać swoich klientów kompleksowo, proponując całościowe rozwiązanie problemów. Takie podejście do klienta przeświadcza go o tym, że firma nie nastawia się na szybki zysk, lecz systematycznie stara się poszerzyć swój krąg stałych, poważnych kontrahentów.

adres: Kamińskiego 31 , 90-219 Łódź
telefon: +48 42 678-77-03, 678-77-17
fax: +48 42 678-77-09
email: biuro@krokus.com.pl
www: www.krokus.com.pl
branża (wybór z listy): reklama
wygeneruj PDF
Kontakt