Baza firm sektora kreatywnego

Łódź posiada duży potencjał rozwoju w obszarze przemysłów kreatywnych. Działają tu i dynamicznie rozwijają się branże reklamy, muzyki, filmu, radia i telewizji, architektury, projetkowania, wzornictwa, wydawnictw,  rzemiosła, antyków, oprogramowania i nowych technologii. Zapraszamy do zapoznania się z firmami, instytucjami, organizacjami i osobami działającymi w sektorze kreatywnym w naszym mieście.

Pytania związane z bazą firm / dodania firmy do bazy prosimy kierować na adres logo@uml.lodz.pl


Wyszukaj firmę w bazie łódzkiego sektora kreatywnego

Studio Nagrań Sonar
opis:

Zakres działania studia obejmuje nagrania zespołów muzycznych i solistów, komponowanie i aranżacje muzyczne, nagrywanie postsynchronów, udźwiękowianie filmów i reklam, zgrywanie dźwięku z planu filmowego, nagrywanie lektorów, instalowanie urządzeń akustycznych oraz oświetleniowych – oprawa scenografii planów zdjęciowych.

adres: Altanowa 31 , 93-439 Łódź
telefon: +48 505 089 753
email: adam@studiosonar.pl
www: www.studiosonar.pl
branża (wybór z listy): sztuki performatywne
studio PRowokacja Agencja Public Relations
opis:

Często o sukcesie lub porażce decyduje jeden, drobny szczegół. My go zauważymy. Nie boimy się wyzwań. Jesteśmy otwarci. Mamy wiedzę, doświadczenie w kompleksowych działaniach Public Relations i pomysły. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i z wielkim zapałem. Dziennikarze cenią nas za szybkość w działaniu, a Klienci za elastyczność.

Kiedy trzeba PRowokujemy media do działania.

Jeśli chcesz nas bliżej poznać, dowiedzieć się co możemy zrobić dla Twojej Firmy umów się z nami na kawę! 
agencja public relations / agencja public relations Łódź lodz / lodz PR IT / Łódź /  Warszawa / usługi PR / skuteczne strategie public relations / Public Relations dla branży IT nowe technologie telekomunikacja / Public Relations dla IT / Public Relations dla nowych technologii / Public Relations w branży nowych technologii / agencja pr

 

adres: Puszkina 80 , 92-516 Łódź
telefon: +48 42 209-17-45
email: biuro@studioprowokacja.pl
www: www.studioprowokacja.pl
branża (wybór z listy): reklama
Studio Soyuz
opis:

Soyuz Studio wystartowało w 2012 roku na pokładzie łódzkiego ośrodka Bajkonur. W prowadzonym przez Kamila Łazikowskiego studiu są dostępne reżyserka o powierzchni 20 m² oraz podłączone do niej dwie sale Bajkonura (sala A – 30 m² oraz sala B – 20 m²). Konfiguracja studia jest nastawiona na bezkompromisowe połączenie techniki analogowej i cyfrowej. Posiadamy najwyższej jakości konwertery analogowo-cyfrowe marki MYTEK (16 kanałów) oraz kilkanaście w pełni symetrycznych przedwzmacniaczy mikrofonowych o wyjątkowo ciepłym i bogatym brzmieniu. Sprzęt został dobrany tak, aby rejestrować sygnał w możliwie jak najlepszej jakości oraz ew. przetwarzać cyfrowe sygnały bez straty jakości, umożliwiając przy tym dodanie analogowego charakteru i głębi. Szeroki wybór urządzeń analogowych: lampowych, taśmowych czy z tranzystorami germanowymi zapewnia bogatą paletę barw dźwięku.

Specjalizujemy się w brzmieniu łączącym instrumenty akustyczne i elektroakustyczne oraz ożywianiu projektów elektronicznych. Wspieramy ciekawe projekty muzyczne, ale także mamy bogate doświadczenie w postprodukcji filmowej audio oraz inżynierii dźwięku.

Wyknonujemy także masteringi oraz masteringi ze stemów z sumowaniem analogowym. W sprawie cen prosimy o kontakt – zależą one od zaawansowania konkretnego projektu. Zapraszamy również do odwiedzin ośrodka Bajkonur w Łodzi – jesteśmy otwarci na każdą aktywność i z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.

Więcej…

adres: Piłsudskiego 133D , 92-318 Łódź
www: www.soyuzstudio.com
branża (wybór z listy): muzyka
Studio7A
opis:

Studio7A to autorska pracownia zajmująca się projektowaniem graficznym i komunikacją wizualną. Zajmujemy się tworzeniem grafiki dla sektora kultury i biznesu. W naszym portfolio posiadamy realizacje projektów dla wydawnictw, wyższych uczelni, placówek kulturalnych oraz firm zajmujących się nowymi technologiami. Projektujemy:

  • Identyfikacje wizualne dla firm i instytucji;
  • Wydawnictwa: katalogi, książki, foldery;
  • Oprawy graficzne wydarzeń;
  • Opakowania;
  • Znaki i piktogramy;
  • Aplikacje mobilne i strony www.

Zakres naszych działań to pełnowymiarowa współpraca: od audytu danego zagadnienia, przez opracowanie architektury informacji i nadzór druku, po zarządzanie projektem w zespole.

adres: Siewna 15 , 94-250 Łódź
telefon: +48 881 333 717
email: biuro@studio7a.pl
www: www.studio7a.pl
branża (wybór z listy): reklama
Surindustrialle
opis:

Surindustriale - galeria oraz kawiarnia. To miejsce będące przedłużeniem pracowni metaloplastycznej, będące w nieustającym, twórczym procesie.

Sztuka łączy się tu z użytkową formą - niemal cały wystrój jest efektem pracy, podczas której stalowe elementy ratowane ze złomowisk są artystycznie przekształcane zyskując całkiem nowe życie oraz funkcje. Estetyka lokalu jest inspirowana sztuką przemysłową   jednak abstrakcyjnie przekracza jej granice będąc całkowicie ponad nią z tąd nazwa lokalu Surindustrialle. Tak właśnie stalowe skrawki wczorajszej industrialnej Łodzi łączą się  tworząc nowe surindustrialne oblicze.

adres: Surindustriale 118 , Łódź
telefon: +48 604 575 098
email: surindustrialle@surindustrialle.pl
www: www.surindustrialle.pl
branża (wybór z listy): sztuki performatywne
SZUST STUDIO REKLAMOWE
opis:

Szust Studio Reklamowe – firma istnieje od 1999 r. Zajmujemy się projektowaniem i realizacją katalogów, kalendarzy, stron internetowych, systemów identyfikacji wizualnej, bilboardów. Realizujemy sesje zdjęciowe.

adres: Tylna 4b/47 , 90-364 Łódź
telefon: 602 229 555, 692 42 43 92
email: szust@onet.pl
www: www.szust.pl
branża (wybór z listy): reklama
Taurus Film ITD
opis:

Studio filmowe o głównych dziedzinach działalności j.n:
- realizacja filmów własnych,
- fabularnych,
- dokumentalnych.
- edukacyjnych, szkoleniowych
- realizacja filmów telewizyjnych m.in. dla TVP1, TVP2, 3SAT,

Studio wiele miejsca poświęca produkcjom z dziedziny medycyny posiadając własny portal edukacyjny medyczny – medycyna wizualna.

adres: Łąkowa 11 , 90-562 Łódź
telefon: +48 42 639 51 05
email: leszekorlewicz@poczta.onet.pl
www: www.taurusfilmitd.pl
branża (wybór z listy): filmy i wideo
Teamovercrest
opis:

Firma utworzona przez zespół inżynierów, których celem jest opracowywanie i tworzenie stron internetowych i sieci w szczególności:
- opracowania informatyczne dla biznesu (przybliżenie firmy do ludzi)
- tworzenie projektów od najprostszego przez CMS, blogi, portale aż do najbardziej zaawansowanych t.j. RIA’s (Rich Internet Application)
- prezentacje i projekty intergraficzne, zawierające szybka analizę umożliwiającą firmom lepsze wykorzystanie własnych danych.

telefon: +48 784 595 149
email: teamovercrest@teakovercrest.org
www: www.teamovercrest.org
branża (wybór z listy): oprogramowanie
Teatr Lalek "Arlekin"
opis:

Przedstawianie sztuki lalkowej dla dzieci, doskonalenie form przekazu nowych rozwiązań technicznych służących lepszemu odbiorowi spektaklu przez młodych widzów. Prowadzenie działań łączących prace z lalka z grą w tzw. „żywym planie”, doskonalenie sceny marionetkowej, organizacje widowisk w konwencji japońskiego teatru „buraku”. Teatr „Arlekin” prowadzi również przedstawienia dla dorosłych, programy edukacyjne dla różnych grup wiekowych, warsztaty teatralne, współorganizuje Międzynarodowy Festiwal Solistów lalkowych.

adres: 1 Maja 2 , 90-718 Łódź
telefon: +48 42 633-08-94
email: teatr@arlekin.lodz.pl
www: www.arlekin.lodz.pl
branża (wybór z listy): sztuki performatywne
Teatr Muzyczny
opis:

Najstarsza scena muzyczna w Łodzi. Repertuar obejmuje dzieła klasyki operatkowej, komedie muzyczne, klasyczne musicale. Przedstawienia w nowych formach scenicznych dla odbiorów różnych. Teatr organizuje koncerty i recitale znanych wykonawców, ponadto wystawy plastyczne jak również warsztaty teatralne.

adres: Północna 47/51 , 91-425 Łódź
telefon: +48 42 678-26-12
fax: +48 42 678-19-01
email: info@teatr-muzyczny.lodz.pl
www: www.teatr-muzyczny.lodz.pl
branża (wybór z listy): sztuki performatywne
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka
opis:

Teatr funkcjonuje od 1949 r., przedstawia repertuar o charakterze dramatycznym, z którym związane są najwybitniejsze postacie sztuki teatralnej i filmowej, repertuar ten obejmuje inscenizacje dramatyczne, obyczajowe, musicale i sztuki operetkowe.

W repertuarze znajdują się sztuki autorów klasycznych np. Król Lear Szekspira oraz wiele sztuk autorów zagranicznych, tłumaczonych i aranżowanych dla potrzeb teatru. Teatr posiada dwie sale Małą i Dużą, z których Mała Sala posiada scenę o zmiennej konfiguracji w zależności od rodzaju spektaklu. Umożliwia to zmienna formę przekazu, nad czym również pracuje personel teatru.

adres: Zachodnia 93 , 90-412 Łódź
telefon: +48 42 633-33-72
fax: +48 42 633-81-34
email: sekretariat@nowy.pl
www: www.nowy.pl
branża (wybór z listy): sztuki performatywne
Teatr Powszechny
opis:

Teatr Powszechny prowadzi przedstawienia obejmujące cztery rodzaje spektakli prowadzone w czterech różnych formach:
- teatr czytany, przeznaczony dla osób niewidzących,
- spektakle dla emerytów, sztuki przeznaczone dla określonej grupy wiekowej,
- teatr dla bezrobotnych, wstęp na podstawie zaświadczenia o bezrobociu,
- czytanie na małą scenę – poszukiwanie nowego kształtu artystycznego dla powstającej Małej Sceny Teatralnej, dla wybranej publiczności, Wyżej wymienione formy przedstawiane są oprócz tradycyjnej formy i repertuaru teatru (tematyka obyczajowa i różna).

Teatr Powszechny prowadzi również działania pod nazwą edukacja teatralna – t.j. nauka o teatrze, historia kurtyn, współcześni reżyserzy polscy, miejsce i znaczenie scenografii w teatrze, naturalizm na scenie oraz teatr zaangażowany, którego sztuki znajdują się również w repertuarze głównym teatru.

adres: Legionów 21 , 91-069 Łódź
telefon: +48 42 633-25-39
email: teatr@powszechny.pl
www: www.powszechny.pl
branża (wybór z listy): sztuki performatywne
Telma Group Communication
opis:

Agencja PR Telma Group Communications istnieje od 2003 roku. Zrealizowaliśmy kilkadziesiąt kampanii PR i stale poszerzamy grono zadowolonych Klientów. Nasze usługi oferujemy zarówno firmom, jak i instytucjom publicznym. Jesteśmy laureatem wielu nagród branży PR w Polsce, m. in. Złotych Spinaczy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

adres: Kamińskiego 30 lok. 7 , 90-220 Łódź
telefon: +48 42 679-15-23
fax: +48 42 678-55-29
email: biuro@telmagroup.pl
www: www.telmagroup.pl
branża (wybór z listy): reklama
Tempus Film Sp. z o.o.
opis:

Studio filmowe – producent filmów w tym dla TV :
- fabularnych,
- dokumentalnych,
- teledysków i reklamówek.

Studio specjalizuje się w koprodukcji z partnerami niemieckimi – m.in. z niemiecką stacją ZDF, posiadając w dorobku wiele filmów krótkometrażowych, dokumentalnych oraz kilka fabularnych:
- Koenigliche Hochzeit (Królewskie Śluby) – seria fabularyzowanych dokumentów na temat wielkich ślubów w historii Europy dla telewizji ZDF – z wykorzystaniem strojów i rekwizytów z Łódzkiego Centrum Filmowego.
- Vom Glueck nur ein Schatten (Po szczęściu ledwie cień) w reż. Miguela Alexandre na zlecenie firmy Zeitsprung, dla drugiego programu telewizji ZDF.
 

adres: Łąkowa 29 , 90-562 Łódź
telefon: +48 42 636 88 79
email: tempus@tempusfilm.com
www: www.tempusfilm.com
branża (wybór z listy): filmy i wideo
The Bomb Solution Agencja Reklamowa
opis:

The Bomb Solution to nowa jakość na rynku reklamy. Jesteśmy kumulacją kreatywnych pomysłów reklamowych i nietuzinkowych rozwiązań marketingowych skupionych na Twoim biznesie. Wszystko po to żebyś zarabiał pieniądze.

Naszą firmę tworzą ludzie, którzy przez lata odnosili sukcesy w innych agencjach reklamowych, agencjach Public Relations oraz mediach. Teraz zebraliśmy się wspólnie żeby zadbać o Twój interes.

Oferta The Bomb Solution to prawdziwie bombowe rozwiązania w dziedzinie tradycyjnej reklamy jak i e-marketingu z włączeniem social media. Dla Ciebie spajamy wszystko w zgrabną całość i non stop pracujemy na sukces Twojej marki.

adres: Wolności 12 , 91-145 Łódź
telefon: +48 660 900 183
email: biuro@thebomb.pl
www: www.thebomb.pl/
branża (wybór z listy): reklama
Tkalnia Obrazu
opis:

Pracownia firmy znajduje się w 133-letniej fabryce przy ulicy Piotrkowskiej 138/140 funkcjonującej obecnie jako OFF Piotrkowska.

Zajmujemy się  szeroko pojętym wydrukiem obrazu.
Nasze usługi oparte są na nowoczesnej technologii, która akceptowana jest przez galerie sztuki, muzea,
kolekcjonerów prac artystycznych, uczelnie artystyczne i studentów tych uczelni, fotografów i artystów plastyków. Oferujemy wysokojakościowe możliwości druku i prezentacji prac plastycznych, fotograficznych oraz projektów i wizualizacji. Doradzamy i służymy pomocą w przygotowaniu portfolio oraz  w zakresie profesjonalnej prezentacji Państwa prac do wystaw, konkursów i przeglądów.

adres: Piotrkowska 138/140 , 90-062 Łódź
telefon: +48 500 714 502
email: pracownia@tkalniaobrazu.pl
www: www.tkalniaobrazu.pl/
branża (wybór z listy): rynek wydawniczy
TKP-OMNIKON Sp. z o.o.
opis:

Producent urządzeń do suszenia materiałów sypkich, aparatów wibrofluidalnych z mieszadłem, wymienników ciepła m.in:

- suszarki bębnowe,

- kolumny kontaktowe,

- suszarki przemysłowe,

- odpylacze suche i mokre,

- absorbery.

Firma oferuje usługi  - projektowanie (projekty procesowe dla przemysłu chemicznego, spożywczego, drzewnego), symulacje oraz doradztwo.

adres: Rewolucji 1905 r. 21 , 90-206 Łódź
telefon: +48 42 632-44-73
fax: +48 42 632-44-76
email: info@omnikon.pl
www: www.omnikon.pl
branża (wybór z listy): nowe technologie
to look
opis:

Firma to look zajmuje się tworzeniem wizerunku i stylizacji nie tylko dla indywidualnego klienta, ale również dla agencji reklamowych, eventowych, marek odzieżowych oraz korporacji na polskim rynku.

adres: Więckowskiego 52 , Łódź
telefon: +48 695 27 33 27
email: biuro@tolook.pl
www: www.tolook.pl
branża (wybór z listy): projektowanie mody
Tomasz Rygalik
opis:

Studio projektowe zajmujące się. projektowaniem konstrukcji prototypowej, niestandardowej, meble, projektowanie przestrzeni, aranżacje wnętrz oraz przedmioty codziennego użytku.

Biuro współpracuje z partnerami o podobnej działalności

telefon: +48 535 355 445
email: studio@studiorygalik.com
www: www.studiorygalik.com
branża (wybór z listy): wzornictwo
TOOLBOX CREATIVE COMMUNICATIONS
opis:

media relations, e-PR, social meda relations, tworzenie profilu marki,  profili projektowych, organizacja eventów, obsługa konkursów, komunikacji wewnętrznej.

adres: A.Struga 78 , 90-557 Łódź
telefon: +48 42 636-70-25
fax: +48 42 636-70-13
email: toolbox@toolbox.com.pl
www: www.toolbox.com.pl
branża (wybór z listy): reklama
Topografie - Łódzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich
opis:

Rozwój zagadnień z dziedziny sztuki, kultury, historii, socjologii. Organizacja happeningów, eventów, koncertów – propagujących Łódź jako miasto, realizacja filmów o Łodzi, analizy czynników ludzkich i ekonomicznych poprawiających wizerunek miasta.

adres: Pomorska 39 , 90-203 Łódź
telefon: +48 501 445 002
email: stowarzyszenie@topografie.pl
www: www.topografie.pl
branża (wybór z listy): sztuki performatywne
Totem
opis:

Totem to agencja reklamowa powstała w 1995 r. Oferuje kompleksowe usługi z zakresu komunikacji marketingowej. Doświadczenie zdobyte przy obsłudze często wymagających Klientów pozwala nam na oferowanie usług na niezmiennie wysokim poziomie. Dbamy o jakość kreacji i wykonania realizowanych prac, przywiązujemy wagę do terminowości, optymalizujemy koszty.

Każde zadanie od nowa skłania nas do szukania skutecznych rozwiązań.

adres: Rewolucji 1905 r. 21 , 90-206 Łódź
telefon: +48 42 630-46-07, +48 42 630-46-16
email: totem@totem.pl
www: www.totem.pl
branża (wybór z listy): reklama
TOTUS
opis:

Agencja reklamowa Totus Łódź wykonuje reklamy na terenie Łodzi, województwa łódzkiego, jaki całej Polski w zakresie:

reklamy świetlne led
oklejanie samochodów, aut
reklama zewnętrzna
tablice reklamowe
szyldy
litery przestrzenne
litery 3d
stoiska reklamowe
pylony
plansze
banery reklamowe
frezowanie reklamy 3d

Studio reklamy Totus Łódź istnieje o 1999 roku, co daje kilkunastoletnie doświadczenie w tworzeniu reklamy. Nasze pomysły, przekładamy na skuteczne rozwiązania prezentacji Twojej firmy na zewnątrz. Specjalizujemy się w reklamie wizualnej, przestrzennej 3d, świetlnej led. Wykonujemy wszystkie elementy oznakowania Twojej firmy. Zapraszamy do naszej siedziby.

adres: Rzgowska 147 , 93-303 Łódź
telefon: +48 42 646-12-11, +48 42 646-12-12
email: biuro@totus-reklamy.pl
www: www.totus-reklamy.pl
branża (wybór z listy): reklama
Towarzystwo Przyjaciół „Domu na osiedlu” Pracownia twórcza
opis:

Pracownia Twórcza „Domu na Osiedlu” jest jedynym takim miejscem w Polsce dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, alternatywą dla tradycyjnych warsztatów terapii zajęciowych. Jako cześć realizowanego programu Autorskiego „Dom na Osiedlu” został wpisany na Witrynę Prezydenta RP jako dobra praktyka. Uczestnicy pracowni tworzą według własnych pomysłów lub w procesie improwizacji wszystkie swoje prace w różnych dziedzinach sztuki /malarstwo, rysunek, grafika tradycyjna i komputerowa, rękodzieło, tkanina unikatowa a także pantomima. Można je obejrzeć na stronie lub facebooku a również w pracowni gdzie można zarówno obejrzeć prace jak i poznać jej twórców w procesie tworzenia. Uczestnicy pracowni otrzymują wiele nagród na konkursach ogólnopolskich uczestniczyli w Otwartej Wystawie, a przeglądową wystawę swoich prac mieli w Miejskim Muzeum /Galeria Bałucka,/ również w Muzeum książki artystycznej oraz kilka wystaw w własnej galerii. Powstało kilka filmów o działaniach pracowni.

adres: Kopernika 19 , Łódź
telefon: +48 42 637 41 10
email: domnaosiedlu@gmail.com
www: www.domnaosiedlu.pl
branża (wybór z listy): rynek sztuki i antyków
Toya Studios Sp. z o.o.
opis:

Firma zajmuje się udźwiękowieniem produkcji filmowej:
- montaż dźwięku,
- realizacja udźwiękowienia od montażu poprzez postsynchromy do mixu finalnego,
- dubbing,
- zgrania dolby dogital,
- efekty synchronizowane,
- lektorzy i tłumaczenia.

Studio posiada odpowiedni sprzęt do realizacji dźwięku – specjalistyczny, odpowiedniej jakości.

adres: Łąkowa 29 , 90-562 Łódź
telefon: +48 42 639 55 01
email: biuro@wytwornia.pl
www: www.toyastudios.pl
branża (wybór z listy): filmy i wideo
TP-H Pol-Intech sp. z o.o.
opis:

Producent ręcznych narzędzi i sprzętu stomatologicznego,  zajmujący się również dystrybucję tych artykułów na szeroką skalę. Firma prowadzi eksport wyrobów na rynki zagraniczne, który dobrze się rozwija z uwagi na wysoką jakość produkcji Pol-Intechu. Asortyment wyrobów obejmuje nastepujace narzędzia i sprzęt:

- akcesoria dentystyczne – nakładacze, upychadła, zgłębniki, lusterka, lampy diodowe, wybielające, zestawy, endometry, paski, zaciski, masy, algamaty, sondy kanałowe,

- materiały diagnostyczne  - formiarki, piłki, kompozyty, chemoutwardzacze, endoboksy, gumy, gutaperki itp.

Produkty jakościowo porównywalne są z wyrobami czołówki światowej.

adres: Łomżyńska 3 , 93-176 Łódź
telefon: +48 42 684-64-78
fax: +48 42 682-78-75
email: info@pol-intech.pl
www: www.pol-intech.pl
branża (wybór z listy): nowe technologie
Transfer Multisort Elektronik Sp. z o. o.
opis:

TME jest pokoleniową firmą rodzinną, istniejącą od 1990 r.
Wszystko zaczęło się od niewielkiego sklepu z elementami
elektronicznymi do serwisu i drobnej produkcji, założonego
w Łodzi (Polska) przez braci: Adama i Zbigniewa Kuczyńskich.
Obecnie TME jest jednym z największych dystrybutorów
komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, wyposażenia
warsztatowego oraz automatyki przemysłowej w Europie.
Firma zatrudnia ponad 550 osób w centrali w Polsce i spółkach
zależnych w innych krajach.
Obsługujemy kilkadziesiąt tysięcy firm w 128 krajach i wysyłamy
3.200 paczek dziennie. Wśród oferowanych 170.000 produktów
znajdą Państwo wyroby większości istotnych producentów
komponentów elektronicznych.

adres: Ustronna 41 , 93-350 Łódź
telefon: (+48) 42 645 54 00
fax: (+48) 42 645 54 10
email: tme@tme.pl
www: tme.eu
branża (wybór z listy): inne
Transition Technologies
opis:

Transition Technologies rozpoczęło swoją działalność w 1991 roku. Jest firmą o całkowicie polskim kapitale i jednym z największych w kraju producentów innowacyjnego oprogramowania. Produkty te oferowane są głównie dla sektora energetycznego, lotniczego i motoryzacyjnego na całym świecie. Firma ugruntowała silną pozycję lidera technologicznego dzięki wieloletniemu doświadczeniu we wdrażaniu zaawansowanych projektów.

Obecnie Transition Technologies pracuje przy rozwoju ultranowoczesnego oprogramowania dla Airbusa, jednego z największych koncernów lotniczych. W Łodzi tworzone jest oprogramowanie dla samolotów A350 i A380 (dwupoziomowy, czterosilnikowy samolot pasażerski).

W ramach projektu dla Airbusa tworzone są nowe strategiczne rozwiązania systemów informatycznych, a także udoskonalane już istniejące. Za pomocą stworzonych przez pracowników Transition Technologies S.A. symulacji, inżynierowie Airbusa mogą między innymi sprawdzić, czy poszczególne części samolotu działają prawidłowo i efektywnie. Wizualizacje te umożliwiają również prawidłowe i bezpieczne rozlokowanie foteli na pokładzie maszyny. Nad realizacją tego projektu pracuje zespół, składający się z kilkudziesięciu najlepszych specjalistów.

adres: Fabryczna 17 , 90-344 Łódź
telefon: +48 42 664-97-20
fax: +48 42 664-97-30
email: sekretariat_lodz@tt.com.pl
www: www.tt.com.pl
branża (wybór z listy): oprogramowanie
TRICOMED S.A.
opis:

Firma Tricomed jest producentem i dystrybutorem medycznych materiałów opatrunkowych i biomateriałów stosowanych w następujących dziedzinach medycznych:

- chirurgia naczyniowa,
- chirurgia ogólna,
- urologia i ginekologia,
- neurochirurgia,
- ortopedia,
- oddziały pourazowe (oparzenia, skaleczenia)

Firma oferuje również protezy, implanty siatki, protezy naczyń krwionośnych. działalność badawczo-rozwojowa Tricomedu dotyczy: - udział w pracach zespołów inżynierskich z dziedziny medycyny i biotechnologii - pomoc we wdrożeniach nowych rozwiązań w ramach prac magisterskich i innych - udział w pracach w ramach programów Współpracy Europejskiej.

adres: Świętojańska 5/9 , 93-493 Łódź
telefon: +48 42 689-65-20
fax: +48 42 684-68-74
email: sekretariat@tricomed.com
www: www.tricomed.com
branża (wybór z listy): nowe technologie
TULIP
opis:

Pracujemy jako agencja full service,
to oznacza, że zapewniamy kompleksową obsługę
przedsiębiorstw, instytucji oraz osób fizycznych
w zakresie reklamy i marketingu.

Realizujemy pojedyncze projekty oraz całe kampanie.

Możemy być konsultantem lub wykonawcą.

Nasze działania obejmują:
- media relations
- kampanie wizerunkowe
- wsparcie działań marketingowych
- organizację konferencji prasowych i eventów
- szkolenia.

Nasz cel to spełnienie strategicznych założeń Klientów w dziedzinie sprzedaży.

W indywidualny sposób traktujemy każde zlecenie.

adres: Próchnika 6 lok. 4 , 90-404 Łódź
telefon: +48 42 207-12-40
email: tulip@tulip.com.pl
www: www.tulip.com.pl
branża (wybór z listy): reklama
TVi LODMAN
opis:

TVi LODAMAN to działająca przy Centrum Komputerowym Politechniki Łódzkiej jednostka zajmująca się realizacją projektów z zakresu technik audiowizualnych. Dysponujemy szerokim doświadczeniem w realizacji programów telewizyjnych na żywo oraz w formie nagrań. Posiadamy do naszej dyspozycji Flight Pack HD, pozwalający realizować wielokamerowe transmisje na żywo i live-to-tape w dowolnej lokalizacji. Jesteśmy jedna z pierwszych polskich instytucji, która uruchomiła publicznie dostępny internetowy strumień wideo (1998), dzięki czemu dysponujemy ogromnym zapleczem kompetencyjnym i technicznym w zakresie transmisji live i webcastów.

Do tej pory realizowaliśmy projekty o zakresie lokalnym oraz międzynarodowym, a także dokumentowaliśmy wydarzenia na Politechnice Łódzkiej, pod którą podlegamy. Chętnie obsługujemy wydarzenia mające miejsce zarówno w Łodzi, regionie, jak i na terenie całej Polski. Posiadamy także możliwość wyjazdów za granicę.

Od 2001 transmitujemy koncerty w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej YAPA. Współpracujemy także z Międzynarodowym Przeglądem Piosenki Turystycznej Kropka, transmitowaliśmy przedstawienia teatralne (Teatr Chorea) oraz przeprowadzaliśmy transmisję ze stołu operacyjnego kliniki weterynaryjnej na konferencji Vetmedica. Z przyjemnością też pracujemy przy wydarzeniach sportowych. Do tej pory były to transmisje z meczu Waterpolo, mistrzostwa świata w biegach przełajowych Crosscountry oraz współpraca przy Maratonie Warszawskim. Robiliśmy dokumentację reportażową z projektów unijnych, wydarzeń, pokazów, przygotowaliśmy filmy promocyjne, filmy instruktażowe, szkoleniowe itp. Doświadczenie, elastyczność, zgrany zespół i wysokiej klasy sprzęt – oto co możemy zaoferować.

Naszą główną działalnością jest realizacja transmisji internetowych dla szerokiego wachlarza klientów.

Dlaczego warto zainteresować się transmisją z organizowanego przez Państwa wydarzenia?

· gwarantuje to multiplikację publiczności o widzów internetowych,
· możliwość pokazania przyszłym inwestorom, sponsorom organizowanych przez firmę wydarzeń,
· dotarcie do publiczności, klientów, inwestorów na całym świecie,
· dodatkowe miejsce reklamy dla sponsorów wydarzenia,
· promocja wydarzenia w mediach społecznościowych,
· promocja wydarzenia, podniesienie rangi, nadanie charakteru międzynarodowego, innowacyjnego,
· archiwizacja ważnych wydarzeń i możliwość promocji ich w internecie po wydarzeniu,
· „nieśmiertelność wydarzenia” - dzięki rejestracji, reportażom wydarzenie wciąż żyje w internecie.

adres: Żeromskiego 166 A 33 , Łódź
telefon: +48 42 638 39 81
fax: +48 42 638 39 81
email: transmisja@lodman.pl
www: www.tvi.lodman.pl
branża (wybór z listy): nowe technologie
ULTRA-VIOL S.C.
opis:

Ultra-Viol S.S. jest producentem skomplikowanej aparatury medycznej w skład której wchodzą:

- negatoskopy z żaluzjami – do mammografii,
- lampy i oprawy bakteriobójcze.
- lampy antydepresyjne przepływowe, do fototerapii FOTOVITA,
- stacje przeglądowe cyfrowych i analogowych obszarów,
- negatoskop cyfrowy (w salach operacyjnych),
- stacja DICO – czyli komputer medyczny z monitorem referencyjnym,
- skanery, klawiatury, - liczniki, programatory.

Asortyment firmy spełnia najwyższe wymagania jakościowe według norm ISO 9001:2008, ISO 13485:2003 wydane przez instytut RWTUV Systems CERT w Essen, Niemcy

adres: Stepowizna 34 , 95-100 Zgierz
telefon: +48 42 717-11-76
fax: +48 42 715-02-16
email: biuro@ultraviol.pl
www: www.ultraviol.pl
branża (wybór z listy): nowe technologie
ultraMaszyna
opis:

Kreatywna pracownia krawiecka ultraMaszyna powstała z myślą o stworzeniu zaplecza dla szeroko rozumianej branży tekstylnej. Naszym celem jest dopasowanie oferty usługowej oraz zaplecza technicznego zarówno do klienta biznesowego jak i osób chcących realizować własne projekty lub dopiero uczyć się sztuki krawieckiej. Zapraszamy do zapoznania się z naszym wyposażeniem, galerią zdjęć oraz, przede wszystkim, z naszą pełna ofertą!

adres: Strzeleckiego 24 , 91-614 Łódź
telefon: +48 608 09 00 89
email: kontakt@ultramaszyna.com
www: www.ultramaszyna.com/
branża (wybór z listy): projektowanie mody
UNI-FORM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka komandytowa
opis:

Głównym profilem naszej działalności jest szeroko pojęte zarządzanie inwestycjami budowlanymi. Już w początkowym okresie rozwoju naszej firmy, ze strony kluczowych klientów pojawiło się zapotrzebowanie na utworzenie jednostki projektowej. Powstanie biura projektowego dopełniło zakres oferowanych przez nas usług. Dział projektowy wspierany przez szeroką kadrę inżynierów z doświadczeniem na nadzorowanych przez nas budowach. Zespół złożony z profesjonalnej kadry architektów i projektantów branżowych, dzięki którym możemy służyć radą naszym Inwestorom przekładając ich wizje w gotowe koncepcje projektów, wizualizacje oraz kompletne dokumentacje projektowe.

W ramach zadań biura projektowego wykonujemy:

o          prace geologiczne, badania geologiczne gruntów, ich skażenia, inne

o          prace geodezyjne, mapy do celów lokalizacyjnych i projektowych,

o          inwentaryzacje obiektów kubaturowych,

o          koncepcje wszelkich obiektów kubaturowych, wizualizacje

o          projekty budowlane i wykonawcze w branży architektonicznej, elektrycznej, sanitarnej, teletechnicznej, drogowej, technologii żywienia, innej,

o          uzgodnienia w zakresie sanitarnym, p-poż, bhp,

o          wszelkie inne uzgodnienia, np. z konserwatorem zabytków, plastykiem, itp.

o          Uzyskujemy wszelkie konieczne decyzje administracyjne niezbędne do realizacji robót budowlanych

adres: Traktorowa 180 , 91-203 Łódź
telefon: +48 42 655 96 94
fax: +48 42 655 96 94
email: biuro@uni-form.pl
www: www.uni-form.pl
branża (wybór z listy): architektura
Uniprojekt Sp. z o.o.
opis:

Biuro projektowe powstało w 1990 r. zajmując się tworzeniem projektów wnętrz, przedmiotów użytkowych, opracowywaniami graficznymi, realizacjami projektów nietypowych.

Firma współpracuje z podobnymi firmami krajowymi i zagranicznymi. Projekty dostosowywane są ściśle do potrzeb lokalnych, nieraz wyjątkowo trudnych. Projekty często opracowywane są przy współpracy specjalistów z PŁ i innych instytucji szczegolnie o wyższym stopniu trudności – np. projekt obiektu osadzonego na specjalnych palach w terenie sejsmicznym.

Usługi firmy:

- wielobranżowa dokumentacja techniczna obiektów o różnym przeznaczeniu,
- projekty studialne oraz analizy możliwości wykorzystania terenu,
- koncepcje architektoniczne,
- inwentaryzacje i oceny stanu technicznego obiektów,
- opracowywania graficzne infrastruktury towarzyszącej budowie obiektu.

adres: Sterlinga 27/29 , 90-212 Łódź
telefon: +48 42 630-08-12 (15)
email: uniprojekt@uniprojekt.com.pl
www: www.uniprojekt.com.pl
branża (wybór z listy): architektura
Uniwersytet Łódzki
opis:

Uniwersytet Łódzki jest jedną z największych i najbardziej prestiżowych polskich uczelni wyższych. Najwyższą jakość oferowanego kształcenia potwierdzają Certyfikaty Jakości Kształcenia przyznane przez Uniwersytecką Komisję Akredytacyjną (UKA). W 2010 r. Uniwersytet Łódzki Uzyskał tytuł Uczelnia Roku w plebiscycie Studenckiego Forum Business Centre Club. Studiuje tu blisko 50 tysięcy młodych ludzi, a pracuje niemal 4 tysiące osób, w tym ponad 2,5 tysiąca nauczycieli akademickich.

Uniwersytet Łódzki tworzy 12 wydziałów: Biologii i Ochrony Środowiska, Chemii, Ekonomiczno-Socjologiczny, Filologiczny, Filozoficzno-Historyczny, Fizyki i Informatyki Stosowanej, Matematyki i Informatyki, Nauk Geograficznych, Nauk o Wychowaniu, Prawa i Administracji, Studiów Międzynarodowych i Politologicznych, Zarządzania oraz Filia w Tomaszowie Mazowieckim.

Nauczanie w UŁ odbywa się na 40 kierunkach studiów i 160 specjalnościach.

Uczymy na europejskim poziomie oferując programy studiów, które są odpowiedzią na potrzeby europejskiego rynku pracy. Oprócz studiów licencjackich i magisterskich, w naszej ofercie znajdują się studia prowadzone w języku angielskim i francuskim, kończące się podwójnymi dyplomami, podyplomowe i doktoranckie.

Prowadzimy prestiżowe Międzywydziałowe Studia Matematyczno-Przyrodnicze i Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne. Uczymy na studiach doktoranckich i studiach podyplomowych oraz kształcimy na kierunkach prowadzonych w całości w językach obcych. Dzięki współpracy z uczelniami zagranicznymi w Uniwersytecie Łódzkim można studiować na kierunkach menedżerskich (w tym Executive MBA czy w zakresie komercjalizacji innowacyjnych przedsięwzięć i nowych technologii) lub prawniczych, których ukończenie gwarantuje otrzymanie dyplomów 2 uczelni – Uniwersytetu Łódzkiego oraz uczelni zagranicznej: Uniwersytetu Jean Moulin Lyon 3, Towson University, University of Baltimore, Uniwersytetu François-Rabelais w Tours, Michigan State University, Central Ostrobothnia University of Applied Sciences w Finlandii a także University of Texas w Austin.

Kierunki studiów: http://informatory.uni.lodz.pl/?

Zakwaterowanie i życie studenckie:

UŁ oddał do dyspozycji studentów kilka tysięcy miejsc w 10 akademikach oraz hotelu asystenckim. Osiedle Akademickie „Lumumbowo” położone jest blisko centrum Łodzi wśród drzew i zieleni, co o każdej porze roku nadaje mu swoisty urok. Na terenie kampusu znajduje się również Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu czyli nowoczesny obiekt złożony z hali sportowej, pływalni, sali gimnastyki zdrowotnej, siłowni damskiej i męskiej, oraz gabinetu odnowy biologicznej. Zapraszamy do obejrzenia wirtualnych spacerów po osiedlu na stronie www.cos.uni.lodz.pl.

Studenci zainteresowani pogłębieniem wiedzy z wybranej dziedziny mogą zapisać się do jednego z 80 studenckich kół naukowych. Uniwersytet Łódzki to także ośrodek życia kulturalnego, otwarty na sztukę i pozanaukową aktywność. Patronuje konkursom, bierze udział w festiwalach, współuczestniczy w życiu miasta i regionu.

Miejski Punkt Kultury UŁ ‘PREXER’ wpisał się na stałe w pejzaż kulturalny miasta jako ośrodek aktywizujący środowiska artystyczne UŁ. Uczelnia współpracuje z władzami lokalnymi oraz wieloma instytucjami i organizacjami włączając się w liczne akcje charytatywne i społeczne.

Współpraca zagraniczna:

Uniwersytet Łódzki współpracuje z uczelniami zagranicznymi w wielu obszarach. Obecnie nasza uczelnia ma podpisane 133 umowy partnerskie z uczelniami z całego świata. Dzięki wprowadzeniu Europejskiego Systemu Transferu Punktów Kredytowych na wszystkich kierunkach studiów i podpisaniu ponad 500 umów dwustronnych w ramach programu Erasmus otwieramy naszym studentom drogę do karier międzynarodowych, umożliwiając wyjazdy stypendialne do kilkudziesięciu uczelni zagranicznych. Uniwersytet bierze również udział w 3 projektach w ramach 6. Programu Ramowego oraz 12 w ramach 7. Programu Ramowego.

Czy wiesz, że:

- w rankingu Gazety Bankowej Uniwersytet Łódzki zajął 3 miejsce w Polsce pod względem nauczania na kierunkach ekonomicznych, 
- Wydział Prawa i Administracji zajął 2 miejsce w rankingu Ministerstwa Sprawiedliwości pod względem zdawalności na aplikacje,
- otrzymaliśmy Statuetkę Złotego Lidera Innowacji Województwa Łódzkiego – projekt powstał w Katedrze Ekofizjologii i Rozwoju Roślin (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ) oraz Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka, 
- otrzymaliśmy wyróżnienie „Jakość Roku 2010″ za realizację projektu: Rola transporterów oporności wielolekowej w farmakokinetyce i toksykologii – testy in vitro w praktyce farmaceutycznej i klinicznej.
- zajęliśmy 4 miejsce wśród uczelni polskich pod względem miejsc zajmowanych w światowych rankingach
- zajęliśmy 8 miejsce w przygotowanym przez Magazyn "Home&Market" rankingu wyższych uczelni, których absolwenci piastują najwyższe stanowiska w największych firmach w Polsce.

adres: Lindleya 3 , 90-131 Łódź
telefon: +48 42 635 41 78 / +48 42 635 40 86
fax: +48 42 635 40 43
www: www.uni.lodz.pl
branża (wybór z listy): inne
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
opis:

Jesteś wielkim idealistą i wierzysz, że każdy dzień, w którym masz możliwość pomagania innym, to kolejny kroczek, by świat stawał się lepszy? Nie pozwól, by Twój dar zmarnował się podczas nudnej pracy i studiuj na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi!

Uniwersytet Medyczny rozpoczął działalność w 2002 roku, po połączeniu Akademii Medycznej oraz Wojskowej Akademii Medycznej.Uniwersytet Medyczny to tradycja, wysoki poziom nauczania, wyspecjalizowana kadra i nowoczesne metody dydaktyczne. Uniwersytet Medyczny jest jedną z największych uczelni w Polsce, która posiada najlepiej wyposażone centrum stomatologiczne, sfinansowane ze środków unijnych Centrum Dydaktyczne – jeden z najnowocześniejszych obiektów w kraju. Uczelnia dysponuje bazą kliniczną w postaci czterech potężnych szpitali uniwersyteckich i posiada jedyny w Polsce kierunek, kształcący oficerów lekarzy dla wojskowej służby zdrowia – kierunek lekarski na Wydziale Wojskowo-Lekarskim, prowadzony we współpracy z MON. Kierunek, który Cię interesuje znajdziesz na jednym z pięciu wydziałów: Farmaceutycznym, Lekarskim, Nauk Biomedycznych i Kształcenia Podyplomowego, Nauk o Zdrowiu i wspomnianym wcześniej Wydziale Wojskowo-Lekarskim. Uczelnia w swojej ofercie ma też ciekawą propozycję dla absolwentów ratownictwa medycznego – studia magisterskie na kierunku zdrowie publiczne ze specjalnością medycyna ratunkowa i zarządzanie kryzysowe.

Uniwersytet Medyczny w ramach wymiany studentów współpracuje z kilkudziesięcioma uczelniami zagranicznymi, a na kierunkach anglojęzycznych kształci ponad 300 studentów z innych krajów. Jeśli jesteś aktywny i same studia to dla Ciebie za mało, to na pewno zainteresują Cię prężnie działające koła naukowe (ponad 60), organizacje studenckie (12) lub działalność w największej na świecie organizacji studenckiej – Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny.

WIODĄCE KIERUNKI:
- Lekarski
- Lekarsko-dentystyczny
- Techniki dentystyczne
- Farmacja

Zasady rekrutacji na poszczególne kierunki studiów:

Zobacz UMED w pigułce

adres: gen. J. Hallera 1 , 90-647 Łódź
telefon: + 48 42 272 51 77 / + 48 42 272 51 78 / + 48 42 272 51 79 / +48 42 272 51 80
email: rekrutacja@umed.lodz.pl
www: www.umed.lodz.pl
branża (wybór z listy): inne
Usługi prawne i księgowe Wojciech Wawrzak
opis:

Obsługa prawna i księgowa branży kreatywnej. Doradztwo dla freelancerów, twórców, przedsiębiorców, sklepów internetowych i start-upów. Przygotowywanie umów, regulaminów. Ochrona danych osobowych. Wdrożenia prawne projektów internetowych.

adres: Tatrzańska 91/51 , 93-279 Łódź
telefon: +48 505 157 635
email: kontakt@wojciechwawrzak.pl
www: wojciechwawrzak.pl
branża (wybór z listy): inne
Uwaga Zabawa
opis:

Agencja Artystyczna organizująca oprawę artystyczną na różne okoliczności, święta, jubileusze, rocznice itp. Obsługa techniczna festiwali, koncertów, konferencji, sympozjów, organizacja pikników, sylwestrów i wszelkich innych imprez jak np imprez (integracyjnych, prasowych szkoleniowych, targowych).

adres: Pułaskiego 6 m. 147 , 91-033 Łódź
telefon: +48 504 856 954
email: biuro@uwagazabawa.pl
www: www.uwagazabawa.pl
branża (wybór z listy): sztuki performatywne
VENGA M. Cichawa i Wspólnicy Sp.j.
opis:

Firma Venga specjalizuje sie w produkcji i dystrybucji farb i lakierów do drewna,  parkietów i ich konserwacji.

Oferuje lakiery, impregnaty, lakierobejce, dekoracyjne z grupy Harzlain,  Hartzlak, Profi System – do parkietów.

Produkty firmy Venga stosowane są szeroko w budownictwie i wykończaniu wnętrz mieszkań, urzędów, sklepów, salonów.

adres: Demokratyczna 117 , 93-438 Łódź
telefon: +48 42 645-79-89 (90)
fax: +48 42 645-79-91
email: biuro@venga.pl
www: www.venga.pl
branża (wybór z listy): nowe technologie
VENITA Fabryka Kosmetyków Sp. z o.o.
opis:

Firma z 20 letnim doświadczeniem w produkcji artykułów do pielęgnacji ciała i włosów. Założona w 1989 r. przez grupę wykwalifikowanych chemików firma rozwinęła działalność do tego stopnia, że jest dobrze rozpoznawalna na rynku, również za granica. zatrudnia ponad 200 osób, jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.

Asortyment składa się z kosmetyków pielęgnacyjnych – do koloryzacji włosów, farby, rozjaśniacze, henny, pianki, szampony oraz kosmetyków do pielęgnacji ciała t.j. różnego rodzaju kremów, kosmetyków do opalania oraz kosmetyków kolorowych do twarzy, paznokci itd.

adres: Pojezierska 90a , 91-341 Łódź
telefon: +48 42 254-29-00
fax: +48 42 254-29-01
email: marketing@venita.com.pl
www: www.venita.com.pl
branża (wybór z listy): nowe technologie
VEV Productions
opis:

VEV Productions to alternatywa dla spranych koncepcji i nudnej codzienności. W projekty wizualne wpisujemy pierwiastki sztuki, teatru i designu, tworząc nowoczesną i wyrafinowaną oprawę dla każdej idei, marki i produktu.

Studio VEV Film realizuje produkcje filmowe w zakresie:
·        reklama
·        reportaż
·        rejestracje teatralne
·        rejestracje eventów, festiwali
·        filmy dokumentalne
·        teledyski muzyczne
·        filmy korporacyjne

Studio VEV Photography realizuje projekty w zakresie fotografii:
·       reklamowej
·       portretowej
·       produktowej
·       mody (fashion)
·       żywności
·       wnętrz
·       projektów artystycznych

VEV Productions łączy siły profesjonalistów i pasjonatów sztuki. Daje gwarancję wyjątkowości projektów najwyższej klasy.

telefon: +48 728 776 132
email: office@vevpro.com
www: www.vevpro.com
branża (wybór z listy): reklama
Vision
opis:

Łączymy grupę Pasjonatów i Profesjonalistów z Vizją, mających swoją indywidualną wizję rzeczywistości.
Profesjonalna wiedza z dziedziny marketingu i nowoczesnych rozwiązań technologicznych tworzy oryginalny zespół.

Przekazujemy naszym Klientom receptę na kampanie odnoszące sukces i przynoszące wymierne efekty w optymalizacji wyników biznesowych jednostki. Z niekonwencjonalnym podejściem i pragmatycznym filtrem układamy od podstaw zintegrowane systemy marketingowe zgodne z celami strategicznymi marki. Z maniakalnym uporem odsłaniamy kolejne tajniki rzeczywistości marketingowej implementując niebanalne idee i przekazując naszą wiedzę Klientom. Ciągle niezaspokojeni dążymy do nieustannego ulepszania naszych możliwości technologicznych i koncepcyjnych, które wykorzystujemy przy tworzeniu kompleksowej kreacji marki.

adres: Rewolucji 1905 r. 82 , 90-223 Łódź
telefon: +48 609 258 828, +48 607 737 405
email: biuro@wizjareklamy.com
www: www.wizjareklamy.com
branża (wybór z listy): reklama
W Malowanym Kufrze
opis:

Firma zajmuje się promowaniem i  nauką rękodzięła we wszelakiej postaci. Prowadzi warsztaty rekodzięła dla dorosłych, dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych. Organizuje kreatywne środy - bezpłatne pokazy różnych technik. Posiada zaplecze sklepowe gdzie można nabyć półprodukty do dalszej twórczości. Preferowane techniki: decoupage, filcowanie, tworzenie biżuterii, scrapbooking, frywolitka. Oferta jest poszerzana cały czas.

"W Malowanym Kufrze" jest laureatem plebiscytu “Cztery Kąty” na “miejsce szczególe”. Tu można spotkać się z dobrym słowem, poradami i inspiracją . Uzyskać pomoc i wsparcie dla młodych twórców.

adres: Piotrkowska 24 (w bramie) , 90-269 Łódź
telefon: 603868791
email: wmalowanymkufrze@o2.pl
www: wmalowanymkufrze.pl
branża (wybór z listy): inne
W. LEWANDOWSKI
opis:

Producent wyrobów kosmetycznych i higienicznych z papieru i celulozy. Chusteczki higieniczne, tampony, ręczniki, papier toaletowy, czyściwa przemysłowe. Wyroby typu EcoClean, EcoSoft.

adres: Kopernika 5 , 90-509 Łódź
telefon: +48 42 633-69-30
fax: +48 42 633-72-12
email: lewandowski@lewandowski.com.pl
www: www.lewandowski.com.pl
branża (wybór z listy): nowe technologie
Warsaw Office Business Center
opis:

Warsaw Office Business Center(WOBC) zajmuje się kompleksową obsługą młodych ludzi zaczynających swoją przygodę z biznesem, jak również przedsiębiorców działających już na rynku.Nasze oddziały znaleźć można w Warszawie, Łodzi oraz Poznaniu. Profil naszej firmy może zainteresować studentów i absolwentów, którzy szukają swojego miejsca na rynku pracy oraz w biznesie.

 W skład naszej oferty wchodzą:

·         wynajem adresu rejestracyjnego

·         podnajem powierzchni biurowej:

- pojedyncze biurka typu co-working

- pokoje biurowe

·         wynajem sal konferencyjnych

·         pomoc w zakładaniu spółek oraz gotowe spółki na sprzedaż

·         profesjonalne usługi księgowe

adres: Piotrkowska 121 lok.11 , 90-430 Łódź
telefon: +48 539 607 607
email: lodz@wobc.pl
www: wobc.pl/Lodz
branża (wybór z listy): inne
We Make It
zdjęcie:
opis:

Na co dzień kierujemy się prostym credo "You name it, we make it". Jesteśmy jak lubimy to określać "agencją nietypową", czyli połączeniem agencji cyfrowej oraz marketingowej zatrudniającej specjalistów z wielu dziedzin. Oferujemy między innymi: marketing szeptany, obsługę social mediów, kampanie sponsorowane, strony internetowe czy branding.


adres: Sienkiewicza 85/87 lok.18, 90-051, Łódź
email: biuro@wemakeit.pl
www: www.wemakeit.pl/
branża (wybór z listy): marketing, reklama
Webwerx
opis:

Webwerx jest młodą, dynamicznie rozwijającą się firmą, specjalizującą się w projektowaniu i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych pozwalających na realizację celów biznesowych swoich klientów. Wykonujemy projekty zarówno na potrzeby rynku polskiego jak i brytyjskiego, gdzie posiadamy swój drugi oddział.

Głównym obszarem działalności firmy jest tworzenie dedykowanego oprogramowania w oparciu o platformę .NET. Pracujemy przy użyciu technologii ASP.NET, MVC3 oraz Windows Presentation Foundation. Do realizacji projektów wykorzystujemy metodykę SCRUM, RUP/AUP oraz PRINCE2.

Wśród naszych projektów można znaleźć dedykowane systemy e-commerce, aplikacje internetowe oparte na CMS, rozwiązania ERP, systemy optymalizujące procesy biznesowe, aplikacje wspierające procesy technologiczne, systemy raportujące oraz wiele innych.

Obsługujemy różnych klientów, od mikroprzedsiębiorstw po korporacje. Staramy się wyjść na przeciw zapotrzebowaniu naszych klientów i jako "solution provider" zapewnić rozwiązanie dostosowane do możliwości i potrzeb.

Firma Webwerx to również finalista i sponsor konkursu Młodzi w Łodzi Mam Pomysł na Biznes.

Dal potencjalnych pracownikó stanowimy alternatywę dla korporacji i oddziałów BPO w naszym mieście. Nasz zespół tworzą pasjonaci, którzy preferują swobodę w działaniu, możliwość wykazania się w różnych rolach i dziedzinach.

adres: Piramowicza 9 , 90-254 Łódź
www: www.webwerx.pl
branża (wybór z listy): oprogramowanie
WeFORM Studio
opis:

WeFORMto nowoczesne Studio Graficzne, złożone z młodych, ambitnych, i niesamowicie kreatywnych osób. Połączyła nas wspólna pasja, jaką jest szeroko pojęta grafika komputerowa i reklama. Nasi klienci, to osoby, które napędzają nasz życiowy cel, dlatego w pełni oddajemy się zleconemu nam projektowi, czy zadaniu. Sukces osoby powierzającej nam pracę, to także nasz sukces!

adres: Pabianicka 108 , 93-486 Łódź
telefon: +48 792 998 834
email: biuro@weform.pl
www: www.weform.pl
branża (wybór z listy): reklama
Widzewskie Domy Kultury
opis:

Widzewskie Domy Kultury stanowiącą grupę składającą się z trzech placówek – DK Ariadna, DK Widok i 502. Placówki organizują, razem lub osobno koncerty zespołów folklorystycznych, ludowych, festyny dla szerokiej publiczności, kolonie dla dzieci i młodzieży, wycieczki, objazdy, kursy taneczne, wystawy, wernisaże, warsztaty plastyczne, kursy samoobrony i asertywności.

adres: Piłsudskiego 133 , 92-318 Łódź
telefon: +48 42 674-92-30
fax: +48 42 674-91-59
email: wdk@wdk.pl
www: www.wdk.pl
branża (wybór z listy): sztuki performatywne
wygeneruj PDF
Kontakt