Baza firm sektora kreatywnego

Łódź posiada duży potencjał rozwoju w obszarze przemysłów kreatywnych. Działają tu i dynamicznie rozwijają się branże reklamy, muzyki, filmu, radia i telewizji, architektury, projetkowania, wzornictwa, wydawnictw,  rzemiosła, antyków, oprogramowania i nowych technologii. Zapraszamy do zapoznania się z firmami, instytucjami, organizacjami i osobami działającymi w sektorze kreatywnym w naszym mieście.

Pytania związane z bazą firm / dodania firmy do bazy prosimy kierować na adres logo@uml.lodz.pl


Wyszukaj firmę w bazie łódzkiego sektora kreatywnego

Amepox Sp. z o.o.
opis:

Firma Amepox Microelectronics powstała w 1991 roku jako przedsiębiorstwo produkcyjne do obsługi polskiego przemysłu elektronicznego. W 2000 roku rozpoczęto prace w zakresie nanotechnologii, w efekcie których stało się możliwe uruchomienie produkcji nanosrebra AX 06Nano o rozdrobnieniu atomowym. Obecnie Amepox jest jednym z dwóch producentów nanosrebra o takich właściwościach na świecie.

Opracowała ona unikatową na skalę światową recepturę produkcji nanosrebra AX 06Nano, które posiada rozdrobnienie atomowe o średnim wymiarze 3 - 8 nm (czyli 10-20 atomów srebra). Stosowane jest ono do produkcji przewodzących elektrycznie atramentów dla najnowocześniejszej technologii dawkowania typu Ink-Jet. Technologia ta umożliwia wykonywanie ścieżek przewodzących w obwodach elektronicznych o dotychczas niespotykanie dużych rozdzielczościach, a tym samym dalszą miniaturyzację takich urządzeń elektronicznych.

Ponadto pojawiły się możliwości nowych aplikacji nanosrebra AX 06Nano jako materiału zwalczającego bakterie, ponieważ wykazuje skuteczność na poziomie 99,99 %. Nanosrebro AX 06Nano stosowane jest w związku z tym jako dodatek do farb ściennych, materiałów podłogowych, tkanin pościelowych, ręczników, bielizny, kosmetyków, środków dezynfekujących oraz w wielu innych przypadkach.

adres: Jaracza 6 , 90-268 Łódź
telefon: +48 42 633-22-02
fax: +48 42 632-69-57
email: amepox@amepox.com.pl
www: www.amepox.com.pl
branża (wybór z listy): nowe technologie
AMG.net
opis:

AMG.net S.A. to dynamiczna firma technologiczno-doradcza, specjalizująca się w budowie i utrzymaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Jest liderem w tworzeniu systemów umożliwiających samoobsługę klientów firm z sektorów telekomunikacyjnego i finansowego.

Usługi doradcze oraz wdrożeniowe AMG.net obejmują systemy z obszaru:

  • samoobsługi klienta w dziedzinie transakcji, usług i informacji
  • procesów obsługi klienta oraz marketingu
  • zarządzania treścią i dokumentami.

Do budowy rozwiązań firma AMG.net stosuje zarówno standardowe platformy jak i produkty własne, co umożliwia dopasowanie rozwiązań do wymagań klienta w zakresie funkcjonalności oraz integracji. AMG.net jest partnerem największych producentów oprogramowania – firm: ATG, BEA, Documentum, IBM, Microsoft, Oracle, PeopleSoft, Sun. AMG.net posiada status partnera eksperta firmy SAP w obszarze rozwiązań dla branży telekomunikacyjnej.

Zespół

Liczący ponad dwieście osiemdziesiąt osób zespół specjalistów , działający w biurach w Łodzi i w Warszawie, został ukształtowany do realizacji projektów biznesowo-informatycznych. Wyróżnikiem rynkowym spółki AMG.net jest synergia kompetencji trzech działów:

  • działu konsultingu, zajmującego się kształtowaniem procesów biznesowych, definiowaniem rozwiązań informatycznych oraz zarządzaniem projektami;
  • działu technologicznego, odpowiedzialnego za budowę rozwiązań informatycznych: projektowanie, tworzenie aplikacji, integrację oraz utrzymanie;
  • działu komunikacji internetowej, zajmującego się interakcją rozwiązań z użytkownikiem: architekturą informacji, ergonomią, projektowaniem graficznym oraz marketingiem on-line.

adres: Łąkowa 29 , 90-554 Łódź
telefon: +48 42 634-56-78
fax: +48 42 634-56-77
email: box@amg.net.pl
www: www.amg.net.pl
branża (wybór z listy): nowe technologie
Anagram Film
opis:

Firma młoda i niezależna skupiona na działalności filmowej.  Zadebiutowała w 2004 raku filmem "Generacja C.K.O.D." nagrodzonym Złotym Lajkonikiem na festiwalu filmowym w Krakowie.

adres: Piotrkowska 134/27 , 90-062 Łódź
telefon: +48 603 566 255
email: annapachnicka@wp.pl
www: www.alejagowniarzy.pl
branża (wybór z listy): filmy i wideo
Andrzej Olejniczak
opis:

Andrzej Olejniczak jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawanych polskich saksofonistów wyróżnionym na wielu międzynarodowych i krajowych koncertach muzyki jazzowej. Współpracował i współpracuje z wieloma sławnymi wykonawcami jak np. z Kennym Drew’em, Randy Becker Group, Hiramem Bullockiem, Joe Newmannem, Horace Parlanem, Lou Blackburnem, Oliverem Jacksonem a z polskich wykonawców z zespołami: Extra Ball, Swing Session, Novi Singers, Big Band Katowice, Big Band Polskiego Radia oraz ze Zbigniewem Namysłowskim, Andrzejem Dąbrowskim, Sławomirem Kulpowiczem.

Występował na wielu międzynarodowych festiwalach jazzowych: Montreal, San Sebastian, Lima, Quito, Montreux itd.

branża (wybór z listy): muzyka
ANIMA-POL Sp. z o.o.
opis:

Studio Filmowe Anima-Pol powstało w Łodzi w 1989 r. Początkowo funkcjonowało, jako Spółka Polsko-Francuska, a w roku 1991 przekształciło się w prywatne studio filmowe. Studio prowadzą wspólnie Jadwiga Wendorff i Paweł Wendorff.

Nasze studio posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji filmów animowanych. Od dwudziestu lat stale się rozwijamy. Nasze początki wiązały się z produkcją filmów dla dzieci, dziś spod naszej ręki wychodzą również filmy fabularne oraz dokumentalne.

W naszej pracowni pracuje zespół animatorów i malarzy szkolonych przez realizatorów ze studia Cartoone w Paryżu i łódzkiego Studia Se-Ma-For.

Większość naszych produkcji zostało docenionych i nagrodzonych na festiwalach polskich i zagranicznych. Nasze filmy brały udział w festiwalach polskich i  zagranicznych, m. in. w USA, Bangladeszu, w Niemczech, Portugalii oraz na Słowacji. Zdobyliśmy wiele nagród i wyróżnień. Byliśmy laureatami wielu konkursów, m.in. konkursu na cykl "Geografia Fizyczna Polski" zleconego przez TVP S.A. oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Więcej znajdą Państwo w zakładce "portfolio".

adres: Łąkowa 29 , 90-554 Łódź
telefon: +48 42 661-97-05
email: info@animapol.pl
www: www.animapol.pl
branża (wybór z listy): filmy i wideo
Anita Gradomska & Architekci
opis:

Jesteśmy pełnymi zapału i pasji architektami z Łodzi, zespołem ludzi chętnie podejmującym nowe wyzwania. Fascynuje nas czysta forma i kompozycja osadzona w kontekście przestrzennym. Projektujemy od dużych zespołów  urbanistycznych, po kameralne wnętrza – jesteśmy z klientem od wstępnej koncepcji po ostatnie prace na budowie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym portfolio oraz zachęcamy do współpracy.

adres: Sienkiewicza 48 , 90-009 Łódź
telefon: +48 601 271 000
email: biuro@gradomscy.pl
www: www.gradomscy.pl
branża (wybór z listy): architektura
Anna Berent Grafik
opis:

Anna Berent reprezentuje grupę artystów grafików. Jest absolwentką Wydziału Grafiki ASP im. Strzemińskiego w Łodzi. Projekty graficzne na zlecenie osób prywatnych i firm wykonuje od 2006 roku. Prowadzi własną firmę projektową - Studio kreatywne Fink. Świadczy usługi reklamowe związane z projektami graficznymi logo, indetyfikacji wizualnych, stron internetowych, plakatów, ulotek, itp.

adres: Studzińskiego 62/5 , 91-498 Łódź
telefon: +48 507 057 989
email: aberent@onet.eu
www: www.annaberent.rfv.pl
branża (wybór z listy): reklama
Annał S.C.
opis:

Od 1996 r. jesteśmy wydawnictwem specjalizującym się w książkach pomocniczych do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Są to publikacje pomagające nauczycielowi, a uczniowi z pomocą rodziców, sprawdzić  i  usystematyzować  wiedzę  zdobytą  na  lekcjach.

Mamy do zaoferowania  pozycje  z dziedziny logopedii, dysleksji, nauczania zintegrowanego dla dzieci
w wieku wczesnoszkolnym.

Wydajemy gry edukacyjne matematyczne i językowe, a także książki do nauki czytania i pisania metodą sylabową i słuchową dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi SPE.

Opublikowaliśmy także zbiory zadań pomagające uzdolnionym uczniom przygotować się do olimpiad
i konkursów matematycznych.

adres: Gdańska 130 , 90-520 Łódź
telefon: +48 42 640 41 69
fax: +48 42 611 56 21
email: annal@annal.com.pl
www: www.annal.com.pl
branża (wybór z listy): rynek wydawniczy
Annie Design
opis:

Studio grafiki specjalizujące się w świadczeniu usług związanych z projektowaniem graficznym. Tworzymy projekty stron internetowych, sklepów internetowych, identyfikacji wizualnej, materiałów drukowanych (ulotki, plakaty, banery), prezentacji multimedialnych, ilustracji, infografik oraz inne kreatywne realizacje graficzne.

adres: Wdzięczna , Łódź
telefon: +48 886 196 830
email: kontakt@annie.pl
www: www.annie.pl/
branża (wybór z listy): reklama
AP Forma s.c.
opis:

Jednym z głównych obszarów naszej działalności jest realizowanie indywidualnych projektów z zakresu:
grafiki, programowania, marketingu, e-marketingu i nowoczesnych technologii internetowych oraz budowania
wizerunku marki.

Staramy się, by nasze projekty były oryginalne i miały wysoką jakość.

adres: Wólczańska 14/16 , Łódź
telefon: +48 605 260 268, +48 506 606 352
email: biuro@apforma.pl
www: apforma.pl/
branża (wybór z listy): reklama
Apa Projekt Sp. z o.o.
opis:

Autorska pracownia architektowniczna działająca na rynku łódzkim od 1988 roku. Zatrudnia projektantów posiadających doświadczenie zawodowe, uprawnienia projektowe oraz konserwatorskie. Firma wykonuje pełnobranżowe projekty budowlane i wykonawcze. Specjalizuje się głównie w projektach architektury hotelowej, sportowej, mieszkaniowej, przemysłowej, rewaloryzacji obiektów zabytkowych, zagospodarowania terenów zielonych, projektach wnętrz.

adres: Tkacka 11a , 90-156 Łódź
telefon: +48 42 678-30-59
fax: +48 42 678-55-22
email: pracownia@apaprojekt.com
www: www.apaprojekt.com
branża (wybór z listy): architektura
aplan media
opis:

Agencja reklamowa specjalizujaca się w nowoczesnych usługach reklamowych. W swojej ofecie usług wykorzystuje nowoczesne systemy html5, interaktywne animacje czy architektoniczne animacje 3D. Firma wykorzystując najnowsze technologie zajmuje się również tworzeniem stron internetowych dla swoich klientów.

adres: A.Struga 26 , 90-513 Łódź
telefon: +48 42 207-11-07
email: kontakt@aplan.media.pl
www: www.aplan.media.pl
branża (wybór z listy): reklama
Arch-Tech Sp. Z o.o. Idea Dom – Weronika Dudak
opis:

Studio architektoniczne wykonujące projekty zabudowy zewnętrznej (projekty obiektów wielobranżowych, mieszkalnych, przemysłowych) oraz projekty aranżacji wnętrz. Wykonuje koncepcje wizualizacji, funkcjonalności, inwentaryzacje budowlane, nadzór nad realizacjami projektów, szacowanie kosztów.

Firma specjalizuje się w projektach rewitalizacji obiektów zabytkowych oraz obiektów dla służby zdrowia.

adres: Krakowska 110 , 94-214 Łódź
telefon: +48 605 40 30 30
email: weronika@ideadom.pl
www: www.ideadom.pl
branża (wybór z listy): architektura
Architekci Grupa Grabowski Sp. z o.o.
opis:

Nowoczesne biuro projektów architektonicznych działające na terenie Łodzi od 1994 roku. Założycielami firmy są Anna i Jacek Grabowscy, architekci posiadający w swoim dorobku realizacje architektoniczne zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Firma specjalizuje się w kompleksowej obsłudze inwestycji, we współpracy ze specjalistami innych branż: od studiów programowych, projektów koncepcyjnych po projekty budowlane, wykonawcze i nadzory.

adres: Piotrkowska 196 , 90-368 Łódź
telefon: +48 42 630-55-66
fax: +48 42 630-52-52
email: agg@agg.pl
www: www.agg.pl
branża (wybór z listy): architektura
ArconBud PPW
opis:

Firma architektoniczna wykonująca usługi projektowe, architektoniczne dla budownictwa ogólnego, przemysłowego, usługowego, służb zdrowia, środowiska naturalnego, kształtowania terenu. Ponadto firma wykonuje:
- ekspertyzy budowlane,
- opinie techniczne,
- inwentaryzacje,
- kosztorysy

ArconBud jest również wykonawcą projektów instalacyjnych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, wodno-kanalizacyjnych, CO, ppoż, elektrycznych, stacji transformatorowo-rozdzielczych, teletechnicznych itp.

Dodatkowo jest wykonawcą konstrukcji metalowych, ślusarki budowlanej, robót montażowych.

adres: Północna 36a , 91-427 Łódź
telefon: +48 42 633 27 38
email: arconbud@arconbud.com.pl
www: www.arconbud.com.pl
branża (wybór z listy): architektura
ARISCO Sp. z o.o.
opis:

Firma działająca na łódzkim rynku informatycznym od 1989 roku. Specjalizuje się w produkowaniu oraz dostarczaniu nowoczesnych usług informatycznych dla jednostek publicznej, samorządowej oraz biznesowej. Zajmuje się tworzeniem oprogramowania dostosowanego do wymogów stawianych przez ustawę podmiotom sektora publicznego.

adres: Nawrot 114 , 90-029 Łódź
telefon: +48 42 648-03-00
fax: +48 42 648-03-02
email: info@arisco.pl
www: www.arisco.pl
branża (wybór z listy): oprogramowanie
Aristilis Photography
opis:

Nazywam się Aristilis Tomaszewski i od paru lat zajmuję się fotografią. Jestem członkiem Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Zapraszam do kontaktu osoby chętne na sesje fotograficzne okolicznościowe (śluby, komunie itp), fotografię reportażową, portretową oraz inne.

adres: Krzemieniecka 18a/40 , 94-017 Łódź
telefon: +48 608 495 446
email: aristilis.photography@gmail.com
branża (wybór z listy): inne
Arkobo
opis:

Agencja reklamowa świadcząca szeroki wahlarz usług związanych z reklamą i promocją. Zajmuje się realizacją wszelkiego rodzaju projekty ulotek, plakatów, folderów, teczek i papierów firmowych, katalogów, składy wizytówek, książek, gazet, opakowań; projektów i realizacji szyldów, banerów reklamowych na różnego rodzaju nośnikach. Ponadto tworzy również nadruki na gadżetach reklamowych, t-shirtach, długopisach, zapalniczkach, brelokach itp.reklamę na samochodach oraz projekty serwisów www.

adres: Wróblewskiego 18 lok. 12 , 93-578 Łódź
telefon: +48 42 685-52-57
email: biuro@arkobo.pl
www: www.arkobo.pl
branża (wybór z listy): reklama
ARS INFINITA
opis:

Jesteśmy firmą pasjonatów. Kręci nas zmiana społeczna, twórczy świat i praca na rzecz wszelkich istot. Od niedawna prowadzimy GALEROWNIE PORUSZENIE –miejsce które jest galerią i pracownią artystyczną w jednym. Miejsce to przepełnia poruszająca dyskusja i praca twórcza.  Najdziesz nas na Pl. Zwycięstwa 2 w alejce E. Nie mamy jeszcze unormowanych dni przyjęć, więc możesz zaryzykować i wpaść, najwyżej zostaw kartkę że byłeś/łaś. Współpracujemy z sektorem pozarządowym – głównie z Fundacją ARTE EGO i Łódzką Federacją Organizacji Pozarządowych – tak zwane porozumienie międzysektorowe.

Trochę działamy pod prąd – zapraszamy do współpracy!

adres: Zwycięstwa 2 alejka E , Łódź
telefon: +48 662 251 101, +48 662 275 211
email: poruszenie@arsinfinita.pl
www: www.arsinfinita.pl/
branża (wybór z listy): inne
ARS studio
opis:

Firma reklamowo-promocyjna specjalizująca się w reklamie wizualnej, reklamie telewizyjnej i radiowej oraz w kolportażu ulotek i materiałów promocyjnych. Dodatkowo świadczy usługi doradcze w ramach celu przekazu reklamowego, doboru mediów oraz zasięgu i częstotliwości przekazu.

adres: Drewnowska 14/6 , 91-002 Łódź
telefon: +48 42 654-04-46
email: ars@toya.net.pl
www: www.ars-studio.toya.net.pl
branża (wybór z listy): reklama
Art and Craft Italian and French Antiques Design
zdjęcie:
opis:

Pracownia mebli stylizowanych pałacowych o raz repilk mebli z XVIII wieku. Elementy wyposażenia wnętrz stylowych i historycznych.

adres: Łódź ul. Tuwima 31
telefon: 605247303
email: kontakt@artandcraft.pl
www: artandcraft.pl/
branża (wybór z listy): rynek sztuki i antyków
Art Forte Sp. z o.o.
opis:

Agencja reklamowa realizująca kompleksową obsługę zleceń wg zamówienia .

Reklama zewnętrzna:
- tablice reklamowe,
- reklama na pojazdach, napisy ze styroduru
- kasetony i litery blokowe
- oklejanie witryn szyldy
- banery

Reklama wewnętrzna:
- Slim Led Boxy
- prezentery diodowe
- roll upy
- tabliczki trzydrzwiowe

Dekoracje wnętrz:
- zdobienia szyb i ścian
- elementy  3D  na ściany

Ponadto firma zajmuje się poligrafią, wydawnictwami, produkcja wizytówek, druków firmowych, katalogów, kalendarzy.

adres: Gdanska 149 , 90-539 Łódź
email: biuro@artforte.pl
www: www.artforte.pl/site.html
branża (wybór z listy): reklama
ART_INKUBATOR
opis:

Projekt Art_Inkubator realizowany jest przez Fabrykę Sztuki w Łodzi.

Art_Inkubator to swoista platforma pozwalającą na realizację pomysłów biznesowych i artystycznych. To pierwszy w Polsce inkubator nastawiony na wspieranie i promocję działań sektora kreatywnego. Jego działalność, a tym samym wsparcie jest adresowane do instytucji i firm działających na polu kulturalno-artystycznym. Mogą to być instytucje organizujące wydarzenia artystyczne lub też firmy wspomagające je swoimi produktami czy usługami (np. sprzętem technicznym, oprogramowaniem, doradztwem), czy wreszcie przedsiębiorcy z tzw. przemysłów kultury.

Art_Inkubator to instytucja, która tworzy kulturę działania organizacji i kulturę przedsiębiorczości. Pomaga podmiotom rozwijać umiejętność identyfikowania, oceny i wykorzystania okazji do przygotowania projektu artystyczno-kulturalnego dobrego pod względem nie tylko artystycznym, ale i biznesowym. To w nim przyszli przedsiębiorcy nauczą się zasad kalkulacji kosztów przedsięwzięcia, przygotowania biznesplanu, właściwych sposobów prowadzenia biznesu, promocji itp.

adres: Tymienieckiego 3 , 90-365 Łódź
telefon: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 646 88 65
email: info@fabrykasztuki.org
www: www.artinkubator.com
branża (wybór z listy): reklama
Artcaze Studio Graficzne
opis:

Agencja kreatywna specjalizująca się w dostarczaniu usług związanych z szeroko rozumianym projektowaniu graficznym. Realizuje projekty indentyfikacji wizualnej, materiałów POS, stron internetowych, preznatacji multimedialnych, autorskich sustemów ekspozycji produktów oraz sesje fotograficzne.

adres: Rewolucji 1905 r. 82 lok. 12 , 90-223 Łódź
telefon: +48 531 220 011
email: kontakt@artcaze.pl
www: www.artcaze.pl
branża (wybór z listy): reklama
Artisan – Studio graficzne
opis:

W studiu graficznym Artisan zajmujemy się przede wszystkim projektowaniem opakowań oraz tworzeniem innych materiałów graficznych i reklamowych. W branży reklamowej pracujemy już wiele lat, dzięki czemu nasze projekty są pięknie zaprojektowane i odróżniają się od konkurencji. Stawiamy na oryginalne wzornictwo i nowoczesny, acz minimalistyczny design. Oprócz opakowań zajmujemy się także projektowaniem logo oraz identyfikacji wizualnej. W naszej pracy jesteśmy terminowi, solidni i komunikatywni, i to właśnie dzięki tym cechom jesteśmy lubiani i polecani dalej. Dzięki naszemu doświadczeniu klienci mają wyróżniający się i elegancki projekt, a my sukcesywnie dodajemy do naszego portfolio kolejne udane projekty.

adres: Rogodzińskiego 1/18 , 93-503 Łódź
telefon: +48 668 226 420
email: projekty@artisan-studio.pl
www: www.artisan-studio.pl
branża (wybór z listy): reklama
ARTTI -KATARZYNA TITZ
opis:

„ARTTI – Katarzyna Titz” to dynamiczna pracownia projektowa zapewniająca kompleksową obsługę planowanych przez Państwa inwestycji budowlanych.

 Wykonujemy wielobranżowe dokumentacje projektowe obiektów o różnej skali i funkcji wraz z pozyskaniem wszelkich wymaganych prawem dokumentów formalno – prawnych niezbędnych do rozpoczęcia prac projektowych oraz otrzymania pozwolenia na budowę.

 Współpracujemy z doświadczonymi projektantami rożnych branż (konstruktorzy, projektanci instalacji sanitarnych, projektanci instalacji elektrycznych i teletechnicznych, projektanci dróg i ukształtowania terenu), geodetami, geologami, kosztorysantami, audytorami energetycznymi, rzeczoznawcami budowlanymi oraz rzeczoznawcami do spraw ppoż. i BHP.

adres: Uzdrowiskowa 21 , 91-615 Łódź
telefon: +48 502 963 831
email: ktitz@artti.eu
www: www.artti.eu
branża (wybór z listy): architektura
AT Design (Aleksandra Teodorczyk)
opis:

Firma designerska stanowiąca  zbiór autorskich projektów Aleksandry Teodorczyk, absolwentki Architektury Tekstyliów. Produktami są kompozycje i wzory na tkaninach wszelkiego rodzaju, będących  elementami sprzętów domowych, użytkowych, tkanin dekoracyjnych, pościelowych, meblowych, ozdobnych i innych.

adres: Natolin 46 B , 92-701 Natolin k/Łodzi
telefon: +48 502 162 142
email: atdesign@home.pl
www: www.atdesign.pl
branża (wybór z listy): wzornictwo
ATAK DESIGN
opis:

Firma rodzinna zajmujaca się sprzedażą artykułów wyposażenia wnętrz projektowanych przez doświadczonych specjalistów z dziedziny design'u. Kolekcja ATAK DESIGN zawiera dzieła projaktantów takich marek, jak np.: Vitra, USM, Kartell, Magis, Driade, Fritz Hansen, Moooi, Foscarini, Diesel, Porro, Verpan, Andreu World, Arper, Artecnica, BD Barcelona, Belux, Bulthaup, Casamania, Artemide, Fatboy, Gandia Blasco, Gan, Hay, Lightyears, Moroso, Planika i dziesiątki innych znanych i rozpoznawalnych na świecie firm.

www: www.atakdesign.pl
branża (wybór z listy): wzornictwo
Atmosfera
opis:

Zakres działania

Tworzymy miejsce, którego pozytywnego atmosfera zarazi dziesiątki, a może setki osób. Na codzień działamy w obszarze mediów interaktywnych, w związku z tym rozpoczęliśmy proces tworzenia miejsca dla ludzi takich jak my. Damy im miejsce do pracy, nauki i czerpania pozytywnej energii. Dlatego właśnie nazwaliśmy nasz projekt Atmosfera. Atmosfera, to nie tylko coworking.

Wcielamy w życie ideę Klastra Medialnego

Skupiamy się wokół idei stworzenia ekostystemu profesjonalistów działających w obszarze mediów interaktywnych oraz twórców treści. Chcemy w jednym miejscu zgromadzić osoby o uzupełniających się kompetencjach. Kompetencje, na których najbardziej nam zależy z jednej strony powiązane są z technologiami, programowaniem w szerokim znaczeniu tego słowa (programowanie witryn internetowych, aplikacji internetowych, aplikacji na urządzenia mobilne, aplikacji multimedialnych, gier etc.), z drugiej strony z kreacją czyli projektami graficznymi, ilustracjami, zdjęciami, produkcją wideo itp.

Jaki mamy cel?

Dążymy, do tego by dobra atmosfera dodawała skrzydeł wszystkim osobom, które przekroczą próg naszego biura. Już dziś w jednym miejscu udało się nam zebrać kilka świetnych zespołów o różnych uzupełniających się kompetencjach. Nie tworzymy zagłębia dla grafików, programistów, pojedynczych firm lub startupów. Tworzymy miejsce, gdzie współpraca przynosić będzie wymierny efekt.

adres: Wólczańska 241 , 93-035 Łódź
email: dd@sfera.pl
www: www.atmo.sfera.pl
branża (wybór z listy): muzyka
Auto Detailing Łódź
opis:

Detailing Garage to studio auto detailingu i stylizacji pojazdów powstałe z pasji i miłości do samochodów zaszczepionej w nas już od dziecka. Nasza domena to „nie ma rzeczy niemożliwych” co widać w naszej codziennej pracy i projektach. Dzięki takiemu podejściu i dbałości o najdrobniejsze szczegóły samochody z naszym logo jeżdżą po drogach całego kraju. Nowi klienci pozostawiają nam swoje zabawki obdarzając nas pełnym zaufaniem. Na prawie 250m2 doskonale wyposażonego studia mamy wszystko, co jest potrzebne do przeprowadzenia metamorfozy każdego samochodu. Wyszkolonych ludzi, sprzęt oraz kosmetyki indywidualnie dobierane do każdego auta. Jednym słowem pełna opieka, której potrzebuje Twój samochód, aby powrócić do pokazowego wyglądu. W czasie gdy my zajmujemy się Twoim autem, możesz zrelaksować się w naszym nowym lokalu. Z dostępem do WiFi, telewizją, prezentacjami na temat usług i produktów, prasą oraz  książkami poświęconymi motoryzacji. A jeśli nie chcesz czekać, zawsze możesz udać się do pobliskiej galerii bądź innych sklepów i restauracji w centrum. Na miejscu w naszym sklepie można zaopatrzyć się w kosmetyki renomowanych producentów ze wszystkich stron świata. Każdy hobbysta i miłośnik motoryzacji znajdzie tu coś dla siebie. Naszą ekipę oraz projekty można było wielokrotnie oglądać także w TV m.in. w polskiej edycji Pimp My Ride.

Zapraszamy do korzystania z usług oraz zakupów w naszym sklepie. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości dotyczące detailingu pod numerem telefonu 531-222-102.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00 oraz w soboty między 10:00-14:00.

Pozdrawiamy zespół Detailing Garage!

adres: Piłsudskiego 143 , 92-301 Łódź
telefon: + 48 531 222 102
email: kontakt@detailinggarage.pl
www: www.detailinggarage.pl
branża (wybór z listy): inne
Autonomia. Maria Deptuła - Chocholska
opis:

Firma specjalizująca się w tworzeniu gadżetów pamiątkowych związanych z Łodzią i jej historią oraz elementami charakteryzującymi miasto. Laureat konkursu pt. "Łódź Promuje 2010- Innowacyjni i Kreatywni" w kategorii Innowacja marketingowa.

adres: Srebrzyńska 75/57 , 94-209 Łódź
telefon: +48 698 337 964
email: pamiatkalodzka@pamiatkalodzka.pl
www: www.pamiatkalodzka.pl
branża (wybór z listy): rzemiosło
Autorskie Studio Projektowe. Chróścielewski Włodarczyk S.C.
adres: Tamka 16 , 91-403 Łódź
telefon: +48 42 678-13-68
email: studio@autorzy.pl
branża (wybór z listy): architektura
Avangadra Butik
opis:

Nasz butik jest otwarty na modę i kreatyność. Współpracujemy zarówno z profesjonalnymi projektantami, jak i amatorami z pasją tworzącymi modne, czasem zaskakujące pomysłem ubrania i dodatki. Śledzimy nowe trendy, wyławiamy nietuzinkowych twórców i kreatorów, aby klientki naszego sklepu ubarwiały szare, pofabryczne ulice naszego miasta. Jesteśmy ożywieniem dla ulicy  Piotrkowskiej, która jest dla nas inspirująca i powinna być sercem artystycznej Łodzi. Dbamy o przyjazną atmosferze, na miarę dawnych butików. Pragniemy skupiać wokół siebie ludzi kreatywnych, odważnych i ciekawych życia. Dla nas moda nie ma wieku ani statusu.

Zapraszamy do Avangarda, gdzie znajdziecie wspaniałe ciuchy z kolekcji znanych marek - Mexx, Stefanel, Vila, Sisley, Dranella, Joos. Oferujemy także prace autorskie łódzkich i warszawskich projektantów - odzież, akcesoria, wspaniałą biżuterię i nakrycia głowy - wszystko unikalne i tworzone ręcznie w pojedynczych egzemplarzach.

Zapraszamy do oglądania i zakupu! :)

adres: Piotrkowska 87 , 90-423 Łódź
branża (wybór z listy): projektowanie mody
AwAdOn Tomasz Krawczyk
opis:

Moja działalność to odpowiedź na zanik indywidualizmu, na masowość produkcji i brak personalizacji przedmiotów w najbliższym otoczeniu.

Staram się tworzyć meble i elementy wykończenia wnętrz oraz projektować moddy komputerowe, które będą posiadały niepowtarzalny charakter.

Wykorzystuję naturalny surowiec, jakim jest drewno i jego rodzime odmiany, łącząc go niejednokrotnie z mosiądzem, miedzią, kamieniem lub szkłem. Ważnymi elementami w moich projektach są ręcznie wykonywane płaskorzeźby lub naturalne korzenie oraz pierwotne krzywizny materiału.

Każdy wykonany w firmie projekt cechuje indywidualizm oraz dbałość o szczegóły i precyzję wykonania.

adres: Młynarska 77 , Łódź
telefon: +48 502 575 023
email: awadon@awadon.eu
www: www.awadon.eu
branża (wybór z listy): wzornictwo
Awo-Art. Agencja reklamowa
opis:

reklama zewnętrzna, billboardy, reklama na wysokościach, pozycjonowanie, tworzenie zabudowy stoisk, montaż i produkcja teledysków, filmów, video, nadruki na art. reklamowych.

adres: Piłsudskiego 143 , 92-236 Łódź
telefon: +48 42 674-70-21
email: info@awo-art.pl
www: www.awo-art.pl
branża (wybór z listy): reklama
Baby Club Cafe
opis:

Baby Club Cafe to więcej niż kawiarnia. To wyjątkowy klub tworzony przez dzieci i ich opiekunów. Tutaj wolniej płynie czas, brzdące bawią się bezpiecznie, a Wy macie w końcu chwilę dla siebie z pyszną kawą i ciastem.

Ale to nie wszystko!

Poprzez zabawę możecie tu także rozwinąć wspaniały potencjał, tkwiący w Was i Waszych dzieciach. Zapraszamy do udziału w różnorodnych warsztatach i innych ciekawych wydarzeniach.

Co tutaj na Was czeka?

• Klubokawiarnia – miejsce odpoczynku i wymiany rodzicielskich doświadczeń

• Zajęcia dla dzieci od 6 m-cy do 8 lat:
Kids’ Kitchen- dziecięce kucharzenie
Hello Baby- zajęcia ogólnorozwojowe z jęz. Angielskim
My Baby bum bum- zajęcia rytmiczno-muzyczne
Malowanie światem- warsztaty fotograficzne
Glinianki-lepianki- czyli ceramika dla dzieci

• Warsztaty dla rodziców:
Spotkania ze specjalistą
Program Baby Signs® - Migusie®
Warsztaty wychowawcze- Wychowanie bez porażek

• Imprezy i urodziny:
Urodziny dla dzieci
Przedstawienia teatralne
Sobotnie bajania- cotygodniowe czytanie bajek (wstęp wolny)
Baby Shower
Szafing

adres: A. Tansmana 5/2 , 91-498 Łódź
telefon: 0 609 858 785
email: babyclubcafe@gmail.com
www: www.babyclubcafe.pl
branża (wybór z listy): inne
Baby Room
opis:

Showroom, który zgromadził w jednym miejscu najlepsze, niepowtarzalne produkty wyselekcjonowane w taki sposób, aby rozbudzać poczucie estetyki oraz kreatywność wśród dzieci. Najwyższa jakość materiałów, wysoka funkcjonalność produktów satysfakcjonuje najbardziej wymagających rodziców i długo cieszy ich milusińskich.

Baby Room oferuje wyjątkowe meble dla małych i dużych dzieci wyróżniające się niepowtarzalnym designem; kolekcje przepięknych tapet i tkanin zaprojektowanych według najnowszych światowych trendów oraz  bogatą gamę wyszukanych dodatków do pokoi dziecięcych. Duży wybór wyjątkowych zabawek stymulujących rozwój Twojego dziecka.

Wraz z naszą pomocą stworzycie dla Swojej pociechy wyjątkową, inspirującą  przestrzeń, pobudzającą wyobraźnię. Nasi architekci wymierzą, zaprojektują, pomogą, doradzą.

Serdecznie zapraszamy.

adres: Łąkowa 7a lok.5 , Łódź
telefon: + 48 605 988 311
email: info@babyroomshop.pl
www: www.babyroomshop.pl
branża (wybór z listy): wzornictwo
BAGABAGA
opis:

BAGABAGA to młoda łódzka marka specjalizująca się w biżuterii tekstylnej oraz akcesoriach modowych. Jej założycielką jest Marta Libiszowska – Jóźwiak: psycholożka i specjalistka PR, absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego. Produkty BAGABAGA są robione ręcznie, dlatego każdy egzemplarz jest inny. Kupić je można w pracowni projektantki, na www.bagabaga.pl oraz w galeriach w Łodzi, Warszawie, Krakowie oraz Berlinie.

adres: Tymienieckiego 3 , Łódź
telefon: +48 696-02-90-12
email: marta@bagabaga.pl
www: www.bagabaga.pl
branża (wybór z listy): inne
Bajkonur
opis:

Bajkonur to niezależne miejsce uruchamiające pokłady kreatywnej energii łódzkiej, tworzone przez artystów dla artystów – zarówno tych doświadczonych, jak i aspirujących. Pod jednym dachem łączymy kilka działań, najczęściej występujących osobno:

Profesjonalne sale do prób – wytłumione i zaadaptowane akustycznie, wyposażone w sprzęt nagłośnieniowy, wentylowane pomieszczenia o różnych powierzchniach, z możliwością rejestracji dźwięku wysokiej jakości, przeznaczone zarówno dla zespołów, jak i praktykujących instrumentalistów, potrzebujących sal do ćwiczeń.

Scena kameralna – przestrzeń prób, koncertów, przedstawień, projekcji filmowych, warsztatów i innych wydarzeń kulturalnych.

Kawiarnia robocza – przyjazne miejsce spotkań z dobrą kawą, piwem, małą gastronomią i darmowym wifi.
Szkoła muzyczna prowadzona przez jednego z najciekawszych jazzowych gitarzystów awangardowych – Marka Kądzielę.

Studio nagraniowe Soyuz Studio, prowadzone przez Kamila Łazikowskiego (członka znanego łódzkiego zespołu Cool Kids of Death).

Naszą misją jest rozwinięcie sprzyjającej przestrzeni twórczej dla artystów i widzów oraz stworzenie tygla, w którym rodzić się będą nowe projekty w dziedzinie kultury. Jesteśmy otwarci na współpracę z twórcami, zainteresowanymi organizowaniem ciekawych wydarzeń pod naszym dachem. Działamy na zasadzie non-profit.
Na nasze potrzeby zaadaptowaliśmy całe piętro w pofabrycznym budynku będącego częścią kompleksu "Widzewskiej Manufaktury", zlokalizowanej kilka przystanków tramwajem od samego centrum Łodzi.
 

BAJKONUR
Piłsudskiego 135, Łódź
bajkonur.pl
facebook.com/bajkonur
info@bajkonur.pl

adres: Piłsudskiego 135 ,
telefon: +48 603 091 791
email: info@bajkonur.pl
www: www.bajkonur.pl
branża (wybór z listy): sztuki performatywne
Bałucki Ośrodek Kultury
opis:

Bałucki Ośrodek Kultury powstał w 1958 roku, jako Dzielnicowy Dom Kultury na Bałutach, filia Łódzkiego Domu Kultury. Jest to nowoczesna instytucja kultury, prowadząca szeroką działalność w sferze upowszechniania i współtworzenia kultury w dziedzinach tańca, muzyki, sztuk plastycznych, teatru. Składa się z trzech ośrodków i trzech galerii prezentujących prace artystów profesjonalnych, promujące młodych twórców, w tym także amatorów.

adres: B. Limanowskiego 166 , 91-027 Łódź
telefon: +48 42 651 50 30 / +48 42 651 52 09 (10)
fax: +48 42 651 52 55
email: sekretariat@bok.lodz.pl
www: www.bok.lodz.pl
branża (wybór z listy): sztuki performatywne
Banda
opis:

Banda

Mamy serce i dużo cierpliwości do starych mebli oraz niepotrzebnych rzeczy. Wierzymy, że najlepsze jeszcze przed nimi.

Wyszukujemy zapomniane fotele czy porzucone komody i przywracamy je do życia. Gruntownie oczyszczamy, naprawiamy, wymieniamy tapicerkę i całkowicie odświeżonym szukamy nowych właścicieli.

Odnawiamy także na zamówienie.

Więcej…

adres: Piłsudskiego 133D , 92-318 Łódź
email: pracowniabanda@gmail.com
www: www.facebook.com/pracowniabanda
branża (wybór z listy): wzornictwo
Bene Est
opis:

Autorska galeria internetowa artystki Elżbiety Kisiel-Gładkowskiej. Jest ona wirtualną konstrukcją istniejącej od 5 lat galerii stacjonarnej w Szczecinie. Artystka od wielu lat zajmuje się: malarstwem we wszystkich technikach (przede wszystkim: olej, pastel, tempera, akwarela), rysunkiem, projektowaniem odzieży, kostiumów teatralnych, scenografii i sztuki użytkowej oraz aranżacją wnętrz. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.

email: galeria@beneest.pl
www: www.beneest.pl
branża (wybór z listy): rynek sztuki i antyków
Beneficart wypożyczalnia obrazów
opis:

?Zajmujemy się wypożyczaniem i sprzedażą dzieł. Jeśli ktoś polubi szczególnie, któryś z obrazów może mieć go na własność.

BENEFICART powstał z obserwacji.
Ile powstałych dzieł nie cieszy oka? Nikt się nimi nie zachwyca. Nie zdobią ścian. Dlaczego sztuka ma być dla nielicznych kiedy tak naprawdę każde dzieło, które powstało jest warte zobaczenia?  Prawdziwa szkoda dzieje się, kiedy nie wykorzystujemy bogactw które są dostępne na wyciągnięcie ręki.
My chcemy inaczej!

Zauważyliśmy, że aby zmienić charakter wnętrz szybciej i łatwiej zmienić obrazy na ścianach niż przestawić czy nawet kupować nowe meble.
Dlatego stawiamy na artystów – pokazując potencjał ich prac.
Twórcy na tym zarabiają i tym samym mogą dalej się rozwijać.
Sztukę wprowadzamy do mieszkań i wnętrz.

Podnosimy atrakcyjność wnętrz prywatnych, gabinetów, sal biurowych i konferencyjnych, czy też prywatnych za dużo mniejsze pieniądze.

Pomagamy zbudować pozytywny wizerunek firmy bez zbędnych kosztów. W końcu nawet kontrahent czy gość  poczuje się swobodniej mając świadomość, że firma stawia również na wartości intelektualne i kulturowe, do jakich zalicza się sztukę.

Zapraszamy do obejrzenia prac artystów na naszej stronie i wybrania tych, które odmienią wnętrze.
 

adres: Bracka 41 , Łódź
telefon: + 48 507 588 341
email: beneficart@gmail.com
www: beneficart.wix.com/beneficart
branża (wybór z listy): architektura
BER & Architekt
opis:

Pracownia architektoniczna działająca od 1997 roku na rynku łódzkim. Zajmuje się tworzeniem profesjonalnych projektów architektonicznych budynków mieszkalnych, wnętrz oraz budynków dla firm i zakładów.

adres: Łagiewnicka 118 p. 306 , 91-471 Łódź
telefon: +48 502 566 200
fax: +48 42 655-06-19
email: berarchitekt@gmail.com
www: www.ber-architekt.eu
branża (wybór z listy): architektura
Biały Królik
opis:

Sklep Biały Królik jest wynikiem setek godzin spędzonych na poszukiwaniach ciekawych i nietypowych elementów wyposażenia naszego własnego mieszkania. Niby sklepy pełne są tysięcy artykułów, ale wszystko to jakieś ... nudne. Nam udało się trafić na kilka wyjątków i sporą część z nich możecie znaleźć w naszym sklepie. 

To co mamy Wam tutaj do zaoferowania to dobra jakość produktów (wszystkie wyprodukowane przez uznane holenderskie marki), nowatorski dizajn, sprawna obsługa i błyskawiczne dostawy. Dysponujemy własnym magazynem, więc możesz mieć pewność,  że to co zamawiasz dotrze do Ciebie w najkrótszym możliwym czasie.

Wszystkie nasze produkty, jak to przystoi Białemu Królikowi, potrafią znacznie więcej niż może się to Wam wydawać...

Do współpracy zapraszamy także młodych polskich projektantów i dizajnerów. Ten dział rozwijał się będzie najprężniej, więc musicie nas odwiedzać regularnie. Jeśli to Ty masz własne pomysły, inwencję i chcesz spróbować swoich sił na otwartym rynku - zapraszamy do kontaktu.

adres: Jaspisowa 63 , 91-360 Łódź
email: biuro@bialykrolik.com.pl
www: www.bialykrolik.com.pl/
branża (wybór z listy): wzornictwo
BIBALO
opis:
W Bibalo wierzymy, że każdy człowiek jest niepowtarzalny, a tym samym zasługuje na to, aby miejsce, w którym żyje, było niepowtarzalne. Projektujemy wnętrza mieszkalne oraz komercyjne, zawsze na pierwszym miejscu stawiając “JA” klienta. Aby faktycznie tworzyć indywidualne wnętrza, zaczęliśmy projektować i odnawiać meble. Odkurzamy ich historie i nadajemy im nowe życie. Chcemy używać tkanin regionalnych, wyhaftowanych, uszytych, zaprojektowanych przez lokalnych artystów i rzemieślników. Współpracujemy ze studentami ASP oraz Wzornictwa PŁ.
 
Do stworzenia naszej działalności wybraliśmy Łódź, ponieważ wierzymy w to miejsce.Zdecydowaliśmy się powrócić do rodzinnego miasta, aby tu działać i rozwijać nasze pasje. Aby uczyć mieszkańców dobrego smaku, współtworzyć jego „kreatywną” tkankę i przez to promować je w Polsce i na świecie.
adres: P.O.W. 25 , Łódź
email: my@bibalo.pl
www: www.bibalo.pl
branża (wybór z listy): architektura, wzornictwo, rynek sztuki i antyków, rzemiosło
big bang STUDIO
opis:

big bang STUDIO to miejsce przyjazne całej rodzinie: dzieciom, rodzicom, jak równieżdziadkom.

Miejsce, które pozwoli małym i dużym spędzaćczas RAZEM: świadomie, aktywnie i twórczo.
W ofercie STUDIA znajdziecie rozmaite, nietuzinkowe formy zajęć, warsztatów i spotkań.

adres: Piłsudskiego 135 , Łódź
telefon: +48 792 977 027
www: bigbangstudio.pl/
branża (wybór z listy): sztuki performatywne
Bio-Tech Consulting Sp. z o. o.
opis:

Firma działająca w branży nowoczesnych usług biotechnologicznych. Jednostka składa się z firm biotechnologicznych, gdzie szybkie wdrażanie nowych technologii do praktyki gospodarczej jest kluczem do tworzenia potencjału wzrostu dla firmy. Ta innowacja oznacza opiera się na wprowadzeniu nowej wiedzy i przełożeniu tej wiedzy na wyniki finansowe.

adres: Kamińskiego 23 , 90-229 Łódź
telefon: +48 42 299-60-80
fax: +48 42 299-60-93
email: office@biotechconsulting.eu
www: www.biotechconsulting.pl
branża (wybór z listy): nowe technologie
Biżuteria AP Alicja Pisarczyk
opis:

Nasze wyroby wykonujemy według własnych inwencji twórczych, wyobraźni oraz autorskich projektów. Naszą pasję do piękna i wyrobów jubilerskich postanowiliśmy wykorzystać, aby dać Państwu szanse zakupu biżuterii zgodnej z najnowszymi trendami. Ponieważ niepodważalny styl powiązany jest najnowszymi tendencjami w modzie, na bieżąco tropimy aktualne trendy w naszej dziedzinie. Troszczymy się o to, aby każdy wyrób wykonany był z właściwą precyzją. Przywiązujemy szczególną uwagę do wyboru półfabrykatów. Zaopatrujemy się tylko w półprodukty antyalergiczne, bez dodatku niklu, kadmu i ołowiu. Wykonujemy biżuterię z elementów ceramiki jubilerskiej, kamieni naturalnych, pereł szklanych, rzemieni ze skóry naturalnej, sznurków woskowanych oraz elementów ozdobnych.

Dyrektor artystyczny- Alicja Pisarczyk

adres: Przybyszewskiego 138 , Łódź
telefon: +48 690 58 55 58
email: biuro@apbizuteria.pl
www: www.apbizuteria-sklep.pl
branża (wybór z listy): projektowanie mody
wygeneruj PDF
Kontakt