Zgłoszenia wymagające niezwłocznej interwencji strażników należy kierować bezpośrednio na całodobową bezpłatną linię alarmową 986
W przypadku zagrożenia zdrowia i życia należy skorzystać z numeru alarmowego 112
Chcesz zgłosić interwencję, potrzebujesz naszej pomocy? W tym miejscu dowiesz się w jaki sposób i gdzie możesz zgłosić nam naruszenie prawa. Jednocześnie przypominamy, że fałszywe zgłoszenia są karalne!
Art.66
Zgłoszenia wymagające niezwłocznej interwencji strażników należy kierować bezpośrednio na całodobową bezpłatną linię alarmową 986
W przypadku zagrożenia zdrowia i życia należy skorzystać z numeru alarmowego 112
Osoby niesłyszące mogą zgłaszać interwencje poprze SMS na numer: 600 480 986
W SMS należy wpisać:
Prosimy nie wysyłać wiadomości MMS - system nie obsługuje wiadomości multimedialnych
W prawie nie istnieje definicja tzw. wraku, czyli najczęściej pojazdu zdewastowanego, pozostawionego bez opieki, które przez długi czas zajmuje miejsce postojowe lub swoim stanem technicznym zagraża bezpieczeństwu osób. Zgodnie z art. 50a Ustawy prawo o ruchu drogowym strażnik lub policjant może usunąć z drogi pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany. Usunięty w tym trybie pojazd umieszczany jest na parkingu strzeżonym, a nieodebrany na wezwanie gminy przez uprawnioną osobę w terminie 6 miesięcy od dnia usunięcia, uznaje się za porzucony z zamiarem wyzbycia się. Pojazd ten przechodzi na własność gminy z mocy ustawy. Weryfikacją stanu pojazdu oraz kwalifikowaniem do usunięcia zajmuje się specjalistyczna Sekcja ds. Pojazdów w Oddziale Ogólnomiejskim.
Potrzebę weryfikacji, czy dany pojazd można usunąć jako wrak można zgłaszać w następujący sposób:
Kochamy zwierzęta, dlatego w Oddziale Ogólnomiejskim funkcjonuje specjalistyczna Sekcja Animal Patrol. Są to wyszkoleni, merytorycznie i technicznie przygotowani funkcjonariusze, którzy są miłośnikami zwierząt. Pomogą w nawet najbardziej trudnych przypadkach i zaopiekują się potrzebującym zwierzęciem.
Wszystkie zgłoszenia dotyczące zwierząt w potrzebie należy zgłaszać na linię alarmową 986. W zgłoszeniu należy wskazać, gdzie i co się stało, opisać zdarzenie, podać swoje dane do kontaktu oraz w miarę możliwości udzielić pomocy/opieki zwierzęciu do czasu przybycia na miejsce naszego patrolu.
Znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem, które należy zgłaszać Policji. Straż Miejska nie jest organem uprawnionym do prowadzenia czynności wyjaśniających w sprawach o przestępstwa.
Przyjmujemy zgłoszenia w zakresie:
Nie realizujemy zgłoszeń dotyczących wyjących lub szczekające psów w mieszkaniu (zakłócanie miru domowego nie leży w naszych kompetencjach - organem właściwym jest Policja) oraz innych zgłoszeń, z których treści nie wynika zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi lub zwierząt.
Przyjmujemy zgłoszenia w zakresie:
Nie przyjmujemy zgłoszeń w zakresie:
KOTY TO ZWIERZĘTA WOLNOŻYJĄCE! Kot po naszej interwencji, na określonym etapie niemal na pewno trafi do schroniska dla zwierząt, gdzie niemal z pewnością dożyje swoich dni zamknięty w klatce. Nikt nie adoptuje dzikiego kota żyjącego w otoczeniu wiecznie ujadających psów, czyli obecności czynników stresogennych. Ludzie często nie zdają sobie sprawy z ogromu krzywdy jaką wyrządzają tym zwierzętom, mają za to poczucie spełnienia dobrego uczynku. Ślepe mioty trafiające do Schroniska dla zwierząt są, zgodnie z procedurami zawartymi w miejskim Programie zapobiegania bezdomności zwierząt, usypiane.
Przyjmujemy zgłoszenia w zakresie:
Nie przyjmujemy zgłoszeń w zakresie:
KONTAKT:
Sekcja Animal Patrol
ul. Rydla 19, 93-203 Łódź
tel.: +48 (42) 250 22 37
Zgodnie z art. 379 Ustawy prawo ochrony środowiska działający z upoważnienia Prezydenta Miasta Łodzi strażnik miejski uprawniony jest do:
Przedmiotem kontroli może być weryfikacja sposobu pozbywania się odpadów komunalnych zgromadzonych na terenie nieruchomości oraz kontrola pieców i palenisk.
WAŻNE: Zgodnie z art. 225 § 1 Kodeksu karnego, kto osobie uprawnionej do przeprowadzania kontroli w zakresie ochrony środowiska lub osobie przybranej jej do pomocy udaremnia lub utrudnia wykonanie czynności służbowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Uniemożliwienie strażnikowi posługującemu się upoważnieniem Prezydenta Miasta Łodzi przeprowadzenia kontroli nieruchomości jest przestępstwem!
Zagrożenia z zakresu ochrony środowiska lub w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi można zgłaszać do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UMŁ, do Wydziału Gospodarki Komunalnej UMŁ oraz do Sekcji Ekologicznej Oddziału Ogólnomiejskiego: