Spacerowy przegląd inwestycji

Zapraszamy na cykl spotkań z Prezydentami Łodzi. Spacerowy przegląd inwestycji to okazja dla mieszkańców, żeby porozmawiać z urzędnikami i najwyższymi władzami miasta o tym, co w inwestycji piszczy…  


Spacery będą się odbywały raz w tygodniu aż do początku września. Tematem spotkań będą najważniejsze inwestycje w mieście. Informacje o kolejnych spotkaniach będą zamieszczane sukcesywnie na tej stronie.


POPRZEDNIE SPOTKANIA

WIGENCJA

We wtorek, 20 września, z mieszkańcami Łodzi spotkał się wiceprezydent Adam Pustelnik. Podczas spaceru po terenach dawnej łódzkiej przędzalni rozmawiano o planach Miasta względem zespołu fabrycznego należącego niegdyś do  Maurycego Wohlmana i Adolfa Goldmana. Inwestycja wzbudza wielkie zainteresowanie łodzian, więc nie zabrakło również czasu na liczne pytania od zgromadzonych uczestników spotkania.

KSIĘŻY MŁYN

12 września wiceprezydent Adam Pustelnik spotkał się z mieszkańcami Łodzi na terenie Księżego Młyna. Podczas spaceru odpowiadał na pytania zgromadzonych oraz opowiadał o zmianach, które Miasto chce zrealizować w okolicy.

STARY RYNEK

We wtorek, 6 września, łodzianie mieli okazję porozmawiać z wiceprezydent Małgorzatą Moskwą-Wodnicką o zmianach jakie Miasto szykuje na terenie Starego Rynku. Przedstawiciele magistratu odpowiadali na pytania dotyczące prowadzonych prac, a także przyszłości remontowanej przestrzeni.

TRASA GÓRNA

29 sierpnia wiceprezydent Adam Pustelnik odpowiadał na pytania łodzian związane z kolejnym etapem inwestycji Trasa Górna. Tym razem na spotkanie w pobliżu prowadzonych prac zainteresowani mieszkańcy dotarli darmowym autobusem, podczas podróży którym również nie zabrakło okazji do zadawania pytań.

MARATOŃSKA

We wtorek, 23 sierpnia, wiceprezydent Małgorzata Moskwa-Wodnicka spotkała się z łodzianami na Retkini. Podczas kolejnego Spacerowego Przeglądu Inwestycji omawiane były zmiany realizowane przez miasto w okolicach ul. Maratońskiej.

WOJSKA POLSKIEGO

10 sierpnia odbyło się zaległe spotkanie dotyczące inwestycji w sąsiedztwie ul. Wojska Polskiego. Podczas przeglądu prowadzonych prac na liczne pytania mieszkańców odpowiadał wiceprezydent Adam Pustelnik.

WŁÓKIENNICZA

W poniedziałek (8 sierpnia) na ulicy Włókienniczej mieszkańcy Łodzi mieli okazję zadać pytania dotyczące remontu i rewitalizacji najbliższej okolicy. Odpowiedzi na pytania łodzian udzielał wiceprezydent Adam Pustelnik.

PLAC WOLNOŚCI

1 sierpnia (w poniedziałek) wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik spotkał się ponownie z łodzianami w ramach kolejnej edycji Spacerowego Przeglądu Inwestycji. Tym razem tematem rozmów były zmiany realizowane przez Miasto w obrębie Placu Wolności.

ULICA ZACHODNIA

W środę (27 lipca) odbył się przełożony przez niekorzystne warunki atmosferyczne spacer dotyczący zmian prowadzonych w pobliżu ulicy Ogrodowej. Na pytania mieszkańców odpowiadali przedstawiciele Urzędu Miasta na czele z wiceprezydent Małgorzatą Moskwą-Wodnicką.

ULICA BEDNARSKA

W poniedziałek, 25 lipca, wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka wraz z przedstawicielami magistratu rozmawiali z mieszkańcami o zmianach planowanych w ramach przebudowy ulicy Bednarskiej.

ULICA 6 SIERPNIA

18 lipca, w poniedziałek o godz. 17:00, wiceprezydent Adam Pustelnik spotkał się z łodzianami w okolicach ulic 6 Sierpnia i Żeligowskiego. Mieszkańcy mogli bezpośrednio podzielić się uwagami dotyczącymi prac prowadzonych przez Miasto w ich najbliższej okolicy. 

ULICA JARACZA

W poniedziałek, 11 lipca, z mieszkańcami Łodzi spotkał się wiceprezydent Adam Pustelnik wraz z przedstawicielami Miasta. Urzędnicy rozmawiali z łodzianami o tym, jak zmieniła się i będzie się zmieniać ulica Jaracza.

ULICA KRAKOWSKA

We wtorek, 5 lipca, mieszkańcy Łodzi mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z pierwszym wiceprezydentem Łodzi Adamem Pustelnikiem oraz pracownikami wydziałów odpowiedzialnych za inwestycje w sąsiedztwie ul. Krakowskiej.

ULICA PRZYBYSZEWSKIEGO

27 czerwca mieszkańcy Łodzi w ramach Spacerowego Przeglądu Inwestycji przyglądali się postępom prac przy budowie wiaduktów ul. Przybyszewskiego. Nie zabrakło również rozmów o modernizacji węzła komunikacji miejskiej przy ul. Niciarnianej.

ULICA OBYWATELSKA

Pierwszy spacer odbył się 6 czerwca, na ulicy Obywatelskiej. Wzięło w nim udział około 60 osób. Mieszkańcy pytali o inwestycję, a także o plany dotyczące kolejnych remontów na osiedlu Lublinek–Pienista.

Kontakt