Barreiro

BARREIRO-W SKRÓCIE

Barreiro - to miasto i zarazem okręg w Portugalii, w dystrykcie Setubal. Położone jest na lewym, południowym brzegu rozlewiska Tagu, niedaleko Lizbony - stolicy kraju, centrum życia gospodarczego, finansowego i kulturalnego Portugalii. Liczba mieszkańców całego okręgu (8 gmin) wynosi 79 tys. a populacja samego miasta waha się w granicach 41 tys. Barreiro leży w regionie Costa Azul (Błękitne wybrzeże), które jest regionem wypoczynkowym i dodatkowo leży w bliskim sąsiedztwie stolicy Portugalii, Lizbony.

Oficjalna Strona Miasta: https://www.cm-barreiro.pt/

Uchwała Nr LXXXV/824/98 Rady Miejskiej w Łodzi z dn. 29 kwietnia 1998 r. w sprawie zatwierdzenia umowy o współpracy między Łodzią a Barreiro.

INFORMACJE PODSTAWOWE O MIEŚCIE

WSPÓŁPRACA PARTNERSKA

Umowa o współpracy między Łodzią i Barreiro podpisana została 3 września 1996 r. przez ówczesnego Prezydenta Miasta Łodzi, Marka Czekalskiego i Prezydenta Miasta Barreiro, Pedro Canario. Uroczystość ta wiązała się z wizytą w naszym mieście premiera Portugalii, Antonio Guterresa. W tym samym czasie podpisana została również umowa pomiędzy Instytutem Europejskim a jego portugalskim odpowiednikiem oraz pomiędzy Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego a Agencją Współpracy i Rozwoju (Cooperaçăo e Desenvolvimento Regional) z regionu Setubal, w którym leży Barreiro.

HISTORIA WSPÓŁPRACY

Kontakt